Иска ми се Predpriemach да бъде място където хората да си помагат!

От: Иска ми се Predpriemach да бъде място където хората да си помагат!

Истинската помощ трябва да е безвъзмездна. Ако очаквате благодарност или нещо друго след това, значи не е помощ, а се прави с дадена цел. След като не очаквате нищо, нямате причина да се сърдите, че не са ви се отблагодарили. Естествено, всеки има право да помага на когото реши, аз просто уточних кое е помощ и кое не.

Навремето намерих едно врабче на улицата. Беше блъснато и почти умряло от жегата на асфалта. Взех го и го намокрих с хладка вода. След няколко минути видях, че започва да се съвзема - изправи се и излетя. Никога повече не се върна. В случая не съм очаквал нищо от него и въобще не му се разсърдих - нали така. Това е помощ. Можех да си кажа още като го видях - какво ще му помагам, като то нищо не може да направи за мен.

Пак казвам, че всеки може да помогне на когото реши, дори може да не помага на никого и това не го прави лош човек. Никой не е длъжен да помага и никой не бива да му се сърди за това. Работата е там, че един такъв човек няма да бъде достатъчно уважаван и повечето ще странят от него.


Ами аз лично няма какво повече да кажа,освен да има повече хора като теб.Хора готови да помогнат,но не и само защото ще го получат обратно.Всеки сам избира дали и на кого да помогне,но аз съм сигурен че доброто рано или късно се връща обратно!
 
От: Иска ми се Predpriemach да бъде място където хората да си помагат!

...скоро ще има и лист с тръстед потребители, които могат да поемат посредничество...

Това сериозно ли?

Един прост пример с най-търгуваната "стока" тук:

Първо, останал съм с впечатление, че има надъхани хора да посредничат в такива сделки. Ама дали и те се усещат в какво могат да се набъркат? И така:

Потребител1 продава страницаХ на потребител2 и посредник е тръстед потребител3. После се оказва обаче, че страницатаХ е открадната от потребител4. Да ама на 2 хич не му пука щот си е платил. 1 обаче надава вой, че в предприемача видил ли лъжат(не юзърите, а едва ли не идва "отгоре" всичко щот са одобрени от началниците). Какво правите?

В каква насока имате желание да се развивате си е ваша работа, ама направо не ми се мисли какъв вой ще се надава ако случайно някой бъде подхлъзнат и има намесени апрувнати от администраторите на предприемач тръстед потребители.

Как ще реализирате идеята и ще я опишете като правила не знам, но по презюмпция е голям таралеж в гащите...

По темата... размера винаги има значение :)
 
Последно редактирано:
От: Иска ми се Predpriemach да бъде място където хората да си помагат!

От помощ до помощ разликата е от тук до марс. Нали не очаквате ей така някой да споделя опит и знания, които са му коствали много и самото споделяне дефакто да му навреди, когато говорим за конкуренция. А тук всички или сте настоящи конкуренти или бъдещи, няма две тълкувания :)
Влиза някой с 10 поста, пита как да оптимизира по ключова едикоя си и хоп сърди се, че не са му ПОМОГНАЛИ и едва ли не видш ли защото сме "малко сплотено общество" трябва да му се налее директно с кофата :D

И най-важното, което винаги пропускате. Говорейки за "форума" и взаимопомоща в него, вие си мислите, че цялата галимация е в кръга на това "общество" и едва ли не семейна работа :) Това е публичен форум и всеки от кол и въже може да се възползва от инфото, без да е участник, без да е помагал, без да е регистриран, враг дори... В този смисъл определено съм ЗА малко по-тактичното споделяне на информация :wink:

Да прав си,че форума се чете от кой ли не.Това не значи че не можеш да помогнеш само ако искаш на човек чрез лично съобщение,което няма да бъде видяно само от теб и от него.Аз не казвам да му дадеш бизнес от А до Я а просто да му помогнеш с нещо може би и малко,но да му е от помощ!
 
От: От: Иска ми се Predpriemach да бъде място където хората да си помагат!

Да прав си,че форума се чете от кой ли не.Това не значи че не можеш да помогнеш само ако искаш на човек чрез лично съобщение,което няма да бъде видяно само от теб и от него.Аз не казвам да му дадеш бизнес от А до Я а просто да му помогнеш с нещо може би и малко,но да му е от помощ!
Е не мога да разбера кой ти пречи да помагаш, помагай що се жалваш
 
От: От: От: Иска ми се Predpriemach да бъде място където хората да си помагат!

Е не мога да разбера кой ти пречи да помагаш, помагай що се жалваш

Е добре де айде кажи ми къде видя жалване от коя страна?:wink: Ако си правиш вятър на устата по-добре излез и го направи на вън. Вдишай и след това бързо издишай с широко отворена уста:wink: Ама хора дето не могат да четат по-добре да не се и месят :D
 
От: От: От: От: Иска ми се Predpriemach да бъде място където хората да си помагат!

Е добре де айде кажи ми къде видя жалване от коя страна?:wink: Ако си правиш вятър на устата по-добре излез и го направи на вън. Вдишай и след това бързо издишай с широко отворена уста:wink: Ама хора дето не могат да четат по-добре да не се и месят :D

Тогава защо беше тази тема? да си правиш вятър на устата ли?
Лайтмотива 'дай да си помагаме' си мислиш, че си го измислил ти ли?
Аз ти казах, че чистия вид на Форум има и други мнения и несъгласия,
но това не значи, че няма помощ, а точно обратното
 
От: От: От: От: От: Иска ми се Predpriemach да бъде място където хората да си помагат

Тогава защо беше тази тема? да си правиш вятър на устата ли?
Лайтмотива 'дай да си помагаме' си мислиш, че си го измислил ти ли?
Аз ти казах, че чистия вид на Форум има и други мнения и несъгласия,
но това не значи, че няма помощ, а точно обратното

Така или иначе ти не отговори на нито един мой въпрос,след като аз отговорих на всички твои.Повече не мисля,че е нужно да пиша отговори и това е последния към теб,пожелавам ти успех в начинанията за на пред!
 
Стана блудкаво и безмислено. :) Кажи си предложенията към админите и да се приключва, че като гледам на къде върви, скоро ще има модерация. :)
 
От: От: Иска ми се Predpriemach да бъде място където хората да си помагат!

А аз да съм написал някъде,че не са ми помогнали?Говоря като цяло за форума а не в личен план!

Като цяло за форума??!!??!? Кажи честно...


Кажи на кой не е помогнато, че се възмущаваш, не мога да разбера смисъла от тази тема. Тук един куп хора писаха, че им се помага, на теб ( автора на темата ) също - но видиш ли - той искал... И ти не знаеш какво искаш ми се струва.

Веднага ти пускам една червена репутация за най-безсмислена тема от поне 2 седмици.
 
Веднага ти пускам една червена репутация за най-безсмислена тема от поне 2 седмици.
Ако продължи да храни неоснователно форума и хората в него, скоро и аз ще му плесна една. ;)

Но пък ако пусне някоя интересна тема, в която с нещо би допринесла на общността, няма да си пестя зелените репове.
 

Горе