Интернет доставчици в Пловдив

От: Интернет доставчици в Пловдив

Вече почти 1 година с колегите сме на Ейнджълсофт и нямаме проблеми. За Visio са ми казва ли, че във всеки кваратал било разлинчно :D явно на места са с по-старо трасе
 
От: Интернет доставчици в Пловдив

а какви са ъплоад скоростите на тези ейнджълсофт?
 
От: Интернет доставчици в Пловдив

Трябва да сме коректни е редно да споменем, че хваленият Ейнджъл е основно в Смирненски и южната част. Малко неприложимо е за Кършиака да кажем, пък и нека да са супер...
До скоро бих препоръчал N3, но последно време тия хора, въпреки добрият старт и те като всички фирми у нас, които порастнаха и се успаха. От 16Mbit/s вдигнаха на 20, но аз това чудо не съм го видял. Цените не са пипани последните 2 години - все едно нищо не се променя, а не е така - Мегалан теглят оптики, Булсат също...
Цена 20 мегабита с телевизия - 26лв/месец
 
От: Интернет доставчици в Пловдив

В други райони на Пловдив, а и извън (аз съм в групата извън) не предлагат пряко услугите си, а чрез друга фирма, който се грижи за мрежата. При мен точното име на тази фирма е WiNet (споменавам го, тъй като мисля, че техни мрежи има и в града). Предимството на този интернет доставчик е, че няма коренна разлика между български и международен нет. Малко по-слаб (почти същия) от локалния е европейският нет. Към С. Америка се влошава линията, а към Ю. Америка и Австралия вече си е бая по-бавна скоростта. Това е къде по-зле при другите интернет доставчици. Иначе upload скоростите са добри. Опъвал съм 4MB/sec и дори повече доколкото помня (голяма част от това е локален трафик). За международен съм виждал поне 1MB/sec upload към Европа.
 
От: От: Интернет доставчици в Пловдив

В други райони на Пловдив, а и извън (аз съм в групата извън) не предлагат пряко услугите си, а чрез друга фирма, който се грижи за мрежата. При мен точното име на тази фирма е WiNet (споменавам го, тъй като мисля, че техни мрежи има и в града). Предимството на този интернет доставчик е, че няма коренна разлика между български и международен нет. Малко по-слаб (почти същия) от локалния е европейският нет. Към С. Америка се влошава линията, а към Ю. Америка и Австралия вече си е бая по-бавна скоростта. Това е къде по-зле при другите интернет доставчици. Иначе upload скоростите са добри. Опъвал съм 4MB/sec и дори повече доколкото помня (голяма част от това е локален трафик). За международен съм виждал поне 1MB/sec upload към Европа.

Да ти кажа, това че е извън Пловдив понякога е по-добре. Цялата южна дъга е с един основен доставчик, момчето си е опънало оптиките и няма борене при цените, които дава (14-16лв за 35-40 мегабита). Това ме подсеща, че преди година се бях амбицирал да вдигна мрежа някъде посока Плодовитово, но се отказах. Първо твърде много доставчици, второ пускат оптика, пускат 60-90 мегабита по трасе и в ненатоварени часове народа влачи с по 50-60 мегабита. Вярно към 17ч нещата не са така розови, когато мрежата се товари, но върви им обяснявай на клиентите разликата между отделен канал и споделена връзка и защо ако им осигуриш първото ще струва повече.
Всъщност според мен пазара на тази услуга и нас е генерално сбъркан, но не и без вина на потребителя, който смята че срещу 13-15лв наистина може да получи 30+ мегабита без да има шашма...
 
От: Интернет доставчици в Пловдив

Както се казва: "Не ми губи времето, гОвори ми в цифри".
Ето моя тест. През лаптопа , рутера е до мен, Ейнджълсофт, Тракия, 20лв./м. (ако подпишете договор е 16лв/18лв. в зависимост от периода).



Споделете и вашите тестове.
 
От: От: Интернет доставчици в Пловдив

Както се казва: "Не ми губи времето, гОвори ми в цифри".
Ето моя тест. През лаптопа , рутера е до мен, Ейнджълсофт, Тракия, 20лв./м. (ако подпишете договор е 16лв/18лв. в зависимост от периода).



Споделете и вашите тестове.
Какъв рутер ползваш ?
 
От: От: Интернет доставчици в Пловдив

Както се казва: "Не ми губи времето, гОвори ми в цифри".
Ето моя тест. През лаптопа , рутера е до мен, Ейнджълсофт, Тракия, 20лв./м. (ако подпишете договор е 16лв/18лв. в зависимост от периода).



Споделете и вашите тестове.

Angelsoft на работното място


Angelsoft в нас


DCC в нас

 
Последно редактирано:
От: Интернет доставчици в Пловдив

За 5 години в Пловдив съм бил на 3 доставчика, DCC, N3 и Angelsoft. Angelsoft ми беше паралелен към сървъра, който имах у нас и не съм изпитвал никога проблеми, не съм звънял за съпорт или друго.

DCC: ме загубиха като клиент, когато започна фирмената разправа, но преди това не съм имал никога проблем.
N3: ме спечелиха с качествения си и постоянен интернет, което за мен е важно заради работата ми и перфектната телевизия.

В обобщение мога да кажа, че и 3-те доставчика са добри, но поради факта, че DCC ми стъжниха живота за около седмица, не бих им се доверил отново.
 
От: Интернет доставчици в Пловдив

И аз съм на N3 и засега съм доволна, а за Visio също само лоши неща съм чувала, свързани с метеорологичните условия.
 
От: Интернет доставчици в Пловдив

2169222730.png


на това му се казва симетричен международен трафик
 
От: Интернет доставчици в Пловдив

Появи ми се един проблем и реших да споделя - може някой да помогне. Значи, понеже от съвсем скоро живея в Пловдив, се включих към N3. Доволна съм от скоростта и цената на услугата. Онзи ден си купих рутер - TP-LINK. Един познат ми го настрои, но се стигна до момент, в който се изписва от N3 мак адрес, който трябва да се даде по тел. на доставчика - иначе рутерът не работи. Звъня и го давам, но рутерът не работи пак, дори след като те са го въвели някъде там при тях. Отново им звъня и казвам, че няма нет. Единственото, което можели да направят, е да ми върнат кабела да работи. Защото и той не искаше. По принцип, цитирам, взимали 10 лв. за посещение, но избягвали да ходят по домовете за такава работа. И да съм се обадела на някой комшия, пак цитат.Другият вариант бил да купя нов рутер. Казвам, че този и 1 сек. не е работил и е съвсем нов. Не, те продавали при тях за 50 лв. също нови. Междувременно познатият ми замина в чужбина. И, така де, трябва да търся пак някой.

Някакъв съвет и идея какво става?

Благодаря предварително :)
 
От: Интернет доставчици в Пловдив

Сигурна ли си, че сте дали правилния мак адрес ? Там отдолу има доста цифри.
 
От: Интернет доставчици в Пловдив

Ами да, макар че може би трябваше да опитам още един път цялата процедура. И явно, че ако не получа друг съвет, ще трябва да повторя опита.
 
От: Интернет доставчици в Пловдив

Можеш ли да се свържеш към рутера ? Пробвай така:
Влез в браузъра и отиди на 192.168.1.1 може и да е 192.168.0.1 Паролата би трябвало да е admin потребител пак admin.
После на Status и ни трябвало да е там адреса.
Виж и тука дали гледаш правилно адреса:
http://www.tp-link.com/resources/images/faq/2008228235112722.jpg
 
От: Интернет доставчици в Пловдив

Да, това го знам, но при N3 не е така настройването. При 192.168.1.1 излиза ограничена услуга, мак адрес и тел за връзка на доставчика. Така са го направили, че да не можеш да си настроиш рутера без тяхното съдействие и това на мтел - тел. им е към тях. И аз трябва да се обадя, за да въведат някъде си мак адреса, който ми се изписва (а не този на рутера) - из техните бази данни. Просто това е начинът за настройване на рутера, ми казаха те. Вместо да ми го настроят, след като съм техен абонат...
 
От: Интернет доставчици в Пловдив

А мак адреса който ти изписва отговаря ли на този който е на лепенката отдолу ?
 

Горе