Какво ви мотивира да участвате в този форум?

Test

Well-Known Member
Гледам, че няма такава тема, а и да има не я намирам, затова пускам тази. С каква цел участвате в този форум? Какво ви мотивира и коя е най-важната причина да се връщате често тук?

Няма смисъл от анкета, тъй като има хиляди възможни отговори. Отговаряйте направо в темата.

Ето моите три причини да съм тук, подредени по важност:
1. Да помагам на другите с каквото мога.
2. Да чета какво споделят хората с най-много познания в сферата на информационните технологии в България.
3. Да получа помощ ако имам конкретен въпрос в дадена област, свързана с тематиката на форума.

Какви са вашите причини?
 
Написал съм на дълго и на широко защо съм тук и какво ме е подтикнало да бъда част от тази общност в ей тази тема - http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=21438
Няма смисъл да се повтарям. Форума ми и потребителите му са ми помогнали в прекалено много и различни планове, за това не само, че се чувствам длъжен, но и желая да помогна на всеки с каквото мога.
Това тук не е просто форум, това е общност, това мисля е основната причина да съм тук.
 
От: Какво ви мотивира да участвате в този форум?

Те админите са виновни за това:) Прилагат някакви магии за да ни държат тука....
 
От: Какво ви мотивира да участвате в този форум?

1. Чета и уча.
2. Мога да намеря помощ по проблем.
3. Мога да помогна на някого, а това като стане ми е някакво такова готино :)
4. Развита и динамична "Пазар" секция.
5. Готини теми за разпускане.
 
От: Какво ви мотивира да участвате в този форум?

Много хубава тема. :)

Мен лично ме задържат хората. Мани ги задълженията по модерирането, важното е местенцето да е приятно и да се чувстваш добре. Това привлича хората.

А и като започнат да се събират готини хора, те от своя страна привличат други. Иначе за магиите - вуду са. То други не знам дали ще хващат. :)
 
От: Какво ви мотивира да участвате в този форум?

Чета и се уча. :) И пазара е доста активен.
 
От: Какво ви мотивира да участвате в този форум?

Като се потроша от бач, ми се дощява да разпусна напсувайки някого, та отварям форума и почвам да сканирам темите къде мога да оставя нещо скандално и миризливо.......
 
От: Какво ви мотивира да участвате в този форум?

Има много серйозни и приятни теми и хора. Поздрави на всички такива.
 
От: Какво ви мотивира да участвате в този форум?

Това което ме мотивира е, че в форума има идиоти които всеки ден ми дават отрицателна репутация с лични обиди. Плюс това се намира по някой човечец да даде и iTrader.
 
От: Какво ви мотивира да участвате в този форум?

Това което ме мотивира е, че в форума има идиоти които всеки ден ми дават отрицателна репутация с лични обиди. Плюс това се намира по някой човечец да даде и iTrader.
Туко що дадох и аз една положителна. Това ми хареса. :)
 
От: Какво ви мотивира да участвате в този форум?

Тука е едно прекрасно място.
След целодневно писане на код и човъркане тук и там е някак си разпускащо да прочетеш какво е ставало през деня тука. Почти всеки ден съм тука да видя какво става из пазара и дали няма нещо интересно по темите които ме вълнуват.
Естествено и аз съм помагал на доста хора, както и на мен са ми помагали. С темата ми за хетцнер най-добре осъзнах, че друго такова място из нетя няма! Там сериозно бях я закъсал откъм познания. Ако не беше форума не знам къде можеше да питам за впс-и и детайлите им :) Затова много ги ценя тукашните спецове като .... те си знаят :) Страх ме е да не пропусна някой и ще има обидени
 
Re: От: Какво ви мотивира да участвате в този форум?

Туко що дадох и аз една положителна. Това ми хареса. :)

Началник, не забравяй, че някои хора си го заслужават. Положителни или отрицателни - въпрос на разбиране, но когато дадения потребител явно не отбира от дума, какво да го правим?
Както и в началото казах, тук съм за да се уча, както и да помагам. Благодарение на форума завързах много полезни контакти, които са ми полезни както сега, така и ще бъдат в бъдещ период. Системата за репутация е просто едно мерило - полезен/безполезен. Всеки сам оценява какво е дадено мнение за него, а когато то е или ненужно или напълно безполезно, а и дори обидно (както се случи наскоро) се получават малко криви резултати. Аз откровено мога да заявя, че никога, от както съм в този форум не съм давал незаслужена репутация, било то зелена или червена.
Който може - получава, който не може - също получава.
Не, че имам нещо против katsarov, но ако се беше разровил малко из форума, за да разбере каква аджеба му е ролята тук, нямаше да свети в червено. Моето мнение е, че не можеш да се държиш като чамова летва, а да се опитваш да се водиш за "предприемач".
 
От: Какво ви мотивира да участвате в този форум?

Все тая вече, спамим :lol: , отвреме навреме ( вече по-рядко! ) се включа и аз в някоя хранилка, та стане интересно :lol: . Нещо хейта и храненето понамалява, преди имаше доста повече, кръчмата започва да ми липсва :lol: , определено трябва да си намерим някой да хейтим до дупка из темите, ако се сетите за някой казвайте ;)
 
От: Какво ви мотивира да участвате в този форум?

Това което ме оставя тук са другите хора... Виждам ,че 40% от потреблението тук е доста интелигентно и мога да имам полза от това:)
 
От: Какво ви мотивира да участвате в този форум?

Да чета и да бъда сред инициативни хора, които действат, а не само да плямпат като 90% от българите.
След време се надявам и да помагам, ама в момента кофата още е в процес на пълнене :D
 
От: Какво ви мотивира да участвате в този форум?

Аз бях мотивиран едно време, с другите админи, да създадем място което да обедини хората в БГ, занимаващи се онлайн бизнес. Като идеята беше изцяло както нова за БГ, така и повече подброволна, а не за кинти, както всеки искаше да прави. Не след дълго - година или може и по-малко забелязахме, че не сме сами. И това, което най-много ни изуми е, че повечето (или поне завидна част от тогавашните потребители) имаха не малки умения и беше само въпрос на насока те да започнат да правят пари.

Забелязах, че хората които идват с оскъдни знания след време започват да учат другите, които не след дълго започват да дават съвети и иновационни предложения на трети и така всички е като ядрена реакция без обратим процес. Това лично според мен е и търсения ефект на едно такова общество, като не споменавам и факта за взаимната помощ. А и най-малкото този форум доказва това, че българите можем да бъдем сплотен колектив и да си помагаме, като никога не поглеждаме криво на нещата с цел да цакаме другия.

И за това малко или много се дразня когато се организира нещо в IT бранша или около него и форума по никакъв начин не вземе участие - я с представяне на събитието, я с помагането му и т.н. С две думи тези, които пренебрегват мястото тук като такова или не знаят за него (което е страно за някой занимаващ се с интенрет маркетинг от БГ) или не мислят, че си заслужава. Обичам това място и хората в него и това беше основната причина поради която не отидох нито на WebIT, нито на Маркетинг с Нулев Бюджет. Трябва да се отразяват нещата така както са си....И ще продължавам да го правя...
 
От: Какво ви мотивира да участвате в този форум?

Чисто и просто - 80% което съм научил до момента е от тук, а 15 % от препратки, посочени тук.
С цел да отнеса нападки, нещото което ме дразни обаче е отношението на, част от старейшините. (но не до толкова, за да спра да си следя форума)
 
От: Какво ви мотивира да участвате в този форум?

1. Поддържа ми мотивацията, понеже наживо по-трудно се намира някой дето да лафиш по интересни предприемачески теми.
2. Дава ми нови идеи.
3. Ново инфо - доста от юзърите са бая знаещи в техните си области.
4. Нови бизнес ( и не толкова бизнес) контакти.
5. Олигофрените - правят весело.
6. Релаксация - разтоварващо е да хейтнеш някой нагъл/тъп/мързелив/надут/подъл юзър.
......
Се хубави работи :) .
 
От: Какво ви мотивира да участвате в този форум?

Има много серйозни и приятни теми и хора. Поздрави на всички такива.

МЕРСИ - ТРОГНАТА СЪМ
 
От: Какво ви мотивира да участвате в този форум?

Как сме се събрали - да отворим една кръчма да се събираме дева... да пийваме да си хапнеме...
Понеже сме изкривени малко - на всяка маса скайп за да си общуваме?
Ще сложим и два креватя ако мине някоя уебмастерка да остане доволна?
 

Горе