Какви са ви мненията за Affiliateforme?

От: Какви са ви мненията за Affiliateforme?

@DonMakaveli: За нас е важно да знаем, на кой предоставяме тази информация и за това ще си запазим правото да я изпращаме след регистрация. Разбира се веднъж изпратена, тя остава незащитена, но това вече е в ръцете на търговеца и той преценява дали да я обяви публично (което няма да е коректно) или не. Но за да не съм изцяло негативен ще си позволя да споделя част от условията ни:

Нашите условия:

1. Нямаме такса за включване (До края на 2013 и след това, но при определени условия)
2. Нямаме месечни такси (До края на 2013 и след това, но при определени условия)
3. Комисионната ни е % от сумата (в зависимост от оборотите и търговеца), която изплащате към афилиейтите за направените от тях резервации.
Пример:
Ако имате кампания, която е обвързана с продажба и прецените, че бихте могли да давате по 10% комисионна за всяка реално направена регистрация, дошла през препратка от афилиейт, то при реализирана и одобрена от вас такава за продукт на стойност 10 лева вие ще имате разход 1 лев към афилиейта и 3 лева (при примерен процент - 30%) към нас. Общо 1,30 лева.

4. Заплащането на сумите към афилиейти се извършва от нас, като след това издаваме месечна фактура към вас със сумата, която сме изплатили към афилиейтите за одобрени от вас реализации плюс нашата комисионна.
5. Работим по анализа на кампаниите, подбора и оптимизирането на работата на афилиейтите.

Първи стъпки за старт:

1. Подписване на рамков договор
2. Съставяне на кампании
- Описание на кампаниите и техните цели (какви са продуктите в кампанията и какво ще давате на афилиейтите)
- Определяне на % комисионна за афилиейтите.
- Изпращане на рекламите с цел качването им по кампании (банери, текстови линкове, PR материали и т.н. Всичко за рекламните формати: http://www.affiliateforme.com/reklamni-afilieyt-formati)
3. Интегриране на проследяващия код в сайта

@Rocksatedy: Можете да ползвате banner rotator (като тип банер), но за банери от една кампания. Реално може да се добавят и банери от различните кампании на даден търговец, но реализациите ще се водят, като направени от конкретната избрана кампания в която е създаден този baner rotator и това ще доведе до проблем в анализирането на резултатите. За да си гарантирате проследяването на реализациите е добре да сте добавен като афилиейт към всички кампании на даден търговец. Банера се генерира от търговеца, така че ако искате да ротирате конкретни банери, моля да ни кажете за да настроим банера по вашето желание.
Ако прецените, че това е малко сложно за координиране, винаги можете да ползвате OpenX. Голям брой от нашите афилиейти ползват OpenX и са доволни.

@lqllqlq: Имате отговор на лс и мейл.
 
От: От: Какви са ви мненията за Affiliateforme?

Affiliateforme - имам 100-на клика, но продажби за сега не. То и на новинарски сайт не е много за афилиейт, ама съм пуснал за проба.
Кампании имат доста и с разнообразни банери.
Да се похваля със сефтето. Само дето продажбата е на 13/10 и на 20/10 не е нито върната, нито одобрена. Все за една седмица би трябвало да е ясно.
Ще видим нататък как ще е.
 
Последно редактирано:
От: От: От: Какви са ви мненията за Affiliateforme?

Да се похваля със сефтето. Само дето продажбата е на 13/10 и на 20/10 не е нито върната, нито одобрена. Все за една седмица би трябвало да е ясно.
Ще видим нататък как ще е.

Одобрението идва от страна на търговците. Стандартното време на изчакване е до 15 дни (доставка, върната стока, непотърсена стока и т.н.). Надявам се скоро реализацията да бъде с обновен статут и то "Одобрена" ;)
 
От: Какви са ви мненията за Affiliateforme?

Ето и мнение от мен, сложих банери на всичките им кампании ,доволен съм от екипа ,винаги получавам отговорите си на време,свързват се с мен или по ймеила или по тел ,това е моята статистика при тях съм от 2 месеца.Чакам тази седмица плащане .и ще ви пиша дал вс ок.



Кликове Общи- 6 894 . Уникални - 3 921.

Импресии Общи-9 269 750. Уникални -1 029 001 .


Продажби Чакащо - 75 . Отказано -5 . Одобрено- 11. Платено-00,0.

Продажби Чакащо-‎336,15 лв. ‎ Отказано-55,49 лв. ‎ Одобрено -101,02 лв. Платено -‎0,00 лв.

Оборот ‎4 779,73 лв.-средна комисионна 2,15 %
 
Последно редактирано:
От: Какви са ви мненията за Affiliateforme?

Което ме подсеща, че поради хиляда други неща договора ми остана някъде на заден план, а трябва тази седмица да им го пратя и да пусна кампания...
 
Което ме подсеща, че поради хиляда други неща договора ми остана някъде на заден план, а трябва тази седмица да им го пратя и да пусна кампания...
Били дал и ти едно мнение след това, защото като гледам добре се развиват момчетата и доста доволни хора има от тях. Не само тук, но и в мрежата като цяло.

Ще се радвам и други да се включат. Не за друго, но нещо такова е от значение за бг интернет търговците с магазини и не само. :) Новото БГ CJ. Успехи и на самата афилиейт мрежа.
 
От: Какви са ви мненията за Affiliateforme?

Били дал и ти едно мнение след това, защото като гледам добре се развиват момчетата и доста доволни хора има от тях. Не само тук, но и в мрежата като цяло.

Ще се радвам и други да се включат. Не за друго, но нещо такова е от значение за бг интернет търговците с магазини и не само. :) Новото БГ CJ. Успехи и на самата афилиейт мрежа.

Ще пусна мнение. Днес им пускам документите и се надявам до края на седмицата да приключим с формалностите и да сглобя оферта с банери за афилиейтите, че много време мина. Лично аз съм позитивно настроен за резултатите като търговец, но времето ще покаже.
 
От: Какви са ви мненията за Affiliateforme?

Последните 30 дена
Импресии общо -1 723 870

уникални - 212 260
стойност ‎0,00 лв. ‎0,00 лв.

Кликове общо 7 666
уникални 4 100
стойност ‎0,02 лв. ‎0,04 лв.
CTR (честота на кликване) 0,44 % 1,93 %

Общо
Комисионни ‎164,00 лв.
Оборот ‎2 342,80 лв.
средна комисионна 7,00 %

Лошото е, че само една кампания се вързва с таргета и съм сложил само тези банери, надявам се скоро да има и други търговци.
 
От: От: Re: Какви са ви мненията за Affiliateforme?

Най-накрая едно здравейте и от мен :)

След голям брой перипети вече мога да пиша и тук!

Първо искам да благодаря на ADO, за създаването на тази тема!

А сега с отговорите:
@matevone: Сигурен съм, че колежката ми Мария Манева се е свързала с теб през тази седмица. Надявам се, че сте уточнили следващите стъпки. Извиняваме се за забавянето!

@$INeed$: Силен старт...не бих казал. Приятно парти за старта и приятнин разговори, които се превръщат лека полека в ползотворни партньорства е по-правилно да се каже. Както споменах, пуснах ТЕМА (с детайлна инфомация за нас и кампаниите, които имаме). Разбира се информацията за кампаниите ни можете да намерите в блога: ТУК. Информация за това какво смятаме да правим и как ще го правим има ТУК

@ADO: Екипа ни не е голям, но не е и малък. Не е в това проблема за липсата на тема и отговори тук. Платихме си за Премиум акаунт и вече можем да го правим! До тогава нямахме право на нищо освен да четем.

Ще се радвам да имам контакт с вас, така че задавайте въпросите си на воля. Ние ще се опитваме да отговаряме на време, така че да бъдем от максимална полза.

Браво ! Току що се регистрирах и чакам одобрението ;)
 
От: От: Какви са ви мненията за Affiliateforme?

Лошото е, че само една кампания се вързва с таргета и съм сложил само тези банери, надявам се скоро да има и други търговци.
И някой трябва да светне търговците, че малко хора ще тръгнат да си преправят дизайна на сайта за да заврат банер 720х300 примерно. Има някои кампании, които не ги пускам само за това, че нямат подходящ размер банери.
 
От: Какви са ви мненията за Affiliateforme?

Днес получих първото си плащане от Affiliateforme коректни са вс е ок но защо ми хванаха 10 процента облагаем годишен данък.но след уточнение ми възстановиха тези удържани 10 процента защото съм самоосигуряващо лице
 
Последно редактирано:
От: Какви са ви мненията за Affiliateforme?

Явно си регистриран, като физическо лице. Ако е така, е правилно. Отдавна държавата задължи всички, които плащат някакви пари на физически лица да им удържат 10-те % данък.

Примери: имаш приходи от афилиейт - търговеца ти удържа, носиш печката за скрап - Надин ти удържа, отдаваш апартамент под наем - наемателя ти удържа и т.нат. Всички тези дето ти удържат са длъжни да ги внесат в хазната. Така държавата е сигурна, че си получава данъците.

Ако си регистриран, като самоосигуряващо се лице или юридическо, не трябва да ти удържат. И все пак най-добре се консултирай със счетоводител.
 
Последно редактирано:
От: От: Какви са ви мненията за Affiliateforme?

Явно си регистриран, като физическо лице. Ако е така, е правилно. Отдавна държавата задължи всички, които плащат някакви пари на физически лица да им удържат 10-те % данък.
Ако си регистриран, като самоосигуряващо се лице или юридическо, не трябва да ти удържат. И все пак най-добре се консултирай със счетоводител.
А трябва ли да се пуска декларация като физическо лице, ако се осигурявам ?
Не съм много наясно с нещата и се чудя, кое е по малко главоболие. Да ги пусна през фирма (10% данък печалба + 7 или май вече са 5% дивиденти) или да ми удържат 10% като физическо лице.
 
От: От: От: Какви са ви мненията за Affiliateforme?

А трябва ли да се пуска декларация като физическо лице, ако се осигурявам ?
Не съм много наясно с нещата и се чудя, кое е по малко главоболие. Да ги пусна през фирма (10% данък печалба + 7 или май вече са 5% дивиденти) или да ми удържат 10% като физическо лице.

Ще те подведа за документацията. Не ми е сила.
 
А трябва ли да се пуска декларация като физическо лице, ако се осигурявам ?
Не съм много наясно с нещата и се чудя, кое е по малко главоболие. Да ги пусна през фирма (10% данък печалба + 7 или май вече са 5% дивиденти) или да ми удържат 10% като физическо лице.

По принцип през фирма е по ОК. И при двете имаш осигуровки, ако се самоосигуряваш, защото ако се водиш безработен - само здравни, дори и тях ти поема държавата де. ;) Но като физическо имаш освен осигуровки, така и един данък, на доходите, които обявяваш в данъчна декларация, всяка година. Така де, ако се знае, че взимаш от някъде пари. А документално - взимаш от тази фирма. Поне така ми го обясниха преди счетоводителките. :)

Но така или иначе като търговец няма как да нямаш фирма зад гърба си. А като публишър - можеш и двете опция, които споменах. :) Често се случва да ги обявяваш като допълнителен доход. А в същото време работиш и си осигурен другаде. Поне такава знам да е най-честата практика.
 
От: Какви са ви мненията за Affiliateforme?

Към Афилейтформи: Пратих ви договорите началото на седмицата(понеделник). Получени са(вторник), но нямам информация какво се случва? Чакам си подпечатани моето копие - кога ще бъде върнато?

Към афилиейтите: Какви размери ползвате най-често за да спестим неща като описаните разминавания между предлагани и търсени банери? Питам, защото като търговец трудно мога да предложа всички размери банери, тъй като от сайт до сайт има много разлики и всеки сам решава какви рекламни полета да ползва, нали?
Иначе цветово съм ги решил да са основно в неутрални цветове - бяло и евентуално бледо сиво и максимално изчистени. Смятам, че така максимално много партньори биха могли да интегрират спрямо цветовото решение на дизайна на сайтовете си.
 
От: Какви са ви мненията за Affiliateforme?

Към афилиейтите: Какви размери ползвате най-често за да спестим неща като описаните разминавания между предлагани и търсени банери? Питам, защото като търговец трудно мога да предложа всички размери банери, тъй като от сайт до сайт има много разлики и всеки сам решава какви рекламни полета да ползва, нали?
Иначе цветово съм ги решил да са основно в неутрални цветове - бяло и евентуално бледо сиво и максимално изчистени. Смятам, че така максимално много партньори биха могли да интегрират спрямо цветовото решение на дизайна на сайтовете си.
Аз се придържам към това, и предполагам голяма част от останалите също.
За пример на неподходящо решение мога да посоча една кампания, която има банери хващащи окото, обаче ме убиват с размера ... единият е 627х43, другият 720х300. Къде да го завре това човек !?!?
 
От: Какви са ви мненията за Affiliateforme?

Най добре позиционират следните формати поне в моя сайт 728х90 160х600 например аз слагам 160х600 като колона от ляво и от дясно а отгоре и най долу 728х90 така всичката друга информация е в средата на сайта докато прочитат инфо или преглеждат видео или др банерите от двете страни набиват на очи без да пречат на сайта ,и има ефект имам повече продажби .
 
От: Какви са ви мненията за Affiliateforme?

Благодаря ви за мненията. Така или иначе тази тема ме подсети за нещо, което все оставям на заден план. Независимо от програмата както и кога ще върнат документите, ми помогнахте да се стегна и задействам в тази насока. В момента преговарям за банерите, чакам идеен проект и ако е всичко ок, то до края на семицата ще пусна програмата. Най-вероятно няма да мога да предложа детайлни характеристики като Афилиейтформи, но пък за любителите на статистиките те ще са им от полза и може да вземат от тях кодовете.

Още един път - благодаря за мотивацията!
 

Горе