Интернет доставчици в Пловдив

От: Интернет доставчици в Пловдив

Добре. Махни кабела на рутера идващ от доставчика и следвай стъпките от по-горе. Сега би трябвало да съвпаднат МАК-адресите. Дори да не съвпаднат обади се пак в N3 и им продиктувай адреса написан на лепенката на рутера. Мисля, че имат денонощна поддръжка и дори и сега би трябвало да ти го въведат.
 
От: Интернет доставчици в Пловдив

Опитвам, но дава заето, може би не работят по това време. Иначе адреса на рутера не ги интересувал, вече ги питах това още като го купих и разбрах, че трябва да давам мак адрес. Дано утре имам свободното време и ги уцеля по тел, че и свързването е трудно.
 
От: Интернет доставчици в Пловдив

Оффф пак глупотевиците на N3. Не знам в коя част на Пловдив си, но аз съм в Кършиака и сериозно обмислям да мина на оптиката на Булсат.
Тая драма с мак адреса я минах преди няколко месеца и не успях да ги преборя. По тази причина си кибича още със стария рутер. N3 си пазят мрежата със статични и нереални IP-та и заключване по mac, но явно системата им не хваща всеки път както трябва mac-а и от там се започва.
Единственото, което мога да те посъветвам е да им обясниш, че с тия 10лв за посещение могат да се снимат, защото те, не ти са въвели ограничение по mac и не си ти длъжния да може и да трябва да настройва у-вото. След като те са го въвели да дойдат и да си го проверят защо не работи. В противен случай казуса е по-различен: ти плащаш, а те не осигуряват достъп до мрежата, което по дефиниция на общите им условия е авария. Пак по техните условия те трябва да я отстранят и не могат да ти пробутват версията, че не носят отговорност за крайни клиентски у-ва, тъй като проблема възниква от въведени от тях рестрикции. А относно това да си вържеш компа към кабела с интерес бих прочел какво ще ти отговорят на въпрос защо налагат негласни ограничения на брой крайни у-ва и тип крайни такива.
 
От: Интернет доставчици в Пловдив

Може вече да съм го споменал в темата, но пак ще го направя. С Енджълсофт дори проблеми да се появят, се решават бързо. От тях нямам оплакване. Ако имат покритие, веднага се връзвай и няма да се занимаваш повече с чудене дали има или нямаш нет и дали някой в идните години ще ти обърне внимание.
 
От: Интернет доставчици в Пловдив

Оффф пак глупотевиците на N3. Не знам в коя част на Пловдив си, но аз съм в Кършиака и сериозно обмислям да мина на оптиката на Булсат.
Тая драма с мак адреса я минах преди няколко месеца и не успях да ги преборя. По тази причина си кибича още със стария рутер. N3 си пазят мрежата със статични и нереални IP-та и заключване по mac, но явно системата им не хваща всеки път както трябва mac-а и от там се започва.
Единственото, което мога да те посъветвам е да им обясниш, че с тия 10лв за посещение могат да се снимат, защото те, не ти са въвели ограничение по mac и не си ти длъжния да може и да трябва да настройва у-вото. След като те са го въвели да дойдат и да си го проверят защо не работи. В противен случай казуса е по-различен: ти плащаш, а те не осигуряват достъп до мрежата, което по дефиниция на общите им условия е авария. Пак по техните условия те трябва да я отстранят и не могат да ти пробутват версията, че не носят отговорност за крайни клиентски у-ва, тъй като проблема възниква от въведени от тях рестрикции. А относно това да си вържеш компа към кабела с интерес бих прочел какво ще ти отговорят на въпрос защо налагат негласни ограничения на брой крайни у-ва и тип крайни такива.

Всичко това ме провокира да организирам голяма разправия, но ще означава да си съсипя втори ден. Предпочитам да го използвам за работа, макар че до края на деня ще им се обадя. Значи се правят на интересни, а аз чак се почувствах виновна, че не правя както трябва нещата. И аз съм в Кършиака. И трябва да си усмиря гнева, че за пореден път някой се опитва да мине клиентите си...

Unwise, благодаря за идеята. И в Пловдив едва ли ще остана дълго, затова гледах да няма много разправии около договори, такси и т.н.
 
От: Интернет доставчици в Пловдив

Мисля, че ако им обясниш, че имаш нужда от по-краткотраен договор, може и нещо да измислят тези от Ейнджълсофт. Много са печени.

Относно размотаването:
Прочети си договора и виж как са описани задълженията им. Ако те имат задължение да ти доставят нещо, а не ти доставят това нещо, то имаме нарушение на договор. В този случай може да се счете договорът за прекратен по тяхна вина преждевременно и да се потърси обезщетение за нанесени материални и морални щети.
 
От: Интернет доставчици в Пловдив

Обадих се, всичко мина мило и възпитано и от двете страни. Рутерът работи. Дано си работи и за напред. Че очаквам проблеми след всичко това. Но нека сме позитивни :)).
Благодаря за съветите :)
 
От: Интернет доставчици в Пловдив

Има продължение, разбира се :)
Днес като станах пак нямаше нет, рутерът пак не работеше. Звъннах в N3 и ми казаха, че няма да се занимават с мен повече. Настройват ми кабела да влиза в лаптопа и приключваме. Аз пък казах, че веднага отивам да подам молба за прекратяване на договора. Онзи се опита да ми се кара и обяснява, че проблемът си бил само мой. Отговорих, че е и техен, че и др.хора са се отказали от тях и ще ги насоля по форумите и ако съм знаела какви са е нямало да се захващам с фирмата. В крайна сметка щял да изпрати човек. Аз заявих, че 10 лв. няма да дам. Всичко било за нас клиентите - нет не се крадял така. Казах, така е - и клиентите от пазене на нета също не могат да го ползват. Момчето, което дойде беше съвсем учтиво, оправи всичко, не ми поиска пари и засега сагата е на този етап :)
 
От: Интернет доставчици в Пловдив

Не ми е ясно на какво основание ще ти искат тези 10лв след като подръжката на мрежата (включително и връзката с крайното устройство) си е тяхна отговорност.
 
От: Интернет доставчици в Пловдив

Днес ми каза този, който дойде, че те не отговаряли за рутерите:))))). Аз не реагирах. Оправянето на рутери си било 10 лв., това е. А защо - е, това е ужасно интересен въпрос, на който не знам какъв отговор може да се намери...
 
От: Интернет доставчици в Пловдив

Отговорност за настройването на рутера е тяхна, защото от тях идва всичко, което трябва да се попълва, а за това дали функционира правилно рутерът отговорността е твоя.
 
От: Интернет доставчици в Пловдив

Всичко това можеше да се избегне ако беше направено едно просто клониране на МАК адреса на лаптопа на който са ти го настроили върху рутера.
 
От: Интернет доставчици в Пловдив

Аз съм тарикат в такива моменти. По принцип правя MAC clone, но когато искам да е с конкретен MAC просто им го диктувам по телефона.
MAC адресът лесно го виждам с ifconfig (това не е в бозата) или с web системата на рутера (те по принцип си имат), ако настройката е на рутер.
 
От: Интернет доставчици в Пловдив

Аз съм тарикат в такива моменти. По принцип правя MAC clone, но когато искам да е с конкретен MAC просто им го диктувам по телефона.
MAC адресът лесно го виждам с ifconfig (това не е в бозата) или с web системата на рутера (те по принцип си имат), ако настройката е на рутер.
В бозата с ipconfig /all се вижда мак адреса.
 
От: Интернет доставчици в Пловдив

За да не отварям тема ще питам тук.
Някой може ли да ми препоръча добър сервиз за компютри в Пловдив, особено в Кършиака? Лаптопът ми е с разбит звуков жак, но май има проблем и със звуковата платка, защото на някои клипове и филми му е много слаб звукът. Та, понеже беше за чистене, го занесох в един сервиз. Освен, че не ми го оправиха навреме, както бяха обещали, никак не ми обърнаха внимание за звуковия проблем. Възмутена съм, но и разбирам, че много хора ги мързи да работят. Затова моля за препоръка и благодаря предварително.
 
От: Интернет доставчици в Пловдив

За да не отварям тема ще питам тук.
Някой може ли да ми препоръча добър сервиз за компютри в Пловдив, особено в Кършиака? Лаптопът ми е с разбит звуков жак, но май има проблем и със звуковата платка, защото на някои клипове и филми му е много слаб звукът. Та, понеже беше за чистене, го занесох в един сервиз. Освен, че не ми го оправиха навреме, както бяха обещали, никак не ми обърнаха внимание за звуковия проблем. Възмутена съм, но и разбирам, че много хора ги мързи да работят. Затова моля за препоръка и благодаря предварително.

Ползвал съм Андроит:
България, Пловдив 4000
ул. "Граф Игнатиев" №5

Телефони за контакт:
+359 32 63-79-60
+359 32 63-79-61
+359 32 63-79-62
+359 32 63-79-63
+359 887 96-79-37

Не са в Кършияка, а по Цар Борис посока Сточна гара завиваш в ляво към Богомил (светофара преди университета).
 
От: Интернет доставчици в Пловдив

Ползвал съм Андроит:
България, Пловдив 4000
ул. "Граф Игнатиев" №5

Телефони за контакт:
+359 32 63-79-60
+359 32 63-79-61
+359 32 63-79-62
+359 32 63-79-63
+359 887 96-79-37



Не са в Кършияка, а по Цар Борис посока Сточна гара завиваш в ляво към Богомил (светофара преди университета).

Благодаря!
От там съм си купувала флашка и ги знам, най-вероятно ще отида там.
 

Горе