Кажете мнение/личен опит за лаптоп

От: Кажете мнение/личен опит за лаптоп

Аз карах бая време с един стар Dell XPS 1330, много добра машина, никога не съм имал проблеми, ама му мина времето :p
 
От: Кажете мнение/личен опит за лаптоп

Лаптопита като цяло се делят на 2 вида. С надути параметри, и такива с качествена изработка. Всеки сам избира какво да вземе...
 
От: Кажете мнение/личен опит за лаптоп

Благодаря за мненията. Аз съм с Acer от 6 години, който е пушка досега и имам много добри впечатления. Обаче,както тук се спомена, Acer-ите нямат премиум изработката на Дел...
 
Re: От: Кажете мнение/личен опит за лаптоп

Благодаря за мненията. Аз съм с Acer от 6 години, който е пушка досега и имам много добри впечатления. Обаче,както тук се спомена, Acer-ите нямат премиум изработката на Дел...

За бизнес класа ли говорим или за качествл на материали? Ако е за бизнес класата, виж емашинс на Ейсърите, аз съм доволен от изпълнението там. 8ма година кара. ;)
 
От: Re: От: Кажете мнение/личен опит за лаптоп

За бизнес класа ли говорим или за качествл на материали? Ако е за бизнес класата, виж емашинс на Ейсърите, аз съм доволен от изпълнението там. 8ма година кара. ;)

Имам предвид материалите на масовите модели.
 
От: Кажете мнение/личен опит за лаптоп

И аз карам с един Dell, от 4 години и половина. i7 (четириядрен, 8т), 8GB ram, с nVidia 1GB видео карта + intel graphics. Вече взе да му се дъни харда, но не се е счупил напълно, има някакъв механичен проблем и прещраква от време на време :D

Товарил съм го много, включително с 3D render-и и видео обработка. Прегрява доста, като преди често се е изключвал поради тази причина. Оправи се като му спрях turbo-boost-a, но пак си загрява. Никой от чиповете не се е отлепял, слава богу, и нищо не е сменяно. Чистя го през 3-4 месеца.

Работи все още и си е избил парите 20 пъти поне, но не бих го препоръчал. Причината е олигофренското сглобяване, поради което за да стигнеш до вентилатора или харда, трябва да разглобиш целия лаптоп до последният болт, което е меко казано малоумно. Мисля че случаят е сходен с другите марки от същия клас. Гаден е и проблемът с прегряването.

Работата е на късмет според мен. Виждаш, че всеки има оплакване и хвалби към някоя марка. Производството на компоненти е вече много масово и контролът на качеството е почти никакъв. Вече не може и да си сглобиш машина без една от частите да ти я пратят дефектна, която се заменя разбира се, но при лаптопите е малко по-сложно.

Мисля, че и която и от популярните марки да избереш, ако е машината е от малко по-висок клас (1800-2000лв. или нагоре), ще се държи добре.
 
От: Кажете мнение/личен опит за лаптоп

Lenovo имаха момент с лошо качество - веднага след закупуването на бизнеса на IBM. В последните години се окопитиха и качеството им е добро. В момента ще се разделям с един Edge E120, прекрасна машинка, но вече ми е бавна.
За голямо мое съжаление, Acer са по-проблемни и имат по-голям процент на дефекти, иначе много ми допадат като модели. Dell редуват ту добра, ту - не толкова добра серия, но като цяло са машини на които може да се разчита.
А ето ви и една поговорка: "Хората се делят на два вида: такива на които им се е чупил харддиск и такива на които ще им се счупи". Това е най-ненадеждната част в 1 компютър и винаги трябва да имате 1 на ум за нея и пресен backup :). Това дали харддиска е заминал няма общо с качеството на компютъра (освен в някои редки случаи с много сбъркано охлаждане).
 
Не искам да звуча много странен, но защо не разчитате и на SSD като характеристики. Да, скъпички идват спрямо обикновените HDD, но гледам, че всеки следващ лаптоп, който се шерва е супер напомпан в параметрите, но не виждам някой да скача на SSD-тата. Ако нещо бъркам, моля поправете ме. Наскоро видях един много добър ASUS с супер добри параметри за 1400 лева с SSD, но не бих го препоръчал заради марката. Всичко друго беше супер. :)
 
И в този ред на мисли, не съм голям фен, но имат някакви промота на Епъл, ако някой е фен:

http://restore.bg/bg/6-prenosimi-komputri#ufsearch=[orderWay:asc],[orderBy:price],[page:1],[nb:12],[manufacturer:9],[feature:206]

Не знам колко са оферта де, само истинските ценители ще кажат. :)
 
От: Кажете мнение/личен опит за лаптоп


Изключително лош избор като цена-качество-параметри. Принципно аз лично не робувам на марки и всяка си има слабости. Като цяло един от големите проблеми на лаптопите е охлаждането. В този ценови диапазон винаги се прави известен компромис с нещо, но личното ми впечатление, е че Аcer се справят сравнително добре. Работната ми машина е такава марка и мога да кажа само добри неща, а при мен натоварването не е малко. Лаптопа има почти по 16-17 часа ъптайм на ден. Машината е на 4 години и нищо не съм и правил до сега. Моето предложение е: Acer Aspire E5-572G , сравнени с твоя избор. Тук имаме значително по-добър процесор в сравнени със скопения i5-5200U, които е при Делл-а. RAM 8 ГБ, което са 2 пъти повече, наличието на 120 ГБ SSD е голям плюс също. 6 клетъчна батерия. Наличие на външно видео също не е за подценяване, въпреки че самата видеокарта не е кой знае каква, върши добра работа бих казал. Да наистина процесора не е енергоспестяващ, но мисля, че поне едно 4+ часа ще изкара на батерия. Ако пък толкова държиш на процесор, който пести енергия и искаш малко по-дълъго да ползваш на батерия може да се спреш на Aspire E5-571G, които е с по-слабичък процесор, но пък виждам, че поддържа Wi-Fi 802.11 ac стандарта, което дава значително по-добри скорости сравнени с N, въпреки, че все още масовите евтини безжични рутери са до N, ама като гледам на къде вървят нещата си мисля, че до 2 години стандарта ще навлезе по-сериозно.
 
От: Re: От: Кажете мнение/личен опит за лаптоп

Аз не бих, но честно казано, не бих отказал един, ако наистина е толкова бърз, за колкото разправят. :)

Намери Адаша (знаеш за кой точно говоря) и виж на живо... Теодора Петкова също мина, Оги...

Да продължавам ли? А знаеш че като минат веднъж и никой не прави прехода обратно.
 
Re: От: Re: От: Кажете мнение/личен опит за лаптоп

Намери Адаша (знаеш за кой точно говоря) и виж на живо... Теодора Петкова също мина, Оги...

Да продължавам ли? А знаеш че като минат веднъж и никой не прави прехода обратно.

Да, сещам се, виждал съм го, доста е готинко, но не разбрах работен ли му е? Аз за мое страдание, само вече за такова гледам някой комп. :)
 
От: Re: От: Re: От: Кажете мнение/личен опит за лаптоп

Да, сещам се, виждал съм го, доста е готинко, но не разбрах работен ли му е? Аз за мое страдание, само вече за такова гледам някой комп. :)

Ами не - не му е работен. На него си повива бебето, използва го да си върже обувките преди баскет като поставка, като дъска на сноуборд-а и още няколко такива дейности.

Как може да си помислиш че ще използва тозно този лаптоп като работен? АБСУРД! То е Епъл и те за нищо не стават!
 
От: Кажете мнение/личен опит за лаптоп

Изключително лош избор като цена-качество-параметри. Принципно аз лично не робувам на марки и всяка си има слабости. Като цяло един от големите проблеми на лаптопите е охлаждането. В този ценови диапазон винаги се прави известен компромис с нещо, но личното ми впечатление, е че Аcer се справят сравнително добре. Работната ми машина е такава марка и мога да кажа само добри неща, а при мен натоварването не е малко. Лаптопа има почти по 16-17 часа ъптайм на ден. Машината е на 4 години и нищо не съм и правил до сега. Моето предложение е: Acer Aspire E5-572G , сравнени с твоя избор. Тук имаме значително по-добър процесор в сравнени със скопения i5-5200U, които е при Делл-а. RAM 8 ГБ, което са 2 пъти повече, наличието на 120 ГБ SSD е голям плюс също. 6 клетъчна батерия. Наличие на външно видео също не е за подценяване, въпреки че самата видеокарта не е кой знае каква, върши добра работа бих казал. Да наистина процесора не е енергоспестяващ, но мисля, че поне едно 4+ часа ще изкара на батерия. Ако пък толкова държиш на процесор, който пести енергия и искаш малко по-дълъго да ползваш на батерия може да се спреш на Aspire E5-571G, които е с по-слабичък процесор, но пък виждам, че поддържа Wi-Fi 802.11 ac стандарта, което дава значително по-добри скорости сравнени с N, въпреки, че все още масовите евтини безжични рутери са до N, ама като гледам на къде вървят нещата си мисля, че до 2 години стандарта ще навлезе по-сериозно.
Да сравняваш Latitude с Acer и да кажеш, че аисъра е по-добър.... [emoji1] е все едно да сравняваш някакво фордче с мерцедес и да кажеш, че е по-добро, щото на скоростомера му пише 300 а на мерцедеса 220.
Inspiriona, съшо не е по-добър от Latitude. Inspirion е най-ниския клас на Dell.

За охлаждане на Acer и Latitude изобщо няма какво да говорим... Само ще кажа, че едно младо момче, дето преди време си взе аисър, HDD му беше консуматив. Сменяше го на 3-4 месеца, докато беше гаранционен.... [emoji15]
 
Последно редактирано:
От: Кажете мнение/личен опит за лаптоп

Аз в момента съм с един Acer вече 6 години и е бетон. Проблемът е, че търся вече малко по-премиум изработка и да не тежи 2.5 кг, което при Acer-ите е кът, за жалост ... Естествено, за сметка на по-маломощен процесор и без външна видео карта
 

Горе