Искам да си направя сайт/онлайн магазин за женски обувки и/или бельо

testkiwi

Well-Known Member
Тъй де, има една мацка, която ми е на сърце и отдавна съм и обещал да спре да ходи на работа, за да има повече време за мен. Та искам такъв сайт да заформя, разбираш ли.
Мислите ли че си струва? Сайта, не дамата :lol:

Дали могат да се изкарват прилични пари от нещо такова? Понеже съм мързелив и не ми се разработва нещо от нула исках да купя направо готов, ама криза - няма сайтове за продан. Какво ме съветвате да направя? Бих вложил 2-3000 лв. в нещо такова за рекламка и нешо подобно, даже не знам от къде да се почне де.
За стоката май е намерила откъде и как да се взима, тва е най-малкия проблем.

Е, според вас да се пробвам ли или ще се овътря пак яко :D

дайте съвети, аз ще разкрия подробности за оная тема - с лав машина, който помни отпреди няколко дни. Оставям на някой друг да я реализира, като ще му разкажа цялата идея :-o
 
От: Искам да си направя сайт/онлайн магазин за женски обувки и/или бельо

Така както си описал какво искаш, съвета ми е само един - НЕ ГО ПРАВИ, БРО!!!

Ще питаш защо?
1. Защото нямаш бизнес отношение!
2. Защото нямаш идея, която да развиеш
3. Защото си отделил 3К за бизнес, който иска 300 000, за да заработи добре
4. Защото мацката може дори да не иска да се занимава с тая простотия

Мога да продължа още много, но ако с 3К ставаше онлайн бизнес, то в момента нямаше да има офлайн магазини, а всичко да се е изнесло онлайн. Тези пари няма да ти стигнат дори за SEO

Преди да се засегнеш от това, което ти казвам, се замисли и ще видиш, че всъщност ти помагам...
 
с 1,2 и 4 съм съгласен

с 3 кивито вече е натрупал достатъчно опит за да се справи с проекта ако се захване сериозно въпроса е ще имали желание да го направи, като човек не се обвърже достатъчно с един проект нещата обикновенно не потръгват
 
От: Искам да си направя сайт/онлайн магазин за женски обувки и/или бельо

:) Интересен въпрос, само не знам защо го задаваш. :) Пари от обувки най - много се изкарват. Аз до сега онлайн магазин за нещо различно от обувки и дрехи не съм видял да печели много като изключим световните монополисти. :)
 
От: Искам да си направя сайт/онлайн магазин за женски обувки и/или бельо

По мое мнение няма добър БГ сайт за обувки, тъка че има голям шанс за успех.
Не ми стана много ясно мотива ти но щом не е нещо лошо подкрепям.
Струва си магазин за обувки.
И аз имам няколко идеи по темата.
 
От: Искам да си направя сайт/онлайн магазин за женски обувки и/или бельо

Жените обичат да се шматкат по магазините и да разровят/разгледат/пробват всичко. Викат му - Шопинг Терапия.
Как така ще си купи обувки онлайн?

"Ами ако не изглеждам добре с тях? Ами ако не са ми (не)удобни*?"

Друго си е да се мота цял ден по магазините... даже по двойки, да си кудкудякат...

"Това добре ли ми стои? Не ме ли прави грозна/дебела/слаба/ниска/висока?"

* Разбирай, най-малко 20 см ток, за да ходи все едно стъпва в локви.
 
От: Искам да си направя сайт/онлайн магазин за женски обувки и/или бельо

:) Интересен въпрос, само не знам защо го задаваш. :) Пари от обувки най - много се изкарват. Аз до сега онлайн магазин за нещо различно от обувки и дрехи не съм видял да печели много като изключим световните монополисти. :)

Виж си пак сметките :wink:
 
От: Искам да си направя сайт/онлайн магазин за женски обувки и/или бельо

Имам сайт за дрехи и обувки, от който продавам основно обувки (над 70% от всички поръчки), така че това с пробването и шопинг терапията е вярно само донякъде. Погледни статистиките и ще видиш, че над 150К българи през 2011 са поръчвали дрехи или обувки онлайн. Това с 300,000 инвестиция ми се струва леоко пресилено. Как се избива такава инвестиция - нямам идея. Все пак говорим за онлайн проект, а не за лъскав бутик до Шератон. И все пак е много важно откъде ще се зареждаш и какво по-различно можеш да предложиш, защото конкуренцията си е сериозна.
 
От: Искам да си направя сайт/онлайн магазин за женски обувки и/или бельо

3000 са предостатъчно за стартиране на онлайн бизнес. Но определно трябва да си промениш отношението и стратегията към проекта. Ако решиш да започнеш пожелавам ти успех. :lol:
 
От: Искам да си направя сайт/онлайн магазин за женски обувки и/или бельо

Жените не са като мъжете. Малко от тях биха си купили обувки от интернет магазин. Аз поне рядко срещам подобни.
За тях е цяло изкуство да се разходят 1 ден из мола и да пробват 20 чифта...
 
От: Искам да си направя сайт/онлайн магазин за женски обувки и/или бельо

Жените не са като мъжете. Малко от тях биха си купили обувки от интернет магазин. Аз поне рядко срещам подобни.
За тях е цяло изкуство да се разходят 1 ден из мола и да пробват 20 чифта...

Наскоро жена ми си напазарува 7 чифта наведнъж от Amazon. Миналия месец в офиса 2 девойки си поръчваха маратонки от един английски сайт... Така че няма да се съглася с обобщението ти. Всички биха си купили стига да имат добър избор. Като добавиш и факта, че от БГ сайт ще могат лесно да поискат замяна - всички жени са потенциални клиенти
 
От: Искам да си направя сайт/онлайн магазин за женски обувки и/или бельо

Жените не са като мъжете. Малко от тях биха си купили обувки от интернет магазин. Аз поне рядко срещам подобни.
За тях е цяло изкуство да се разходят 1 ден из мола и да пробват 20 чифта...

Явно говориш от собствен опит, ама това са общи приказки. Иначе съм съгласен че жените неса като мъжете но до тук с философските размисли.
Вземи прочети малко статистика
Прав си само до там че 70-80% от копувачите първо са мерили чепиците в мола.
 
От: Искам да си направя сайт/онлайн магазин за женски обувки и/или бельо

Ето ти малко статистика.
Имах онлайн магазин за маркови дамски дрехи - един от многото с по един номер от дреха, по 1 бройка. Дрехите бяха в БГ, та не се доставяха за 10-12-20 дни.
Почнах през 2009, когато конкуренцията беше малка, имаше по малко от 10 сериозни магазина, т.е. почти по всичко си на първа страница в Г.бг.
Тая година продадох домейна и системата за 5К (т.е. има хора дето инвестират и повече от 3К).
Поръчки има(ше), но едва ли това може да ти е основен доход (или на нея). И пак зависи - ако предлагаш добри цени - ще купуват от тебе, а не от мол-а.

Тая логика за шопинг терапията не работи при цена в мола за едни дънки дизел 200 лв, а на сайта ти за 80 лв. Независимо от това, сега вече има огромна конкуренция. Не го прави. Не си струва.

Или си струва ако просто искаш мацката да се занимава с нещо- така беше жената. Но решавай внимателно и със сигурност предложи доставки по 1-3 дни. Имане си като всичките 100 други сайта.

Ако толкова искаш да се пробваш, свържи се с мен да ти продам остатъка от стоката (към 200 броя). В БГ е и изгодно я давам - можеш да тестваш с нея, преди да се набуташ да доставяш от Англия/ЕС. Даже може и системата да ти подаря, само слагаш на твой сървър и насочваш домейна. Т.е. за 1-2 часа имаш зареден магазин готов да продава. Малко реклама и си ти.
Ама пак ти казвам - не си струва.
 
Последно редактирано:
От: Искам да си направя сайт/онлайн магазин за женски обувки и/или бельо

Един съвет от мен, щом е само заради кака, не го прави... Парил съм се при подобен опит за съвместен бизнес.
 
От: Искам да си направя сайт/онлайн магазин за женски обувки и/или бельо

Направата на магазина, добавяне на продуктите и снимките е на-лесното, ако си платш за двете ще имаш един чудесен магазин за не много време.

Мисли за след това - seo, реклама - къде?

Това е най-трудното...защото конуренцията при онлайн магазините за обувки и дрехи е жетока..
Парите за изработката на сайта ще ти се видят като жълти стотинки пред тези които ще дадеш след това :twisted:
 
От: Искам да си направя сайт/онлайн магазин за женски обувки и/или бельо

Все пак аз си оставам на твърдението, че 3000 са нищо за един добър онлайн магазин.

За да си конкурентен трябва да имаш стоката в наличност, за да:
1. Изпращаш до 24 часа и да не губиш поръчки
2. Да си сигурен, че няма да се извиняваш защо поръчаното е свършило и "да Ви предложим друг модел?"
3. Имаш по-добра надценка, съответно по-голяма печалба и възможност за реинвестиране. По-високи заплати и по-заинтересовани служители

3К няма да ти стигнат само, за да си набавиш мостри и да провериш дали си заслужава да купиш количество!!!
За сравнение, когато навремето стартирах моя шпионски магазин ми трябваха $5000, за да заредя мостри, да тествам и да знам какво да продължа да поръчвам. Иначе по онова време и аз си мислех, че с 3000 лева и съм в бизнеса, но реалността е друга...
 
От: Искам да си направя сайт/онлайн магазин за женски обувки и/или бельо

....По-високи заплати и по-заинтересовани служители.....

Това може да го пропусне 300-400 пратки месечно може напълно сам човек да обслужи. Това разбира се ако не предпочита да е боса на дамското бельо. :) Не знам защо, но в България всеки иска от първия ден на бизнеса си да е шеф и да им няколко маймуни да му тичат за кафе и цигари.....
 
От: Искам да си направя сайт/онлайн магазин за женски обувки и/или бельо

Силно се възхищавам на spy смятам че той е на светлинни години пред повечето в този форум, но смятам че ако с мадамата имате желанието в комбинация с твоя опит... всичко ще е 6 особенно ако не поддържате наличностите в собствени складове а както првят store.bg кибичат в книжна борса всеки ден... когато си в София и всичко ти е на една крачка разстояние 3000 лв. за един приличен сайт малко сео и реклама са добри като старт.
 
От: Искам да си направя сайт/онлайн магазин за женски обувки и/или бельо

С всичко ще е 6 особенно ако не поддържате наличностите в собствени складове а както првят store.bg кибичат в книжна борса всеки ден... когато си в София и всичко ти е на една крачка разстояние 3000 лв. за един приличен сайт малко сео и реклама са добри като старт.

Тук влиза в сила първата точка написана от Spy

1. Защото нямаш бизнес отношение!
 
Re: От: Искам да си направя сайт/онлайн магазин за женски обувки и/или бельо

Все пак аз си оставам на твърдението, че 3000 са нищо за един добър онлайн магазин.

За да си конкурентен трябва да имаш стоката в наличност, за да:
1. Изпращаш до 24 часа и да не губиш поръчки
2. Да си сигурен, че няма да се извиняваш защо поръчаното е свършило и "да Ви предложим друг модел?"
3. Имаш по-добра надценка, съответно по-голяма печалба и възможност за реинвестиране. По-високи заплати и по-заинтересовани служители

3К няма да ти стигнат само, за да си набавиш мостри и да провериш дали си заслужава да купиш количество!!!
За сравнение, когато навремето стартирах моя шпионски магазин ми трябваха $5000, за да заредя мостри, да тествам и да знам какво да продължа да поръчвам. Иначе по онова време и аз си мислех, че с 3000 лева и съм в бизнеса, но реалността е друга...

Да съгласен съм че в общия случай малко е за някой НЕ уебмастър,

въпроса е че кивито е с опит и сериозен проект зад гърба си който продаде, има know how затова му слагам разходи за изработка на магазина 0 лв или съвсем малки (100 лв или 200 лв с бг домейн) та домейн + темплейт + безплатна система + някой модул + човъркане на кода за онпейдж оптимизацията и настройки на магазина ще си ги направи той), мацката ще свърши нейния дял от работата по качването на продуктите и снимките, (мацките са много добри в механичните задачи за разлика от мъжете не им омръзва бързо).... за фирмата му не знам дали я е продал със сайта, закрил, направил не работеща, така че въпроса виси и според отговора ще му струва различно...

Парите може и да не му стигнат за достатъчно мостри и началната реклама едновременно, ама както казаха другите ще може да е без много мостри и голяма част от тези 3000 да бъдат бюджет за сео, статии, линкове и реклама тогава може да му стигнат. Особено ако не се прицелил като рекламна стратегия да пусне реклама в замундата за 1 месец а подбере сайтове таргетирани сайтове от пазара на Предприемач и малко адурдс (на скоро имахме такава тема http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=36018 )ще тръгне. Обаче трябва да се посвети на този проект, за да се развие.... ако не се посветиш време трябва да посветиш повече пари друг да свърши работата :) Ако той и мацката не го направят на 100% няма да се получи или поне не с този бюджет


Имал съм проект (не за БГ) с едно мое старо гадже.... точно посвещението липсваше затова не се получи, мацката загуби интерес малко след началния етап, а аз не го взимах на сериозно за да набия повече пари и време от минималното да го развия.... та пиша от опит като съм анализирал грешките защо не стана тогава....
 

Горе