Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

От: Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

Не се занимавай с глупости, най-вероятно нищо няма да постигнеш.. Сложи лимит на смвтката и готово. Поговори с него за да разбере проблема
 
Re: От: Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

Младото поколение какво е виновно, че майка му е дала телефон с огромен кредитен лимит, вместо да го ограничи до 50 лв. на месец примерно, колкото е нормално?

И аз мисля, че родителите ще бъдат отговорни за случката. Както не се дават остри предмети на малки деца, такава е и ситуацията в този случай. Мисля, че доста хора ще го погледнат по този начин. Особено сега както всеки е на мнение, че децата са леко лигави и безотговорни заради безхаберието на родителите. ;)
 
От: Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

Родителя е виновен за това, че е оставил детето си без лимит. От друга страна, не може цялата вина да се прехвърли само върху него и този, който се опитва да прави измами да е невинен.
 
От: Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

Трябва да се внимава с геймърската зависимост, защото има много случаи на деца, които дотолкова са се пристрастили към виртуалните светове, които създават игрите, че не могат да се върнат обратно в реалния свят. Южна Корея мисля, че има най-голям проблем в момента с това, китайците и те.
 
От: Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

Много подла постъпка! За съжаление е голямо ходене по мъките да докажеш подобна измама.
Относно слагането на лимит на сметката към мобилния оператор - това няма да помогне, защото лимитът е за разговори и не включва СМСите. Няколко човека познавам, които имаха подобни спорове с мобилни оператори.
И моята дъщеря е на 11 години и постоянно говоря с нея на подобни теми. Наистина е трудно да обясниш ма 11, 12 годишно дете някои неща. Да не забравяме, че дори съдът оправдава малолетни и непълнолетни за престъпления извършени поради увлечение. Та ние ли да съдим подобни неща. От страни е лесно да се съди, но не е правилно!
 
От: Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

Към авторката:
В момента виждам как дори се притесняваш да обясниш, че това, което е направил синът ти е тотална глупост. Урокът, че безплатен обяд няма би трявало да го дадеш много по-рано от 12 годишна възраст, а това да се подлага на съмнение каквато и да е информация дори още по-рано. Ми че то по твоята логика и действия ще е нормално ако утре на улицата някой му каже да скочи от моста и той го направи - еми нали е малък... А пък особено за телефона ако мислиш, че не е достатъчно зрял го научи да те пита, преди да предприема каквито и да е действия, различни от обаждане на стандартните номера. Сори, ама и клипът и цялата работа изглеждат изключително глупаво:
- Топиш някой ( не познавам въпросната влогърка, за пръв път я чувам ) без доказателство
- Не налагаш достатъчен контрол
и още куп други неща.

Просто говори малко повече, това е начинът. На 12 или на 20 - възпитанието и общата култура са много важни неща, не му правиш никаква услуга. А изразът, че " не можеш да обясниш колко коварен е свътът на едно малко дете" звучи нелеп в 21-ви век, в който всеки ден чуваме по телевизията по минимум 100 пъти дневно за отвличания, стрелби, кражби, телефонни измами и т.н.т и в интерент също се заливат и деца, и възрастни с това.
 
От: Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

А относно лимитите:
Един проблем по-малко на главата, но само един. Има хиляди други и по-сериозни начини за измама, не само с пари. Решението е да се говори с детето, а не с форумите и ютюб.
 
От: Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

А относно лимитите:
Един проблем по-малко на главата, но само един. Има хиляди други и по-сериозни начини за измама, не само с пари. Решението е да се говори с детето, а не с форумите и ютюб.

cross, колко деца имаш?
 
От: Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

cross, колко деца имаш?

На него още мама му слага лимит на телефона :D
 
От: Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

Много подла постъпка! За съжаление е голямо ходене по мъките да докажеш подобна измама.
Относно слагането на лимит на сметката към мобилния оператор - това няма да помогне, защото лимитът е за разговори и не включва СМСите. Няколко човека познавам, които имаха подобни спорове с мобилни оператори.
И моята дъщеря е на 11 години и постоянно говоря с нея на подобни теми. Наистина е трудно да обясниш ма 11, 12 годишно дете някои неща. Да не забравяме, че дори съдът оправдава малолетни и непълнолетни за престъпления извършени поради увлечение. Та ние ли да съдим подобни неща. От страни е лесно да се съди, но не е правилно!
Имам доста дейта карти към определени оператори, мога да огранича всичко, включително смс-ите. Лимитите също за смс-ите. Аз лично съм забранил изпращането на смс-и, така че и на гласова карта може да се направи. Това което пишеш, не е вярно.
 
От: Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

Има ли някакво значение за дискусията? :)

Има значение за менторския тон, който си позволяваш. На такъв имаш право само ако имаш деца/дете на същата възраст и си успял да ги предпазиш от подобни грешки.

Прави впечетление, че повечето участници в темата нападат нейния автор - както винаги в този форум. Явно сте пропуснали да видите, че Деси не отрича вината си. Не съм родител, но съм убедена, че родителите не минават някаква школа, която да ги направи перфектни, а се учат да бъдат такива чрез грешките, които допускат децата им.

Доколкото мога да схвана, казусът е дали да се предупредят и други родители за течаща в момента измамна схема, а не толкова да се търси възмездие. Това, че родител е допуснал грешки, обаче не оневинява измамника, нали? Характерно за децата е, че всеки може да ги измами - всичките до едно. Това значи ли, че всички родители до един са кофти родители?

Според мен трябва да се даде гласност, за да се предпазят и други хора от горчивия опит на Деси.
 
От: Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

Абе и двамата май имате по равно деца, така че... :)

Именно, затова избягвам да давам съвети как се възпитават деца... :)
 
От: Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

Подкрепам nandibandi на 100%. Това е може би най-смисленият коментар в темата.
Относно темата на авторката: Влизам в съчувствие, защото имам син на същата възраст и знам коло трудно, ама много трудно е да обясниш на дете в пубертета кое е добре да прави и кое не. Децата в тази възраст изграждат характери и много трудно, се съобразяват с родителските напътствия и дори в даден момент правят на инат за да се докажат. Нямам подобни проблеми с телефоните поне за сега, но детето всяка вечер се застоява все повече пред компютъра и това започва да ме притеснява. Немога да се скарам защото се учи, тренира, слуша и това не ми дава право да го лишавам.
Знам, че подобни проблеми като на авторката са неизбежни и вероятно предстоят, за това твърдо апелирам да се разгласава подобна измама, защто това е точно измама. Да сколняваш, уговаряш, подбуждаш и подвеждаш някого и то най-вече малолетен да прави парични трансфери, без значение в каква форма и да се облагодетелстваш от това си е чиста проба престъпление.
Изказваният които чета по горе на колеги от форума, които обвиняват авторката на темата, като лош родител ме изумяват, но то си е характерно за пишештите тук. Не тук в този форум в който преобладават тинейджъри самоопределящи се като предприемачи е мястото на подобна дискусия.
Моят съвет е сезирай ГДБОП-МВР . Убеден съм, че случаката с чата в скайпа ще бъде определена като кибер престъпление и Явор Колев ще се задейства.
Няма да се обзаложа, но съм сигурен и че ще издирят и вероятно посъветват този който е чатил и приканвал сина ви да изпраща смс -ите. Не казвам, че това е онази известната в тиин средите блогърка. Много вероятно е да не е тя тази в скайпа, ни не се знае. Нищо не ти пречи, дори според мен е задължително да уведомиш ГДБОП. Те си знаят какво да правят.
 
От: Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

Минат не минат две страници от дадена тема и се появяват троловете, които въпреки че дейно участват във форума, винаги гледат да се разграничат от общата маса, която им е под достойнството, интелектуалното ниво, възпитанието и т.н. Мога да се хвана на бас, че от всички форуми, в които може да се пусне подобна темата, тук мненията съдържат най-много полезна информация за авторката.
 
От: Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

Да, наистина въпросът ми беше дали да дам гласност за измамата. Пак, казвам - виновна съм, че допуснах това да се случи, но и възрастен може да пострада.
Между другото клипът стана доста гледан. Естествено с огромен брой дислайкове, изля се лавина от лайна от деца на възраст 12 - 14 години. Знаете ли как реагира синът ми на това - разплака се и си изтри скайпа от компютъра. Може да не беше правилно, но това беше единствения начин да го махна от тази сган - армията на НелиТБГ. Както и да е, и за мен беше урок.
Май масово родителите не възпитават децата си.
Мисля да подам жалба в ГДБОП, за да се установи кой е измамника. А на въпросната Нели, казах, че ще й се извиня публично, ако наистина се докаже че не е тя. Но за момента няма как да съм сигурна. Пуска си клипове в нейна защита, като казва на децата, че никога не е имала скайп. Може и да не е тя, а някой да се представя за нея.
Но, останах потресена от армията й - деца на 12 години да казват с извинение, курво мършава да гниеш в кофите и още един куп подобни лайна. Как тези родители спят спокойно?
 
От: Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

А на въпросната Нели, казах, че ще й се извиня публично, ако наистина се докаже че не е тя.
Тук си в голяма грешка. Не е длъжна нищо да доказва на когото и да е. Ако смяташ, че е виновна за нещо задължението да представиш доказателства е твое. Такъв скайп като този от клипа всеки може да направи за пет минути.
 
От: Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

Но, останах потресена от армията й - деца на 12 години да казват с извинение, курво мършава да гниеш в кофите и още един куп подобни лайна. Как тези родители спят спокойно?

Деси, радвай се, че детето ти страда, защото това показва, че не е дебил - непукист и ще научи важен урок, на който, ако ще картинки да му рисуваш, нямаше да можеш да го научиш. За важните уроци се плаща, за щастие, в твоя случай - само с пари. :)
 
От: Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

Аз и обясних как да действа и къде и как да си пусне сигнала, че да се задействат съответните органи. Успех.
 

Горе