Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

От: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

Иво, аз напълно те разбрах ама ти изобщо не ме разбираш. Ай стига толкоз - виж ми подписа ако обичаш. Дребния шрифт. Седи там от дни - даже се индексира вече.

И пак ако не разбираш, че само се опитвам да те изръчкам явно просто не ставаш за фрилансър и тва е. Колкото до логото - можеш да видиш скромната ми творба и на воля да критикуваш - http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=43389

аамда, и последно - логото не е за мен, логото е за теб - да те накара да си повярваш, се ми е тая какво ще носиш в аватара си
 
От: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

И двамата ще си извадите поуките от тая тема.. сигурен съм :)

... аз каква?
 
От: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

Трябва да си промениш насоката на мислене. Звучиш, като все едно си почнал в голяма компания, а не си сигурен, какво да правиш. Направи сайт на някое училище, подсигури поддръжка и към момента, може да се каже, че си една крачка напред.
 
От: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

Трябва да си промениш насоката на мислене. Звучиш, като все едно си почнал в голяма компания, а не си сигурен, какво да правиш. Направи сайт на някое училище, подсигури поддръжка и към момента, може да се каже, че си една крачка напред.

туй нмой да бъде за мене?!?
 
От: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

За автора на темата е.
 
От: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

... аз каква?

Че не всички знаят, що е то сатира.. и не на всички им е забавно ... и онлайн комуникацията е различна от тази лице в лице ... и другите ти кажи :)
 
От: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

Че не всички знаят, що е то сатира.. и не на всички им е забавно ... и онлайн комуникацията е различна от тази лице в лице ... и другите ти кажи :)

аамммда, така кат ме светна те разбрах. на ти ено зелено да си имаш - и днес шси легна по-умен от сутринта
 
От: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

12345678910
 
Последно редактирано:
От: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

Стила ти на последното мнение много прилича на поговорката за немците, щом само едно нещо мога да го правя, с друго няма да се занимавам, ще си плащам. Къде отиде с протестите и с политиката. Значи или бъди българин с немското мислене и остави политиката или бъди българин, който от всичко разбира и да затваряме темата!
 
От: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

Да не те разобличавам, така ли иначе и ти си яхнал политическите проблеми, в България има безброй неправителствени организации. Влез в контакт с тях с предложението да им правиш плакати, флаери, бележки и т.н. Бъди сигурен, че след известно време, ще бъдеш нает или от тях или от някоя голяма компания. Защото те работят с печатни агенции, печатни издания, печатни фирми и името ти много бързо ще влезе там, където трябва. Само ще ти дам един пример, за компания в телекомуникационния пазар, последния проект за иновации в пазара е правен точно от такъв, като теб. ПР и Рекламния отдел изнася проекта за изпълнение навън. Т.е малка фирма от 1-2 човека правят това, което гледаш по телевизиите, вестниците и списанията.
 
От: От: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

Ееее не порасна и не се наигра. ;) И отделна тема си пуснал. ;) Ти в България ли живееш? Питам защото ако не си "туземец"..трудно ще ми разбереш мисълта! ;) Напоследък доста хора протестират по улиците и в интернет форумите и всички викат "Оставка" и "Долу" ...без значение на какво ... и хит в социалните мрежи са надписи "Аз МРАЗЯ безплатно и т.н." ....И всички много се кефят колко интелигентен бил този протест и деца имало и кучета и ..... Стори ми се странно съжителството между понятията "омраза" и "интелигентност" , но явно това е модерно , това е повикът на времето ....Хейтър е професия! А какъв е изводът за България? Ами елементарно - ние се обединяваме само когато мразим и срещу нещо, силни сме в група и тълпа и можем да минем през всеки и да го стъпчем само защото мисли различно ....и това било Демокрацията ??? Но да се върнем към нашите логистически въпроси. Ще ти опиша каква ми беше първоначалната идея за лого, която после ми се видя симпатично тъпа. Значи надписа е CREATIVO нали. Буквата "С" е изобразена с притворен лаптоп гледан отстрани. От лаптопа излиза кабел за мишка и изписва ръкописно studio и отива в една мишка, която всъщност е буквата "О" от "IVO" . "V" е два пръста знак Виктори. А "I" е перодръжка . Всичко това на металик фон. Пълен шиит нали? Да се използват буквите от името на фирмата ? Никакво въображение. Логото трябва да е някаква гениална плетеница от знаци в стил "за умният и намек стига" или "забранено за слепци" . Верно ли гледате Уимбълдън? Днес Цвети Пиронкова би здраво, Григор се поозори и добре че заваля, че губеше ( не е лесно да си гадже на Мария Шарапова ). Та Гришо доиграва утре в 13.30 бълг. време. Ще хвърля око на темата, но не сега, за да не сънувам кошмари! ( много съм чувствителен ....като всеки творец-дизайнер ;) . Чао

ок, е ти що просто не отвори тая тема след уимбълдън щото явно изобщо не те интересува как да станеш фрилансър?

колкото до мразенето - мноо си ... наивен, да не казвам нещо по-конкретно. Толкоз меко и внимателно се отнасям към тебе, толкоз неща преглътнах - то беше за правописа, то беше женската злоба, то беше палач на таланти, ма викам си шстане фрилансър от Иво, има некъф потенциал, неква мисла, айде таланта е спорен ама има желание... и кво?

нейсе - Уимбълдън. еми продавай лога на Уимбълдън. Туй за политиката изобщо ще го игнорирам щото от тема за дизайн не ми се прай политическа тема - има си секция - там. Начи ем искаш да ти помогнат да станеш фрилансър ем се чудиш от колко кладенеца да докараш вода за да не се хванеш сериозно, там горе обеща още едно ревю. него направи ли го? не - уимбълдън. Като ти гледам разностранните интереси днес ще е Уимбълдън, утре политика в други ден футбол - работата кога?

Ем не можеш да си позволиш постоянна работа ем фрилансърството го риташ кат умрял паткан от лютеница
 
От: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

Темата е за Коша!
 
От: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

Темата е за Коша!

най-малкото изобщо не и е мястото в тая секция
 
От: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

В България може необразован човек, сам да си напише рецептата, да отиде до аптеката да си купи лекарства и сам да се лекува. В чужбина за това се учи 5-6 години и още 2-3 за специализация и пак не е сигурно, че ще може. Тази политика ви побърква всички.
 
От: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

Пич по принцип не пиша такива коментари но много летиш в облаците.
Първо никакъв дизайнер не си докато не се докажеш пред професионалисти или обикновени потребители с вкус.
Изгради потрфолио с безплатни неща които може да направиш за някой. Има си и квалифицирани дизайнери които имат диплома и са се доказали.
Да си дизайнер е изкуство a да си "Разбирач на фотошоп" е умение. Разграничи ги тези неща.
От това което виждам, че си направил са букви с 3 ефекта и един бекраунд. Да, всеки започва от някъде но ти много летиш в облаците.
Хем не разбираш хем се зъбиш. Изобщо не мога да ти разбера логиката.

С удоволствие бих те насочил към правилният път дори бих ти намерил работа но с тези "дързост и красота" коментари, нулево портфолио и лошо поведение ще ме е срам да те препоръчам.

Първо се научи и докажи после си търси фрииланс работа.
Не ми анализирай поста, не ми се спори със стената.
 
От: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

Започваш със сайт. Правиш си готино изглеждащ сайт и си качваш портфолиото. Слагаш го във подписа си и се регистрираш в дизайнерски форуми и се предлагаш.
Можеш да пуснеш обяви във fiverr. Във ДигиталПойнт има доста конкурси за логота, банери и въобще цели сайтове. Щом разбираш и от бази данни и PHP може да пробваш и с теми на Wordpress. Регистрирай се и във freelancer сайтове като freelancer.com и други подобни и следи и бидвай за нови проекти, там е пълно с такива.
Също така не изоставяй сайта си и го направи достъпен на български и английски и го промотирай с беклинкове.
 
От: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

12345678910
 
Последно редактирано:
От: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

ц ц ц, аве пич, как се става фрилансър в три прости стъпки

1. отиваш във fiverr и си правиш регистрация
2. пускаш няколко гига от рода на:
- правя лога
- правя банери
- правя бекове за туитър профила ви
- правя оригинални аватари за форуми
3. клиентите ще те смелят и изплюят, ако оцелееш начи може да минеш на ниво freelancer.com, elance или гуруто

Преди години и аз почнах във файвъра и направо ми скриха шапката - научаваш се да работиш с всякакви дебили, научаваш се да работиш за точен срок, изпиват ти соса с разнообразни изисквания. Като изкараш шест месеца във файвъра затварай гиговете преди да си откачил тотално и се мести на по добре платено място, вече обаче знаеш, че и дявола да ти е клиент пак ще се оправиш
 
От: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

то много празни приказки, много самосъжаление, много сополи бяха в тая тема. минаха няколко дизайнера казаха ти че тва дето го правиш не струва, ти вместо да ги питаш нещо ги отеба

сам предложи две фри лога и ги разточи във времето, ся си тръгнал да ми учиш адоб?

ако смяташ че ти трябва дисертация за да направиш едно лого еми карай я така, ама с оная опция дет не си можел да почнеш друга работа и само фрилансърството ти било надеждата не те знам как ще се оправяш

ем иска ем не му стиска
 

Горе