Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

Desisslava Dimitrova

Active Member
Още съм афектирана и може да пиша несвързано.
Синът ми е геъймър, фен на Майнкрафт. На 12 години е, но като всяко дете прекалено много се увлича по играта. Има идоли, които събират фенове от Тубата, за да печелят и да си продават продуктите. Заради една такава кака, преди два месеца платихме близо 300 лв за телефон. Той и още две деца бяха карани да пускат смс- и. Колкото повече, толкова по-добре. Да, сигурно ще кажете, той си е виновен, защо се е подвел. Така е, но той е само на 12 години. Как да обясня на едно дете, че светът е пълен с лоши неща.
Направих снимки от скайпа и ги качих в Тубата. Въпросната кака твърди, че не е тя. Нейните фенове я защитават. Може и някой друг да е обрал децата, да не е тя. Но, това се доказва с факти, а не с голи думи.
Знаете ли какво е днешното младо поколение? Неуки, неграмотни, без никаква ценностна система...
Всъщност това е видеото - https://youtu.be/TMXa3itfS4g.
Че говоря непрекъснато със сина ми, говоря. Успях да постигна някои неща и да му променя мисленето да не се доверява толкова лесно. Но и други деца могат да пострадат.
Кажете какво да правя?
 
От: Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

Младото поколение какво е виновно, че майка му е дала телефон с огромен кредитен лимит, вместо да го ограничи до 50 лв. на месец примерно, колкото е нормално?
 
От: Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

Това е като детска версия на телефонните измами, където пенсионерите дават парите си на "майор Иванов". В случая обаче измамата става по Скайп и чрез есемеси с добавена стойност.
 
От: Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

Първо този скайп " фен скайп на тази, сигурно ли е че е неин?
 
От: Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

Незнам. Тя твърди, че не е и че няма хен скайп от 2 години. Може и някой да се представя за нея. Може и да е тя. Знам само, че продължава да мами децата. Сега от клипа се вдигна малко шум.
Иначе - вече му е сложен лимит на телофона и забрана за смс -и.
 
От: Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

Как да обясня на едно дете, че светът е пълен с лоши неща.

Просто го правиш. Какво те притеснява? Ако го пазиш под стъклен похлупак как ще е готов да се справи с предизвикателствата в живота след това? Много лошо го учиш ако премълчаваш реалността.
 
От: Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

Този измамник вероятно също е дете или близо до тая възраст, защото доколкото знам при есемесите с добавена стойност няма как да си вземеш парите анонимно. Никой възрастен няма да тръгне с такава тъпа схема за измами, където е 100% сигурно, че ще го хванат. Ако се подаде сигнал в полицията би трябвало да разберат кой е за броени дни.
 
От: Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

Сигнал към службите и ще изискат от доставчика на услугата ( мобио или който е там ) : )
 
От: Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

Виновна си ти. Как може тоя телефон да е оставен свободно и без лимит? За това си родител, за да контролираш. Ти не го правиш и резултата е явен.

Този скайп може да е на всеки, ако някой се представи за Николета Лозанова и на малкия му потекат лигите и почне да праща смс-и, клип с Николета Лозанова ли ще направиш?
 
От: Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

Виновна си ти. Как може тоя телефон да е оставен свободно и без лимит? За това си родител, за да контролираш. Ти не го правиш и резултата е явен.

Този скайп може да е на всеки, ако някой се представи за Николета Лозанова и на малкия му потекат лигите и почне да праща смс-и, клип с Николета Лозанова ли ще направиш?
Виновна съм, не го отричам.
 
От: Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

https://www.youtube.com/channel/UCwBi1Lp1oeN2O2CtLq0LguQ - евентуално това е измамника


Този човек рекламира този сървър - 93.123.18.28 - който се рекламира във видеото на това момиче, което разкрива че този профил е фалшив.
 
От: Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

Да ева и тъпия клип, ква е тая музика??????
 
От: Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

https://www.youtube.com/channel/UCwBi1Lp1oeN2O2CtLq0LguQ - евентуално това е измамника


Този човек рекламира този сървър - 93.123.18.28 - който се рекламира във видеото на това момиче, което разкрива че този профил е фалшив.
За моето видео ли говориш или на Нели?
Нещо не разбрах. Тя работи заедно с измамника или?
 
От: Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

Не ми стана ясно детето точно как е пострадало? Освен бюджета ви и накърнена гродост, че някой ви е намазал ските за 280 лв друга драма не виждам.
 
От: Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

Едно време нашите така плащаха за интернет, когато беше лукс и имаше такъв, който се плаща на трафик и бачка с модем през телефона. А дуплексът беше оставян безброй часове без телефон :lol:
 
От: Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

вземи му телефона и компютъра за един месец. Дай му топка и маратонки.... може и да му дойде акъла в главата. На 12 се борех да махна етикета "инвалид" и да ходя и тичам без придружител, а майка ми умишлено ме лъжеше, че кабелната телевизия не е платена.
 

Горе