Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Renault Laguna 2.0/140hp
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Не знам, за мен си е голямо постижение. Вярно е, че и дизеловият двигател е от ново поколение - D4D, но и годините вече не са му малко. Най-големите лами са за разпилените двигатели и тези на джиповете. Аз за икономичен джип (и то на BMW или Mercedes) не съм чувал. Може и да има, не съм имал нито една от марките и не съм задълбочавал в проучвания. Но знам, че на Toyota, само Land Cruiser-ът си е ламя, Рафта малко по-малко, леко икономичен го водят, но малко трудно ми влиза на мен в критерия за джип. Ако ще е джип, да е джип, нали? :)

Икономия и джип в едно изречение не бива :)
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Икономия и джип в едно изречение не бива :)
Да, така е, макар, че се опитват да направят нещо, но все не успяват. Май Рафчето е горе долу икономичен или x-3? Както казах, много силно е да кажем, че това са джипове. ;)
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

За мен истинският джип е лада нива. По-голямо животно от това няма! И на подводница да го направиш пак ще върви :D
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

За мен истинският джип е лада нива. По-голямо животно от това няма! И на подводница да го направиш пак ще върви :D

преди лада нива пробвай тоя дзверо :)
gaz692.jpg
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Икономия и джип в едно изречение не бива :)

Що е преди време бях гледал в сайта на BMW, X6-ца хибрид 5к кубика ... 400 и нещо коня мисля че беше и я даваха да гори 7-8 градско. Нейният еквивалент с M пакет, които не е хибрид гореше от рода на 20, 20 и нещо градско.

Но пък цената и беше над 200 бонки, така че според мен ако дадеш 2 чувала с пари за кола, според мен няма да ти пука много разхода. :D

ПП: Уу те пък я спрели от производство, таман се бях надъхал да я вземам :) http://automedia.investor.bg/a/0-nachalo/14238-bmw-se-otkaza-ot-x6-active-hybrid/
 
От: От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Ето това карам аз. Предимно C4. И като говорим за икономична кола... това е сваля до 3,6 литра извънградско може и по-малко ако си държиш с 80 км.
2008-citroen-berlingo-2_600x0w.jpghire_vehicle_Sofia_Citroen-C4-1.jpg
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

И като става дума за хибрити, нека ви представя (не мисля, че всеки вече знае тази марка) Тесла - www.teslamotors.com , нещо неверояно и много добро. Това ми се кара и бившият собственик на PayPal определено си е свършил добре работата. За жалост, тук съм виждал точно три места за зареждане на електромобили. С цяла батерия може да се измине 400-500 км., лек е и набира за световно. А дизайна направо събаря и най-киселата кифла. Както и да е, отклоних се малко от темата. Но си казах и преди, в предишен пост, какво карам. А това е какво ми се кара. :)
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

И като става дума за хибрити, нека ви представя (не мисля, че всеки вече знае тази марка) Тесла - www.teslamotors.com , нещо неверояно и много добро. Това ми се кара и бившият собственик на PayPal определено си е свършил добре работата. За жалост, тук съм виждал точно три места за зареждане на електромобили. С цяла батерия може да се измине 400-500 км., лек е и набира за световно. А дизайна направо събаря и най-киселата кифла. Както и да е, отклоних се малко от темата. Но си казах и преди, в предишен пост, какво карам. А това е какво ми се кара. :)
Теслата имат един спортен модел, много брутален но когато го показваха в TopGear стана някакъв гаф и се счупи колата и от tesla обвиниха тея от topgear че карали неправилно и отказаха да им помогнат ... и останах с впечатлението че не са надежни коли.
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

И като става дума за хибрити, нека ви представя (не мисля, че всеки вече знае тази марка) Тесла - www.teslamotors.com , нещо неверояно и много добро. Това ми се кара и бившият собственик на PayPal определено си е свършил добре работата. За жалост, тук съм виждал точно три места за зареждане на електромобили. С цяла батерия може да се измине 400-500 км., лек е и набира за световно. А дизайна направо събаря и най-киселата кифла. Както и да е, отклоних се малко от темата. Но си казах и преди, в предишен пост, какво карам. А това е какво ми се кара. :)

Това не е хибрид, а е електромобил, а кат става дума за електромобили нека ти представя http://www.lightningcarcompany.co.uk/Lightning/home.html .
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Mazda 323F, старичка е, но върви добре.
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Това не е хибрид, а е електромобил, а кат става дума за електромобили нека ти представя http://www.lightningcarcompany.co.uk/Lightning/home.html .

Това е брутал. Аз знам, че не е хибрит, това си е чист електромобил. Аз я харесвам Теслата, защото си падам повече по лимунезинестите коли. Това за мен си е # 1. Спортните лимизини са ми слабост. И кво, карам комби. Но и това ми е любим дизайн. След като видях Audi A4RS кобми, си казах, че и комбитата не за зле. :)
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Дай снимков материал. Око да види. :)

За жалост в момента е със счупен мигач заради един бус, който не зачита предимство при завой...

Но изглежда ето така(същия цвят има):
21_Mazda_323.jpg
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

В момента имам Опел Вектра, Рено Еспейс и Форд Фиеста... карам ги всичките, но не мисля, че има универсален автомобил... всеки си има предимства и недостатъци...
искам да си купя Кемпер, ама тези, които ми харесват не мога да си ги позволя..
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Теслата имат един спортен модел, много брутален но когато го показваха в TopGear стана някакъв гаф и се счупи колата и от tesla обвиниха тея от topgear че карали неправилно и отказаха да им помогнат ... и останах с впечатлението че не са надежни коли.

Те, тези от ТоГиър са взимали душичките на Ферарита, какво остава за някакво електромобилче. :) И на мен не ми се виждат много масивни, по пред нашите улици всичко дава фира, рано или късно. Много радвят и винаги може да си носиш батерии. Тук поне имаш два багажникам Даже преди два месеца видях една Тесла тук, но май беше експерементална. Вече не я засичам. Беше черна и наистина си заслужава. Но малко скъпа идва - около сто бона в зелено. Явно още е далечен таргет. :)
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Само аз ли карам Хюндай като ежедневка?
Другата е Volkswagen, искам да поздравя оня, дето говореше за ФВ форума :)

Аз за фолксваген форума казвам от опит - имаше и точни докато имах кола от тази марка, ама повечето там само гледат да те излъжат в раздела за продава - за някакви смешни 10-20 лв. Тва е нивото на оня форум - селски е просто и много лицемерен. И банват по ip глупаците ако някой каже мнението си по някой въпрос относно политиката, която строго не се допуска и за циганите, макар че ако на някой му изчезне радиото на колата в темата само това се споменава. Но иначе - не- там са толерасти и бан :D Щом го казвам, значи ми е направило впечатление, че форума им хич не струва.

За това и казвам -по-селски форум от фв няма, има няколко човека дето са се взели за господ там и кажеш ли му на някой от тях нещо и вече ужас - земи тоя бан по ip. Смешна работа.

Това харесвам на този форум и влизам само в него - щото и нивото на хората тук е друго и няма такива селянии. Приема се всяко мнение. Може би, защото тук зидаро-мазачите са малко, за разлика от там :)
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Да си кажа честно, не съм обикалял авто форумите. Едно време влизах във VW форума, за чета. Да имам максимум едно мнение. Тогава ме зариби да вляза и да пиша един от модераторите му. Беше гори и караше също голче, тройка. Но тогава не ми е правило впечатление, освен че неразбиращите и с мнение ги изяждаха живи. :) От тогава не знам какво е нивото. Но бяха сила тогава. ;)

А иначе сега мисля да стана активен в на Тойта форума. Там се надявам да се добронамерени хората. ;)

Давайте си кулите, да им теглим по едно око. :)
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Никаква кола не карам. Много по-евтино е (и удобно) да не притежаваш автомобил и да не караш автомобил.

Аз съм егоист и не искам да лежа в затвора - предпочитам други да лежат вместо мен (обикновено лежи този, който е карал колата когато е станала катастрофата).

Има таксита, автобуси, тролеи, влакове, самолети... Защо да рискувам да ме тикнат в затвора? Защо да си харча парите за автомобил, след като алтернативите на притежаването на автомобил са по-евтини? Много по-сигурно е да се разчита на професионални шофьори.
 

Горе