Каква карта ми трябва, за да пращам в Aliexpress директно през сайта?

webstil

Well-Known Member
Имам две ВИЗИ електрон и с тях нямам проблеми в пейпал, но в този сайт ги отхвърля, мисля че иска едни по-специални карти. Ама как се казваха и какви пари струват?
 
От: Каква карта ми трябва, за да пращам в Aliexpress директно през сайта?

Идеи? Гледам в другата тема за някаква виртуална карта се говори, това ли е? :)
 
От: Каква карта ми трябва, за да пращам в Aliexpress директно през сайта?

Аз в Алиекспрес плащам директно с дебитна карта Виза електрон от ДСК и нямам проблеми...
 
От: Каква карта ми трябва, за да пращам в Aliexpress директно през сайта?

Интересно, ще пробвам пак тогава, и моята е дебитна Виза Електрон и не става..., а картата си е валидна всичко през пейпал няма проблем :)
 
От: Каква карта ми трябва, за да пращам в Aliexpress директно през сайта?

Здравейте, някой имал ли е проблем с въпросния сайт? Досега когато съм плащал онлайн в чуждестранни сайтове(най-вече английски, eBay не го броя там всички знаят как се пазят купувачите), съм използвал PayPal, като разплащателен метод. Последната една година продавам активно в eBay, и успях да навляза по-навътре в нещата относно онлайн плащанията и диспутите и т.н. Затова малко се притеснявам да използвам друг метод за плащане освен PayPal.

Затова се допитвам до Вас, в първото си мнение в този форум. Някой имал ли е проблеми с въпросния сайт, имал ли е някакви проблеми, неизпратени продукти, разминавания в продуктите, абе въобще нещо нередно дали се е случвало.
Продукта който съм набелязал да купя е часовник Casio(сравнително висок клас, като за марката), на цена около 60-65 долара и не ми се иска да изгоря с тази сума.

Благодаря Ви предварително за отговорите :)
 
От: Каква карта ми трябва, за да пращам в Aliexpress директно през сайта?

Не знам дали проблема е решен, но да дам идея:
Ако приема директно плащане с Мастер, то спокойно можеш да си изкараш една, която е тип "дебитна" от картите на iPay. Можеш да го направиш във всеки магазин на Германос, няма такса за вадене, няма такса на месец. Вземат такса само при захранване (ако бе бъркам 50ст) и при трансфер от сметка в сметка (пак толкова или 1лв.). Получаваш си картата за няколко дни, имат онлайн интерфейс в стил онлайн банкиране, в който можете да си следите всичко случващо се по сметката и тн.
Действа като напълно функционална Мастер. Ползвам я за СпортДирект и плащания в евро, защото ми хваща еврото по курса на Мастер, т.е 1,939лв, а не като Пейпал и техните 2,04лв.

edit: Сега погледнах алиекспрес - има логото на Мастер, което значи, че можеш да го направиш по схемата, която описах.
 
От: Каква карта ми трябва, за да пращам в Aliexpress директно през сайта?

можеш да платиш и с paypal, без да ползваш картата директно.
Друг е въпроса че това което пристига не е винаги на 100% това което е било на снимките.
ПЪк и цената не винаги е изгодна като сметнеш и доставката
 
От: Каква карта ми трябва, за да пращам в Aliexpress директно през сайта?

можеш да платиш и с paypal, без да ползваш картата директно.
Друг е въпроса че това което пристига не е винаги на 100% това което е било на снимките.
ПЪк и цената не винаги е изгодна като сметнеш и доставката

Поредния, тръгнал да събира бройка от публикации. Я ми кажи как може да плати с Пейпал? Стига си говорил универсални глупости, а кажи нещо полезно!
 
От: Каква карта ми трябва, за да пращам в Aliexpress директно през сайта?

не е по темата но ми изпращат някакви промо кодове а аз не ги ползвам

Dear

Thank you for being an AliExpress shopper! As a token of our appreciation, we are presenting you with a US $ 4 Coupon. Grab your coupon and start shopping now!
Unique Coupon code: newbuyercoupon4

Use Your Coupon Now !

Your US $ 4 Coupon may be used on any order US $ 50 or more (including shipping).
 
От: Каква карта ми трябва, за да пращам в Aliexpress директно през сайта?

Чудя се и аз от този и други подобни сайтове, които не приемат пейпал, как ще ми е най-изгодно да плащам? Тоест, ще ми струва най-малко. За сега идеята на lqllqlq ми изглежда супер, ще ходя да ги разпитам, значи в Германос. Плащал съм с western union, но на всяко плащане ми взема по 4-6$. Мислих да пробвам с банков трансфер, но там сигурно още повече ще взема, пък и постоянно ще си вися по банки. Другите варианти са: Visa , Maestro, Webmoney и нещо наречено QIWI Кошелек. При Мастер Кард от Германос значи имам само такса зареждане и около лев при плащане? Предполагам говорим за това :)
 
От: Каква карта ми трябва, за да пращам в Aliexpress директно през сайта?

Ъп ъп ъп ъп :D
 
От: Каква карта ми трябва, за да пращам в Aliexpress директно през сайта?

Аз съм пазарувал с карта Виза електрон и Мънибукърс :)
 
От: Каква карта ми трябва, за да пращам в Aliexpress директно през сайта?

И кое ти излиза най-изгодно, какви са таксите при плащане?
 
От: Каква карта ми трябва, за да пращам в Aliexpress директно през сайта?

Аз там плащам с дебитна Виза Електрон издадена от ДСК.
С последната поръчка мисля, че ще имам проблем. Хвърлих се за пробата да купя TV. Но вече 11 ден няма детайли за тракинга. Уж пише, че е пратено и има тракинг номер, но го няма никакъв из регистрите. Също забелязах, че артикула е изчерпан и продавача нещо съмнителен ..
 
От: Каква карта ми трябва, за да пращам в Aliexpress директно през сайта?

ЧПредполагам говорим за това :)

Мда, ето сайта им. Използвам същата карта и няма абсолютно никакъв проблем при плащанията, може да си я свържеш и с PayPal. Таксата за зареждане е 50 ст. в магазините на Германос и левче при превод или теглене от банкомат.
 
От: Каква карта ми трябва, за да пращам в Aliexpress директно през сайта?

Да изглежда ми като най-добър вариант и даже пише ,че за: "Онлайн плащане на стоки и услуги е без такса". Ще си пусна заявка сигурно още тази седмица или другата. Може и в долари да бъде, че без това цените навсякъде са ми в $. Само нз дали ще е добре при счетоводство.
 
От: Каква карта ми трябва, за да пращам в Aliexpress директно през сайта?

Изкарваш си Виза Електрон от ДСК и си плащат само месечната такса от 1.25лв. Няма такси за плащания и други глупости, можеш да я вържеш и с Пейпал. Когато плащаш от картата(за Алиекспрес) курса на долара е като на банката - примерно 1.50лв. А когато плащаш чрез Пейпал - вече е 1.57лв. за долар.
 
От: Каква карта ми трябва, за да пращам в Aliexpress директно през сайта?

Имам виза електрон дебитна, свързана с пейпал, ама нещо не става за Алиекспрес, сега ще видим с тая Мастър :)
 
От: Каква карта ми трябва, за да пращам в Aliexpress директно през сайта?

lqllqlq за пореден път ми помогна. Благодаря ти! :)
 

Горе