Какво изгубихме с края на социализма

От: Какво изгубихме с края на социализма

Ама пусни оригинала де... ама ха...

01-_24_1.jpg
 
Последно редактирано:
От: От: От: От: От: Какво изгубихме с края на социализма

- нали ти е ясно, че любимият ти комунизъм стъпва на огромното богатство в БГ до 6 Сеп 44 преди да ни окупират!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Излез от филма, България върви що-годе добре до Първата световна после пълен провал.
 
От: Какво изгубихме с края на социализма

Хубаво нещо да се знае историята на народа ти, ще разбереш какво е филм и какво е било реалност.
Вместо да пишеш талаш виж каквато си пожелаеш статистика от 1919 до 1944 и после се хили като психично нестабилен.
 
От: Какво изгубихме с края на социализма

Хубаво нещо да се знае историята на народа ти, ще разбереш какво е филм и какво е било реалност.
Вместо да пишеш талаш виж каквато си пожелаеш статистика от 1919 до 1944 и после се хили като психично нестабилен.

2 капитулации + балканса ?
 
От: Какво изгубихме с края на социализма

2 капитулации + балканса ?

И въпреки това след ПСВ, до 44-та създаваме такава огромно богатство за толкова кратко време където малцина са го направили. Именно над това богатство стъпва комунизма.
Не мога да разбера ти на олимпийският принцип ли пишеш в момента или съзнателно пишеш талаш?
 
От: От: Какво изгубихме с края на социализма

И въпреки това след ПСВ, до 44-та създаваме такава огромно богатство за толкова кратко време където малцина са го направили.

Ха, ха след ПСВ почти до 1930 година не знаем къде се намираме, ако за 10 години се създава огромно богатсво от слабо развита технологично страна, просто не знам. Като добавим, че Германия заграбва поне 2/3 от стопанството ни през ВСВ, просто не виждам за какви богаства говориш. Ако не бяхме под крилото на Съветския съюз след ВСВ, щяхме да ядем големия от "великите сили". И между другото царска България прави само криминални глупости за тези 40 години.
 
От: Какво изгубихме с края на социализма

Като добавим, че Германия заграбва поне 2/3 от стопанството ни през ВСВ
Може ли с конкретни факти.

И между другото царска България прави само криминални глупости за тези 40 години.
И тук ако може, какви са тия криминални глупости.
 
От: Какво изгубихме с края на социализма

Може ли с конкретни факти.


И тук ако може, какви са тия криминални глупости.


Кой мислиш, че поддържа немските войници със суровини на източния фронт ?

---

Сега не ми се изброяват факти, но тъй като споменах ВСВ, 40-та година СССР (Сталин) ни е предложил да направим съюз за взаимопомощ и да ни върнат западна, източна Тракия и беломорието. Естествено всичко това е в изгода на СССР, но и за България. Като добавим факта, че руснаците може би щяха да превземат и Цариград и сега нямаше да е турски. А "цар" Борис отказва. След това влизаме в Тристрания пакт и :twisted:, това ако не е престъпление.....
 
От: Какво изгубихме с края на социализма

Имаше и хубаво и лошо, но сега май е по-интересно. Преди беше скука:)
 
От: От: От: Какво изгубихме с края на социализма

Ха, ха след ПСВ почти до 1930 година не знаем къде се намираме, ако за 10 години се създава огромно богатсво от слабо развита технологично страна, просто не знам. Като добавим, че Германия заграбва поне 2/3 от стопанството ни през ВСВ, просто не виждам за какви богаства говориш. Ако не бяхме под крилото на Съветския съюз след ВСВ, щяхме да ядем големия от "великите сили". И между другото царска България прави само криминални глупости за тези 40 години.

Ти да не си син на партизанин?
Ще кажеш ли какво точно ни заграбват немците, като ние сме увеличили земите си именно заради тях? Ясно ли ти е че немците са ни били боен партньор от ВСВ и като цяло за целият период след освобождението до 44-та са ни били един от малкото военно-икономически партньори в запада и за капак са помагали и защитавали нашите интереси. Колкото и странно да е и сега през 2015 търговският ни оборот с Германия е най-голям близо 11,5 милиарда лв с друга страна няма такива резултати.
Как щяхме да го ядем големият като гърците ли?

Дай ми каквато и да е статистика в твоя полза показваща, спад по какъвто си искаш икономически показател от 1919 до 1944. Пак ти казвам историята е хубаво нещо да се знае! А не какво ти се е щяло да стане или някой ти е разправял, че ще стане.

Преди да ми отговориш, само ми кажи имало ли е фашизъм в БГ и фашистки преврат - това ще е лакмус да разберем какви са ти познанията за него период щото само глупости пишеш!
 
Последно редактирано:
От: От: Какво изгубихме с края на социализма

Кой мислиш, че поддържа немските войници със суровини на източния фронт ?

---

Сега не ми се изброяват факти, но тъй като споменах ВСВ, 40-та година СССР (Сталин) ни е предложил да направим съюз за взаимопомощ и да ни върнат западна, източна Тракия и беломорието. Естествено всичко това е в изгода на СССР, но и за България. Като добавим факта, че руснаците може би щяха да превземат и Цариград и сега нямаше да е турски. А "цар" Борис отказва. След това влизаме в Тристрания пакт и :twisted:, това ако не е престъпление.....
Ти обаче яко си се филмирал.
Предложен ни е бил пакт след Пакта Рибентроп-Молотов, когато все още между Германия и болшевиките е нямало война и това, което са ни предложили е запазване на политическият режим и помощ при нападение от трета страна в замяна са искали да сложат военни бази. Също така явно любимите ти комунисти са забравили да ти споменат, че по същият начин Литва, Латвия и Естония няколко месеца по-рано подписват и биват анексирани от СССР.
А за суровините, те са потичали от всякъде - виждал ли си какво е контролира БГ като териотрии през ВСВ?

Много ми е забавно да споря такива като теб където знаят за историята от коми учебниците или от този сорт - аз говоря комунетата ни окупират и стъпват на огромно богатство, ти ми говориш за ВСВ, където до 44-та Юли освен няколкото бомбандировки сме минали тихо по тревата с присъединени обратно територии.
 
От: От: Какво изгубихме с края на социализма

Кой мислиш, че поддържа немските войници със суровини на източния фронт ?

---

Сега не ми се изброяват факти, но тъй като споменах ВСВ, 40-та година СССР (Сталин) ни е предложил да направим съюз за взаимопомощ и да ни върнат западна, източна Тракия и беломорието. Естествено всичко това е в изгода на СССР, но и за България. Като добавим факта, че руснаците може би щяха да превземат и Цариград и сега нямаше да е турски. А "цар" Борис отказва. След това влизаме в Тристрания пакт и :twisted:, това ако не е престъпление.....
Смешни са тия ти твърдения, има една таблица със сравнението на престоя на Вермахта с престоя на ЧА по нашите земи, ще ти я пусна, като я изровя.
Колкото до второто, има няколко неща:

- аз лично не съм чувал за такова предложение, което най-малкото звучи абсурдно, защото тези земи не са на СССР, че да ни ги връща. Дай конкретния документ или предложение, кой го е отправил, кога и т.н.
- 1940 г. Райха и СССР са съюзници по силата на пакта Рибентроп-Молотов (39-41ва). Крайовската спогодба е сключена под тяхното крило (с която ни се връща Добруджа). Т.е. присъединяването към тристранния пакт през 1941 г. не е било акт на агресия срещу СССР по това време. Дори българските комунисти по това време зоват това да се случи:

10561609_684490714976138_4729921581518999364_n.jpg
 
От: От: От: От: Какво изгубихме с края на социализма

Ти да не си син на партизанин?



Дай ми каквато и да е статистика в твоя полза показваща, спад по какъвто си искаш икономически показател от 1919 до 1944. Пак ти казвам историята е хубаво нещо да се знае! А не какво ти се е щяло да стане или някой ти е разправял, че ще стане.



Преди да ми отговориш, само ми кажи имало ли е фашизъм в БГ и фашистки преврат - това ще е лакмус да разберем какви са ти познанията за него период щото само глупости пишеш!

Баща ми дори е политически емигрант ;)

--

Каква статистика искаш, аз да нямам документален военен архив, казах ти че чак 1930г. все още се лекуваме от пораженията на ПСВ.

--
Припомням ти че под нахален натиск от страна на Германия влизаме във ВСВ. Дори Царя признава, че България има големи вътрешни и външни политически проблеми и не е готова за война, сигурно от огромното богатсво трупано 10 години.
 
От: От: От: Какво изгубихме с края на социализма

Смешни са тия ти твърдения, има една таблица със сравнението на престоя на Вермахта с престоя на ЧА по нашите земи, ще ти я пусна, като я изровя.
Колкото до второто, има няколко неща:

- аз лично не съм чувал за такова предложение, което най-малкото звучи абсурдно, защото тези земи не са на СССР, че да ни ги връща. Дай конкретния документ или предложение, кой го е отправил, кога и т.н.
- 1940 г. Райха и СССР са съюзници по силата на пакта Рибентроп-Молотов (39-41ва). Крайовската спогодба е сключена под тяхното крило (с която ни се връща Добруджа). Т.е. присъединяването към тристранния пакт през 1941 г. не е било акт на агресия срещу СССР по това време. Дори българските комунисти по това време зоват това да се случи:

10561609_684490714976138_4729921581518999364_n.jpg

Те не са на СССР, но така са искали получат по-голямо влияние на Балканите, което е в техен плюс, заради старата им имперска амбиция да владеят проливите.

--
Как да не е било :X този пакт между Германия и СССР е бил само формален, защото е бил удобен и за двете страни по това време. И двете страни са били наясно, че рано или късно ще се сблъскат.
 
От: От: От: От: От: Какво изгубихме с края на социализма

Баща ми дори е политически емигрант ;)

--

Каква статистика искаш, аз да нямам документален военен архив, казах ти че чак 1930г. все още се лекуваме от пораженията на ПСВ.

--
Припомням ти че под нахален натиск от страна на Германия влизаме във ВСВ. Дори Царя признава, че България има големи вътрешни и външни политически проблеми и не е готова за война, сигурно от огромното богатсво трупано 10 години.

Голям уклон към болшевиките имаш ...
Виж архивите примерно на БНБ 1919-1944 и спри да се излагаш. Само за периода 30-39 около 3 пъти има ръст почти на всичко, което се произвежда и особен но каквото се изнася!
От 2/3 заграбване сега нахален натиск - ти направо си като фурнаджийска лопата. Я да те питам стана ми забавно за него период почти всяка страна изпитва вътрешни и външни проблеми, но икономически основно все пак няма и 10 години от Великата Депресия като редица страни не са се възстановили, но за разлика от това БГ бележе увеличение по всички икономически показатели и въпреки големите проблеми те са били до един политически - сякаш не знаеш за болшевишките мераци и именно това са ни проблемите. Та на базата на проблемите избора ни е бил обединение на земите и независимост или смазани от вермахта, макар че това е било официалното становище, задкулисно сме имали с немците съгласие да сме на тяхна странна.

Пак ти казвам спри да си измисляш историята, а си прочети историята.
 
От: От: От: От: От: От: Какво изгубихме с края на социализма

Голям уклон към болшевиките имаш ...
Виж архивите примерно на БНБ 1919-1944 и спри да се излагаш. Само за периода 30-39 около 3 пъти има ръст почти на всичко, което се произвежда и особен но каквото се изнася!
От 2/3 заграбване сега нахален натиск - ти направо си като фурнаджийска лопата. Я да те питам стана ми забавно за него период почти всяка страна изпитва вътрешни и външни проблеми, но икономически основно все пак няма и 10 години от Великата Депресия като редица страни не са се възстановили, но за разлика от това БГ бележе увеличение по всички икономически показатели и въпреки големите проблеми те са били до един политически - сякаш не знаеш за болшевишките мераци и именно това са ни проблемите. Та на базата на проблемите избора ни е бил обединение на земите и независимост или смазани от вермахта, макар че това е било официалното становище, задкулисно сме имали с немците съгласие да сме на тяхна странна.

Пак ти казвам спри да си измисляш историята, а си прочети историята.

Кое съм си измислил до момента ? Първо ти казах, че на никакви богатсва не са стъпили комунистите. И не забравяй, че пак щеше да има супер инфлация след 44г., ако нямаше национализация.
 
От: Какво изгубихме с края на социализма

Като в оня виц.

Социализмът има две хубави неща:

1. Свърши.
2. Никога няма да се върне в онази форма, в която беше. Или поне докато сме живи повечето от нас.

:lol: :lol: :lol:
 

Горе