Какви са предимствата на .com ?

От моят скромен опит мога да кажа, че домейна няма никакво значение info, net, org, com, co.uk, bg... Или ако има то е незначителен.
Най-важното е уникалното съдържание в самия сайт и то да е колкото се може по-често добавяно.
Индексирането идва от редовното добавяне на уникално съдържание и рано или късно това е възнаградено подобаващо от чичо Г.
 
Едно от основните предимства е може би по-голямата разпознаваемост.
И като брандинг е по добре според мен. А другото което е, че може да се прави мултиезичен сайт някак по логично....не, че на други не може, но по подредено изглежда. ;)
 
От моят скромен опит мога да кажа, че домейна няма никакво значение info, net, org, com, co.uk, bg...

Има значение, разбира се.
 
...да се прави мултиезичен сайт някак по логично...
net, info, biz не са ли логични за мултиезичен :) com е съкратено на commercial, което го прави малко по-подходящ за магазин да кажем. Надали на търсчаката много и дреме на зъбния механизъм :) какво ти е разширението. Обаче друго звучи да дадеш хххх $ само за домейн. Па после и Уордпрес с 13 поста да сложиш пак ще те изстреля в класирането. Хубаво е да се съобразяваме с домейните и това, което те означават, .tv не звучи да сложиш сайт за здравословно хранене. Хората са го измислили (дейност-домейн), ама като се юрнат всички към едно единствено и цени скачат.
 
net, info, biz не са ли логични за мултиезичен :) com е съкратено на commercial, което го прави малко по-подходящ за магазин да кажем. Надали на търсчаката много и дреме на зъбния механизъм :) какво ти е разширението. Обаче друго звучи да дадеш хххх $ само за домейн. Па после и Уордпрес с 13 поста да сложиш пак ще те изстреля в класирането. Хубаво е да се съобразяваме с домейните и това, което те означават, .tv не звучи да сложиш сайт за здравословно хранене. Хората са го измислили (дейност-домейн), ама като се юрнат всички към едно единствено и цени скачат.
Абе друго си е да ти е световен бранд с .com официален сайт. По-добре е. На практика всичко е логично, но все нещо е по-логично.... :) За другото е така. Няма никакъв спор.
 
Да знам, че е дручко да си на ком :) ама точно логиката ми убягва не мене. Защото тия луди пари, по-добре да се инвестират в наистина качествен сайт, ако щеш дори в хак тестове, чувал съм, че са скъпички и със сигурност полезни.
 
Да знам, че е дручко да си на ком :) ама точно логиката ми убягва не мене.

Преди имаше домейни с различни нива. Примерно .com, .net, .org бяха домейни от първо ниво и нов сайт направен на такъв домейн получаваше предимство пред идентичен сайт на домейн 2 ниво. Как са сега нещата - не знам.
 

Горе