Искате вашият сайт да се посещава само от българия?

Thebusiness

Member
Предлагам ви списък с 85260 чуждестранни Ип адреси.
тоест там са включени всички Ипта от всички държави по света ( с изключение на България )

Ако някои иска Иптата да пише!
Направени са в готов htacess файл и работи без грешка!

Тоест този htacess файл блокира всички тези 85260 Ипта и те немогат да влязат в сайта ви. Могат да влязат само граждани на република българия.
 
От: Искате вашият сайт да се посещава само от българия?

Аз пък ви предлагам тази услуга напълно безплатно, щото не се опитвам да печеля на хорският гръб :) - Съжалявам, бизнес, просто е тъпо от твоя страна:
http://blockacountry.com/index.php
:) Направете си която си страна искате да се блоква, дайте "GO" то ще ви изпише ХТаксес кода и всичко е наред :)
Приятен ден на всички :D
 
От: Искате вашият сайт да се посещава само от българия?

А аз мога да предложа всички български Ip мрежи. Т.е. вместо да забранявате, просто трябва да разрешите само и единствено посочените Ip-та (българските).
Безплатно :) Скрипт няма, само Ip-адреси
 
От: Искате вашият сайт да се посещава само от българия?

Най-лесния начин да се види откъде е посетителя е $_server["http_accept_language"] , може да не е много сигурно, но върши работа ако според езика искате да покажете съответна реклама или да направите автоматично пренасочване към страница на съответния език, то и Ip-тата се сменят и не са гаранция винаги.
 
От: Искате вашият сайт да се посещава само от българия?

AxCx това за $_server["http_accept_language"] мисля че няма да е много от полза защото гледа настройките на браузъра. Не всички браузъри са с настройки за дадената държава от където се ползват. А относно блокирането на IP-тата бях чела някъде, че е по-удачно да се блокират от PHP файла, защото mod_rewrite работи доста бавно (поне на по слаби компютри). Правила съм такъв експеримент преди и се оказа вярно ( поне при мен имахме едно малко тестово сървърче на freebsd - 1.1Ghz/256RAM/40GB/). Забавянето е видимо - около 2 секунди локално. Верно е че такива компютри никой не иползва вече за сървъри, но ... аз да си кажа :)

Поздрави!
 
От: Искате вашият сайт да се посещава само от българия?

Не знам от кой модул е "Deny/Allow", но май не е от mod_rewrite който наистина товари яко, но каквото и да е ясно е че като напиша нялколко хиляди IP-та машината ще се мъчи, и аз никога не бих го направил в .htaccess. Понеже на мен не ми трябва сигурност и прецизност да блокирам някой, accept_language ми е достатъчно, никой не избира Хондурас когато си инсталира Windows-а или си бърника настройките на браузъра. Ако не хвана "Bg", "Ru" или едикакво си приемам че посетителя е англоговорящ, ще не ще. За мен не си струва да търся по-сложни решения.
 
От: Искате вашият сайт да се посещава само от българия?

То през прокси пак може да се влези в даден сайт. И не виждам много смисъл да блокираш чужденците. :)
Като искат да влизат, вече е техен проблем дали ще разберат нещо от сайта.
 
От: Искате вашият сайт да се посещава само от българия?

Аз намерих няколко списъка и всичките бяха различни! Обединих ги в един списък и това е резултата:

Код:
(изтрито - вж. следващите ми мнения за пресни данни)

Това е файл .htaccess, който блокира достъпа до IP адреси от България. Лесно може да се модифицира за обратното.

Притеснявам се обаче, че може да съм добавил някой IP адрес, който не е от България...

P.S. Оказа се, че в списъка има пълни глупости! Адреси от вида "192.168.0.0" и "172.16.0.0" са най-глупавите грешки. Има адреси от САЩ и Словения. Има и такива регистрирани на фирми в САЩ, но с български адрес...
 
Последно редактирано:
От: Искате вашият сайт да се посещава само от българия?

Хайде и аз да ви дам моя източник на ip данни - http://ip.ludost.net/
 
От: Искате вашият сайт да се посещава само от българия?

ip.ludost.net и countryipblocks.net са най-точните/актуални инструменти, за генериране на списък с български IP адреси в CIDR формат, които съм намерил. Обаче като сравня двата файла излизат разлики - някои адреси ги няма в първия, а други - във втория. Има и различаващи се редове:

ip1.png

ip2q.png


Във втория обаче има и адреси, които не са много български:
193.41.206.0/24
91.198.228.0/24
91.199.247.0/24

Има и редове, в които разликата е само в числото след наклонената черта:
193.200.1.0/23 | 193.200.1.0/24

Тях ги почиствам с този скрипт:
Код:
#!/bin/bash


cat "$1" | cut -d "/" -f 1 | sort -u | while read ThisIP; do

ThisN=$(grep "^$ThisIP/" "$1" | cut -d / -f 2 | sort -g -u | head -n 1)
echo $ThisIP/$ThisN

done

Обаче забелязах, че на ip.ludost.net интервалите са твърде широки и включват адреси в други държави.
 
От: Искате вашият сайт да се посещава само от българия?

За неточността на ip.ludost.net не съм съгласен. Досега не съм откривал такава. Единствено съм имал случаи когато някоя по-нова мрежа липсва (т.е. отбелязана е като незнайна), но не и да бъдат писани като еди-какви-си (примерно български) дадена група ip-та без да са.
 
От: Искате вашият сайт да се посещава само от българия?

Това за неточността не го казвам аз, а Boyan Krosnov, който се занимава с поддръжката на сайта:

Здравей,

ip.ludost.net е автоматичен. Никой не седи да следи адресите, да ги
добавя или маха от някакви списъци.
Абсолютно всички адреси които споменаваш като странни в базата на ip
са маркирани като намиращи се в България в базите на RIR-овете. Тъй
като нашите скриптове агрегират до /24 ако в една /24-ка има повече от
128 адреса които са отбелязани като България, то цялата /24-ка ще я
броим за България. Например

от RIPE DB:
inetnum: * * * * 217.17.48.0 - 217.17.63.255
country: * * * * BG

inetnum: * * * * 217.17.55.0 - 217.17.55.15
country: * * * * GB

т.е. само 16 от 256 адреса в 217.17.55.0/24 се намират в GB. Останалите са в BG.

Поздрави,
Boyan Krosnov

Предполагам, че това го правят за да може списъкът да съдържа по-малко редове и да се обработва по-бързо.

*** Смесих данните от двата източника и махнах няколко съмнителни реда. ***

Изтегляне на .htaccess (блокира български IP адреси!):
Код:
www.mediafire.com/file/z2rkjjimmmz/htaccess.txt.gz
 
Последно редактирано:

Горе