КАКВО ОЧАКВАТЕ ДА СЕ СЛУЧИ В БЪЛГАРИЯ?

От: Re: От: Re: КАКВО ОЧАКВАТЕ ДА СЕ СЛУЧИ В БЪЛГАРИЯ?

Не съм специалист по психология на масите, но ми се струва, че спокойствието е привидно и бомбата скоро ще гръмне. Трябва само детонатор и ще стане чудо. Твърде много напрежение се насъбра у хората. Само политиците и някой олигарси са доволни от това положение. Всеки ден говоря с разни хора и всеки е на ръба на оцеляването.

За детонатора - още няколко мангалски изцепки тип Катуница + съответните чадъри за чернилките от ченгетата, които обслужват определени политически сили, щото видиш ли, магалите са най-важните гласоподаватели, и ето ти го детонатора. Въпросът е - кой ще е най-приспособим към тези събития и ще оцелее? ;)
 
От: КАКВО ОЧАКВАТЕ ДА СЕ СЛУЧИ В БЪЛГАРИЯ?

ДА ЦЪФНАТ НАЛЪМИТЕ българина е страхлив и няма да има НА ОРУЖИЕ :)
 
Re: От: КАКВО ОЧАКВАТЕ ДА СЕ СЛУЧИ В БЪЛГАРИЯ?

574932_361947007191448_190311954354955_1073599_1847194200_n.jpg
Или нещо такова:
400247_2387764144500_1562708830_31806708_826236790_n.jpg
,
мамицата им и изроди недооткраднали все. Голяма затъвация и следващите 4 години ни чака. Пак ще си го изберем и пак ще го ядем, само стидкайте зъби, защото сами си го вкарваме. :)
 
От: Re: КАКВО ОЧАКВАТЕ ДА СЕ СЛУЧИ В БЪЛГАРИЯ?

Виж файлът 3606

Хахаха, една кампания на България. :)

Blinky това е много правилно на тази снимка. :D Може да стане но само при добро желание на народа... Нали знаеш че няма невъзможни неща на този свят... :wink:
 
От: Re: От: КАКВО ОЧАКВАТЕ ДА СЕ СЛУЧИ В БЪЛГАРИЯ?

Или нещо такова:
400247_2387764144500_1562708830_31806708_826236790_n.jpg
,
мамицата им и изроди недооткраднали все. Голяма затъвация и следващите 4 години ни чака. Пак ще си го изберем и пак ще го ядем, само стидкайте зъби, защото сами си го вкарваме. :)

Ужас! Това е жалката истина - българина го изцеждат като парцал, цедят го, цедят го клетия човечец до като предаде Богу дух... Точно така е в момента както е на снимката...
 
Ние с международния бизнес ще оцелеем, ама другите ще глътнат водица. :) Ама залсужено, те си го избират това. Аз за тези няма да гласувам. Убиха бизнеса на много мои приятели. Изроди скапани.
 
От: Re: КАКВО ОЧАКВАТЕ ДА СЕ СЛУЧИ В БЪЛГАРИЯ?

Ние с международния бизнес ще оцелеем, ама другите ще глътнат водица. :) Ама залсужено, те си го избират това. Аз за тези няма да гласувам. Убиха бизнеса на много мои приятели. Изроди скапани.

Аз също имам приятели които имат бизнес, и се оплакват че от както са на власт, чувствително оборота им е до такава степен паднал че са на загуба и са на път да фалират. Един познат имаше фирма за имоти, много му вървеше до 2009 г. но към края на 2010 г. затвори офиса, защото купувачите просто изчезнаха, добре че негов приятел го издърпа във Дания че иначе щеше тук да умре от глад, защото на 56 години трудно ще го вземат на работа, ЕГН-то не позволява лесно да си намериш работа в тази криза, та сега той в Дания станал пощальон, разнася вестници с колело, важното че не е останал гладен. Един друг имаше строителна фирма за довършителни ремонтни работи - човека буквално фалира след тяхното идване, и сега стана таксиметров шофьор и не е сигурен дали ще се върне жив някоя вечер от работа, че клиентелата е предимно дрогирани или пияни, понеже нощем работи, но и той чака да му станат документите и заминава за Кувейт. Имам още 3-ма приятели които имат магазини - на път да ги затворят, вече са на ръба, защото нямат клиенти и стоката им залежава, а хранителните стоки си имат срок на годност и трайност. Един друг познат има магазин за дрехи и то на централно място в София - няма и няма никакъв оборот човека е на загуба и казва че ще затваря и ще си стяга куфарите и нищо не му остава да замине навънка. Всъщност правят ти живота непоносим и сам се принуждаваш да си стегнеш куфарите и да се насочиш към терминал-2! Или ако останеш трябва да правиш нещо в сивата икономика за да оцелееш, иначе казаните те чакат и ставаш клошар, или в най лошия случай трябва да крадеш да станеш престъпник. Всички тези оплаквания че клиентелата е намаляла, са от както тия дойдоха на власт! Всеки който има някакъв малък или среден бизнес, се оплаква че са тръгнали назад от към средата на 2010 г. т.е. след тяхното идване на власт, и това ми го потвърждават много хора. Стагнацията става все по голяма! Малкия бизнес изчезна, средния и той е засегнат вече. Само големите монополисти лапат. Ще гласувам за хора които погубват малкия и средния бизнес ли ? Ще гласувам, но... в Шестък! :mad:
 
Последно редактирано:
Сещам се случай, в които мой приятел си отвори офис някъде началото на 2011г. и го затвори края на същата година. Когато го попитах "защо." Той ми каза, че не е толкова кризата колкото икономическото положение в страната. Лошото в историята му беше, че средния бизнес не можел да си позволи неща, които са от първа необходимост за техния растеж. Тогава ми стана ясна картинката. Друг мой приятел си затвори минисумерчето, което беше квартално и нямаше конкуренция. Предполагам пак по същите причини, задушават го и няма никакви печалби. Смятайте щом такива бизнеси фалират, както реално ни чака по нататък.

Гръбнака на американската икономика (а и на всяка развита) е малкия и среден бизнес. Когато те започват да затварят врати, това е сигнал, че нещата на са на добре. Тук това не ги притеснява. Все пак има големи бизнеси и монополи. Какво иска повече народа.

Най-много критики управляващите отнесоха за състоянието на икономиката в момента. Съпредседателят на "Синята коалиция" Иван Костов обясни, че основен приоритет за десницата ще бъде отстраняването на причините, заради които българската икономика и предприемачество изпадат в по-тежко положение.

Костов посочи статистика на Агенцията по вписванията, според която тази година едва 566 хил. компании са се пререгистрирали, а 563 хил. не са подновили фирмената си регистрация.

"Изчезнаха фирми, които създаваха работа на предприемачеството от времето на демокрацията. Повече от половината от тях са с нулева заетост, това показва в какво положение се намира икономиката.

И призова ГЕРБ да промени политиката си, която е в защита на монополите. "Тези фирми, които са били изпратени в историята, са направили това заради нелоялната конкуренция", смята Костов.

Това е из публикации във фейсбук. :)

Не съм привърженик на никоя партия, но с тези направо удряме нови рекорди. :)
 
От: Re: КАКВО ОЧАКВАТЕ ДА СЕ СЛУЧИ В БЪЛГАРИЯ?

Сещам се случай, в които мой приятел си отвори офис някъде началото на 2011г. и го затвори края на същата година. Когато го попитах "защо." Той ми каза, че не е толкова кризата колкото икономическото положение в страната. Лошото в историята му беше, че средния бизнес не можел да си позволи неща, които са от първа необходимост за техния растеж. Тогава ми стана ясна картинката. Друг мой приятел си затвори минисумерчето, което беше квартално и нямаше конкуренция. Предполагам пак по същите причини, задушават го и няма никакви печалби. Смятайте щом такива бизнеси фалират, както реално ни чака по нататък.

Така стана защото просто хората вече нямат пари! Нямат и работа, или ако имат работа бавят им заплатите, дават им ги с 2 месеца назад или разпокъсани на части... Заради "кризата" така се оплаквали шефовете. Истината е че хората нямат пари, всеки си брои стотинките и се чуди кое по напред да купи, и коя сметка по напред да плати... Просто няма кой да купува вече...
 
Да, едно време го нямаше това нещо, някой да се чуди дали да оставя бакшиш, дали да вземе такси или да повърви малко или да запали колата и да отиде някъде. Потреблението а много ниско, безработицата голяма и оптимизма ударил дъното. Всичко е прекрасно. Който бил безработен щял да се преквалифицира и да започне нещо друго, това го слушах в едно предаване. Думи на велия вожд. :) Не са виновни те, че след 10 години са го освободили от работа, защото и такова мамата на икономиката, а той е виновен, че не може да си намери работа в рамките на 1 година. Ама бяха бисери, чудесии. Май и тук някъде го имаше клипа. Толкова простотия се ля от устата му, че водеща му повдигна тон на няколко пъти, как може реално такава логика да следват.

Хората нямат пари и в момента, ако някой сключи бартерна сделка пак е на пред. Често се среща големи и известни в областта си компании буквално да просят отстъпки, за да могат да закупят това, от което имат нужда. Грозна работа. Едно време не се замислеха, искаме еди какво си, да, пиши им и се разберете. Сега е, звънни им и виж дали не може нещо да понамалим малко от цената. Аз лично ги разбирам, защото ако сместят от тук от там, ще могат и този месец да задържат 1 служител повече. Но не може така да се прави бизнес.

Аз пък за обикновения човек и компромиси с доста неща, за да може да се подсигури хляба и утре. Абе гадно е, но това е. Който го урежда знае номера на бюлетината. :)
 

Горе