Какво изгубихме с края на социализма

От: Какво изгубихме с края на социализма

Здравко. Идеята е всеки да работи според възможностите си, а да получава според потребностите си. Ако си марксист за християнство не говори, защото е нелепо и смешно. Християнина дава собствената си "риза" по собствено желание. Исус не му я взима за да я даде , на някой друг.
 
От: Какво изгубихме с края на социализма

Здравко, щото стана много идеологически - я ми кажи, защо Исус е бил разпнат на кръста за да защити учението и да приобщи врага си към него, а всички комуняги избиват всички за да защитят властта си?
А изобщо наясно ли си каква е идеологията на твоя вожд Маркс - за какво се бори и какво е решението му?
 
От: От: Какво изгубихме с края на социализма

Еми ти като виден комунист ако имаш възможност максимум да изкараш 3, а да имаш потребност за 6 за да станеш виден комсомолец кво правим?

ПП Я ми цитирай в кой завет го е казал това Исус?

Тогава казваш, че тати е активен борец и възможностите вече са без значение :lol:
 
От: От: Какво изгубихме с края на социализма

Тогава казваш, че тати е активен борец и възможностите вече са без значение :lol:

Ако кажеш, че дядо пък е бил член на БГ болшвестката партия и я унищожавал цариска инфраструктура, направо няма смисъл комсомолец да ставаш - директно те телепортират в номенклатурата.
 
От: Какво изгубихме с края на социализма

Редче, малко смесени чувства с писанието ти.
Ако някой е станал свръх богат при наличието на правова държава без наличието на държавен паратизъм срастване на капитала с държавата тогава си заслужава и няма какво най-много от него да взимаме.
По добре е единна ставка както сега или необлгаем доход и регресивна система. Така или иначе онзи дето вади по 1 милион чиста печалба ще даде в пъти повече от онзи с 10к при положение, че ползват еднакви услуги, осигурени от държавата.
Ако има свобода на пазара, то спекулата както я наричаш, няма да е има просто защото такава спекула, за която говориш е при наличието на тежки дефицити в стоките - неща осигурени в последните години на комунизма. Та дефицит да има на пазар то има ограничение и почти всички дефицити са следствие на държавата, другото е причинено от форс мажор и няма как цената да не реагира.

А иначе как мислиш как е по-добре да дадем пазарна концесия на едър капитал да експлоатира даден ресурс, да осигурява работа на хиляди хора да осигури проекти на стотици бизнеси, да плаща данъци, да из светли икономиката в сектора и накрая да плаща данък печалба или да си остане стратегическият ресурс в земята?

Иначе всичко е много хубаво, което си го написал - но тя има пак тоталният контрол и пак тотално може се продаде и корумпира - избирането на правилните хора, не е оферта при наличието на такава перспектива в самата система.
За мен държавата трябва да бъде в последният ти ред и защото като няма да дондукракаме паразити и имаме ефективни системи и институции, то няма какво толкова да се ояде този паразит - държавата! Тогава ще има голяма лична отговорност, нещо примерно което го е имало по времето на царска БГ, когато е нямало ДДС, ДоД, Социални, пенсии и т.н.

Тук говорим за системи на управление в света, който има хиляди различния, а не за някакви индивидуален пример с даден човек, леко докасващ темата, както си написал.

Никакъв реален дефицит няма в последните години, да не забравяме, че селското стопанство беше много силно развито. След 89г. складовете гъмжат от стоки, но както казах има голям изкуствен дефицит, който целеше да вземе парите на хората, защото като няма ще платиш и в десеторен размер.

"Не било оферта" Наистина ли си толкова наивен ?

Тази система за която мечтаеш, без почти никаква намеса на държавата, е невъзможна в днешия свят.
 
От: От: Какво изгубихме с края на социализма

ПП Я ми цитирай в кой завет го е казал това Исус?

Във всяка втора дума има намек за братство и взаимопомощ, където и да е отвориш ще е правилното място.
 
От: От: Какво изгубихме с края на социализма

Тук говорим за системи на управление в света, който има хиляди различния, а не за някакви индивидуален пример с даден човек, леко докасващ темата, както си написал.

Никакъв реален дефицит няма в последните години, да не забравяме, че селското стопанство беше много силно развито. След 89г. складовете гъмжат от стоки, но както казах има голям изкуствен дефицит, който целеше да вземе парите на хората, защото като няма ще платиш и в десеторен размер.

"Не било оферта" Наистина ли си толкова наивен ?

Тази система за която мечтаеш, без почти никаква намеса на държавата, е невъзможна в днешия свят.

Когато имплодира фиатната система ще е много близко до реалност, каквато е била примерно преди 100 години по нашите земи.

Дай ми аргумент, че в БГ през 89г. е имало изобилие на всякакви стоки.

Ти верно си комунист - я ми кажи, какво ти говорят диско годините? Тук не говоря за музиката!
 
От: От: Какво изгубихме с края на социализма

Във всяка втора дума има намек за братство и взаимопомощ, където и да е отвориш ще е правилното място.

Ти четеш като дявол евангелето - то и фреснка революция избухва с надслов Liberte;, egalite, fraternite - но нищо комунистическо няма в това.
Също нищо комунистическо няма в думите за братство и взаимопомощ на Исус.

В Царска БГ преди окупацията е царяла личната отговорност - братство и взаимопомощ. Както цари и сега на много места по света, където никога не е стъпвал ботуша на ЧА!

Въпроса беше къде е казал Исус на всеки му според възможностите и потребностите?
 
От: От: Какво изгубихме с края на социализма

Когато имплодира фиатната система ще е много близко до реалност, каквато е била примерно преди 100 години по нашите земи.

Дай ми аргумент, че в БГ през 89г. е имало изобилие на всякакви стоки.

Ти верно си комунист - я ми кажи, какво ти говорят диско годините? Тук не говоря за музиката!

Отиди тази вечер на някой площад с поток от хора и питай мъже, жени 50години +

Не знам за коя фаза говориш, но ако е 80-90г., за съжаление беше предаден източния блок и започна промивката на мозъци, ти си попаднал в спиралата.
 
От: От: От: Какво изгубихме с края на социализма

Ти четеш като дявол евангелето - то и фреснка революция избухва с надслов Liberte;, egalite, fraternite - но нищо комунистическо няма в това.
Също нищо комунистическо няма в думите за братство и взаимопомощ на Исус.

В Царска БГ преди окупацията е царяла личната отговорност - братство и взаимопомощ. Както цари и сега на много места по света, където никога не е стъпвал ботуша на ЧА!

Въпроса беше къде е казал Исус на всеки му според възможностите и потребностите?

Ти приемаш всичко буквално, както и да е. Разбери, че царска България е провал...... Утре ще продължим, че имам и работа, не мога да се занимавам с промити мозъци цял ден.
 
От: От: Какво изгубихме с края на социализма

Във всяка втора дума има намек за братство и взаимопомощ, където и да е отвориш ще е правилното място.

Кой е казал, че не трябва хората да си помагат? Но това е личен избор на хората. Социализъм щеше да е ако Христос минаваше с една бухалка и ти викаше, дай си ризата бе, защото Кольо е активен борец срещу фашизма и не е нужно да работи, ти трябва да му дадеш каквото имаш за да сте равни. Християнство е когато отидеш и си дариш дрехите в църквата или червения кръст или дадеш пари на просяк, социализъм е когато ти взема парите за да ги дам на някой, който не иска да работи, и се изкарам, че аз правя благотворителност.

Това да си комунист и християнин, трябва да си на много тежка субстанция. Да не говорим, че дори и ги сравняваш.

"Лудвиг Фойербах, Карл Маркс, Фридрих Ницше са само част от многобройните немски философи, които отричат божественото начало и остават критични към религията." С това наясно ли си? :oops:
 
Последно редактирано:
От: От: От: Какво изгубихме с края на социализма

Ти приемаш всичко буквално, както и да е. Разбери, че царска България е провал...... Утре ще продължим, че имам и работа, не мога да се занимавам с промити мозъци цял ден.

Царска БГ е провал?

Чудно ми е Ред-а дали ще те остави да излезеш от мишата си дупка, а още по чудно ми е какви аргументи ще дадеш.

Да точно за 80-90 говоря и стъпвам всичко на архивни документи.

Виж сега на работа си добре си помисли къде влизаш и какви аргумент имаш защото тука, които пишем обичаме да има фактологическа подплата на дадена теза - с агенция ЕЖК или комунистически измислици царска БГ бе зле, комунизма падна от вън ние комунисите сме ебати пичовете ... ясно ти е колко жалък ставаш, дано да го правиш за парите!
 
От: От: Какво изгубихме с края на социализма

Ти обаче вярно си комунист.!

Не, това не е комунизъм. Комунизмът в основата си е отворен към останалите нации и хора, т.е., един комунист нема как да има против хората от други страни, че и да ги обижда. Нещо повече, комунизмът в изначалната си версия отрича държавата, т.е., няма как някой да е комунист и да ми говори какъв проблем е работата в друга страна, или да протестира, че нещо било произведено другаде. Това не е комунизъм.
Предполагам, цялата тази тема всеки си я пише от компютър, който си е произвел сам, най-много с продукти купени от Женския пазар, но произведени тук, разбира се.
 
От: Какво изгубихме с края на социализма

Редче, малко смесени чувства с писанието ти.
Ако някой е станал свръх богат при наличието на правова държава без наличието на държавен паратизъм срастване на капитала с държавата тогава си заслужава и няма какво най-много от него да взимаме.
По добре е единна ставка както сега или необлгаем доход и регресивна система. Така или иначе онзи дето вади по 1 милион чиста печалба ще даде в пъти повече от онзи с 10к при положение, че ползват еднакви услуги, осигурени от държавата.
Ако има свобода на пазара, то спекулата както я наричаш, няма да е има просто защото такава спекула, за която говориш е при наличието на тежки дефицити в стоките - неща осигурени в последните години на комунизма. Та дефицит да има на пазар то има ограничение и почти всички дефицити са следствие на държавата, другото е причинено от форс мажор и няма как цената да не реагира.

А иначе как мислиш как е по-добре да дадем пазарна концесия на едър капитал да експлоатира даден ресурс, да осигурява работа на хиляди хора да осигури проекти на стотици бизнеси, да плаща данъци, да из светли икономиката в сектора и накрая да плаща данък печалба или да си остане стратегическият ресурс в земята?

Иначе всичко е много хубаво, което си го написал - но тя има пак тоталният контрол и пак тотално може се продаде и корумпира - избирането на правилните хора, не е оферта при наличието на такава перспектива в самата система.
За мен държавата трябва да бъде в последният ти ред и защото като няма да дондукракаме паразити и имаме ефективни системи и институции, то няма какво толкова да се ояде този паразит - държавата! Тогава ще има голяма лична отговорност, нещо примерно което го е имало по времето на царска БГ, когато е нямало ДДС, ДоД, Социални, пенсии и т.н.
В Царство България отново си имал тоталната власт, все пак говорим за авторитарна държава. Въпросът е, че не говорим просто за система, а за идеология. И при комунизма, и при демокрацията, тия отгоре правят нещата най-вече за себе си, а не за държавата, родината или народа си. Просто трябва да си малко луд, за да се отречеш от всичко и да работиш за полза роду. Много от нашите велики държавници в миналото са такива. Тогава няма как да корумпираш такава система, защото тези хора ще предпочетат да умрат, отколкото да опетнят името си или да предадат идеалите си.
 
От: Какво изгубихме с края на социализма

А относно мнението на Здравко, че България била провал по време на Царството, това е въздухарско мнение, което не е базирано на факти. Аз смятам, че ако Царството е провал, то след това НРБ е адът на земята, месомелачката която унищожи всичко българско, отне собствеността на хората и ги направи панелни зомбита.
 
От: Какво изгубихме с края на социализма

В Царство България отново си имал тоталната власт, все пак говорим за авторитарна държава. Въпросът е, че не говорим просто за система, а за идеология. И при комунизма, и при демокрацията, тия отгоре правят нещата най-вече за себе си, а не за държавата, родината или народа си. Просто трябва да си малко луд, за да се отречеш от всичко и да работиш за полза роду. Много от нашите велики държавници в миналото са такива. Тогава няма как да корумпираш такава система, защото тези хора ще предпочетат да умрат, отколкото да опетнят името си или да предадат идеалите си.

Е аз не говоря за идеологията на власт, а повече от икономическо-социален план - до 30-те в БГ икономиката е била много либерална, дори паднах какви облаги е правила държавата ако внасяш външен капитал и ноухау/технологии и ги наливаш тук. След 30-те почват наченките на протекционализъм, но са кратки - излизването на капитал и технологията яко вдигат икономиката, а и сме имали и перфектна среда за това - почти навсякъде е имало неограничени възможности без значение сектора. Също говоря и за социума в частта лична отговорност - всички видни лица от градове/села/паланки са давали доброволно голяма част от богатствата си за различни каузи и най-вече са се грижили за хората си.

За държавниците не ми се спори, сигурно знаеш какво е говорил Буров за тях. Може да сме били монархия, но всичко пак се е дърпало от НС, не от Царя. Истината е че хората са вярвали в ценности като труд, честност, отговорност, висок морал и силна съзидателна култура - мисля, че това е било ядрото на успеха, а не идеологическата власт.
 
От: Какво изгубихме с края на социализма

До 30-те години икономиката не е кой знае колко цветуща, нещата се оправят след преврата 1934 г., така съм чел аз.
 
От: Какво изгубихме с края на социализма

До 30-те години икономиката не е кой знае колко цветуща, нещата се оправят след преврата 1934 г., така съм чел аз.

Около 30-та след депресията се търсят нови пазари - все едно Китай след 90-та, но в основната отново стой силната нерегулирана икономика.
 
От: Какво изгубихме с края на социализма

По време на Априлското въстание и последвала саморазправа са убити 20 свещеника.
Само за 3 месеца - от септември до декември 1944 г. в България, окупирана от Червената армия, са убити 2000 свещеника.
 

Горе