Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Здравейте, скоро ще ми е готов сайта, и искам да ви питам каква афилейт програма да ползвам, имам регистрация в гугъл адсенс. Трафика предимно ще е от фейсбук, защото имам горе долу популярни странички. Сайта ще е за гифчета и картинки. Напълно нов съм в занаята и всякаква помощ ще ми е от полза. Мерси :)
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Здравей, а какъв трафик имаш? БГ или чуждестранен?

Повечето такива сайтове съм забелязал, че монетеризират с advertising networks, като Google AdSense е една от тях и доста често използвана под формата на банери, което или е на клик или на импресии - 1000. Погледни подобни, ако имаш нужда от напътствие, кажи - ще се потърсят или споделят подобни. Даже мисля, че има потребители сподобен тип сайтове тук. Поне за смешни картинки или подобни.

Успехи за сега и ще очакваме включване. :)
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Трафика е почти 100 % БГ. Да, ще се радвам и ще ми бъде от полза разяснение и кое да избера :)
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Трафика е почти 100 % БГ. Да, ще се радвам и ще ми бъде от полза разяснение и кое да избера :)
В такъв случай колегите ти (поне от това, което съм виждал) използват усилено Google AdSense, афф. програмата на Грабо и Дилса. И изитата. Може да разгледаш някои твои конкуренти. А да, и директна реклама също. Може да я продаваш тук в интерес на истината. Така, че единият метод ти е може би тук - да пуснеш оферта с цени за импресии, кликове или период. Както прецениш ти. ;)
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Здравейте, искрени благодарности на всички съфорумци за споделения опит. От доста време чета форума, но умишлено не се регистрирам, просто трупам информация. От около 7 месеца чета, проучвам и отсявам всичко свързано с афилиейт програмите, събрал съм матерял за около 70-80 статии на английски език, имам опит и в продажбите "face to face", но имам нужда от потвърждение на някой мой съмнения относно структурата на бъдещият ми сайт (Занимавал съм се с директни продажби и маркетинг в голяма международна компания, но за съжаление с нищо свързано с Интернет- надявам се че някой маркетингови стратегии от практиката ще проработят и онлайн )
Въпросът ми е как Гугъл и хората възприемат и въобще прието ли е даден сайт да има повече от един афилиейт който сами по себе си не се конкурират, но са насочени към аудитория с интерес към автомобилите, като например: съвсем хипотетично основната тема на сайта е за автомобилни гуми, но в същото време има още три страници едната с афилиейт за алуминиеви джанти, друга за амортисьори и пружини и последно за тунинг аксесоари. Ако посоченият пример е възможен на практика, то остава само изграждането на хубав сайт и да започвам работа - домейн имам, само се двоумя дали да ползвам и хостинга на GoDaddy.
Благодаря предварително и се надявам въпросът ми да не глупав-търсих инфо. но на всякъде откривам, че занимаващите се с афилиейти са се насочили към дадена ниша, а моята цел е да дам повече опции и сайта да бъде интересен (Няма да е за автомобилни гуми) Струва ми се, че когато потребителите намерят подробна и добре структурирана информация, поднесена с изчистен дизайн продажбите ще дойдат-реалист съм по природа.
Още веднъж благодарности, чудесен форум.
 
Здравей добре дошъл тук. Надявам се да ти допада информацията, споделена от хората, занимаващи се с афилиейтинг.

Отговорът е ДА. Практика е тематичен афилиейт сайт да продава повече от един продукт. Моят пример от практиката е продукт за отслабване, да кажем билкови хапчета, в същото време имаш и информация (както и продукт) за програми и планове за хранене, което е доста добре, защото предоставяш избор на аудиторията си. Същото е като с специализираните магазини - те са тясно специализирани, но никога нямат от един тип продукти, винаги и нещо повече, но пак придържайки се към основната тема.

Това мога да ти отговоря. Не виждам реално проблем. ;) Иначе може да ги позиционираш като ревюта.
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Благодаря за бързият отговор, сега е една идея по ясно, но предполагам, че в процеса на работа ще излязат още въпроси.

Успешна седмица на всички.
 
Re: От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със с

Благодаря за бързият отговор, сега е една идея по ясно, но предполагам, че в процеса на работа ще излязат още въпроси.

Успешна седмица на всички.

Заливай ни с въпроси. Тъкмо да се раздвижи и темата в приятна посока. :) Успехи и ако има нещо, не се колебай да питаш тук. ;)
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Здравейте отново, както и предполагах въпрос след въпрос на хоризонта-но пък уча нови и интересни неща. Както Blinky предположи текстовете ще бъдат предимно ревюта и от всичко което прочетох до момента стигам до извода, че Wordpress е най-френдли за афилиейти, за потребителите, пък и за гугъл, но излиза въпросът за структурата на сайта.
Пример: Homepage следват Main Categories и във всяка от тях започна да качвам статии, така всяка категория след Х период от време ще стане убийствено дълга, дори и последните ревюта да са най-отгоре мисля, че не най-прилежния варянт.

Планирам да имам Home + 6 Categories + Contact. Моля, дайте едно рамо. Благодаря
 
Да, определено WordPress е много подходящ за целта. Ползваме го и ние и реално върши чудесна работа, не само за ревютата, но и и добре е да има силно информационна секция, която да може да се види от хората търсещи малко повече информация - а продукта, проблема, сферата и т.н.

След Home може да почнеш лека-по-лека, примерно About Us, Tips and Tricks, Why us, Happy Stories, Our Clients...мекинго, или ти имаш в предвид категориите на информационната част, а не на продуктите? А за предложенията ми за страници, май дадох. И не забравяй нещо по-така, за нишата. Примерно, секция от рода на Why Herbal или Natural Living. Малко по-различно, освен от стандартните неща. Разгледай някои ревю сайтове, но нишови, че общите е голяма бъркотия и ще те объркат, и хвани нещо като идея от там. :)

Какво друго може да се помогне? :)
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Благодаря, всяко инфо. е полезно. Целта ми е да бъдем като наръчник и пътеводител. В Main Categories ще е главната информация за продуктите и услугите, имам идея как да са именувани самите категории, там мисля и да публикувам и ревютата, просто мислех дали самите категории няма да станат много дълги след време, просто мисля някой от категориите дали да нямат подкатегоии, който вече да са насочени към конкретен продукт.

Благодаря, подсказа ми доста.:idea:
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Не знам защо се притесняваш от категориите, при положение, че говорим за нещо категоризиращо продуктите. Например, mens health, womans health, general health, weight loss, child health. Едно ревю реално си е една страница. А категорията обединява група от страници. Иначе се радвам, че напредваш. Какво друго има.
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Здравейте,

Blinky Благодаря ти много, супер полезна информация ми даваш, време и аз да споделя, че сайта ще за Травел и Туризъм, живея в чужбина и забелязвам промяна на вкусовете у потребителите относно туристически услуги и съпровождащите ги екстри, направих си някой проучвания с "thomascook", "thomson" и други и се оказа, че клиентите ползващи техните услуги в по-голямата си част търсят и допълнителни екстри (ако се интересуваш може на ЛС или емайл. ) и в моят случай 3 от 6-те категории ще бъдат по обемисти от гледна точка на това, че се налага допълване и обновяване на инфото, другите 3 са по-скоро инфо. за конкретна услуга, как и къде да е намерят и цена. Тези категории биха останали непроменени за по-дълъг период от време.

Ще разкажа повече съвсем скоро, интересни статистики се получиха.

Хубава вечер за сега.
 
Здравей и на теб. Надявам се да ти помагам. :)

Значи си имаш категории. А как ги групираш? Нещо като:

- On the beach
- In the mountain
- Sailing

Зависи как си ги категоризираш. Само знам, че тук филтрите играят голямо значение за намирането на нещо конкретно. Да речем - планина / Франция / $100-300. И оп ето ти ревюто на дестинацията. :) Освен филтри, като сърбкс или дропдаун плугин, често се използва и таговете. Голяма работа вършат тук. :)

Но си прав, за травел, категоризирането е тегавичко. :)
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Здравей,

много мотивиращо ми действа форума и дискусията която водим. Убеден съм, че проекта няма да е никак лесен особено в сфера където конкуренцията е голяма, ще напиша категориите за да добиеш по-ясна представа каква е идеята ми.
1. Home
2. Places
3. Swimwear
4. Sunglasses
5. Ski equipment
6. Car Hire
7. Teeth whitening
8 Contact

Домейна е хубав, не много дълъг, звучи весело и създава чувство за лежерно и приятно прекарване на почивката, също съдържа и думата Holiday.

Малко бягам от общата рамка за Травел уеб сайт, но мисля, че така е правилно, винаги когато съм постъпвал нестандартно съм имал успех. Всички тези категории не са измислени случайно, отне ми към 6 месеца да открия Топ 10 на важните продукти и услуги нужни за една почивка, пък ще видим какво ще стане.

Поздрави и ще се радвам на мнение.
 
И на мен ми е приятно. И доста неща може да се научат четейки дискусията. :)

Няма лесни проекти, ако искаме те да докарват солидни пари, нали? :) При теб конкуренцията не е никак слаба и ще е нужно да си на високо ниво, за да можеш да се радваш и крадеш техните потребители. ;)

Това би трябвало да е горното меню, така ли? Добре, е само, че такава каквато е тематиката на сайта ти логично ли е? Питам, защото Places е добре, но Equipment би могло да влезе Swimwear, Sunglasses, Ski equipment. Или има причина да са отделени така?

Виж, няма бягане от рамки, има профилиране и разчупване на общоприетото. Това, което си направил е от двете. Колкото по-уникално изглеждаш, толкова по-добре. А и доста хора може да уцелиш в десетката с този сайт. Добре си изнесъл тези продукти (може би и много търсени кл. думи). Важното е потребителя да не се обърка разглеждайки менюто горе. Иначе, ако държиш да концентираш върху тях, винаги можеш да ги представиш на видимо място, било то на хоума или чрез уджит в сайдбара. ;)

Аз мога да ти препоръчам да ги категоризираш според това, което засягат като ниша. Например за Ski equipment -> Skydiving, за Sunglasses -> Walking and Tour, Swimwear -> Swimming. И така, но влизаш малко в стандартното, за това помисли. Твоят сайт ми напомня на едни, с който се сблъсках преди години. Продаваше хостинг пакети, ако не се лъжа. И продуктите бяха доста разчупени, нещо от рода на "My little start" - за малък шер, по-голям пакет - "I'm feeling strong". Естествено бяха обяснени кое какво е, но всеки си намираше продукта само като влезе и види. Даже си имаше и калкулатор в коя категория се отнасяш, ако случайно имаш колебания. :) Абе добре беше измислено. :)
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Да-това ще е горното меню, за мен самото разделение има логика ( аз самият съм доста подреден човек и когато търся нещо гледам менюто да не ме затруднява, тоест когато кликна някъде да съм убеден какво ще открия ) иначе ги затварям много бързо такива объркващи сайтове. Идеята е когато някой посети сайта и кликне на Swimwear да има избор-мъжко, дамско или по бранд-изглежда прилично и без много подменюта.

Мое мнение, че ако има категория Equipment ( доста е общо ) "клик" излизат ски екипировка, бански, очила, следва нов "клик" на бански примерно и се появява мъжки/дамски и по бранд, следва нов "клик" и докато се ориентира минават 10 сек. и потенциалния клиент напуска сайта. Тази логика следвам-уникалност и прилежност. Дано не греша, това ще ми е първия сайт.:cry: може да си блъскам главата с тези ваканции, но ми е тръпка, защото обичам да пътувам, та ще видим.

Към Teeth whitening мисля да прибавя и Sun Care - това е необходимост при една лятна ваканция, докато избелването на зъби е по скоро суета, а милите англоговорящи обичат да им се казва кое е подходящо и актуално за сезона.:)

Хубав weekend и благодаря отново, приемам всякакви съвети и критики.:)
 
Аха, разбрах е. Подредбата на менюто, може да дойде и от потребителите. И те да си кажат. Ако го направиш така и имаш успех, определено си на правилната посока. За това - пробвай. Няма да има нищо, ако в последствие го коригираш, ако потребителите ти на успяват да хваната логиката. Но не ми се вярва, ако ги насочиш добре. ;)
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Blinky, благодаря ти за подкрепата и съветите, направо да си кажа поддържаш ентусиазма ми.

Малко бавно ми се случват нещата, но съм решил да обмислям добре всичко, интересно ми е че други хора не се включват с коментари по темата, предполагам Affiliate Marketing-а не е станал непопулярен?

Иначе би било чудесно повече споделяне, не се знае от коя трънка ще излезе добра идея.:)
 
То хубавите неща стават бавно. Не е нужно всичко да се изплесква на веднъж. Обмисля се всяка една страница, категория и ревю, така че да носи максимални резултати за собственика на сайта. Повярвай ми, при пускат на проект, бързината е предимство, но определено ако е нужно да се забавиш , за да се обмисли по-добре - прави се задължително. Защо ли? Защото вече върху изградено нещо по трудно се работи, а и се влага повече време. И като сметнеш, това, че си бързал реално ти е отнело повече време. Разумно е да си сложиш някакви срокове (може за целия проект, може и за всеки един отделен етап), за да знаеш как напредваш във времето. ;)

Affiliate Marketing-ът е доста популярен метод за монетеризиране на трафик. А защо не се включват, не знам. Ако някой има идеи, определено ще се включи. И аз ще се радвам на повече мнения по този въпрос. Скоро, даже ако искаш тези дни, може да си стартираш тема, специално разискваща твоя казус тук. Ще се радвам да успеем с нея и да привлечем и хора, които в бъдеще ще се сблъскат с това. А то няма начин да не се случи. :)
 

Горе