Истината за банките и американската мечта.

BRAIN_PAIN

Well-Known Member
Попаднах на един интересн клип :) Добре обясняват ситуацията с кредити, депозити и банки :)

[video=youtube;mII9NZ8MMVM]http://www.youtube.com/watch?v=mII9NZ8MMVM&feature=related[/video]
 
От: Истината за банките и американската мечта.

Да бе, в колапс са били... колкото и зле да им стават банките и да фалират, пак американеца ще живее 100 пъти по-добре от нас.
 
От: Истината за банките и американската мечта.

Попаднах на един интересн клип :) Добре обясняват ситуацията с кредити, депозити и банки :)

[video=youtube;mII9NZ8MMVM]http://www.youtube.com/watch?v=mII9NZ8MMVM&feature=related[/video]

Дам голям базик е тяхната мечта.
По рано и аз го бях пускал този клип.

Просто целия им стандарт се дължи на ФЕД + факта че долара е световна резервна валута и суровините са в долари :)

Като чалмите минат от долари на евра тогава ще интересно.
 
От: Истината за банките и американската мечта.

То Банките не са само в Америка. Банки има навсякъде. Искам да наблегна и на тази част за кредитите. В клипчето е обяснено и за тях, че кредите не са решение за по-добър живот и щастие :) Съжалявам ако е поствано и по-рано не съм го видял :)
 
От: Истината за банките и американската мечта.

То Банките не са само в Америка. Банки има навсякъде. Искам да наблегна и на тази част за кредитите. В клипчето е обяснено и за тях, че кредите не са решение за по-добър живот и щастие :) Съжалявам ако е поствано и по-рано не съм го видял :)

Абе навсякъде ама ФЕД е един :p

Те що бяха големите битки ЕЦБ да стане кредитор от последна инстанция и да почне да инжектира ликвидности? Щото дойчовеците са наясно до къде води това? Как ще потребяваш стоки с нереални хартийки и това да не се отрази на икономиката.
Долара се е обезценил за последните 100 години над 95%
 
От: От: Истината за банките и американската мечта.

Като чалмите минат от долари на евра тогава ще интересно.



Кадафи само опита да проговори за това и видя какво се случи нали ?
 
От: От: Истината за банките и американската мечта.

Кадафи само опита да проговори за това и видя какво се случи нали ?

Той директно на златно обезпечение искаше мине.

Това и казах интересно. Китайска мъдрост: Моли се да не станат времената интересни
 
От: От: Истината за банките и американската мечта.

Ето малко инфо, за това къде се крие ключа за бараката:

worldissue.blog.bg/politika/2012/05/29/cenata-shtetite-i-opasnostta-porodeni-ot-dolara.960944
 
От: От: Истината за банките и американската мечта.

Кадафи само опита да проговори за това и видя какво се случи нали ?

Ето и още малко интересно инфо, какво щеше да стане, ако Кадафи беше пуснал в обръщение Африканският златен динар.

[video=youtube;THlaMUq6MKU]http://www.youtube.com/watch?v=THlaMUq6MKU[/video]
 
От: Истината за банките и американската мечта.

Искам да наблегна и на тази част за кредитите. В клипчето е обяснено и за тях, че кредите не са решение за по-добър живот и щастие :)

25 години издържах без заеми и кредити, сега се набълбуквам с първи 6 хиляди паунда (първи, защото догодина ако нямам кеш, трябва да тегля още 6).
Започвам 3 годишно образование. (И без това трябва да го направя, зарекъл съм се от как завърших техникума че ще имам визше един ден...)
Заема е студентски и с малко по добри условия от Банките.

И ми е кофти тия дни...
НЕ са много, но НЕ са и малко пари, а на фона на бързо менящата се картинка със световен фон ме прави притеснен даже.
 
От: Истината за банките и американската мечта.

302509_290981800919735_183446659_n.jpg


........................
 
От: Истината за банките и американската мечта.

Ее, доста пари са си. Защо не обмисли висше в Дания или Норвегия, където е безплатно..



25 години издържах без заеми и кредити, сега се набълбуквам с първи 6 хиляди паунда (първи, защото догодина ако нямам кеш, трябва да тегля още 6).
Започвам 3 годишно образование. (И без това трябва да го направя, зарекъл съм се от как завърших техникума че ще имам визше един ден...)
Заема е студентски и с малко по добри условия от Банките.

И ми е кофти тия дни...
НЕ са много, но НЕ са и малко пари, а на фона на бързо менящата се картинка със световен фон ме прави притеснен даже.
 
От: Истината за банките и американската мечта.

Клипът е много добър, но вече сме го гледали и обсъждали в друга тема.
Ето нещо ново от мен:

[video=youtube;KEC0GT_8l_I]https://www.youtube.com/watch?v=KEC0GT_8l_I&feature=g-all-u[/video]

The reason your world has 3 billion people starving and in deprivation is a result of monetary calculation – not scientific calculation.
 
Последно редактирано:
От: Истината за банките и американската мечта.

Ее, доста пари са си. Защо не обмисли висше в Дания или Норвегия, където е безплатно..

Тук е семейството ми (родители), харесвам града все още, а и не мога да се махна по простата причина че ме дискриминират и хулят... не мога да къртя по цял ден на работа (някаква шибана ест.), да плащам данъци и да просперирам. Не мога да склоня глава и да си ида като пребит пе****ст, на света не му дреме за Гордостта ми, но на Мен да...

Помислих за вратите които ми отваря това учение, явяват се доста в интерес на истината.
Като започнем от малко по различен статут, който от "шитхол" преминава на ЕС студент, с права за работа и ползване на услуги които досега са били заключени... със статут-а на Емигрант и то Българин.

Много са парите наистина, но на фона на 300 паунда на месец за квартира: 12 x 300 = 3600 за година (мога да кандидатствам за правителствен съпорт, отпускат финансова помощ за студенти на пловин раб. ден), 51 седмици по 18.80 (транспортни разходи, само предвидени) = 1000 (-30%), още разни намаления тук там, удряйки чертата излиза че половината от заема го избивам от намаления, без да слагам и евентуална стипендия която може би ще акумулирам.

Още първата година ще притежавам Сертификат за Ниво Английски (ще се боря за него яко!), който се издава от странична програма към колежа , нещо като офтопик лекции )все още не съм запознат с цялата игра. (който също ще ми донесе малко странични приходи на цената на доста безсънни нощи, разбира се)

Та няма как, просто така е Системата, не можеш да негодуваш.
С идването си тук се заробваш с Банки, никой не плаща кеш, и отвсякъде те таксуват посредством банки ест., навсякъде комисионни, такси по обслужвания, Ват- ове (ддс).

Изобщо Банка като чуя и ми побелява косата.
Но карам я споко, не съм само Аз. Целият свят страда от тях, така като гледам колко бърз е живота тук, колко гаден, а навсякъде пропагандата показва Лондон като еб**ти топлото място за живот - шит.

Дал съм си максимум 5 години, от които трябва да получа Образованието което искам, език, култура, връзки с обществото (най-вече Ганьовците от форумите за Хелп, разбираш ли, златни кокошки има там в лицето на "Търсещи работа ", тук на 100 човека 5 учат, ч има амбиции за предприемачество, всичко друго му дай да работи, да яде и пие, и като свърши манджата да търси друга работа...)

Живот и здраве после 5 години в Германия и схемата наново - Език, учене, работа - да се надяваме че ще имам вече някакъв бизнес, ще съм се изплатил на Алчнярите от Англия, и пачка в джоба за осъществяване на евентуални идеи и плащане за съществуване... че НЕ МОГА ДА СПЯ, като знам че имам да давам пари мамка му...

Благодарим отново на ББ за любвеобилните грижи които положи за народа, включително и Мен, млад и ентусиазиран човек, който стартира адски добре в Родината си... но и този му късмет да го нарека, не успя да го задържи...

Послепис:
Имам парапатка, търсят ме тъй като съм некоректен платец към ЕВН ми сподели приятел от входа, намерил писмо до вратата ми, нищо че съм спрял електромер и съм уведомил службите че адреса остава празен... имам 2 неплатени сметки от последните 2 месеца :) , а ме няма вече почти година.

Ей сега отивам до БГ за кратко по работа, и да пръсна сума лев... като приемем че трябва да сменя Лична карта която НЕ ползвам тук :) и си стои у дома... Естествено ще има и глоба, защото е "обелена" от едната страна :)

И за капак, ако някой е успял да прочете всичко това - Наздраве, явно и ти си Луд колкото мен, читателю - драги приятелю.

(оспамих и тая тема еееееей....)
 
От: Истината за банките и американската мечта.

Хех малко ми е страно това кат го казвате ББ виновен за вашия личен провал, и като кажете ами там са ми родители и компания и ми харесва да живея малко оксимороно ми звучи, толкова по тази линия.

Банките изобщо не са виновни, че обществото и като цяло начина на живот го изисква да да имаш повече карти и да живееш повече над стандарта си. Важно е да имаш толкова пари, колкото да покриваш всичките си лихви и главници, дори това да означава че накрая нямаш и 1 паунд от заплатата си.
Говорил съм с много познати в САЩ и УК и те казват абсолютно същото, ако искаш да отоговриш на очаквания на обществения стандарт - да има кола(под ипотека или на лизинг или твои), дом(ипотека или квартира), дома да е пълно обзавеждане ( хай тек неща) и още редица благинки няма как без кредити. То и затова болна нация са страната с най-малко спестявания е САЩ, всичко се харчи на макс, после що са така.

Като се направи сметка то излиза, че бачкаш 1-2 работи по 12-14 часа бъхтиш като откачен за до покриваш този стандарт и най-вече кредитите си. Като мечтата е неделя се събереш я на църква я на барбекю и цикъла отново почва. А недей си боже влезенеш в болница, тогава ти се случват едни интересни неща, за които малко се говори.

САЩ и УК, са просто друг случай. Каквото и да се осерат дебелите и тъпите, ще гепат още повече дълг от м/у нардните си кредитори, срещу реални стоки взимат хартийки.. Ако това не стане винаги е на линия ФЕД или БоА и ще печатат колкото се наложи. Ако и това се осере винаги има план Б - воено промишления комплекс.

Ако се замени печатане с дума крадене - ще видите какво се дължи целия този стандрт - дължи се на краденето на пари и най-вече от целия свят.

Банките не са лошо, предназначението на банките лека по лека се изменя в користни цели и по непредназначени се ползват. Има добър и лошо кредит, хората с ниска фин. култура и да се докажат на обществото - демек цялата маса, взима само кофти дълг.

@myselfmonev, не се притеснявай с този студентски заем, ще го върнеш, а парите си ги вложил за най-доброто нещо
 
Последно редактирано:
От: Истината за банките и американската мечта.

Изгледах едночасовото филмче за Кадафи и американците. Досрамява ме като се сетя, че и на мен ми плащат предимно във фалшивата валута американски долар.
 
От: Истината за банките и американската мечта.

и на мен ми плащат предимно във фалшивата валута американски долар.

Най-после си призна, че и ти си в схемата срещу Кадафи! :mrgreen:
 
От: Истината за банките и американската мечта.

blackout8 доста добър текс, поздравявам те.

Изобщо да си призная не влизам в стандартите, нито в България съм се стремял да карам БМВ, нито тук мисля да я карам по Ганьовски, целта ми е ... а накрая колкото се може по далеч от големият град, предпочитам спокойствие и природа. А и живи здрави, ако смогнем за наследници, да им подарим като нашето красиво детство, че тук късчетата природа са под ключ и ги наричат паркове...

Лек и успешен ден на всички.

Послепис:
Да не бягаме от темата... Да го тууууууут Америка! И по точно говърмента...
 
От: Истината за банките и американската мечта.

Най-после си призна, че и ти си в схемата срещу Кадафи! :mrgreen:
Чак срещу Кадафи...
Имам добро мнение за него. Единственият му гаф спрямо нашата държава (за което имат вина и няколко наши "гениални" политици) е историята с медиците ни.
Хубаво е, че си караме с наша си валута все още. А дано не ни се наложи някой друг да ни печата парите.
 
От: Истината за банките и американската мечта.

Чак срещу Кадафи...
Имам добро мнение за него. Единственият му гаф спрямо нашата държава (за което имат вина и няколко наши "гениални" политици) е историята с медиците ни.
Хубаво е, че си караме с наша си валута все още. А дано не ни се наложи някой друг да ни печата парите.

Съпорт за/на думите ти.
 

Горе