Какво изгубихме с края на социализма

От: От: От: Какво изгубихме с края на социализма

Точно заради архивите са по-напред, сигурно ги продават на западна Европа и САЩ като сценарии за филм, че да са по-добре от нас.

Икономика, историята, политически причинно следствени връзки не са ти ясни ... троли си на воля, от мен толкова по темата. Дано баща ти налее малко здрав разум що е избягал, хората на дали бягат от комунистическият ти рай ей така.
 
От: От: От: Какво изгубихме с края на социализма

Икономика, историята, политически причинно следствени връзки не са ти ясни ... троли си на воля, от мен толкова по темата. Дано баща ти налее малко здрав разум що е избягал, хората на дали бягат от комунистическият ти рай ей така.

Дано промивката на мозъци да не се окаже необратима :arrow:
 
От: Какво изгубихме с края на социализма

Ти продължаваш да показваш некомпетентността си по темата.
Нали именно щото сме в периферията на война и тук е било най-леко са се запазили всички производствени капитали - кой според теб изкупува всичко тогава?

Кой според теб поддържа със суровини немската източна армия ?
 
От: Какво изгубихме с края на социализма

Кой според теб поддържа със суровини немската източна армия ?

Ми не знам кой, ама с немците сме съюзници и немците са купували от нас. За това документи има.

Даже и може да питаш по-възрастните хора по селата. Всички ще ти кажат, че ако в селото им е идвал немски закупчик си е плащал за всяка закупена стока.
 
От: Какво изгубихме с края на социализма

Здравко, нагълтал си се с пропагандни комунистически тези, като пате с говна. Айде сега, докажи нещо от това, което пишеш.
 
От: Какво изгубихме с края на социализма

Ми не знам кой, ама с немците сме съюзници и немците са купували от нас. За това документи има.

Даже и може да питаш по-възрастните хора по селата. Всички ще ти кажат, че ако в селото им е идвал немски закупчик си е плащал за всяка закупена стока.

Значи са слизали от Русия до някое българско село на пазар и после пак се връщали ?
 
От: Какво изгубихме с края на социализма

Значи са слизали от Русия до някое българско село на пазар и после пак се връщали ?
Доказателства Здравко, не партизански приказки. Чакаме.
 
От: Какво изгубихме с края на социализма

Гледай какво интересно вероятно гей довел комунизма в Китай http://www.vesti.bg/razvlechenia/ly...mier-na-komunisticheski-kitaj-bil-gej-6047762
Да не се окаже, педерастия повсеместна още преди сформирането на ЕС. Сега да не излизат книги и за нашите гей величия от него период?
 
Последно редактирано:
От: Какво изгубихме с края на социализма

Суверенитет, армия, пари развитие, позиции и още много неща.
Ай да ме обори някой!!!
 
От: Какво изгубихме с края на социализма

Суверенитет, армия, пари развитие, позиции и още много неща.
Ай да ме обори някой!!!

Суверенитет - от фалита на БГ 1960 тотално сме зависими от СССР. Живков, защо според теб ни е предлагал за 16-та република - щото сме били много независими ли?
Армия - като изключим авангардните технологии и стотиците танкове/самолети и т.н всичко е било СССР, отново нулев суверенитет
Пари за Развитие - това ми е любимо. Какво развитие наливане на пари в мъртво родени проекти? В началото на 80-те парите са капут! И почва ударно увеличение на дългове - до такава степен се докарахме режим на тока при наличие на АЕЦ и мощности!
Позиции - какви позиции? Няколко външно търговски компании основно реекспорт на суровини, търговия с оръжия и любимото шипване на пари? Какви позиции сме имали - къде някъде нашата дума е била по значима от СССР? Освен на олимипиадите където постояно сме били рязани от СССР друго нищо не сме прокопсали! Заслужаваме 1-во място, но 2-ри или 3-ти щото сме имали силна позиция?

Дори да приемем, че си прав а то не е така защо 1990-та БГ обявява мораториум на плащане на дълга - 500 милиона долара е било плащането. Нали сме били икономически мастодон и коми рай как няма да може си платим едни нивки 500 милки?
Що всички предприятия губят за 1 година пазари и обръщат всичко на загуба и тотална декапитализация?

Ако сме били суверенна държава с пари за развитие и позиции и още много неща, то точно нищо от горното нямаше да се случи!
 
Последно редактирано:
От: От: Какво изгубихме с края на социализма

Суверенитет - от фалита на БГ 1960 тотално сме зависими от СССР.

Този пропагандиран фалит ще ти изяде мозъка. Капитализма е фалирал откакто долара е без покритие, има няма 35-40 години ....
 
От: От: Какво изгубихме с края на социализма

Дори да приемем, че си прав а то не е така защо 1990-та БГ обявява мораториум на плащане на дълга - 500 милиона долара е било плащането. Нали сме били икономически мастодон и коми рай как няма

Дълга на България 89г. е 8 милиарда $, но сме имали да взимаме от сделки над 4 милиарда $, добавяме и резерв. Били сме напълно платежоспособни ;)
 

Горе