Какво ви е мнението за Румен Виста?

Явно българите имаме някаква подсъзнателна, мазохистична нужда някой да ни лъже, да ни измами, да можем после да се почувстваме като жерта и накрая да пренесем на някой друг отговорността за неуспехите ни.
Мисля, че проблемът е друг. Крайният резултат пак е същия, но корена на проблема е в това, че някои, да не кажа повечето хора, искат да изкарат и забогатеят бързо и без много зор. Което реално не се случва. Изключвам късметлиите от тотото и други лотарии, но това са много редки случаи и за жалост не можем да се ограничим до тях. Никой не е навит да го прецакат, но пък всеки е навит да мине тънката лайсна и да мине в бързата лента, за да стигне там, където другите се трудят с години. Да, и резултата е ясен. ;)
 
Блинки, около мене е пълно със старци, дето са блъскали като впрегатни животни цял живот, построили къща, отгледали 2-3 деца. В момента ако не са общинските помощи за отопление - ще измрат от студ. 40+ години трудов стаж, и сега са на минимална пенсия. Като изхвърчат цените на тока - ще се олекоти пенсионната система, изпадат под прага на физическото оцеляване.

И с блъскотия не става, просто трябва да се работи умно. Най-богатите хора на света са направили милиардите си умно, не с усилен труд. Не може да съдим хората, че искат да следват примера им.
 
финансовия “експерт” пак ли се върна към нивото на компетенцията си - строителство ;) ?
 
финансовия “експерт” пак ли се върна към нивото на компетенцията си - строителство ;) ?
Само строителство? Последно като го гледах беше на нивото и с компетенцията на Чък Норис, Бонд и Мистър Пропър взети заедно...
 
Въпреки всичко е пробивен не може да му се отрече:)
Продаваш си къщата на Приморско или там където и да беше и за същата сума горе долу мисля, че около 200 000 долара каза, строиш къща на Бали, малко съм скептичен.
Интересно докато я дава под наем след това в апартамента на майка си ли ще се върнат в БГ?
Малко ми е като сапунка цялата работа, но пък напредва Вистата нема лошо.

Но това е проблема когато учиш някой за неща по които и ти не си особено компетентен, печелиш от наивността на хората които плащат за твоите курсове, неща които при малко повече ровене могат да ги прочетат безплатно от интернет.

Демонстрираш мечтания живот на някой остров и им вдъхваш увереност да инвестират и последните си пари, а ти всъщност от инвестиции не си изкарал толкова, колкото от курсовете си за инвестиции от които и ти не разбираш много, но пък си чел достатъчно.
 
Като го гледам Румбата доста го е закъсал, особено откакто цените на акциите и криптото му се сринаха. Сега единствения доход май му е да дой балъците и в последно време усилено набляга на това - предлага 30% отстъпка на дропшипинг курса си, щял да прави нов платен "курс" как е стигнал дотук, напоследък масово рекламира в социалките и платената си група за предприемачи, Абе въобще всичките си услуги, откъдето може да капе нещо ги рекламира през ден.

С една дума ударил го е на просия великия предприемач с мултимилионните бизнеси Нищо чудно скоро да си открие и дарителска сметка.
 
Следя го аз често, защото са забавни и готини видеата му. Напоследък обаче стана супер скучно, защото само показва някакви неща в Бали, нищо кой знае колко интересно за мене. Но пък със сигурност рязко му е скочила аудиторията, след като се премести там, така че добър бизнес ход. Той печели от две неща - продава си курсовете и реклами в YT. Разбира от едно нещо - строителство, там примерно аз не разбирам. Другите му теми и знания като дропшипинг, инвестиции и т.н. не са на особено високо ниво. От всеки човек има какво да научиш, а той примерно седи много добре пред камера и прави добри видеа. Има хора, които знаят много повече от него, но те не могат да ангажират така широката публика, както го прави той и затова си има последователи и фенове.

Също така успя да превърне тотална инвестиционна грешка в огромна печалба. Говоря за имота дето взе на Св. Константин и Елена, който нямаше как при тази покупна цена и при този кратък сезон да го избие в близко време. Но му се усмихна късмета с инфлацията, изкарването на парите от банките и рекордното търсене на всякакви имоти с цел съхраняване на стойност. Така успя за под година да реализира 50 ли 70 хиляди печалба беше, нещо което малко хора могат да направят за 7-9 месеца. Примерно на мен не ми се е случвало, за вас не знам...

Естествено яко послъгва за много неща, защото очевидно е имал някакви пари от техните или са продали някакви имоти нещо, за да построи оная голямата къща дето после я продаде за сериозна сума. Не я е построил с оня умрял дропшипинг сайт гаранция. Та губят се едни поне 100 000 лв. за началото му. И не е ясно като продаде всичк ов БГ там за около милион, колко от тях са отишли при банката.

Та, определено не е милионер, но се мъчи човека, действа смело и до момента късмета го покрива горе-долу. Това трябва да му се признае, защото са много малко хората, които дори с много повече кеш спестен, биха се осмелили да преследват мечтите си по такъв начин и да променят изцяло ежедневието си.
 
  • Like
Реакции: v90
И аз му бича еваларка, за дето се помъкна на другия край на света, с 2 деца и некадърна жена. Освен да му секретарства, трие коментарии да чисти след чужденците - тя друга професия няма. 4-ма човека на гърба - аз не бих се помъкнал с 2 куфара, в държава дето ни знам езика ни мога да купя парцел и да строя. Не продават на чужденци, някакви странни закони имат.
Инак само благодарение на късмета не е фалирал.
 
За жена му не мисля така, тя предимно се занимава с децата, а това хич не е малка работа и не трябва да се подценява. Гледай ти по цял ден две деца и ще те питам кога ще имаш време за бизнес мисли. Иначе може да се купи вече там земя, но е въпрос на преценка дали да вземеш под наем за 20+20 години примерно или да си купиш. С оглед метереологичните условия масово вземат под наем понеже, ако купиш и строиш след примерно 30 години най-вероятно наново ще трябва да строиш така или иначе. Много е влажно доколкото знам и се съсипват имотите по-бързо, а и все пак те там не строят като при нас едно време да седи нещо 200-300 години, за 15-20 е чао.
 
За жена му не мисля така, тя предимно се занимава с децата, а това хич не е малка работа и не трябва да се подценява. Гледай ти по цял ден две деца и ще те питам кога ще имаш време за бизнес мисли. Иначе може да се купи вече там земя, но е въпрос на преценка дали да вземеш под наем за 20+20 години примерно или да си купиш. С оглед метереологичните условия масово вземат под наем понеже, ако купиш и строиш след примерно 30 години най-вероятно наново ще трябва да строиш така или иначе. Много е влажно доколкото знам и се съсипват имотите по-бързо, а и все пак те там не строят като при нас едно време да седи нещо 200-300 години, за 15-20 е чао.
Е ако единственият ти ангажимент е да гледаш две деца не е малка работа, тогава каква работа са жените, които гледат деца и в същото време сами си изкарват хляба, имат работа и кариера? Жена му не е единствената с деца, хиляди са в същата ситуация и това не е пречка да работят и да са успешни. Това, че е предпочела да бъде просто притурка на мъжа си, вместо да има свой път и развитие, си е изцяло личен избор, а ако го оправдава с децата, още по-жалко.
 
Е ако единственият ти ангажимент е да гледаш две деца не е малка работа, тогава каква работа са жените, които гледат деца и в същото време сами си изкарват хляба, имат работа и кариера? Жена му не е единствената с деца, хиляди са в същата ситуация и това не е пречка да работят и да са успешни. Това, че е предпочела да бъде просто притурка на мъжа си, вместо да има свой път и развитие, си е изцяло личен избор, а ако го оправдава с децата, още по-жалко.
Малко офтопик: имаш ли жена и дете/деца?
 
Жена му не е единствената с деца
Още малко офтопик - не са женени. Деца имат, нямат брак. Евала на Румен, тая ако тръгне да му прави мизерии - има 2 куфара и прав ѝ път!
 
Е ако единственият ти ангажимент е да гледаш две деца не е малка работа, тогава каква работа са жените, които гледат деца и в същото време сами си изкарват хляба, имат работа и кариера? Жена му не е единствената с деца, хиляди са в същата ситуация и това не е пречка да работят и да са успешни. Това, че е предпочела да бъде просто притурка на мъжа си, вместо да има свой път и развитие, си е изцяло личен избор, а ако го оправдава с децата, още по-жалко.
Малко са жените дето ще се справят така с всичко, както си мислиш и то няма да е баш тъй как си го представяш. В днешно време е изключително трудно да намериш жена, която да е отдадена на семейството по такъв начин. Нещата са доста объркани. Най-често имаш два избора. Единият е жена кариерист, която по твоята логика има свой път и развитие, тогава ти поемаш основните грижи за децата и малко или много загърбваш твоето развитие. Другият най-масов случай е жена, която си има път и развитие, иска да работи, да гради кариера и т.н., но иска и ти да си мъжът, тоест да изкарваш пак поне 2 пъти повече от нея и в същото време да си делите грижите за дома и семейството поне 50 на 50, ако не и ти да си по-ангажиран там.

Аз още нямам деца, но отглеждането им за мен и най-вече правилното възпитание са изключително труден процес, коства много търпение, време, правилен подход и т.н. Неслучайно хората са казали, че зад всеки успял мъж стои една жена, от моите наблюдения нещата са точно така. Тези неща не трябва да се подценяват. Грижата за семейството и подкрепата са много важни. Повечето модерни момиченца могат да ти скъсат нервичките и да ти разкажат играта за отрицателно време, ходи после да правиш бизнес или квото и да е...

Ето ти и 1 въпрос, имате деца, жена ти искат да има свой път и развитие и трябва да се преквалифицира да учи нещо 2-3 години, ти ще поемеш ли грижата за децата, за да си има тя своята кариера?
 
Това обяснява крайното ти мнение. Нищо - ще мине време и ще разбереш нещата, които ти говори @webstil

Иначе по темата - аз съм му фен на Румен и му симпатизирам. Дали феновете му сме шарани … всичко е въпрос на лично възприятие. Подобни видеа ме отпускат от натоварения ми ден и съм ОК дори да си плащам, за да гледам такова съдържание. Като визирам кариерното му развитие и живота му като цяло.

Иначе смятам, че е нелепо да се водиш във финансовите си действия и постъпки по думите на ютюбъри. Иска се по-задълбочен анализ и познаване на материята. Все пак е хубаво човек да консумира съдържание, което го мотивира по някакъв начин. Още по-хубаво е, ако имаш и акъл в главата, защото аз гледам много ютюб и съдържанието там е тенденциозно. Тоест научих се да различавам кое е искрено и кое е нагласено за пред видеото.
 
Аз пък не съм му фен, понеже не ми допадат хора, които се дуят като пуяци, а насреща покритието, за което претендират, че имат като познания и умения е предимно въздух под налягане. Също и хора, чиито начин за прехрана е да се разчита на наивността на други. Почтеността и стойността на човека вървят ръка за ръка. За съжаление "почтеност" е отдавна забравено качество у мнозина.
Човек трябва да е способен и да приема критика, за да се развива по-бързо. Ако не е способен на това - толкова по-лошо за него (това, по отношение триенето на коментари за което се спомена).
Гледам някои от видеата му с цел забавление и то тези от тях, които се отнасят до пътуване и то ако няма какво друго да гледам/правя.

По отношение на семейството, като семеен човек мога да кажа - семейството е отборна игра, за да създадете стабилно и хубаво семейство, трябва да играете в екип, като и двете страни да са склонни на компромиси и правят всичко за другия. Не съществуват понятия като женска и мъжка работа.
Съпругата ми работи и се развива, аз също, никой не брои на другия колко пари изкарва - парите влизащи в семейството са семейни. Детето ни не страда от липса на внимание, не бива захвърляно на баби и дядовци, а си го гледаме ние. Нито ни тежи, нито се оплакваме, супер е!
Всяка година си правим хубави почивки, самоорганизирани екскурзии, винаги с детето, съобразявайки местата така, че да са интересни за всички.
Затова има човек семейство - да бъде с него, да споделя миговете от живота си и накрая да си спомня с топлина в сърцето какво е имал и какво остава след него.

Да се върна на темата за Руменовата жена. Има хора, които са научени или им е по-удобно - мъжа да носи, жената да стои у дома. Има и мъже, които търсят такива жени. Въпроса е да се намерят правилните хора така, че да си паснат. От там насетне - не е работа на останалите, кой как е избрал да си подреди живота.
 
Последно редактирано:
Ако не е способен на това - толкова по-лошо за него (това, по отношение триенето на коментари за което се спомена).
Също и хора, чиито начин за прехрана е да се разчита на наивността на други. Почтеността и стойността на човека вървят ръка за ръка. За съжаление "почтеност" е отдавна забравено качество у мнозина.
Модел Киро Брейка, едва ли той го измислил, ама му е най-яркият представител. Дивашка пропаганда по соц затвора, хвалби по робската казармена повинност, триене коментари сакън някой да не каже истината.
Всичко туй за 2 сребърника, повреждат цяло поколение, че да си напълнят резервоара.
Румен като беше изтропал едно говеждо после жена му 2 денонощия седя да трие коментари, накрая изтри клипа. Дори го качих в тая тема да си го имаме за спомен.
Дано платформите забранят триене на чужди коментари, че инак ще си отгледаме някой Антихрист.
 
Гледала съм му клиповете ,но ако търсите гений -не е този.Има много по -умни от него и се занимават с метафизика. Винаги има хора които ще кажат, че не си добър в това и онова ,по важно е сам да се радваш на успехите си и да си по добрата версия на себе си ,когато погледнеш назад в миналото.
 
Ето ти и 1 въпрос, имате деца, жена ти искат да има свой път и развитие и трябва да се преквалифицира да учи нещо 2-3 години, ти ще поемеш ли грижата за децата, за да си има тя своята кариера?
Според мен всеки има право да работи, да учи или да прави каквото сметне добре за себе си. Нито жената е длъжна на мъжа, нито обратното. Отговорността и грижата за децата трябва да се поделят поравно и от двамата родители.

Представи си жена, която 10-15 години е била само домакиня, не е работила, не е учила, не си е направила труда поне един език да научи. Какво ще стане, ако в един момент се разделят с мъжа? Как ще се издържа тази жена, която след толкова време, вече не в първа младост, без опит и умения, тепърва ще търси работа.

Също така смятам, че няма връзка между правилното възпитание и това дали жената работи или си седи цял ден вкъщи. По твоите думи малко излиза, че работещите жени не възпитават добре децата си, не се грижат и не подкрепят семейството си, което абсолютно не е така.

Все пак всеки сам си решава, аз примерно не харесвам такива жени, които чакат на мъжете си за всичко и с времето стават напълно зависими от тях. За мен това е по-скоро безхарактерност или някакъв вид меркантилност и егоизъм. Предпочитам жената до мен да има своя работа и да може да се справя и сама в живота, тъй както и мъжът го прави.
 
Видяхте ли новата схема на Вистата, най-мащабната досега. Вие му давате така на доверие пари и той за вас купува земя в Бали, строи имот, управлява го, а вие само ще прибирате парите.

Аз на майтап му писах, че искам да вложа 300 000 лв., дали може нещо да се направи с тези пари. Той отговори, че минималната инвестиция по негов проект е 160 000 долара (което е горе-долу е 300 000 лв, предполагам ако бях казал, че имам 200 000 лв, той щеше да каже, че минималната сума за инвестиране е 110 000 долара). Допълни, че може да построи едностайна вила, от която могат да се правят много добри приходи и възвръщаемост.

Не знам каква точно му е схемата, едва ли просто ще вземе парите и ще спре да отговаря и ще се крие. Според мен целта му е да прибере част от инвестицията за себе си, т.е. земята реално струва 50 000 долара, той ви казва земята струваше 60 000 долара. А пък от строителството колко разминаване може да има и колко може да "спести", всички знаем от родната ни действителност.

На мен ми е странно как някой би доверил такава голяма сума на доказан лъжец, още повече, че в Бали няма как да проследи как се харчат парите му, всичко по документи може да е едно, а реално съвсем друго и Румбата да си прибира скришом част от парите на инвеститорите.

Пиша с цел да предотвратя някой да бъде измамен, предполагам всеки, който би дал на разположение такава сума, най-малко ще проучи в интернет човека на когото се доверява, и ще попадне на форума. Нека всеки си има едно наум и хубаво да помисли, когато си има вземане-даване с този човек.
 

Горе