Интернет магазин на прилично ниска цена с изгодни условия

kirsen

Active Member
Рейтинг - 100%
2   0   0
Здравейте, ето ме отново с друг вид предизвикателство.
За тези които искат да имат интернет магазин, но немогат да заделят нужния бюджет и все отлагат във времето възможността да притежават такъв.
Моето ново предложение е насочено точно към тази група предприемачи.

Сдобих се наскоро с няколко промоционални домейна .info в различни браншове на атрактивна цена за една година. Подновавянето им след този период е напълно стандартно и ще бъде колкото на стандартен домейн.
Имам осигурен хостинг с възможност за addon domain, няколко почти безплатни домейна и по този повод мисля, че бих могъл да изградя приличен интернет магазин за много ниска стойност или първата година от неговото придобиване клиента ми няма да плаща нищо за хостинг и домейн. След изтичане на годината, подновяването на домейна си остава грижа на собственика.
Магазинът ще бъде изграден на една от водещите CMS платформи за интернет магазини и ще отговаря на всички стандарни функционалности и визия предлагани от системата. Вероятно ще предложа ограничение за добавяне до 1000 продукта в магазина с цел предотвратяване на евентуално затормозяване на хостинга.
Разбирайте го така: Евтин малък магазин за подбрани продукти в ограничени количества.
При явно проявен интерес, ще покажа демо вариант как изглежда и да се проследи процеса на извършване на продажба през него.
Не искам да обявавам цена в момента тук, защото вероятно отново ще бъда критикуван, че предлагам безобразно ниски цени, но какво да направя, като съм намерил начин да предложа в този вид, тази възможност за спестяване на някой лев от клиентите ми.
Нека колегите разработчици го приемат като Първомайска или по скоро Гергьовска промоция, а не като трайно подбиване на цени, освен това бройките са ограничени. Може да се тълкува и като допълване на портфолио или пък като самарянска постъпка с цел реклама. Офертата ми ще важи до 6 май Гергьовден и пак казвам бройките са строго профилирани и ограничени.
На лично или на email контакти, ще излушам всеки желаещ да бъде собственик на магазин на ниска цена и ако мога да предложа това което се иска, ще свърша работа.
Естественно ще трябва да се съобразим с възможностите както на хостинга, така и на системата и на темата. Всяко желание за надграждане на функционалности, възможности, дизайн, обучения в администриране и задаване и отговаряне на въпроси Това къде е и как се прави” и др. ще довде до промяна на цената във възходяща посока.
Уточнявам: Аз не продавам системата, темата, домейна, хостинга или плъгините.
Цената която ще договорим е за моите знания, умения и време което отделям за инсталиране, конфигуриране и настройване на функционалностите за да има един работещ магазин. Обяснявам това, защото винаги има някой който пита какво му продавам.

Е, това е което успях да измисля и предложа празнично. Дали ще е полезно за някой ще покаже времето.

Моля критиците да бъдат по-милостиви, а желаещите по-настоятелни.
Вероятно имам пропуски или неясноти в темата, но полунощ минава.
Всички подробности ще ги доуточним с желаещите в личен разговор.

Оставам на разположение:
[email protected]

Весели празници и не прекалявайте с агнешкото-тежка храна е.
 
От: Интернет магазин на прилично ниска цена с изгодни условия

Понеже очакваш критики да ти кажа една много важна максима - Не прави бизнес с хора без пари.

Ако някой няма пари да си купи домейн за 1 долар и хостинг за 20 долара - Какъв магазин ще открие ??? - Колко този магазин ще е законен ??? - Като от КЗП му набият глобите кой ще ги плаща тези пари - Ти или Той ???
 
От: Интернет магазин на прилично ниска цена с изгодни условия

Благодая "mantaman" градивна критика, приемам я. Не искам да навредя или да свърша на някого "мечешка услуга".
Идеята ми бе провокирана от това да свърша нещо добро, полезно за някой който иска, а му е е трудно да си го позволи.
Както кзах, това е временна услуга в ограничен мащаб.
Знам какво е да искаш да пробваш ново начинание, а да нямаш възможност
Нека се приема, както казах и по горе като начин за реклама, побутване на пазара, напомняне че ме има, или който както иска да го разбира.
И да не остане някой с впечатление, че няма да спечеля нищо. Все пак сме във форум 'Предприемач" в който, може би всеки членуващ иска да заработи по нещичко.
За мен е най-важно, че съм честен, прям и не бих си позволил умишлено да подведа някой.
Всеки носи глава на раменете си и би трябвало сам да вземе решение.
Поздрави и хубави празници!
Нека бъдем позитивни.
 
От: Интернет магазин на прилично ниска цена с изгодни условия

Благодая "mantaman" градивна критика, приемам я. Не искам да навредя или да свърша на някого "мечешка услуга".
Идеята ми бе провокирана от това да свърша нещо добро, полезно за някой който иска, а му е е трудно да си го позволи.
Както кзах, това е временна услуга в ограничен мащаб.
Знам какво е да искаш да пробваш ново начинание, а да нямаш възможност
Нека се приема, както казах и по горе като начин за реклама, побутване на пазара, напомняне че ме има, или който както иска да го разбира.
И да не остане някой с впечатление, че няма да спечеля нищо. Все пак сме във форум 'Предприемач" в който, може би всеки членуващ иска да заработи по нещичко.
За мен е най-важно, че съм честен, прям и не бих си позволил умишлено да подведа някой.
Всеки носи глава на раменете си и би трябвало сам да вземе решение.
Поздрави и хубави празници!
Нека бъдем позитивни.

Не би си позволил да подведеш някои, ама домейна ще е твои, хостинга ще е твои, но грижата за подновяване ще бъде на "клиента", който реално ще въведе продукти в системичка хоствана от теб и ей така за без пари ще разбереш от къде зарежда, колко продава и други важни за бизнеса тайнички!!! Това е меко казано измама, не подвеждане!!!

Уточнявам: Аз не продавам системата, темата, домейна, хостинга или плъгините.

Какво точно продаваш тогава и какво точно ще трябва да поднови излъгания от теб клиент???? Кое точно ще притежава и за кое точно ще трябва да ти плати парите, който ще кажеш на лично????

Такива като теб заслужават някои с повечко знания да извърши няколко федерални престъпления през твоя хостинг и домейн и после, ако не те екстрадират, то да те е страх да напуснеш страната!

Но въпреки всичко, ако не съм разбрал правилно думите ти, ще те помоля да обясниш и ако имаш адекватно обяснение за измамата която си намислил ще ти си върна думите, но докато това не се случи, за мен това си е жива измама!
 
От: Интернет магазин на прилично ниска цена с изгодни условия

Основна характеристика на всички клиенти без пари е, че като почнеш да им говориш за пари веднага казват " Ще си помисля"
 
От: Интернет магазин на прилично ниска цена с изгодни условия

Длъжен съм да обясня след явно обвинение в измама от вас г-н или г-жо "hahovec":
Цитирам:
ако имаш адекватно обяснение за измамата която си намислил ще ти си върна думите, но докато това не се случи, за мен това си е жива измама!
Заявявам: Измама няма, има огорчение за мен.
Болно ми става не от това, че има мнителни и недоверчиви хора, вероятно има излъгани в някакви схеми и много хора са наплашени, а от това, че отново не съм успял по най-добрия начин с най-добри намерения, да предложа това което съм искал. Незнам изказа ми ли е сложен, словореда ми ли не е наред, но виждам криворазбраност на предложението ми.
Не съм си и помислял за измама, напротив.
Както обясних и по горе исках с поевтиняване към клиента на услугите които предлагам да си рекламирам дейността и ако някой, който неможе да си позволи или до сега се е чудил дали да си направи магазин, да се възползва от моето празнично предложение.
Нищо лошо до тук, но явно според мен, а за г-н или г-жа "hahovec", не е така.
Отговарям на обвиненията по ред:
1.
Не би си позволил да подведеш някои, ама домейна ще е твои, хостинга ще е твои, но грижата за подновяване ще бъде на "клиента", който реално ще въведе продукти в системичка хоствана от теб и ей така за без пари ще разбереш от къде зарежда, колко продава и други важни за бизнеса тайнички!!! Това е меко казано измама, не подвеждане!!!
Това, че съм предложил клиента да не заплаща за хостинг и домейн една година, не задължава никой да ги ползва като мои. Всеки който желае може веднага да му прехвърля на негов хостинг, а така и домейна да си ги плаща той. Съвсем нормално е да му прехвърля домейна, та нали след година, ако иска да си го поднови, ще трябва той да си го плаща като купи и премине към стандартен ценови план за удължаване.
2.
"и ей така за без пари ще разбереш от къде зарежда, колко продава и други важни за бизнеса тайнички!!!
Веднага след предаване на данните за администриране на бъдещия клиент собственика ще си смени със свои данните за достъп до магазина и невиждам къде е притеснението, че аз ще знам неговите тайни. Аз няма да въвеждам данни, стоки, доставчици. Аз изграждам магазина, не зареждам със стока.
Уверявам, че няма причина да има съмнения в моята добронамереност. Освен това съм завършил и с: Всички подробности ще ги доуточним с желаещите в личен разговор. което оставя темата отворена за изчистване на всички неясноти.
3. На въпроса: Какво точно продаваш тогава и какво точно ще трябва да поднови излъгания от теб клиент мисля, че доста ясно съм обяснил в изложението на темата си. Ще се повторя, вероятно не сте го забелязали, а аз го писах бавно и внимателно:
Уточнявам: Аз не продавам системата, темата, домейна, хостинга или плъгините.
Цената която ще договорим е за моите знания, умения и време което отделям за инсталиране, конфигуриране и настройване на функционалностите за да има един работещ магазин. Обяснявам това, защото винаги има някой който пита какво му продавам.

Може би има по ясен начин за изписване, но аз незнам как да го направя.
4. Казвате: Такива като теб заслужават някои с повечко знания да извърши няколко федерални престъпления през твоя хостинг и домейн и после, ако не те екстрадират, то да те е страх да напуснеш страната! - Много силно...

Обобщавам:
Благодаря и на вас "hahovec" за питанията.
Може би ще бъдат от полза за четящите тук.
Според правилата на форума темата неможе да бъде изтрита а сякаш ми се иска.
Щом един форумец пък бил той и "hahovec" не е успял да прозре моята чиста и добронамерена идея вземам решение:
Спирам предложението си за изработка на Интернет магазин на прилично ниска цена с изгодни условия.
Не искам да има дори и грам съмнения в моята почтенност и коректност.
Градил съм години наред авторитет и немога да си позволя да бъда обвиняван в измама дори от един незнаен псевдоним: "hahovec"
Това е.
Решено е!
Извинявам, се на всеки който е попаднал на тази тема и не е видял в нея това което е търсил.
P.S. Имаше една поговорка: "Никога не прави непоискано добро", ама слушам ли аз.
 
От: Интернет магазин на прилично ниска цена с изгодни условия

Извинявам се за поредния пост, но ми хрумна да приложа една макар и лична кореспонденция.
За да покажа какъв човек съм, с какви намерения и в опит да променя леко негативното мение на г-н или г-жа "hahovec " ще си наруша принципите да се оправдавам и ще приложа една кореспонденция към клиент:
Изтривам част от личната информация за да запаза конфеденциалност:
Ето мейла без съкращения.

Здравейте,
За да покажа моята сериозност и подкрепя отгворността към разговора който водихме относно съвместната ни работа.

Дълго мислих вече трети ден и стигнах, до извода, че не бих се справил с така предложения ангажимент към съвместната ни дейност………………………
Прецених, че, моето амплоа е да изграждам тези магазини за мои клиенти и това умея най-добре. Няма да имам нужното време или поне няма да ми стига и ако пък се опитам да отделям това време което е задължително за …………….

За да бъда коректен към отделеното време от вас и добронамереността с която подходихте за партньорство ви предлагам:
По скоро ви ПОДАРЯВАМ един интернет магазин за продажба на дрехи, специално направен за вас от мен.
http://mo...........info/

Да, правилно ме разбирате - ПОДАРЯВАМ ви го.

Може да разпоредите ваш служител или служителка да го зареди със стока и сами да реализирате на 100% печалбите от него.

Магазинът е инсталиран, конфигуриран, настроен и изтестван за правилна продажба на стоки.
Заредил съм го с 10-тина демо продукта и категории, които вие ще изтриете и подмените по ваш избор с ваши стоки.
След покупка на дадена стока, системата автоматично уведомява на e-mail както клиента, така и админситратора за извършената покупка.
Настроил съм транспортните разходи спрямо теглото на пратката.
Добавил съм два езика Български и Английски
Добавил съм лв. като разплащателно средство.
Настроил съм данъчните ставки, както за стоките така и за транспорта.
Направил съм нужното за SEO оптимизирането му.
С две дум магазинът работи безупречно и след като бъде зареден със стока, може да извърши коректна продажба.
В магазинът могат да бъдат заредени около 10 хил. продукта

Предоставям ви паролите за достъп с които можете да влезете и да администрирате и менажирате Вашия магазин по начин по който желаете.
Можете да подмените всички банери и снимки с ваши, да добавите ваш адрес и смените email адреса с този който прецените.
Чуствайте го напълно ваш и го стопанисвайте като добри стопани.

Ще се радвам, ако след време ми се обадите и споделите за успешните продажби.

Съжалявам още веднъж, че се оттеглям от сътрудничеството което ми предложихте, но искам да бъда правилно разбрам.
Отговорен човек съм, държа на името си и не искам съня ми да бъде неспокоен, защото някой е очаквал от мен да сърша работа, която аз не съм успял.

Желая успех и хубав ден.

Оставам на разположение:


Данни за достъп до магазина:

Адрес на магазина: http://............com/
Вход в администрация: http://................
User: mo……………………
Парола: …………………


Такъв човек съм аз понякога...
 
От: Интернет магазин на прилично ниска цена с изгодни условия

Длъжен съм да обясня след явно обвинение в измама от вас г-н или г-жо "hahovec":
Цитирам:
Заявявам: Измама няма, има огорчение за мен.
Болно ми става не от това, че има мнителни и недоверчиви хора, вероятно има излъгани в някакви схеми и много хора са наплашени, а от това, че отново не съм успял по най-добрия начин с най-добри намерения, да предложа това което съм искал. Незнам изказа ми ли е сложен, словореда ми ли не е наред, но виждам криворазбраност на предложението ми.
Не съм си и помислял за измама, напротив.
Както обясних и по горе исках с поевтиняване към клиента на услугите които предлагам да си рекламирам дейността и ако някой, който неможе да си позволи или до сега се е чудил дали да си направи магазин, да се възползва от моето празнично предложение.
Нищо лошо до тук, но явно според мен, а за г-н или г-жа "hahovec", не е така.
Отговарям на обвиненията по ред:
1. Това, че съм предложил клиента да не заплаща за хостинг и домейн една година, не задължава никой да ги ползва като мои. Всеки който желае може веднага да му прехвърля на негов хостинг, а така и домейна да си ги плаща той. Съвсем нормално е да му прехвърля домейна, та нали след година, ако иска да си го поднови, ще трябва той да си го плаща като купи и премине към стандартен ценови план за удължаване.
2.
Веднага след предаване на данните за администриране на бъдещия клиент собственика ще си смени със свои данните за достъп до магазина и невиждам къде е притеснението, че аз ще знам неговите тайни. Аз няма да въвеждам данни, стоки, доставчици. Аз изграждам магазина, не зареждам със стока.
Уверявам, че няма причина да има съмнения в моята добронамереност. Освен това съм завършил и с: Всички подробности ще ги доуточним с желаещите в личен разговор. което оставя темата отворена за изчистване на всички неясноти.
3. На въпроса: Какво точно продаваш тогава и какво точно ще трябва да поднови излъгания от теб клиент мисля, че доста ясно съм обяснил в изложението на темата си. Ще се повторя, вероятно не сте го забелязали, а аз го писах бавно и внимателно:
Уточнявам: Аз не продавам системата, темата, домейна, хостинга или плъгините.
Цената която ще договорим е за моите знания, умения и време което отделям за инсталиране, конфигуриране и настройване на функционалностите за да има един работещ магазин. Обяснявам това, защото винаги има някой който пита какво му продавам.

Може би има по ясен начин за изписване, но аз незнам как да го направя.
4. Казвате: Такива като теб заслужават някои с повечко знания да извърши няколко федерални престъпления през твоя хостинг и домейн и после, ако не те екстрадират, то да те е страх да напуснеш страната! - Много силно...

Обобщавам:
Благодаря и на вас "hahovec" за питанията.
Може би ще бъдат от полза за четящите тук.
Според правилата на форума темата неможе да бъде изтрита а сякаш ми се иска.
Щом един форумец пък бил той и "hahovec" не е успял да прозре моята чиста и добронамерена идея вземам решение:
Спирам предложението си за изработка на Интернет магазин на прилично ниска цена с изгодни условия.
Не искам да има дори и грам съмнения в моята почтенност и коректност.
Градил съм години наред авторитет и немога да си позволя да бъда обвиняван в измама дори от един незнаен псевдоним: "hahovec"
Това е.
Решено е!
Извинявам, се на всеки който е попаднал на тази тема и не е видял в нея това което е търсил.
P.S. Имаше една поговорка: "Никога не прави непоискано добро", ама слушам ли аз.

Това все едно слушам как се изповядваш пред отчето! Сега след като зададох въпросите спря да предлагаш, но така и не отговори на въпроса ми какво предлагаш? Както ти казаха по - горе правиш спестяване от 40 - 50 лева за година, което е много под 10% от една супер ама супер ниска цена за онлайн магазин и домейн, която сама по себе си е празнична!

Въпросите свързан с това изказване стоят на дневен ред:
Уточнявам: Аз не продавам системата, темата, домейна, хостинга или плъгините.
Въпросите са: Какво точно предлагаш и продаваш? За какво точно ще заплатя цената, която ще кажеш на лично?

Разбира, че Ви е болно, скърбите и сте огорчен, но се надявам, след всичко което казах срещу Вас в опит да наруша репутацията Ви, Вие да намерите сили да съберете мислите си и да защитите тази така ценна за вас репутация :)

Псевдонима ми е доста разпознаем и то в средите в който се подвизавате.

И между другото ника ми е в мъжки род и според правилата на българския език се предполага той да се асоциира с индивид от мъжки пол, освен, ако не е заявена някаква друга принадлежност, каквато в случая не същетвува г-жо Кирсен!

След като сте толкова благородна г-жо Кирсен, ще се радвам да се възползвам от супер лимитираното Ви предложение да ми подарите и на мен домейн и магазин направен от вас за мен абсолютно безплатно. Кажете къде е домейна, за да прехвърлим собствеността, а сайта може да ми го изпратите на зип и аз ще си го хостна където пожелая.
 
От: Интернет магазин на прилично ниска цена с изгодни условия

Идеята ми бе провокирана от това да свърша нещо добро, полезно за някой който иска, а му е е трудно да си го позволи.
Абе, това да не ти е Червения кръст? Тук сме, за да правим бизнес и да предлагаме услуги за пари. Ако някой не може да си позволи нещо, ми да се хване, да работи и да може да си го позволи. Объркал си сайта.
 
От: Интернет магазин на прилично ниска цена с изгодни условия

Не мога да разбера какъв е този негативизъм и сарказъм, ненужни при това.
Както не мога да разбера и на кой толкова пречи темата на kirsen, в която човека се е постарал да обясни намерението си да помогне на прохождащи и все още неплатежоспособни ентусиасти.
А защо да не се приеме и като опит за попълване на портфолиото му?
Толкова ли се бои някой, че това ще подбие цените?Ако някой наистина си оценява труда, знае какво и докъде може да предложи, според мен не би се притеснявал, защото средностатистически бизнесмен, който знае че за 300 лева (например) няма да получи продукт с който да върти магазин с десетки хиляди продукти никога не би се възползвал от подобни услуги.
В негова защита, смея да твърдя (естествено нямам никакво намерение да доказвам каквото и да било на някой), че авторът на темата съвсем безвъзмездно и приятелски ми е дал доста ценни и БЕЗПЛАТНИ съвети в момент, когато се борех с prestashop платформата и това при положение, че не сме се виждали никога лично!
Също така закупих няколко професионални теми от него, всичко бе коректно и изрядно.Бих се учудил ако човекът който според мен е прекалено вежлив и тактичен и се притесняваше дори да ми каже цена за нещата, които пожелах да си купя от него, дори се е сетил изобщо за такъв вид измама с "безплатни тайнички".И какви ли безплатни тайнички може да има чак толкова, някой, който е броил от заплатата си двестатина лева за да се пробва като онлайн търговец.
Извинявам се, ако съм прозвучал грубо, просто исках да споделя и аз мнението си.
 
От: Интернет магазин на прилично ниска цена с изгодни условия

Не мога да разбера какъв е този негативизъм и сарказъм, ненужни при това.
Както не мога да разбера и на кой толкова пречи темата на kirsen, в която човека се е постарал да обясни намерението си да помогне на прохождащи и все още неплатежоспособни ентусиасти.
А защо да не се приеме и като опит за попълване на портфолиото му?
Толкова ли се бои някой, че това ще подбие цените?Ако някой наистина си оценява труда, знае какво и докъде може да предложи, според мен не би се притеснявал, защото средностатистически бизнесмен, който знае че за 300 лева (например) няма да получи продукт с който да върти магазин с десетки хиляди продукти никога не би се възползвал от подобни услуги.
В негова защита, смея да твърдя (естествено нямам никакво намерение да доказвам каквото и да било на някой), че авторът на темата съвсем безвъзмездно и приятелски ми е дал доста ценни и БЕЗПЛАТНИ съвети в момент, когато се борех с prestashop платформата и това при положение, че не сме се виждали никога лично!
Също така закупих няколко професионални теми от него, всичко бе коректно и изрядно.Бих се учудил ако човекът който според мен е прекалено вежлив и тактичен и се притесняваше дори да ми каже цена за нещата, които пожелах да си купя от него, дори се е сетил изобщо за такъв вид измама с "безплатни тайнички".И какви ли безплатни тайнички може да има чак толкова, някой, който е броил от заплатата си двестатина лева за да се пробва като онлайн търговец.
Извинявам се, ако съм прозвучал грубо, просто исках да споделя и аз мнението си.

След като придобиеш малко повече познания и умения ще разбереш какво точно намекнах аз! Това което светия девелопър пише в първия си пост, накратко е следното: така и така съм си платил хоста, давам ти достъп, давам ти да ми ползваш домейните в следствие на което ти щеш нещеш ги разработваш, което е повече от нищо, а пък след една година или си прехвърляш сайта (ако ти дам) или ми плащаш хоста, ако все пак направиш така че сайта тръгне ще ти поискам повече пари, защото ми ползваш хоста. Междувременно щял да ти даде да смениш пароли за достъп разрешен от него, ако е поне наполовина гуру с репутация, то няма да има парола, която да не може да прескочи в собствения си хостинг.

От друга страна това което предлага е незаконно, защото не може да препорадава хостинг, ако не е оторизиран препорадавач, което съдейки по думите му не е така.

Това кой колко съвети дава няма никакво значение в това какъв измамник и хитрец е! Аз лично съм свидетел на няколко доста фрапантни случая. Преди време имаше един, който помагаше на всеки за всичко и спечели доверие много бързо. В следствие на което пусна обява, че се нуждае от пари за лечение, който събра абсолютно безпроблемно, но в крайна сметка се оказа, че това си е жива измама, понеже въпросния човек го издадоха.

Сарказъм с примеси на църковна молитва има само и единствено от потребителя пуснал темата! Аз единствено задавам едни въпроси, на който не получавам отговор. Нямам проблем хората да си продават труда така както сметнат за добре. Щом иска да подарява онлайн магазини и домейни няма проблем, но да го прави по правилния и не измамен начин, видя ли измамна схема то аз съм длъжен да се намеся, понеже съм такъв като човек. Все пак казах и в първия си пост тук, че ще върна думите си ако получа адекватен оговор. Но все пак говорим за отговор не изповедание!

Относно шаблоните, не искам да коментирам, понеже няма да е в негова ползва, а обект на критика в момента не е неговата работа, а опита за имама, който забелязах.
 
От: Интернет магазин на прилично ниска цена с изгодни условия

И аз не виждам, защо толкова го тропате човека при положение, че въобще темата не изглежда като някаква измама..
 
От: Интернет магазин на прилично ниска цена с изгодни условия

И аз не виждам, защо толкова го тропате човека при положение, че въобще темата не изглежда като някаква измама..

Само аз вия, да отговори на въпросите ми и аз лично ще докладвам собствените си мнения да бъдат изтрити и ще поправя първото си мнения с адекватно такова :)
 
От: Интернет магазин на прилично ниска цена с изгодни условия

След като придобиеш малко повече познания и умения ще разбереш какво точно намекнах аз!...
Аз отлично разбрах, какво намекваш ти, дори имам знанията и уменията да го разбера отлично!
Приветствам това, че се намесваш, когато видиш измамна схема и ти свалям шапка, сериозно!Единствено не мога да приема, че се опитваш да преценяваш капацитета на напълно непознати хора.Това колко знам и мога нито съм споделял, нито имам намерение да доказвам на някой, особено непознат.Просто споделих мнение като обикновен потребител, "необикновен" съм в други сайтове в които работя от почти десетилетие. ;)
И да, продължавам да твърдя че не ми е приятен начинът, по който обвинявате непознати.Дано по някакъв начин kirsen (който също не познавам лично) успее да разсее съмненията ти и да отговори на въпросите, които те интересуват.Аз не мога и не искам да уверявам никой в нищо, нито целя полза и изгода с мненията си по тази тема, просто никога не съм бил фен на прекалената мнителност.Дали е оправдана или не, бъдещето ще покаже.
Държа да подчертая, че не целя заяждане, но държа на мнението си! :)
Много ми е тъпо също така, че вместо да се подкрепяме и подпомагаме, ние типично по български си подливаме вода...
Желая на всички лека вече и се извинявам ако някой е преценил, че нямам право на субективното си мнение по въпроса, с което приключвам участието си във въпросната дискусия.

Поздрави и весели празници на всички, както и повече усмивки и положителна нагласа! :)
 
От: Интернет магазин на прилично ниска цена с изгодни условия

ggenchev, в случая сме свидетели на поредната тема "Инсталирвам Windows за 10лв с материали на клиента."
Личното ми мнение е, че подобен подход на правене на бизнес не бива да се стимулира в този форум. Не заради друго, а защото услугата не струва. Хората, които се занимават с това си нямат и бегла представа, а и не ги интересуват конкретните нужди на клиентите. Работил съм с няколко клиента, които са разочаровани от разни майстори на WP или OC. В момента работя с такъв клиент.
Поискали му 300 лв за да:
- му купят домейн и на супер скапан хостинг
- инсталиране на OC
- тема за около $40, която трещи от всекъде
- инсталиране на 4 плъгина
И се окзва, че "майстора" нямал кирилизация за последната версия и инсталирал стара версия на OC :). След една седмица сайта е бил хакнат и е инжентиран JS екsплойт, който е заразявал потребителите. Естествено следва бан от google.
"Майстора" отказал да оправя сигурността, щото не се занимавал с програмиране и не разбирал от тия неща. С 2 думи го е отсвирил.
При разговорите ни се оказа, че клиента въобще няма нужда от OC, а от прост сайт в който да изложи продуктите си и цените им. Ако някой реши да поръча артикул става с една проста форма, а доставката е с наложен платеж. Сайта му е почти готов и е къстъм, точно според нуждите на клиента. Клиента получава гаранция, че няма да бъде хакнат, докато кода не се промени от трета страна, супер прост и изчистен админ панел, пълен бекъп на флашка, безплатна поддръжка за 1 година, която включва дребни промени по кода и дизайна. Но 300 лв за ОпънКарт-"майстора" няма как да му ги върнем.
Ясно, че всеки е тргнал от някъде, нека се пробват момчетата. Но когато взимат пари, да ядат бял хляб, поне да се понапънат малко, да понаучат поне PHP и MySQL на някакво средно ниво.
Лично мен ме дразни, че заради разни "инсталатори" пада драстично услугата. Относно цените- даже взимат прекалено много. Добре, че и бой не ядат.
 
От: Интернет магазин на прилично ниска цена с изгодни условия

Господа бизнесмени- това тук е и форум, тоест място за взаимопомощ, някаква общност, не всичко е пари и лапачка!
 
От: Интернет магазин на прилично ниска цена с изгодни условия

Господа бизнесмени- това тук е и форум, тоест място за взаимопомощ, някаква общност, не всичко е пари и лапачка!

Колкото и жалко да звучи - точно пари и лапачка е. Ако темата беше - правя магазини за 300 лева, нямаше да отнесе толкова критика, колкото към сегашната оферта. Лошото е , че винаги гледаме с недоверие всичко. Така сме научени - безплатен обяд няма. Затова сме мними към всичко и търсим дали някъде няма да ни прецакат. Дори офертата да е чисто с благородна цел и автора да няма ни най-малка мисъл да лъже или използва някого, винаги ще се намерят хора , които ще гледат с недоверие и скептицизъм.
 
От: Интернет магазин на прилично ниска цена с изгодни условия

Господа бизнесмени- това тук е и форум, тоест място за взаимопомощ, някаква общност, не всичко е пари и лапачка!
Господин уникат, това е предприемачески форум и тук стимулираме развитието на предприемачеството. Взаимопомощта не се изразява в това някой да работи безплатно, а в това някой да ти помогне и дава напътствия докато ти работиш ;)
 
От: Интернет магазин на прилично ниска цена с изгодни условия

Мадсеасон - Какъв точно ти е проблема с инсталирането на уиндоус за 10лв ???????????????

Аз пък мога да ти дам много примери на "квалитетни" фирми дето са взели по една торба пари на хората и не са свършили нищо - Достатъчно е да се поразровиш във форума и ще намериш доста примери.

Даването на много пари за сайт в България въобще не гарантира получаването на задоволителен резултат.


Хаховец момчето много ясно е написал какво продава - Неговите собствени умения за инсталиране на сайт - Проблема му е че се е увлякал с разширяването на офертата с "безплатни" домейни и хостинг.
Първо защото ще направи лоша услуга на клиентите си с инфо домейн за магазин и второ че ако някой няма пари за сайт и домен най вероятно няма и фирма и когато въпросният сайт бъде забелязан от КЗП е много възможно да му набият глобата на него защото са негови домейна и хостинга.


Реално погледнато същото нещо (уменията да инсталират магазин) го предлагат и няколко уважавани членове на форума и не виждам някой да им е скочил


Моят съвет към момчето е да поиска да се затвори тази тема - Да си напише една нова тема че инсталира онлайн магазини за ХХХХлв - Да сложи едно демо на негова инсталация и след това ако някой има претенции към работата му да ги напише в темата
 

Горе