Кажете мнение/личен опит за лаптоп

Re: От: Кажете мнение/личен опит за лаптоп

Аз в момента съм с един Acer вече 6 години и е бетон. Проблемът е, че търся вече малко по-премиум изработка и да не тежи 2.5 кг, което при Acer-ите е кът, за жалост ... Естествено, за сметка на по-маломощен процесор и без външна видео карта

Ще трябва да намалиш инчовете май ми се струва. :)

Аз за следващия съм решил да намаля инчовете и да се ориентирам към SSD, както и цвета ще гледам да не е обичайното черно, което си купувам постоянно. Иначе за параметрите, то е ясно, ще гледам най-доброто за парите си, като може би влизам в марката Ейсър.

П.П: Абе не пуснаха ли евтини ултрабуци с 13,5" и ssd?
 
От: Кажете мнение/личен опит за лаптоп

@Blinky аз не бих разчитал на стоковите ссд-та в преносимите машини от нисък/среден клас. По-скоро си взимаш едно наистина добро ссд и го бодваш допълнително.
 
Re: От: Кажете мнение/личен опит за лаптоп

@Blinky аз не бих разчитал на стоковите ссд-та в преносимите машини от нисък/среден клас. По-скоро си взимаш едно наистина добро ссд и го бодваш допълнително.

Хм, това е добър съвет, ама има ли обосновка защо е така? В смисъл подбират за лаптопите нещо смотано или тънко ли? :)
 
От: Кажете мнение/личен опит за лаптоп

Няма как да сложат например в лаптоп за 1000лв ссд за 300лв. Не че няма, но не го правят, причините са ясни : )
 
Re: От: Кажете мнение/личен опит за лаптоп

Няма как да сложат например в лаптоп за 1000лв ссд за 300лв. Не че няма, но не го правят, причините са ясни : )

Ее, не, говорим за лаптоп от 1400-1500 лева, а ссд-то може да е нещо до 200? Но в 1000 лева, да, ще трудно. :)
 
От: От: Кажете мнение/личен опит за лаптоп

Да сравняваш Latitude с Acer и да кажеш, че аисъра е по-добър.... [emoji1] е все едно да сравняваш някакво фордче с мерцедес и да кажеш, че е по-добро, щото на скоростомера му пише 300 а на мерцедеса 220.
Inspiriona, съшо не е по-добър от Latitude. Inspirion е най-ниския на Dell.

За охлаждане на Acer и Latitude изобщо няма какво да говорим... Само ще кажа, че едно младо момче, дето преди време си взе аисър, HDD му беше консуматив. Сменяше го на 3-4 месеца, докато беше гаранционен.... [emoji15]

сравняват се първо технически параметри, а процесора е калпав, който иска марка - да си плаща допълнително...
 
От: Кажете мнение/личен опит за лаптоп

Да сравняваш Latitude с Acer и да кажеш, че аисъра е по-добър.... [emoji1] е все едно да сравняваш някакво фордче с мерцедес и да кажеш, че е по-добро, щото на скоростомера му пише 300 а на мерцедеса 220.
Inspiriona, съшо не е по-добър от Latitude. Inspirion е най-ниския http://hotel-ivaylovgrad.com/images/hotel1.jpg на Dell.

За охлаждане на Acer и Latitude изобщо няма какво да говорим... Само ще кажа, че едно младо момче, дето преди време си взе аисър, HDD му беше консуматив. Сменяше го на 3-4 месеца, докато беше гаранционен.... [emoji15]

Ша ме извиняваш онзи, но нямаш грам представа от хардуер още по-малко от тези неща, за които говориш. По приказките ти съм убеден, че ти не си отварял лаптоп през жовота си или е било веднъж. Тоя Делл е такава тояга за тия пари... Общи кръчмарски легенди и глупави спорове не ми се водят тъй, че кой каквото иска разбира и се опраа как намери за добре.
 
Re: От: От: Кажете мнение/личен опит за лаптоп

сравняват се първо технически параметри, а процесора е калпав, който иска марка - да си плаща допълнително...

Едно време гледах само параметри, защото толкова и разбирах от хардуер. Сега честно казано гледам зад тези параметри каква марка ги изпълнява. :) Честно казано това е добра практика. :)
 
От: Кажете мнение/личен опит за лаптоп

Сравнява се лаъо цяло. Какъв е смисъла от супер процесор и външно видео като ще спестят от охлаждане и след няколко месеца лапъопа ще е за боклука
 
От: Кажете мнение/личен опит за лаптоп

Вечния спор, всеки си държи на неговата марка...
Честно не ви разбирам, не е ли по-важно да ти върши работата за която си го взел отколкото да е от любимата марка?
 
Re: От: Кажете мнение/личен опит за лаптоп

Вечния спор, всеки си държи на неговата марка...
Честно не ви разбирам, не е ли по-важно да ти върши работата за която си го взел отколкото да е от любимата марка?

Абе не е така, защото и аз взех по параметри, като реших да не се съобразявам този път с марка, но ето, плессссс, корпуса му не издържа (още на половината година правих пластмаса, което с Acer не ми се е случвало, а съм имал 2). Дефект, който го има в една марка, сигурно са го помислили в друга и така. Брат ми примерно ходи до сервиза с неговото HP, защото захранването имаше фабричен дефект. То вярно, че е и до късмет, но все пак, като си се "наиграл" веднъж, едва ли с толкова наивен, че да се довериш отново. Нещо като при колите, телефоните и т.н. Може би и това е до време, докато не се попадне на нещо кофти от "любимата" ти марка. :)
 
От: Re: От: Кажете мнение/личен опит за лаптоп

Абе не е така, защото и аз взех по параметри, като реших да не се съобразявам този път с марка, но ето, плессссс, корпуса му не издържа (още на половината година правих пластмаса, което с Acer не ми се е случвало, а съм имал 2). Дефект, който го има в една марка, сигурно са го помислили в друга и така. Брат ми примерно ходи до сервиза с неговото HP, защото захранването имаше фабричен дефект. То вярно, че е и до късмет, но все пак, като си се "наиграл" веднъж, едва ли с толкова наивен, че да се довериш отново. Нещо като при колите, телефоните и т.н. Може би и това е до време, докато не се попадне на нещо кофти от "любимата" ти марка. :)

Не си ме разбрал, не съм казал да се прави компромис а да не се препоръчва и взема само една марка защото сме решили, че е най-добрата.
Не всички път любимата марка е най-доброто решение.
 
Re: От: Re: От: Кажете мнение/личен опит за лаптоп

Не си ме разбрал, не съм казал да се прави компромис а да не се препоръчва и взема само една марка защото сме решили, че е най-добрата.
Не всички път любимата марка е най-доброто решение.
Да, така е, за това и изскочих от "любимата" марка за мен Acer, и скочих на Asus и сега не бих се върнал. Ей така се изграждат "любими" марки, след като по стечение на обстоятелствата не ти се получи с другите. :) Еми ето какво мога да споделя по мои наблюдения: HP и Asus в момента са ми в един "по-специален" списък, ако ще избирам лаптопи, но пък ще дам шанс на Lenovo, Dell, което пак занулява уж тясната ми селекция от марки. :) Параметрите тук не го коментираме. Само за марки говорим, за параметри - взимаш това, което ще ти свърши работа най-добре.
 
От: Re: От: Re: От: Кажете мнение/личен опит за лаптоп

Да, така е, за това и изскочих от "любимата" марка за мен Acer, и скочих на Asus и сега не бих се върнал. Ей така се изграждат "любими" марки, след като по стечение на обстоятелствата не ти се получи с другите. :) Еми ето какво мога да споделя по мои наблюдения: HP и Asus в момента са ми в един "по-специален" списък, ако ще избирам лаптопи, но пък ще дам шанс на Lenovo, Dell, което пак занулява уж тясната ми селекция от марки. :) Параметрите тук не го коментираме. Само за марки говорим, за параметри - взимаш това, което ще ти свърши работа най-добре.

Китайците ще те подслушват с това Леново :D
 
От: Re: От: Re: От: Re: От: Кажете мнение/личен опит за лаптоп

Що ме? аз си бях доволен от моя IBM едно време с неговия железен Windows 3.11. :) :) :)

Сега свалям 10.... Кога е било това с 3.11?
 
От: Кажете мнение/личен опит за лаптоп

преди 98 беше това
 

Горе