Какво ви е мнението за Румен Виста?

Не е толкова скъпо по тея места. Напротив даже. Едно е да си турист и съвсем друго да го играеш местен. Ще се повторя, но на много места в тоя регион, по много начини 10лв са много пари. Разбирай, че ако пушиш и пиеш, 10лв ще ти осигурят цигарите и бирата за деня + едно не лошо ядене на някакъв стрийт фууд. Комуналните също са ниски на повечето места, като изключение прави интернетът - той хем е гаден, хем често минава по опънати м/у стълбовете кабели и прекъсва, хем е бавен и скъп.

ПП, причината да съм се интересувал, е че след едно пътешествие с жена ми искахме да се преместим в Тайланд, съответно се разровихме и за всичко наоколо. Има си минусите, особено с деца (училища, безопасност като цяло), но не е чак толкова зле. Плюсовете са адски много и след две седмици вече нито ти е толкова горещо, нито имаш проблем с дъждовете. Даже се молиш да завали, понеже за един час отминава и после е супер, а иначе два дни без дъжд и става доста драматично.

Може, аз по мнение на други ютубъри.
Тука също може да се сравни едно-към-гьотере Бали със София..

Аз примерно сравних наемите с тукашните (Швабия) + възможности за развитие на младите.
Т.е. предполагам Бали е добро място за съвсем млади двойки къде имат идеи околЕ туризма. Или вече пенс., които искат джъст да си релаксват със събраното. Просто за семейство с деца ми е малко... странно.
 
Аз пък тука напук ще се застъпя за Румен, нищо че досега само го храних. Колко от вас имат и десета от смелостта, да вдигнат целия катун и да го местят баш на другия край на света? Точно посред зима и ковид идиотия по всички граници.
Повечето от вас са панелни мишоци, някои от вас още живеят с майките си, и пускат теми " в какво бих инвестирал ако имах 1000 лева".
Аз за мене си признавам, че дори не бих си помислил сериозно да помъкна и деца.
 
Колко от вас имат и десета от смелостта, да вдигнат целия катун баш на другия край на света?
Така е, ние също нямахме смелост. Седнахме да го мислим сериозно и така и не измислихме какво да прави тъщата сама и как да се оправя майка ми сама. Сега имаме възможност да го мислим отново, тъй като аз вече не се налага да съм офиса често, а пък това, с което се занимава жена ми е вървежно по онея земи и можем спокойно да пробваме едно представителство там. Но майките ще останат сами и затова изобщо не го обсъждаме.
 
@NovaPS , ключовото за такива места е да имаш бизнес, който не зависи от мястото. Ние сега си живеем в БГ, но до колкото смятам по памет, под 0.5% от клиентите на фирмата са Български. Пък и да бяха, не знам дали щеше да има значение. При половинката бизнесът е свързан с женската красота, а това в Азиатските държави е повече издигнато в култ дори и от тук. Да не говорим колко по-евтин и бърз ще е транспорта (стоката е от Китай). Та опции има, но определено ако някой очаква да отиде да работи за някого там, може би няма да се получат нещата. Даже, май хич няма да се получат.
 
Не е толкова скъпо по тея места. Напротив даже. Едно е да си турист и съвсем друго да го играеш местен. Ще се повторя, но на много места в тоя регион, по много начини 10лв са много пари. Разбирай, че ако пушиш и пиеш, 10лв ще ти осигурят цигарите и бирата за деня + едно не лошо ядене на някакъв стрийт фууд. Комуналните също са ниски на повечето места, като изключение прави интернетът - той хем е гаден, хем често минава по опънати м/у стълбовете кабели и прекъсва, хем е бавен.

Не знам, това от къде го извади, но там е скъпо, интернета е доста бърз, има няколко университета и компании с дигитални продукти. Ама като цяло е много гадно на Бали, брат. Сигурно му е много гадно на Румен, направо да го съжали човек. Предлагам да пуснем един DMS, vistabacktohome, да спасим човека от това гадно място с бавен интернет.

Аз пък тука напук ще се застъпя за Румен, нищо че досега само го храних. Колко от вас имат и десета от смелостта, да вдигнат целия катун и да го местят баш на другия край на света? Точно посред зима и ковид идиотия по всички граници.
Повечето от вас са панелни мишоци, някои от вас още живеят с майките си, и пускат теми " в какво бих инвестирал ако имах 1000 лева".
Аз за мене си признавам, че дори не бих си помислил сериозно да помъкна и деца.

70% от българските мъже нямат топки, това е сериозен факт и не само аз го наблудавам, яко комплекси и никакви успехи, просто е по-лесно да не си даваш зора, да се изместиш се, иска характер, повече от това да живееш при вашите и да си заврян зет, аз лично съм заобиколен от хора хейтващи други хора, защото в България това е национален спорт и така се успокояваш, мозъка е направен така, че да не излезе, че ти си неудачник и просто казваш на другите колко им е гадно в новата кола или на острова, успокояваш се, така е най-лесно защото другият вариант е яко бачкане, а ти ако си мързел и неудачник зор ще стане.
 
@Станимир И , кое точно му е бързото на нета? 200+мс си до 90%+ от интернет сървърите с търпима загуба на пакети, без значение Европа или серверна америка, като това е ако няма буря. Наизуст май нещо говориш?
 
@Станимир И , кое точно му е бързото на нета? 200+мс си до 90%+ от интернет сървърите с търпима загуба на пакети, без значение Европа или серверна америка, като това е ако няма буря. Наизуст май нещо говориш?

Разбира се, просто написах в Google ревюта за Бали и реших да копирам нещо от там, какво да ти напиша, там е толкова гадно, че аз не бих отишъл, много си прав. Аз съм напълно съгласен с теб.
 
Ми да ми беше прочел мненията защо и аз със семейството ми искаме да се преместим в тая посока преди пишеш. Ама не си, явно.
 
Ми да ми беше прочел мненията защо и аз със семейството ми искаме да се преместим в тая посока преди пишеш. Ама не си, явно.
Моят съвет е да пробваш Тайланд и няма да съжаляваш, дошъл си на тази планета и трябва да се пробват много неща, няма какво да загубиш, само ще спечелиш. Човек трябва да се, чисти и променя към по-добро.
 
Човек, в Тайланд искахме да се преместим след като прекарахме достатъчно време там по други поводи. Хвани чети малко какво съм писал назад. Не мога да ти разбера коментарите, наистина.
 
@NovaPS , ключовото за такива места е да имаш бизнес, който не зависи от мястото. Ние сега си живеем в БГ, но до колкото смятам по памет, под 0.5% от клиентите на фирмата са Български. Пък и да бяха, не знам дали щеше да има значение. При половинката бизнесът е свързан с женската красота, а това в Азиатските държави е повече издигнато в култ дори и от тук. Да не говорим колко по-евтин и бърз ще е транспорта (стоката е от Китай). Та опции има, но определено ако някой очаква да отиде да работи за някого там, може би няма да се получат нещата. Даже, май хич няма да се получат.

Мхм, няма да му броя кинтите, щом го кефи и си е напрайл сметките.
Следя му последните видеа, в тубето има още няколко двойки, които са интересни за следене.. едните точно като него обикаляха сумати време докато намерят нещо свястно за живуркане.

Лично за себе си не виждам некъв специален + да са изселиш там. Оушъна и джунгляците сигурно ще са кеф до време..
 
Оушъна и джунгляците сигурно ще са кеф до време.
Е то това е, ние като го обмисляхме да не мислиш, че сме виждали кой знае каква друга полза. Топлото, хубавите плажове и горе-долу до там.
 
Е то това е, ние като го обмисляхме да не мислиш, че сме виждали кой знае каква друга полза. Топлото, хубавите плажове и горе-долу до там.

Аз така и не разбрах дали си бил там? Винаги можеш да направиш като Румбата, отиваш по туй време, за около 1000$ седиш близо месец в тия къщурки... хем ще имаш време да разгледаш некоя друга вила.. хем ще видиш дали неме ти писне на шапката :)

Аз покрай тия видеа точно тва обмислям живот и здраве.. да мръднем катуна от панелката до там за месец в тоя мокрия сезон, зимно европейско време. Ма само за тенче и обратно при мама.
 
В Тайланд съм бил аз за две седмици, а много близък мой приятел беше в Индонезия, като мина и през Бали, и общо бяха там за 30 дни. Ние нямахме възможност да правим толкова дълги престои, за мое съжаление. В последствие стигнахме до извода, че и двете места са горе-долу еднакви, да не кажа съвсем.
От това, което аз съм видял, съветвам те да отидеш около Юни месец. Има достатъчно дъжд тогава, че иначе не си е работа. До колко ще ви допадне вече си зависи от очакванията. Ние обикаляхме каквото можем на смешен 50-кубиков скутер, сипвахме безин от някакви стъклени шишета за уйски по пътя (има ги навсякъде), като ни валеше дъжд ни беше все тая и така. Ето ти едно едно нескопосано видео от там, което сглобих за жената. Извинявам се предварително, че се плезя като малоумен на няколко места. Видеото е от остров Самуи:
 
Е то това е, ние като го обмисляхме да не мислиш, че сме виждали кой знае каква друга полза. Топлото, хубавите плажове и горе-долу до там.
На топло и с плажове има и по-наблизо - из/край Европа - Испания, Кипър. Вярно, предимно камънак е, няма джунгли и азиатци, но поне е наблизо като култура, връзки, часови зони (което може да е важно ако бизнеса е със страни от Европа).
Към момента обмислям дали за Испания или Германия да направим едно преместване, като повече клоня за Испания точно поради по-хубавия климат. Дори и да не е за постоянно, то поне за няколко месеца, колкото да видим дали ни допада за постоянно установяване.
Това от което се водя е от какво има/би имало нужда детето ми, какви перспективи има за него мястото по отношение на образование и реализация в живота, и на второ място възможностите за бизнес и качество на живота, а не къде е модерно и воден от емоцията идваща с различното/екзотичното.
Трябва да се търси място, където децата да може да се впишат, да се отнасят с тях добре в училище и след това, а не да ги гледат като туземчета.
 
Нищо ново ли няма за балийския супер инвеститор?
Още ли не е почнал да строи къща и да показва как се слага паркет, как се шкури, как се боядисва…. И докато бърка гипса да обяснява за цените на Тесла :)
 
Нищо ново ли няма за балийския супер инвеститор?
Още ли не е почнал да строи къща и да показва как се слага паркет, как се шкури, как се боядисва…. И докато бърка гипса да обяснява за цените на Тесла :)
След спасяването на отровна змия вчера спасява плъх от лепилото, с ръце. После го пусна.
 
Румбата в момента е зает, готви нова стръв за шараните - нещо като бизнес автобиография, в която ще разказва как за 10 г. направил 800 000лв.

Този човек купил и продал един апартамент, направил дропшипинг сайт, купил малко акции и крипто, докато що има на борсата всичко расте, и съвсем насериозно се е взел за българския Илън Мъск.
 
Балъците са като плевела. Сутрин минеш ги окосиш, до довечера поникнали нови!
Така е, Любомир Жечев преди няколко дни пусна клип за някакви други звезди - пълни олигофрени, ама от някаква криптопирамида направили няколко стотин хиляди.

Явно българите имаме някаква подсъзнателна, мазохистична нужда някой да ни лъже, да ни измами, да можем после да се почувстваме като жерта и накрая да пренесем на някой друг отговорността за неуспехите ни.
 

Горе