Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Влизаш във "s4s" групи и започваш да разменяш линкове като този вариант не е много добър тъй като след това тези харесвания 50% от тях дори и повече не работят, но все пак става :) това е безплатния вариант, другото е да си платиш

що да не работят после тия лайкове? че не схващам нещо :) моите лайкове почти всички са така и си бачкат... така или иначе трудно минаваш 10% рийч, какво се оплакваш?
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Въпроса ми е за FB & SEO.

Съгласно това FB Shares, Likes, Comment играят не малка роля при SEO.

Въпроса ми е някой има ли конкретен опит и наблюдения как точно трябва да се правят тези FB Shares, Likes, Comment с цел SEO? Не ме интересува трафика който ще дойде от FB сам по себе си, искам по донра позиция в SERP.

Благодаря!
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

От днес от ФБ обявяват,че за всички ще влизат в сила новите анализи.Като цяло забелязвам грешки в отчитането на кликовете през фб,а и предполагам и импресиите.Явно все още доизкусуряват всичко,НО...направи впечатление,че когато публикувам статус с линк в него (пример:Вижте новите снимки на Алисия ---> https://www.alisiya.com),но БЕЗ да генерира тъмбнейл,когато е в няколко страници от вчера ги обединява в 1 всеедно са линкове,а не статуси.Някой има ли инфо относно това?
 
От: От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

що да не работят после тия лайкове? че не схващам нещо :) моите лайкове почти всички са така и си бачкат... така или иначе трудно минаваш 10% рийч, какво се оплакваш?

Веднага ще ти отговоря , защото ако се поразровиш малко какви фенове идват чрез "s4s" ще видиш че са 95% хора които имат по 12 приятели и по 2500 харесвания на страници, е ти как мислиш кога ще ти се разшири страницата след като спреш "s4s", и второ как мислиш кога ще види твоя пост този човек с 12 приятели и 2500 лайка на страници всичките едни и същи :cry:
 
От: От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Въпроса ми е за FB & SEO.

Съгласно това FB Shares, Likes, Comment играят не малка роля при SEO.

Въпроса ми е някой има ли конкретен опит и наблюдения как точно трябва да се правят тези FB Shares, Likes, Comment с цел SEO? Не ме интересува трафика който ще дойде от FB сам по себе си, искам по донра позиция в SERP.

Благодаря!

Прави ги възможно най-натурално и хаотично. ;)
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Колкото повече споделяния има дадена страница, толкова по-голяма е вероятността да дойде и трафик. Този трафик обаче трябва да е натурален и хората да се задържат по-дълго на страницата ти (баунс рейт), заради качественото съдържание, което пък казва на гугъл, че сайта ти представлява интерес и заслужава да получи по-добро позициониране. Същото, което каза и fifi, но малко по-подробно :)
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Някой може ли да даде малко инфо по въпроса: Вижда постове по страници. Когато кликна върху снимката, освен описанието, ми излиза и "with ..." изброени имена. Вижте тук, ограденото с червено горе дясно.
2r4q6mb.png


Това как се прави и по-важното - с каква цел?
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Всеки един потребител може да тагне приятелите си в снимката, стига страницата да е позволила това. Прави се, когато искаш твой приятел да види нещо.
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

т.е. не се прави от страницата, когато постват публикацията, а от потребителите, които в последствие са я видели?!

Мерси
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Прави се, за да усили ефекта, като провокира хората да отидат и да видят кой, къде и защо ги е тагнал :) Общо взето се тагват тези, които най-често са активни и с удоволствие биха харесали или споделили пост-а ти. С две думи - таргетиран спам :)
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Четох колкото се може повече темата, и никъде не срещнах отговор на въпроса ми - Заслужава ли си да се вложат малко пари за промотиране на страницата ?
Ако да, колко и как да се настрой всичко ?
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Опитай се да си формулираш въпроса така, че да го разберем.
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Пари в реклама винаги си заслужава, нали знаеш и най-лошата реклама е добра :)
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Втори опит:
Имам малко харесвания на страницата на сайта ми, и искам да ги увелича. Дали ще е възможно ако вложа малко пари във промотиране на самата страница ?
Ако е добре, какви биха били добрите суми за това, понеже можеш да слагаш определена цена на ден мисля си, и колко минимално може да е тя ?
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Бих искала да попитам има ли начин да се синхронизира гугъл+ с фейсбук страница?
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Здравейте проблем,

Притежавам страница на тематика теен, смях с 41к лайк и около 2500 (говорения). Проблемът ми е следния, средно на пост вижданията ми са между 200-400 което е доста малко за такава страница. Качвам ръчно, но уви нищо не става. Моля за съвет как да дигна " Броят на хората, видели публикация на вашата Страница. " ?
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Здравейте проблем,

Притежавам страница на тематика теен, смях с 41к лайк и около 2500 (говорения). Проблемът ми е следния, средно на пост вижданията ми са между 200-400 което е доста малко за такава страница. Качвам ръчно, но уви нищо не става. Моля за съвет как да дигна " Броят на хората, видели публикация на вашата Страница. " ?

От къде са ти тия 40к лайк?
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

По-интересно е, защо няма reach . Има ли някакъв алгоритъм там?
Аз в страница с 1390 имам средно по 300-500.
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Имам един въпрос.. малко по-прекалих с харесването на коментари и сега от фейсбука ме карат да си активирам акаунта със смс. За какво става дума и взима ли пари този смс?
 

Горе