Какви домейни изкупуват от JOBS.BG

От: Какви домейни изкупуват от JOBS.BG

Jobs.bg са точили много пари още преди да влезем в ЕС по проекти. Дори по такива свързани с ФАР :D

2006-та година:
JOBS.bg е партньорът за територията на България в The Network

JOBS.bg е партньорът за територията на България в The Network, алианс обединяващ водещите сайтове за работа в повече от 38 държави. Сред тях са: totaljobs.com - #1 сайт във Великобритания, keljob.com - #1 сайт във Франция, jobs.ch - #1 сайт в Швейцария, irishjobs.ie - #1 сайт в Ирландия, infojobs.net - #1 сайт за Мексико и Испания, stepstone.be - #1 сайт в Белгия, jobs.cz - #1 сайт в Чехия, pracuj.pl - #1 сайт в Полша, profession.hu - #1 сайт в Унгария, profesia.sk - #1 сайт в Словакия, kariera.gr - #1 сайт в Гърция, kariyer.net - #1 сайт в Турция, careerjunction - #1 сайт за Южна Африка, jobstreet.com - #1 сайт за Филипините, Сингапур и Малайзия, naukri.com - #1 сайт за Индия, seek.com - #1 сайт за Австралия и Нова Зеландия, bayt.com - #1 за Близкия и Среден Изток, Yahoo hotjobs - за САЩ и Канада.

На базата на тази договореност, позиции от водещи компании (клиенти на съответните чужди сайтове), интересуващи се от кандидати от България, ще бъдат публикувани в JOBS.bg.

Български работодатели, интересуващи се от привличане на кандидати от чужбина, ще имат възможност да публикуват позиции в един или повече сайтове членове на The Network чрез JOBS.bg.
 
От: Какви домейни изкупуват от JOBS.BG

Дават, набутват.. ама всичките опити на КОЙТО И ДА Е да им правят каквато и да е конкуренция, се оказват 100% трагични :)
така че - дай за да вземеш :p
 
Нашите сайтове са супер смешни, защото ако видите чуждестранните има един рейнж на заплатите. Така лесно се преценява дали някой да си прави труда да си пусне CV-то. А не като сега....седиш гледаш и си мислиш, че ще вземеш едно 1000+ лева на месец, а то някой мишкар си търси човека-фирма за 500 лева на месец. :)
 
От: Re: Какви домейни изкупуват от JOBS.BG

Нашите сайтове са супер смешни, защото ако видите чуждестранните има един рейнж на заплатите. Така лесно се преценява дали някой да си прави труда да си пусне CV-то. А не като сега....седиш гледаш и си мислиш, че ще вземеш едно 1000+ лева на месец, а то някой мишкар си търси човека-фирма за 500 лева на месец. :)
Аз не бях влизал в джобса, откакто пусках аз обява там като търсех хора. На повечето обяви имах чувството, че чета вицове - то не бяха мениджъри за 500лв/месец, то не бяха репортери за 500лв репортери, то какво ли не беше... но наистина се учудвам как при положение, че за управители на фирми искат някой да им се занимава за 500 лева... и то ако видите какви са им изискванията - това е хем управител, хем хамалин, хем счетоводител, хем каквото се сетите. Направо се отчайвам вече...
 
От: Какви домейни изкупуват от JOBS.BG

Охоо, изобщо не говорим за това, няма никаква връзка. Това, че гламари дават такова възнаграждение, няма връзка конкретно с платформата. Те си дават толкова независимо дали ще го правят в джобса или някъде другаде, толкова - естествено и толкова ще получат в замяна крайна сметка - едно голямо нищо :) Оставете ги подобни "бизнесмени" - кривата на бизнесът им е предначертана :)

В случая говорим за тотално надмощие на джобса сред абсолютно всички останали конкуренти, просто няма дори база за сравнение.. Как го постигат - явно го постигат :)
 
От: Какви домейни изкупуват от JOBS.BG

Нормално е за фирма, която въртеше реклами като луда по вдещите телевизии, а там цените са в хиляди за минута излъчване, така, че защо да не вложат пари, в нещо, което си има стойност, даже с тенденция да се повишава?
 
От: Какви домейни изкупуват от JOBS.BG

В случая говорим за тотално надмощие на джобса сред абсолютно всички останали конкуренти, просто няма дори база за сравнение.. Как го постигат - явно го постигат :)

първо сайтът е доста стар
второ още от началото е имал държавна финансова подкрепа
трето - не си спомням дали jobtiger не БЯХА лидер в категрията - сега със сигурност не са (пускат само платени обяви). Та това може да е една от причините те да са на върха
 
От: Какви домейни изкупуват от JOBS.BG

Така или иначе и в "трите най-големи" ефекта идва единствено от платените обяви. Въпросът е, че при приблизително близки цени, ефектът от платените в джобса в сравнение с осналалите е в много пъти по-голям :wink:
 
От: Какви домейни изкупуват от JOBS.BG

Така или иначе и в "трите най-големи" ефекта идва единствено от платените обяви. Въпросът е, че при приблизително близки цени, ефектът от платените в джобса в сравнение с осналалите е в много пъти по-голям :wink:

Ако разгледаш класацията, ще видиш, че на практика няма ТОП 3 в тази категория, а единствения сайт е Джобс.бг
на второ място е сайт с 250к посещения, джобс е 4 Милиона.
Следователно е безмислено да се говори за каквато и да е класация на сайтове за работа.
 
От: Какви домейни изкупуват от JOBS.BG

мда, гледам archive.org ot 2005 година, пише най-отодолу на сайта на jobs.bg --> Разработен с финансовата подкрепа на EU и Р България
 
От: Какви домейни изкупуват от JOBS.BG

Добавен е и cars.pt за 20 000 евро купен / 39 000 лв/
+ itjobs.rs
 
Последно редактирано:
От: Какви домейни изкупуват от JOBS.BG

Tези дни някой ми поиска quote за d^e^v^j^o^b^s .eu :|
 
От: Какви домейни изкупуват от JOBS.BG

И аз имам един работен домейн. Къде да погледна каква ще му е цената, за да знам колко да искам на джобс като почукат на врата? :D

Гледаш в началото на темата цените и се ориентираш горе долу :D Някои са ги продали доста евтино като се сравни с другите проадени.
Разбира се, винаги може да се иска и повече, зависи с какво разширение е домейнът и каква е думата :)

Гледай ко става тука ==>

itjobs.de 65,986 USD 2016-04-01 Sedo
itjobs.eu 62,128 USD 2016-04-21 Sedo

Твоя, ако е само jobs и е с някакво такова популярно разширение би трябвало да струва подобна или по-висока цена.
 
Да :) тука е направо с теслата яко напред :D

Иначе, сега кат се замисля, от къв зор им е тия 100ци домейна, кво ще ги правят? Оптимизация ли?! Направо е смешно, в предвид позициите в момента. По-скоро сакат да прекършат всякакви мераци, на всички останали, което вече са черни маркетингови практики, нелоялни похвати и опит за монополно положение..
И най-големият пада, това е по-сигурно и от факта, че земята е плоска, нищо че реално си е чиста тепсия :D
Аз очаквам да тръгнат надолу - ае да видиме :eek:
 

Горе