Какви фобии имате?

dalasweb

Well-Known Member
Какви фобии имате?
Дали някой ще сподели?
Аз имам фобия от много хора на едно място или трябва да говоря пред тях.
Дори в даскалото ме бе срам на дъската да излизам.А си знаех материала.
Но какъв срам брах при първите ми диджейски изпълнения.
бях стигнал до 400 грама водка:)
Но с времето успях да контролирам този срам.
Срамувам се, когато съм сред умни хора.Чуствам се недостоен за техните разговори.
Срамувам се, че не съм умен, колкото тях, но го осъзнавам.
А глупавия изобщо не го осъзнава.
Срама е един вид страх
 
Най-голямата ми фобия е акрофобията - страх от височини.
Имам също страх от кучета, пожари и всякакви природни катаклизми.
Също ме тресе сценичната треска, но не я възприемам като фобия. Тотален блокаж, ако трябва да се изтъпаня и говоря пред хора, дори тесен кръг от познати. В неформална обстановка нямам проблем. :)
 
От непознати социални ситуации. Особено ако ги очаквам. Ако внезапно ми се натресат и трябва да реагирам на момента, обикновено е доста по-добре.

И примерно мразя ритуала, в който всички се изреждат да се самопредставят: "Аз съм едикойсии едикакъвси..." Изперквам докато дойде моят ред.

Сценична треска също имах, разбира се, ама имаше един период в който почти ежедневно ми се налагаше да си я тествам, та премина.
 
Също ме тресе сценичната треска, но не я възприемам като фобия. Тотален блокаж, ако трябва да се изтъпаня и говоря пред хора, дори тесен кръг от познати. В неформална обстановка нямам проблем. :)
Значи си перфектна да натискаш бутона на банката и да мълчиш :)
 
И примерно мразя ритуала, в който всички се изреждат да се самопредставят: "Аз съм едикойсии едикакъвси..." Изперквам докато дойде моят ред.
Откога членуваш в Анонимните Алкохолици? o_O
 
  • Haha
Реакции: Vbb
Откога членуваш в Анонимните Алкохолици? o_O
Всяко daily от така популярните напоследък Scrum/Agile практики за работа в екип са като сбирка на объркани хора с общ ментален проблем :) и преминава по тая схема.

ПП: питай @$INeed$ - той нали ръководи такива групички за взаимопомощ...
 
Откога членуваш в Анонимните Алкохолици? o_O
Контрата е дребнав човек, а може и да си има лични причини за това.
 
Всяко daily от така популярните напоследък Scrum/Agile практики за работа в екип са като сбирка на объркани хора с общ ментален проблем :) и преминава по тая схема.

ПП: питай @$INeed$ - той нали ръководи такива групички за взаимопомощ...
Да, така е. Имам фобия от идиоти. По цял ден само това гледам
И си много далеч от процесите Scrum/Agile. Там са екип от девове, дизайнери, QA-та и още някой специалист, в зависимост от проекта, често адмнити. Идиотщината не идва тогава, а когато имаш митинг с клиента, след като сте изговорили плана с екипа си. Образовай се малко и ти бе. Други фобии нямам. ;)
 
И си много далеч от процесите Scrum/Agile. Там са екип от девове, дизайнери, QA-та и още някой специалист, в зависимост от проекта, често адмнити. Идиотщината не идва тогава, а когато имаш митинг с клиента, след като сте изговорили плана с екипа си. Образовай се малко и ти бе. Други фобии нямам. ;)

Не че аз съм далече ама ти вероятно си твърде дълбоко потънал в тоя шит :)

Тийм билдингите бяха предишното малоумие дето беше добило популярност и даже все още го практикуват на много места, нищо че не бачка ас интендед :)
 
Не че аз съм далече ама ти вероятно си твърде дълбоко потънал в тоя шит :)

Тийм билдингите бяха предишното малоумие дето беше добило популярност и даже все още го практикуват на много места, нищо че не бачка ас интендед :)
Не, не е. ;)
Малоумието идва от това:

HR: Какво би ви стимулирало още повече във вашата работа?
Dev: По-високо възнаграждение и парично отражение на преизъплнението на даден проект.
HR: Добре, ще кажа да ви сложат една джага.

Това са може би най-безполезни идиоти в една IT компания.
 
Много, ама много мразя да ми дишат във врата. Ако трябва да се наредя на опашка и като ми се лепне някой откачам. В асансьор или автобус, пълен ли е повече от 1/2 не влизам!
 
Много, ама много мразя да ми дишат във врата. Ако трябва да се наредя на опашка и като ми се лепне някой откачам. В асансьор или автобус, пълен ли е повече от 1/2 не влизам!
Зависи от субекта. Не виждам нищо лошо в това някой клонинг на Станкулова да ти диша във врата. ;) Обикновено не се получава. ;)
 
Не ми харесва да ме лазят сколопендри. Ще подскоча веднага, но това не означава, че следващото ми действие няма да е да взема нещо твърдо и да размажа гадината. :)
Проблемът не е толкова от погнуса, а от алергия, която имам при ожилвания от оси, пчели и все подобни.
Случвало ми се е неведнъж. Когато влезе нещо вкъщи - аз съм на първа линия. Ако видя змия край колата, казвам от рано на съпругата, че я е страх, а аз от дете си играех да ги слагам в различни съдове и разнасям насам-натам. :D

Който не знае какво е сколопендра, ето пример:
d38caow-09cc48b7-f48d-4318-93a9-1c986650cb5b.jpg
 
Не ми харесва да ме лазят сколопендри. Ще подскоча веднага, но това не означава, че следващото ми действие няма да е да взема нещо твърдо и да размажа гадината. :)
Проблемът не е толкова от погнуса, а от алергия, която имам при ожилвания от оси, пчели и все подобни.
Случвало ми се е неведнъж. Когато влезе нещо вкъщи - аз съм на първа линия. Ако видя змия край колата, казвам от рано на съпругата, че я е страх, а аз от дете си играех да ги слагам в различни съдове и разнасям насам-натам. :D

Който не знае какво е сколопендра, ето пример:
d38caow-09cc48b7-f48d-4318-93a9-1c986650cb5b.jpg
Такива гадове има ли у бегето :) индийците си ги хапват на шишчета.
 
Фобия от насекоми нямам, нито от височини (качвали сме с високи дървета, дори съм падал), от тесни пространства (засядал съм много пъти в малкия асансьор на блока ми от детството), миризми (човек, който карал летата около животни едва ли би имал нетърпимост към миризми), звук, честно казано не съм се замислял от какво изпитвам страх и нетърпимост. За толкова години не съм си намерил фобията, което може би е странно. Ще трябва да се тествам някак. Ще почерпя малко идеи от тук и ще пробвам. Лазило ме дори и малко бг скорпинче, обичам паяците и си хващам в ръка, за да не бъдат убивани от останалите. Жили ли са ме оси, хапало ме куче, драскала и хапала ме е котка, хващал съм мишки с ръце, гонили сме змии, като цяло от животните нямам страх.

Такива гадове има ли у бегето :) индийците си ги хапват на шишчета.
Има, дори наскоро имахме разговор с една приятелка, която търчала през няколко улици като видяла това на вилата си. Имаме и скорпиони, но са едни малки и светли, с много незначителна отрова.
 
Има, дори наскоро имахме разговор с една приятелка, която търчала през няколко улици като видяла това на вилата си. Имаме и скорпиони, но са едни малки и светли, с много незначителна отрова.
Скорпион и аз съм си хващал и го гледахме известно време в аквариум, докато не се самоуби :D Но за такива склопендери не съм чувал или виждал :)
 
обичам паяците и си хващам в ръка, за да не бъдат убивани от останалите.
И аз съм така, но имам приятелка с арахнофобия (страх от паяци), която е самостоятелна фобия, отделна от страха от насекоми.

Като цяло ти завиждам за липсата на фобии. Аз имам повече от необходимата бройка. Мога да ти дам - да си имаш и ти. ;)
 
Фобия от насекоми нямам, нито от височини (качвали сме с високи дървета, дори съм падал), от тесни пространства (засядал съм много пъти в малкия асансьор на блока ми от детството), миризми (човек, който карал летата около животни едва ли би имал нетърпимост към миризми), звук, честно казано не съм се замислял от какво изпитвам страх и нетърпимост. За толкова години не съм си намерил фобията, което може би е странно. Ще трябва да се тествам някак. Ще почерпя малко идеи от тук и ще пробвам. Лазило ме дори и малко бг скорпинче, обичам паяците и си хващам в ръка, за да не бъдат убивани от останалите. Жили ли са ме оси, хапало ме куче, драскала и хапала ме е котка, хващал съм мишки с ръце, гонили сме змии, като цяло от животните нямам страх.


Има, дори наскоро имахме разговор с една приятелка, която търчала през няколко улици като видяла това на вилата си. Имаме и скорпиони, но са едни малки и светли, с много незначителна отрова.
Ти си автентично "перде".
 
Аз както много хора имам меко казано страх от височини. При мен нещата стоят , така че не само да се надвеся над 10 метра примерно, а дори когато гледам филм и е по реалистично (някой се катери някъде и дават надолу кво става или някой тръгва да пада или просто поглежда в няква пропаст) почват да ми се потят дланите .
Най- интересното ,е че никога не съм падал от някъде или някаква травма свързана с височини. Нямам си идея от къде е , но си ми е от както се помня и не е просто страх а баш си фобия.

И според мен фобията е нещо , което няма преодоляване. Примера с оная стоножка горе дето ако те полази ама ще хванеш и ще я убиеш е някъ страх или погнуса , но не баш фобия, ако беше фобия няма да се чудиш как да я убиваш , а ще избягаш с 300
 

Горе