Каква система за разплащания ползвате

Каква система за разплащания ползвате

  • Paypal

    Votes: 204 78.5%
  • Moneybookers (Skrill)

    Votes: 36 13.8%
  • epay

    Votes: 93 35.8%
  • wisdom

    Votes: 5 1.9%
  • друга

    Votes: 51 19.6%

  • Общо гласове
    260
От: От: Каква система за разплащания ползвате

Аз използвам paypal.Някой да е ползвал 2Checkout търся някаква алтернатива на пейпал с която да приемам плащания от чужбина.От сайта им не се разбира какви са им таксите
 
От: Каква система за разплащания ползвате

На 2 Checkout таксите са доста по-високи от на PayPal - 5.5% + 0.45 cents за всяка транзакция, освен 45$ за отваряне на акаунт при тях.
 
От: Каква система за разплащания ползвате

Да се включа и аз. Смятах да се насоча към 2CO за да приемам разплащания с карти, но ако има друга добра алтернатива ....
 
От: Каква система за разплащания ползвате

доста са скъпи 2CO освен това като нов клиент ти задържат плащанията около месец - не помня точно, но там беше. Пробвай канадската alertpay - еквивалент са на 2co и работят с бг, също таксите са им значително по-ниски. Интеграцията на системата не е сложна според мен.
 
От: Каква система за разплащания ползвате

paypal,epay i ebg
 
От: Каква система за разплащания ползвате

От работата ми с клиенти става ясно че за България най-предпочитания начин за плащане е банков превод, следван от е-пей.
Това не се отнася за случаите когато се купува стока - тогава наложен платеж е буквално единствения предпочитан начин, много много жалко и тук става въпрос за доверие в продавача ... но това е друга и много дълга тема.
Пей-пал за разплащане между българи се ползва единствено в уеб и дизайн средите.
 
От: Каква система за разплащания ползвате

За мен най - добрите са Моneybookers!
От 3 години ги използвам и нямам никакви проблеми, а с новата им услуга за прехвърляне на парите директно в дебитна карта, направиха разплащането доста удобно;)
 
От: Каква система за разплащания ползвате

ползвам PayPal,Epay - доволна съм и от двете системи
 
От: Каква система за разплащания ползвате

Никой не спомена куфарчетата. Удобни са и са мног опопулярни в БГ! :)

Най-добрата система за разплащания е тази, която е най-удобна и предпочита от клиентите. Аз често не купувам, ако например процеса на плащане не ме кефи клато този на плимус например.

Важното е клиетите да могат и да искат да ви платят.

Наприер, ако клиетите са вебмайстори вероятно повечето ще имат пейпал и биха го предпочели, но ако продаваш анцузи за дебели (XXXXXL+) едва ли много от клиентите ще имат пейпал. :)
 
От: Каква система за разплащания ползвате

Epay и PayPal доволен съм и от двете системи
 
От: Каква система за разплащания ползвате

От изброените в анкетата съм ползвал единствено Paypal и не съм имал проблеми :)
 
От: Каква система за разплащания ползвате

Paypal ми се струва най-сигурната онлайн сметка
 
От: Каква система за разплащания ползвате

а мога ли да си извадя карта на paypal и парите да влизат директно в нея ?
 
От: Каква система за разплащания ползвате

Paypal са без коментар просто :D Направих си един акаунт и ми отказват картата, направих втори и я приеха да идеш да ги разбереш :) Иначе и аз съм за Moneybookers, първо, че имат представители в България, второ, че приемат всякакви карти, можеш даже и банкова сметка да обвържеш и ми се струват по-стабилни.... Поне засега :)
 
От: Каква система за разплащания ползвате

Ползвам само ПейПал до сега не съм имал никакъв проблем там , нито с карта нито с каквото и да е друго , но не мога да кажа ,че съм полазвал услугите прекалено активно.
 

Горе