Каква заплата трябва да се взима?

rtx

Member
Hello. Искам да се допитам и до Вас конкретно каква заплата трябва да се взима за човек отговарящ за следната длъжност:

* Професионално снимане на продукти (нишата е дрехи - дамски, детски, играчки - много неща, за които трябва да си доста запознат).
* Обработване на продукти.
* Качване на продукти.
* Сваляне на продукти, като Онлайн магазина е + 6 физически магазина (така че смятай).
* Приемане на поръчки по телефон, магазин и чат.
* Обработване на поръчки (опаковане и изпращане).
* Онлайн маркетинг (подготовка на реклама Facebook, Google, професионални колажи за постове в FB).
* Рекламни пана за физическите магазини, флаери, баджове, визитки и общо взето всичко рекламно в 6-те магазина, което е постоянно.
* + Изработка и на 2 сайта, както и тяхното поддържане (защото "колегите" са ботове).

Оборота на магазина е средно 6K на месец.

Споделете. :)
 
От: Каква заплата трябва да се взима?

Това е работа за няколко човека, не за един. Не вярвам да намериш някой, който да се съгласи да прави всичко това и да може да го прави професионално, както си написал. Дори и да намериш подобен човек, предполагам, че трябва да му даваш поне половината оборот на магазина.
 
От: Каква заплата трябва да се взима?

За мене питам. :) Две години работих на такава работа за 400лв. дори и без осигуровки. Още ме е яд как хората с джипове и прочие преебават другите, които разбират. Реално исках да видя какво ще кажете и Вие, колко средно трябва да се взима и дали говорим изобщо за бизнес, когато се опре до частници...
 
От: От: Каква заплата трябва да се взима?

За мене питам. :) Две години работих на такава работа за 400лв. дори и без осигуровки. Още ме е яд как хората с джипове и прочие преебават другите, които разбират. Реално исках да видя какво ще кажете и Вие, колко средно трябва да се взима и дали говорим изобщо за бизнес, когато се опре до частници...
Не трябваше да се издаваш толкова рано, за да има и други мнения :)
 
От: От: Каква заплата трябва да се взима?

Не трябваше да се издаваш толкова рано, за да има и други мнения :)

Запалих една цигара деа... пак се ядосах. Не искам хората да ме ругаят, а младите, които наистина си разбират от работата (и тепърва ще се запознаят българските работодатели) да си знаят цената и да не вярват на празни обещания. Нужно е малко повече воля и доста работа, след като приключи работния ден от 9 часа за да се направи нещо собствено. Понеже аз съм малко простако устойчив поне хванах занаята на 100%, като съм се учил сам (конкретно за снимките и обработката... другото от преди това). За съжаление обстановката е такава и хората за това не вярват вече в нищо. За моя радост успях и лично аз доста си промених мисленето относно "бизнеса в Бълагрия".

П.С. Смятам, че темата е интересна и не съм бил само аз в това положение. :)
 
От: От: От: Каква заплата трябва да се взима?

Запалих една цигара деа... пак се ядосах.

:lol: смешен си...
имаш много по-сериозен проблем (състой се в наркоманията), а ти мрънкаш тук за нещо за което ние не сме виновни
естествено, че това което изброяваш не е за 400 лв., естествено че не може да се върши (качествено) от един човек, ето защо и заплатата е била такава.
 
От: От: От: От: Каква заплата трябва да се взима?

:lol: смешен си...
имаш много по-сериозен проблем (състой се в наркоманията), а ти мрънкаш тук за нещо за което ние не сме виновни
естествено, че това което изброяваш не е за 400 лв., естествено че не може да се върши (качествено) от един човек, ето защо и заплатата е била такава.

Е, ти ги разбираш. :) Темата ми не беше аз да се оплаквам, а хората да имат едно на ум. Мен не ме мисли... аз поуката съм си я взел и съм си доста добре. :) Друга ми беше нагласата и то да коментираме кой от къде е тръгнал и струва ли си да работиш за друг. :)
 
От: Каква заплата трябва да се взима?

Ако имаш такова количество работа, дори и най-големия специалист да си, едва ли ще я вършиш качествено. Просто няма как да отделяш време за анализ, да експериментираш и да видиш кое работи по-добре от друго. Няма за какво да се нервираш, натрупал си опит, който ще ти е от полза, гледай така на нещата.
 
От: Каква заплата трябва да се взима?

Щом си се навил да работиш за 400лв. значи толкова заслужаваш.

Интересно ми е докато снимаше и ти звънне телефона за поръчки заебаваше ли всичко?
 
От: Каква заплата трябва да се взима?

Щом си се навил да работиш за 400лв. значи толкова заслужаваш.

Интересно ми е докато снимаше и ти звънне телефона за поръчки заебаваше ли всичко?

Може и така да е било, защо някой не си признае още от къде е тръгнал. :)
 
От: Каква заплата трябва да се взима?

Може и така да е било, защо някой не си признае още от къде е тръгнал. :)

Чакай от умрЕл - писмо! Всички са тръгнали от генерални директори нагоре! Вече са трилионери, не ги ли виждаш :)

Ти нито си поменал на колко си бил като си го правил това, нито нищо но всеки бърза да те заклейми.
Всичко е опит, ти се радвай, че само с ниско заплащане си минал, за да го натрупаш и да си вземеш поуката.

Всеки трябва да си знае цената, някои я научават по този начин, други по друг, а трети изобщо не я научават...
 
От: Каква заплата трябва да се взима?

Чакай от умрЕл - писмо! Всички са тръгнали от генерални директори нагоре! Вече са трилионери, не ги ли виждаш :)

Ти нито си поменал на колко си бил като си го правил това, нито нищо но всеки бърза да те заклейми.
Всичко е опит, ти се радвай, че само с ниско заплащане си минал, за да го натрупаш и да си вземеш поуката.

Всеки трябва да си знае цената, някои я научават по този начин, други по друг, а трети изобщо не я научават...

Аз знаех, че така ще стане, но пак казвам... не беше това идеята. Всеки е имал такива моменти, но малко хора си признават. Относно това, че толкова заслужавам (за колкото съм работил) просто не е така. :)
 
От: Каква заплата трябва да се взима?

Чакай от умрЕл - писмо! Всички са тръгнали от генерални директори нагоре! Вече са трилионери, не ги ли виждаш :)

Ти нито си поменал на 8колко си бил като си го правил това, нито нищо но всеки бърза да те заклейми.
Всичко е опит, ти се радвай, че само с ниско заплащане си минал, за да го натрупаш и да си вземеш поуката.

Всеки трябва да си знае цената, някои я научават по този начин, други по друг, а трети изобщо не я научават...

Е трилионери са... видях с 5 блога в блогър. ;))
 
От: Каква заплата трябва да се взима?

Ако имаш такова количество работа, дори и най-големия специалист да си, едва ли ще я вършиш качествено. Просто няма как да отделяш време за анализ, да експериментираш и да видиш кое работи по-добре от друго. Няма за какво да се нервираш, натрупал си опит, който ще ти е от полза, гледай така на нещата.

Не говори така! Ще се нервира и ще изпуши още две кутии цигари :) мен вече ме е страх да пиша...

original.jpg
 
От: От: Каква заплата трябва да се взима?

Не говори така! Ще се нервира и ще изпуши още две кутии цигари :) мен вече ме е страх да пиша...

original.jpg

Шмати ти голем го раздаваш... ама от хороскопи и gif-чета сигурно си много напред. Хайде да не си мерим пишките, защото просто няма смисъл. :) Ако мислиш, че можеш да ме засегнеш си далеч от истината. Ако искаш да си разменим статистики, защото си голям играч? :)
 
От: Каква заплата трябва да се взима?

Не исках да си развалям темата и за друго я пуснах, но от разбирачи ми е писнало, а тук са много! Имам си собствен бизнес вече (от 4 години) и мисля, че е добре. :)

Виж файлът 14080

Дърпай. :)
 
От: Каква заплата трябва да се взима?

Какво да дърпам като една картинка не можеш да прикачиш :)

vBulletin съобщение
Invalid Прикрепен файл specified. If you followed a valid link, please notify the administrator

п.п. аз все още не мога да разбера целта на темата....
 
Няма тема във форума (не само в този) в която някой да не е написал коментар и коментар два след това, някой да му обясни колко е тъп и да се започне една поредица от простотия не аз не съм тъп, ти си и т.н. Простотията просто ни е в кръвта - "Я не сакам на мене да ми е добре, сакам на Вуте да му е зле"
 
От: Каква заплата трябва да се взима?

@rtx а защо си мислиш, че всички са като теб? Какво да признавам?

Както вече ти бе казано това е работа за няколко човека, така че какво има да му се обсъжда?
Не ми отговори на въпроса - снимаш продукти и звъни телефона за поръчки какво правиш в случая? Едната работа отива подяволите за сметка на другата, нали?
Не ми се мисли ако започне да "мига" и чата...

И след като си имал толкова умения това не е старт, а някаква друга стъпка след старта от развитието ти, нали?!
 
От: Каква заплата трябва да се взима?

Не трябва да се взима заплата. Трябва да се прави бизнес. Това е форум за предприемачество все пак. :) :)

Прецени в кои от изброените умения си най-добър, фокусирай се върху тях, направи си портфолио и започни да се продаваш. Може и да е за по-малко пари, отколокто би взел като заплата, но ще е на повече клиенти.

Регни си фирма, за да пускаш фактури на клиентите си, а и за да може поне част от разходите ти да минават като фирмени (данък Уикенд малко прецаква нещата, но не изцяло). И така.
 

Горе