Какво значи марка brand и как се прави. Оптимизация на марка

hatre

Active Member
Обикновените примери са sony, Mercedes, блиц и други. Да разгледаме малко вестници: Капитал, Дума, Труд..... Като се нашиеш труд, ГГ полазва сайта на вестника. По какво той разбира, че трябва да се покаже вестника (като brand), а не резултати за думата труд? По същата логика ако искам да си направя марка „лаптопи” и някой като го напише да изкарва сайта като марка е на като някаква дума как може да стане това? Аз не говоря за оптимизация на ключова дума, а за нещо като оптимизация на марка. Като задам рози въпрос обикновени ми се отговаря, че:
труд е ниско конкурентна дума и за това ГГ я асоциира като марка и изкарва вестника. Като се избира марка трябва да е наяква дума, която има малко търсения и срещания в нета или да е измислена, която до момента не съществува (sony, Mercedes).
Аз не съм съгласен се тези неща, а какво е вашето мнение?
 
От: Какво значи марка brand и как се прави. Оптимизация на марка

Пожалуйста, я нет говорит английски
 
От: Какво значи марка brand и как се прави. Оптимизация на марка

Ако искаш да направиш марка/бранд "лаптопи", трябва да накараш потребителите да асоциират (така ли се пишеше?) думата "лаптопи" с твоя сайт/продукт. Но не само няколко човека да си мислят за твоят сайт/продукт, като чуят думата "лаптопи", а много хора трябва да го правят.

Пък и съм сигурен, че думата "труд" в сайта на вестника е изписано хиляди пъти, което си подпомага за оптимизацията също.
 
От: Какво значи марка brand и как се прави. Оптимизация на марка

Много добре казано с малко думи. Но това което ГГ асоциира за марка и хората не винаги е едно и също. За да се сещат хората за моя сайт, като пишат думата, трябва много реклама в ТВ и по-малко в нета, а за ГГ нещата са малко по-различни. Той гледа потребителите какво пишат и търсят, но гледа и в другите сайтове дали се говори за съответния сайт.
Да кажем че сайта ми е геймърски-лаптопи.com, ако засипя интернет пространството с линкове към сайта си които са варианти на домейна:
  • geimarski laptopi.kom
  • геймърски лаптопи.com
  • геймърскилаптопи.kom
Така дали ще почне да ме възприема като марка ?
 
От: Какво значи марка brand и как се прави. Оптимизация на марка

Това което си написал е пак оптимизация за "геймърски лаптопи" - просто ползваш различни комбинации и синоними. За утвърждаване на бранд, според мен освен широка рекламна кампания и споделяния в големите социални мрежи, би трябвало гугъл да гледа дали имаш бизнес адрес, дали си рег. в гугъл плейсес, гугъл мапс, телефон, жълти страници и тн. Общо взето сигурно има доста странични фактори извън ключовата дума.

http://www.submitshop.com/2011/11/07/how-google-determine-if-its-brand-name-or-not

ето малко инфо на англ. виж какво пише за Nike - ако търсят Nike jackets, Nike skirts, Nike еди кво си, значи това е бранд и пише, че най-важното нещо е търсенето от самите хора, те определят дали това е бранд или не.
 
От: От: Какво значи марка brand и как се прави. Оптимизация на марка

Да кажем че сайта ми е геймърски-лаптопи.com, ако засипя интернет пространството с линкове към сайта си които са варианти на домейна:
  • geimarski laptopi.kom
  • геймърски лаптопи.com
  • геймърскилаптопи.kom
Така дали ще почне да ме възприема като марка ?

Къде виждаш тука марка???

hatre.com е зает. (но се продава)

hatre.net е свободен.

Убеди гошо, че hatre означава лаптопи, и ще имаш марка. :| Не е толкова трудно.

Между другото, кока кола според гошо не е бранд. Или поне ред бул излиза преди нея.
 
От: Какво значи марка brand и как се прави. Оптимизация на марка

Хубави мнения казахте и двамата. "Убеди гошо, че hatre означава лаптопи, и ще имаш марка." - това най-много ми хареса. Трябва да намеря някакви подобни на темата на How Google determine if its Brand Name or Not. От както взе да се говори, че точните домейни щели да отпадат, защото като намали марка били несериозни, ми се върти в главата, марка с точен домейн, а също и защото имам едни на кирилица който много ми харесва и няма да го сменям.
 
От: Какво значи марка brand и как се прави. Оптимизация на марка

силна оптимизация ти трябва на сайта..
 
От: Какво значи марка brand и как се прави. Оптимизация на марка

силна оптимизация ти трябва на сайта..
На мен не ми трябва да лаптопи, за нещо много по-слабо, но питам защото има и сайтове като за жената, за жената и се чудя дали ГГ ги възприема като сайтове или като фрази. Ако е уникална марката измислена дума - да, но за такива често срещани думи не знам как реагира и за това питах
 

Горе