Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

От: Re: От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари с

Благодаря Блинки, беше крайно изчерпателен както винаги ! :beer: истината е, че започнах с нулеви познания в областта и сега тепърва прохождам, още съм на етап четене и основния ми проблем както при всеки нов е сдобиване с трафик и СЕО. Но вярвам, че с времето ще се понауча. Хайде да не оспамваме повече , че ме лови жал за хубават тема :rolleyes: , голямо благодаря за помощта отново !!!

Има ли развитие със сайта ти? Извинявай, че така питам, но следя и тази тема с интерес и ми се иска да събера колкото се може повече знания за да изкристализира представата за това, което трябва да се направи!
 
От: Re: От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари с

Има ли развитие със сайта ти? Извинявай, че така питам, но следя и тази тема с интерес и ми се иска да събера колкото се може повече знания за да изкристализира представата за това, което трябва да се направи!

Сега тъкмо седнах да пиша статии, че от една- две седмици не съм се занимавал... Иначе, СЕО-то още ми куца, оптимизирам с думички всяка нова статия, но някъде греша, защото резултатите ми са никакви :( . Преди няколко седмици говорих със една мила жена от БТА, която ми предостави безплатен пробен абонамент за една седмица. Много удобно се работи с тях, само че нямат емисия за автомобили, а най-близката до моята ниша е спорт (има новини от формула 1 и рали шампионати). Сумата която ми обявиха за емисия спорт на месец е 800 лева със снимки или 600 лева без снимков материал, като за всяко свалено изображение си плащаш 12 лева. Лично на мен не ми върши работа този вариант, понеже сезонът на формулата свърши и за това продължавам да си драскам сам статииките :D.
Не знам дали не пооспамих малко темата, но реших, че може да бъде полезна на някой тази информация.
ПС: Някой би ли могъл да ми обясни на WordPress от къде да си вкарам ключови думи за целия сайт, а не само за отделни публикации :( , щото не ми излиза в гугъл никъде сайта
Благодарско предварително :beer:
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Здравейте и Честита Нова година!.
Искам да попитам за Commission Junction. Търсих из форума, но мненията са много стари.
Регистрирах се и в момента попълвам платежната информация. Виждам, че освен чекове има място и за IBAN, но за България валутата е само евро. Трябва ли да имам сметка в евро, за да ми плащат по банка или може да е в лева и парите да се конвертират, ако те ги изпращат в евро?
 
За много години.

Аз лично точно заради такива афилиейт програми реших, че ще ми е по-изгодно сметката ми да е в $ и до ден днешен е така. Но не е задължително, защото ти се превалутира по курса на банката, ако е чек. ;) Аз го направих, защото имаше доста неизгодно превалутиране, което си изяждаше сериозна сума. Лично препоръчвам, една делна карта за там, която да си е с външна валута - $ или €, и една твоя си лична карта, на която ти се превеждат левове.

Дори сега се чудя за една карта, която да си е само за левове, но още мисля, защото реално с една си оперирам и повечето ми акаунти са закачен с нея. Но ще го мисля, още време.
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Blinky
Мерси за бързия отговор.
При мен ситуацията е, че много пазарувам от чужди сайтове, като за целта имам сметки в две банки и по 2-3 карти към всяка сметка. Всичко в левове, защото така ми е най-изгодно, а и за клиентите е лесно да ми превеждат парите. Сега като видях, че тези нямат Пейпал и превеждат във валута се изприщих, че трябва да отварям нова сметка. Затова попитах дали физически е възможно да дам левова сметка, а те да пращат евро, което да се превалутира. При еврото курсът не се мени така, както долар или лира, затова по мои груби сметки може би няма да има голяма разлика. Това просто не ми е ясно, може ли да се праща евро в левова сметка. Защото например аз ако искам на каса да си захраня сметката с евро, няма да стане, тъй като сметката е в лева. От друга страна пък, когато пазарувам от някой сайт аз им плащам с левове, а там те получават лири/евро/долар, според валутата в която са обявили цените.
А с тези чекове как става? На адрес ли се пращат и после се осребряват в банката ли?
Извинявам се за многото въпроси, досега предимно давам пари :), не съм получавала по друг начин освен с Пейпал от чужбина.
 
Не е проблем никакъв, че е в €, просто тук като ти го осребряват чека, че го и превалутират по курса на деня на банката. ;) Да, при € няма да има големи разлики, но аз бях с $ и там
си се усещаше, особено ако нещо мръдне в полза на $.

Може да си захваниш сметката с €, ако ти е левова. Аз ката правя с моята в $. Отивам с левове, на гишето ми продават долари по курса на деня и ги вкарват в сметката към картата. ;)

Чековете идват да адрес и с лична карта ги осребряваш в банката, това е. Ако не си ПИБ де ще стане. Като нямаше пейпал, това беше много използвана опция. ;)
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Да, така може, да ти обменят валутата и тогава да захранят сметката, но при мен това няма никакъв смисъл да се прави и оскъпява цялата работа.
Доларът много мърда, да. А напоследък доста нагоре :)

Ами написах си банкова сметка, в ДСК ми е едната, нея дадох, нямам в ПИБ. Да видим какво ще стане, въобще ако се стигне до пари да ми превеждат някакви, де :D

Отново благодаря за отговорите!
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Здравейте.Темата е страхотна и искам да благодаря за полезната информация.На скоро започнах да чета разни статии за affiliate програмите и така попаднах на тази тема, от която научих доста за тях.Имам един домейн lizing.bg (кофти е знам :lol: ), но не мога да измисля на каква тематика да бъде и какви стоки мога да рекламирам в този сайт.Някой ако може да ми помогне ще му бъда много благодарен!
Поздрави Веселин.
 
Здравей,

Ако имахме БГ афилиейт програми за кредити - на принципа на лидове, както са УС CPA-тата, щеше да е добре, но за момента не се сещам за някоя аф. програма, която да може да промотираш на сайта си. Ако става дума разбира се за аф. програми. :)

Другата опция е да предлагаш инфо статии, като се опиташ да се качиш в класациите и после да продаваш реклама, което малко е тегаво. А най-добре е да си партнираш с някои големи фирми на %, което пак е един вид афилиейтинг, но договориките ще трябва да ги правите офлайн. ;)
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Интересни идеи.Благодаря Ви за отговора!
 
Re: От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със с

Интересни идеи.Благодаря Ви за отговора!

Имам и други, но за жалост БГ пазарът ни е много развит, за да се правят онлайн приходи от такъв сайт на база комисионна. :) Между другото не съм много сигурен, но някои кредитни институции сигурно имат опция за работа с агенти - хора, препродаващи (или докарващи потенциални клиенти) техните кредити на базата на комисионна. Но за това не съм много сигурен, тъй като малко не ни е разработен пазарът - поне от към онлайн. Ако бъркам, нека някой по-запознат ме поправи. Възможно е все да има някой. :)
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Здравайте, реших и аз да започна своето приключение с афилиейт маркетинга. Да си призная, не съм сигурен, че разбирам много от нещата как точно работят и имам няколко въпроса. В момента съм прикарал сайт, който е със статии на тема мотивация, селфхелп и тн.(20тина статии са за сега - преводни и от мои приятели). Още не е пуснат обаче.
Та въпросът е как този сайт точно бих могъл да го използвам или изобщо какъв тип сайт ми трябва, за да съм афилиейт. Сигурно страшно тъпо звучи въпросът :rolleyes:
 
Няма тъпи въпроси. ;)

Тъпо е да не ги зададеш. :)

Сега по темата....за бг пазара ли е сайта. Така де, на български ли е? Ако да, не се сещам за нещо читаво като аф. програма. Но пък ако е Ен, определено разлгедай shareasale, cb, а защо не и cj, но там не съм сигурен, че има подходящи програми. Най-важното е тук трафика, както навсякъде де. :)
 
От: От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със с

Здравайте, реших и аз да започна своето приключение с афилиейт маркетинга. Да си призная, не съм сигурен, че разбирам много от нещата как точно работят и имам няколко въпроса. В момента съм прикарал сайт, който е със статии на тема мотивация, селфхелп и тн.(20тина статии са за сега - преводни и от мои приятели). Още не е пуснат обаче.
Та въпросът е как този сайт точно бих могъл да го използвам или изобщо какъв тип сайт ми трябва, за да съм афилиейт. Сигурно страшно тъпо звучи въпросът :rolleyes:
Аа не бе, сигурно не знаеш защо сайта ти е на тази тематика, сигурно не знаеш как да го подкараш, сигурно не знаеш каква афилиейт програма да ползваш, сигурно не знаеш и как да му докараш трафик, освен посещения той трябва и да е таргетиран за продажби, ама пък искаш и парички да правиш :) Ще почнеш сега и текстове да добавяш и линкове къма сайта, който трябва да носи пари и след 6 месеца или година ако той евентуално може да се класира някъде в търсачките :) 2015 година сме, търсещите машини са втора ръка трафик ако трябва да сме сериозни, не се абстрахирай от всичко, което четеш ... Поста ми не е подигравателен, имам предвид, че за да правиш нещо, трябва да знаеш защо го правиш .... И на мен много ми харесва космоса, но не съм тръгнал да си правя космически кораби, да пробвам да видя дали ще литнат ;)
 
Последно редактирано:
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Полезна тема.Човек може да намери много информация във форумите тук.
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Здравейте , аз сам напълно нов в този процес тук :) искам да се занимавам с това , сайт или като за начало блог ще си направя , хостинга за 50 60 лв за година супер и домейна някаде там кам 100 кинтата . Постовете доло горе на колко трябва да има в блога , вече да мога да започна да ползвам банерите за които чета от тези програми?
Второ искам да попитам заслужава ли си да е в БГ или да е изцяло на english ?
Трето как стои въпроса с разплащанията , четох че карта от ЦКБ за сега е най добрия вариант от всякаде има одобрения и по малки такси сравнение с другите. Това е от форума информация тук която повечето споделят , проверих и се оказа че има плюсове наистина с останалите.
Като си направя вече карта , сайт-а започна да го пълня с информация ,кой е наи добрия начин за разплащане Paypal или някой друг ? Той ли е по сигурен и по ползван .
Искам да знам също и как мога да си трансферирам парите от Paypal примерно към българска банка или в друга валута?
С няколко думи искам да съм малко по подготвен като стартирам да започна да уча как се правят нещата.
Ще се радвам и на помощ естествено , все пак много имам да уча наистина.

Благодаря.
 
Re: От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със с

Здравей, здравей. Направо на въпросите. :)

Да, горе долу това ти е стартовия капитал за блог, който сега тръгва + момента, че си технически подготвен да си го изградиш и управляваш. ;) Аз лично по 2-3 статии на седмица, но полезни. Ако имаш време и капацитета - изплювай по 1 на ден, а ако може и повече, но дръж едно темпо, с което да си цъкаш. Нали, дай боже скоро да имаш екип, който да ти го пълни и на по-често, но почни с нещо задоволително в началото. И не прави като някой сайтове, който никой не чете - да рискуваш качеството, за сметка на количеството. Това е кофти стратегия, най-добре е златната среда тук. Не е и яко да имаш една много яка статия за цял месец също. Така, че помисли, но честотата ти пълни с темпове сайта, което знаеш, че е голям плюс.

Добре е да имаш трафик преди каквито и да е реклами. Сайт без трафик си е просто едно нищо някъде в нета. :) Преди банерите е трафика, но за да си сигурен, че няма да изпуснеш потенциален клиент в няколко начални клика - сложи, не е лоша стратегия също. ;)

Никакво Бг човек, Само ЕН.

И аз ползвам ЦКБ за такива разплащания и съм мега доволен. Ако колегите имат някакви други предложения да споделят. Но бях на Райфайзен, там за какво ли не ми искаха пари. Дори беше ебаси ъбсурда - аз съм клиент и пак ми взимаха такса, за да метна пари на друг техен клиент. Това в нормалните банки не го правят. ;) Не знам дали са още така, но аз това си спомням. Не съм им клиент от 2-3 години вече. Но пък им е яко онлайн банкирането със СМСи, тук ЦКБ направо все едно е в миналото с някакви ел. подписи и тъпотии. Така, че всяка банка си има и плюсове и минуси. ;)

А какъв точно сайт ще имаш? Нали за афилиейт говорим. Там е горе долу каквото програмата предлага като начини за разплащане, но повечето (които отговарят на условията на системата) имат тази опция. И да, един от най-ползваните, да не кажа най-ползвания.

Бате, ти почни да ги изкарваш, пък после го мисли как да стигнат до теб. Трябваше да видиш какво беше преди 10 години, където нищо не искаше да работи с нас. А разчитахме на чекове, и токувиж някоя програма да предлага bank wire. :) Започнете последователно. Казвам го, защото така се случва - печелиш някакви пари и после си ги взимаш. А не заредил си 2 карти, платил си ел. подписа в ЦКБ, а сайта ти с има няма 2-3 посещения на ден. Иначе на въпроса - в paypal си правиш акаунт, от там го връзваш с дебитната си карта, верифизираш я и после може от системата да си сваляш пари на картата. Теглиш после на някой банкомат.

Силно ти препоръчвам да научиш да ги изкарваш тия пари - интернет маркетинг, това коя система да ползваш и т.н. това лесно се научава. То не ти трябва, докато другото не е факт, освен ако не искаш да си купуваш през системата. :)

Успех и питай още, ако има.
 
От: Re: От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари с

Здравейте,

И аз като предишния младеж съм малко нов. От 2-3-4 седмици чета усилено за бизнеси в интернет и съм се спрял на афилиейт/ebook publishing. Имам 5-6 идеи, но тук идва проблемът - как да направя качествен keyword research дали нишите са заети, от какво, как им е трафика, брой сърчове и подобни неща. Гледам, че тук има хора, които се занимават и не бих отказал да ми дадат насоки от кои материали да чета :) Засега почти стриктно се придържам към smartpassiveincome.com/ (статии, подкастове и така нататък). Дали е добра идея да пробвам в някои по-големи форуми от този (без да се засягате) с "маркетинг" проучване по идеите ми? Също така се чудя дали е ок да си взема някоя тема wordpress и да не се занимавам с front-end, а само при нужда да си добавя някакви плъгини и да бутна малко дизайна така че да е уникален?
 

Горе