Каква е тази мания съкращения на английски да се пишат на кирилица?!

mr_nikolov

Active Member
Не разбирам каква е тази "мода", която я има от доста време и само мен ли ми бърка в здравето не мога да разбера?! Онзи ден вървя си по улицата и хоп гледам ЛЕД осветление ?! Е как го правите това осветление с ЛЕД бе хора кажете ми и на мен! Като напълня фризера тази вечер и утре ще си осветявам стаята...

LED не е еквивалентно на ЛЕД!
SEO не е СЕО, на кирилица би могло да се напише ОТМ (Оптимизация за Търсещи Машини), но не и СЕО!
HTML не е ХТМЛ

И така нататък, може и други примери да се дадат, но просто е пълна простотия това за мен...
 
От: Каква е тази мания съкращения на английски да се пишат на кирилица?!

Има табелки на който пише Уелком.То не е мода то е неграмотност която е обхавана нацията от много време
 
От: Каква е тази мания съкращения на английски да се пишат на кирилица?!

простаци...
ако ще го пишат на ен - то трябва да използват латиница
ако го пишат на български - то ЛЕД нищо не значи :D

въобще какъв е смисъла да използват кирилицата когато пишат на английски? (сигурно същата както и за обратното
th_suicide.gif
)

друг е въпросът, че ние го знаем като LED и те затова го пишат ЛЕД
но поне Д-то съвпада, к'фо? :mrgreen:
 
От: Каква е тази мания съкращения на английски да се пишат на кирилица?!

Исус Христос Супер Стар - Това ми е любимото :)

Във форума често използвам писането на кирилица вместо латиница защото не ми се сменя езика освен това по добре да го напишеш на кирилица от колкото грешно на латиница :)

Обаче когато се прави за офлайн реклама както казваш на табелка би трябвало да се вложи повече старание - Но пък може и да е умишлено - примерът с ЛЕД осветлението има доста неграмотни хора които са чували за това осветление но ако го видят ЛЕД на латиница може въобще да не разберат за какво става въпрос.
 
От: Каква е тази мания съкращения на английски да се пишат на кирилица?!

Положението е, че българският език се топи за сметка на чуждиците.
LED или ЛЕД е все тая, защото човека като го види ще схване смисъла. По телевизията са го облъчили вече.

Аз имам във фейса страница ОТМ и ..? - всички си знаят СЕО и това си е. Особено човек дето е клиент, той е чувал за СЕО , обаче не знае какво значи, така че за него дали е изписано на латиница или на кирилица е все тая. /тук маркетолога трябва да се приближи до познатата звукова комбинация на потенциалният клиент/
 
От: Каква е тази мания съкращения на английски да се пишат на кирилица?!

Не бъркайте думи и терминология. Едва ли ще е по-подходящо и разбираемо, ако го наречете СЕД (светлинно-емитиращ-диод) осветление.

"Побългаряването" на наложили се вече в бита думи не е за добро. Имало е опити с драсни-пални-клечица вместо кибрит, има опити и в други страни - французите успяха да си самоналожат собствена дума вместо "компютър", но едва ли точно това тяхно действие е повдигнало имиджа на френския.

Същото се отнася и за съкращенията. Няма лошо LED да е ЛЕД и SEO да е СЕО, стига да не се бърка с англоезичното CEO (chief executive officer).

Гледането на табели и друга реклама на транслит по улиците предизвиква интереса на най-разнообразни глобяващи. Вероятно именно поради тази причина LED се превръща в ЛЕД. Каква е гаранцията, че глобяващият няма да реши, че това е изписана с латински букви българска дума?
 
Последно редактирано:
От: Каква е тази мания съкращения на английски да се пишат на кирилица?!

Като напълня фризера тази вечер и утре ще си осветявам стаята...

Другия път като пълниш фризера да знаеш, че думата идва от английската "freezer". Защо не я пишеш на латиница, че да е коректно?
 
От: Каква е тази мания съкращения на английски да се пишат на кирилица?!

Фризер е чуждица също както и много други най-вече в ИТ сферата, но SEO, написано като СЕО или още по-лошо СЕО Оптимизация не носи никакъв смисъл :)
 
От: Каква е тази мания съкращения на английски да се пишат на кирилица?!

Фризер и ЛЕД са равностойни чуждици, защото последното е абревиатура, която не води до конфликт. Разликата между абревиатурата ЛЕД и замръзналата вода лед е явна. При SEO съм съгласен, че е недопустимо да се побългарява на СЕО, защото същото нещо на английски значи изпълнителен директор. При ЛЕД подобен проблем няма.
 
От: Каква е тази мания съкращения на английски да се пишат на кирилица?!

На латиница всичко изглежда фешън:
379463_252718774799209_1651316582_n.jpg
 
От: Каква е тази мания съкращения на английски да се пишат на кирилица?!

D.j MaNiKeNa :lol: :lol:
 
От: Каква е тази мания съкращения на английски да се пишат на кирилица?!

Не разбирам каква е тази "мода", която я има от доста...

В първия момент ми се стори че гледам кандидат за Имате думата при Славиту :D
Като се замислиш то и АЛф не трябва да е Алф но е станало като етикет и от там като собствено нарицателно, защото ако попитам някой гледал ли си сериала АФЖ ще ме гледа на кукувица, както и ако го попитам, търсиш ли си ОТМ специалист - като се намотикам и ме избива на философия - тирета и емотикони :):twisted:


Има табелки на който пише Уелком.То не е мода то е неграмотност която е обхавана нацията от много време


Искам да видя табелка Уелком?
 
Последно редактирано:
От: Каква е тази мания съкращения на английски да се пишат на кирилица?!

Мотикаря,if youknow what I mean..
 
От: Каква е тази мания съкращения на английски да се пишат на кирилица?!

Мотикаря,if youknow what I mean..

фкорс тъ разбирам , джъст ми е непукливо в този сезон:)
Всеки прави грешки, дори и ти ако меразбираш 8):-o:twisted::twisted:
 
От: От: Каква е тази мания съкращения на английски да се пишат на кирилица?!

"Побългаряването" на наложили се вече в бита думи не е за добро. Имало е опити с драсни-пални-клечица вместо кибрит...

Този израз „драсни-пални-клечица“ вместо кибрит се използва като подигравка относно Иван Богоров. Той никога не е предлагал това.

"Самият Богоров изброява няколко народни думи за „кибрит“: паличе, палерка и други, а сам той предлага огниво." - цитат от Уикипедия.

Самият израз е също така и неточен, в "Наковалня" Иван Богоров изполва израза „клечица драсни-пални“ вместо израза „клечица кибрит. Така, че като е за подигравка - нямаме равни, нищо, че не е вярно.
 
От: Каква е тази мания съкращения на английски да се пишат на кирилица?!

Чак пък кървави драми. СЕО оптимизация, SEO optimizaciq, SEO оптимизация за мен са едно и също като значение не вижам как някой би се объркал. Както и ЛЕД, Л.Е.Д. , Л.Е.Д. диоди, Л.Е.Д. светлини, LED лапми, LED фенер, LED свещ. Написно на кирилица или не става дума за обикновена асоциация. Нищо толкова фрапиращо няма. За предприемачи имате учудващо слабо абстрактно мислене
 
От: Каква е тази мания съкращения на английски да се пишат на кирилица?!

Значи важното е Гугул да го разбира, а не че ние сме тъпи, нали така :D
 
От: Каква е тази мания съкращения на английски да се пишат на кирилица?!

Значи важното е Гугул да го разбира, а не че ние сме тъпи, нали така :D

<?seo= dgd uzr ?>
 
От: Каква е тази мания съкращения на английски да се пишат на кирилица?!

Къде да го сложа това в сайта че да ме разбира Гугул
 

Горе