Какво й има на Източна Европа.

joseph-stalin-with-baby-long-shot.jpg
maxresdefault.jpg

Викаш педофилията се търпи :D
 
Всеки пише, драска, чете и преписва.
Аз затова не споря как и от коя страна Наполеон е влязал в опожарената от руснаците Москва.
Колко от форумците са родени през 70-те години? Май няма никой.
Така, че четете и запомнете.
Нандибанди бе писала:
като човек, скачал по площадите в подкрепа на ''демократичните сили", мога да кажа, че през соца не беше никак хубаво, ама сега е още по-зле.
Затова иде реч, че с нетърпение чакахме тортата т.е демокрация.
А той фасуля прегорения бил по-хубав!
 

Гроздобер - рекламна фотография за ДСО “Булгарплод”, 70-те години на ХХ век​


Ама това за случайноста е твоя фантазия, как да ти го дообясня? Журналист е, работата му е да е по събития и да е там. Споделя кадри от АРХИВА си, т.е. това, което е видял, това е снимал, какво е публикувал и дали въобще е публикувал в цензурираните медии е друг въпрос.
Дай да продължим теорията за режисираните снимки, че съвсем се обърка.

Тая снимка е от лостбългария, другите режисирани снимки разгледа ли ги?
Явно не мое да фанеш иронията. Ти му обясняваш, че за приказки против режима те съдят, то ти вика снимал си квото си иска, това е реалността. Добре, прав си, така е, чакаме да падне режима в Северна Корея и корейския Джони да извади архива, та да видим гроздобера как е минавал с песен на уста и какъв рай е било.

До тогава можем да търсим седемте разлики. Ето една не-рекламна снимка, млади баби гледащи в хоризонта с усмивка на уста берат ябълки за да преизпълнят петилетката, другаре взимайте пример.

1670306465547.png
 
И тука малко градски легенди са това. Дядо ми е замесен в опита за преврат на Иван Тодоров - Горуня и ген. Цвятко Анев срещу Тодор Живков. А аз и баща ми сме кръщелници на ген. Анев. Тамалко е субективно това с приказките, дългите коси, музиката или ходенето на църква и последващия "терор"...
Ма лъжа е как, свобода е било тогава на всеки ъгъл чуваш AC/DC, задължителните бригади всъщност са доброволни, лагера Белене е бил пансион, а в неделя всички вкупом на литургия, църквата е процъфтявала и вярата е била силна.

В сравнение със СЕГА е било супер.
Не ми слагай думи в устата.

Храна (минус банани), индустрия, армия, култура, образование, медицина - в световния топ по доста положителни показатели.

Пък сега ядеш ГМО и канцерогенна продукция от братска Полша, понеже ЕУ-то прецака родното земеделие.
Топ е било образованието да, затова са махали образователния ценз за другарете началници. Пък вожда на режима е най-образования сред населението. Храната и тя топ, особено салама кучешка радост (що ли са му викале така нз), ей каква радост беше ама само ако "пуснат". Индустрията и икономиката ги видяхме.
 
Последно редактирано:
Ма лъжа е как, свобода е било тогава на всеки ъгъл чуваш AC/DC, задължителните бригади всъщност са доброволни, лагера Белене е бил пансион, а в неделя всички вкупом на литургия, църквата е процъфтявала и вярата е била силна.


Топ е било образованието да, затова са махали образователния ценз за другарете началници. Пък вожда на режима е най-образования сред населението. Храната и тя топ, особено салама кучешка радост (що ли са му викале така нз), ей каква радост беше ама само ако "пуснат". Индустрията и икономиката ги видяхме.
Мъчиш се да се изравниш с Ремайндера ли? Защото не виждам друга причина за глупостите дето пишеш.
 
Мъчиш се да се изравниш с Ремайндера ли? Защото не виждам друга причина за глупостите дето пишеш.
9 страници = 0 аргумента. Вие сте таланти, евалата. Таланти за някой цирк
 
9 страници = 0 аргумента. Вие сте таланти, евалата. Таланти за някой цирк
Реалността не се нуждае от аргументи.

Снимка на занаятчия произвел 5 файтона за 15 години, един град с електричество или железница София-Варна за царския кеф се представят като върховно постижение на индустриализацията в България преди 9ти.

Но износ на стоки за милиарди годишно, развитието на всеки вид промишленост, електрифициране на цялата държава, АЕЦ, стотици язовири и т.н за по-малко от 30 години се представят като актове на терор срещи населението....

Щях да забравя знаеш ли, че лошите комунисти дори позволили да се произвежда Кока-Кола в България през 57-ма мисля беше. Единствената държава в която надписа на бутилката е различен и то на кирилица. Ужас пълен терор над компанията за американска лимонада...
 
Последно редактирано:
Снимка на занаятчия произвел 5 файтона за 15 години, един град с електричество или железница София-Варна за царския кеф се представят като върховно постижение на индустриализацията в България преди 9ти.
Ти живял ли си по това време, щом не си нищо не знаеш, трябва да питаме някой да каже каква е реалността?! Дядо ми разправяше, че е имало много развита индустрия и са ходили всяка година на почивка на Бяло море, а населението е било щастливо и е живяло добре, щото е имало салам за всички.
 
Ти живял ли си по това време, щом не си нищо не знаеш, трябва да питаме някой да каже каква е реалността?! Дядо ми разправяше, че е имало много развита индустрия и са ходили всяка година на почивка на Бяло море, а населението е било щастливо и е живяло добре, щото е имало салам за всички.
Салам едва ли е са виждали 99% от населението преди 44-та. Средно са били п 7-9 човека в една стая. Качамак, просеник, боб, коприва, брашнена каша основни храни на българите през великата индустриализация на царска България. Една газена лампа за цялата къща...
Българите са "ходили" на Бяло море защото сме били окопатори в Гърция като съюзници на Германия.
 
Салам едва ли е са виждали 99% от населението преди 44-та. Средно са били п 7-9 човека в една стая. Качамак, просеник, боб, коприва, брашнена каша основни храни на българите през великата индустриализация на царска България. Една газена лампа за цялата къща...
Българите са "ходили" на Бяло море защото сме били окопатори в Гърция като съюзници на Германия.
От къде знаеш, като не си живял тогава? Дядо друго ми е разправял, той е прав, щото е бил там и е видял.
 
салама кучешка радост (що ли са му викале така нз)
Другото му име беше "РоКоКо" (рога, кости, копита). Допускам, че днешните са много по-добри, защото към въпросните съставки, бяха добавени ГМО соя и всички достижения на химическата индустрия - чуждестранната, не нашата. Ние вече такава нямаме. :)
 
От къде знаеш, като не си живял тогава? Дядо друго ми е разправял, той е прав, щото е бил там и е видял.
Е аз пък съм живял тогава дето уж тормозели хората за музика и църквите и такова нещо не съм видял значи всичко е ток за соца :)
 
Цялата ви работа е такава.

Новоизбраният патриарх Максим излиза от храм паметника “Александър Невски”, София 4 юли 1971 г.


На сутрина на следващия ден всички тези хора вероятно са получили повиквателни за Белене..
 

Прикачени файлове

  • maxim.jpg
    maxim.jpg
    137.4 KB · Преглеждания: 2
Явно не мое да фанеш иронията. Ти му обясняваш, че за приказки против режима те съдят, то ти вика снимал си квото си иска, това е реалността. Добре, прав си, така е, чакаме да падне режима в Северна Корея и корейския Джони да извади архива, та да видим гроздобера как е минавал с песен на уста и какъв рай е било.

До тогава можем да търсим седемте разлики. Ето една не-рекламна снимка, млади баби гледащи в хоризонта с усмивка на уста берат ябълки за да преизпълнят петилетката, другаре взимайте пример.

Виж файлът 26830

Разбрах те, това са две преоблечени партийни секретарки, а ябълките са изкуствени, внос от братски Китай.



4331.jpg


Тука виждаме макети на автомобили, а хората със сигурност са накарани на сила да вървят по улицата, виж как всички гледат в земята от страх.
 
Ти живял ли си по това време, щом не си нищо не знаеш, трябва да питаме някой да каже каква е реалността?! Дядо ми разправяше, че е имало много развита индустрия и са ходили всяка година на почивка на Бяло море, а населението е било щастливо и е живяло добре, щото е имало салам за всички.
Приказки за лека нощ са ти разправяли.
От къде знаеш, като не си живял тогава? Дядо друго ми е разправял, той е прав, щото е бил там и е видял.
Некво прекъсване във връзката м/у поколенията има у вашия род очевидно.
Един прадядо и 2 прабаби помня и си бяха ходещи музеи от царско време - едното разклонение бяха сиромаси, другото - чорбаджии (малък % от селското население).

Освен туй историята на рода ми присъства в 2 книги и има много хубаво описание на бит и ежедневие от онова време.

Въобще българската литература е пълна с исторически доказателства и при нормално функциониращо образование сега нямаше да водим тоя спор.
 

Новоизбраният патриарх Максим излиза от храм паметника “Александър Невски”, София 4 юли 1971 г.


На сутрина на следващия ден всички тези хора вероятно са получили повиквателни за Белене..
Не, получили са капачки за буркани, а може и да не са получили.

1670319617831.png


пп. Някой да е казвал, че църквата е била забранена? В началото са опитали с пропаганда и репресии да отлъчат хората от вярата но след като виждат, че не се получава са внедрили агенти на ДС в семинарията, които са докладвали тея лоши вярващи като потенциални врагове на партията, податливи на чуждо влияние. За жалост с второто успяват, днес масово хората са атеисти и далеч от църквата.
 
Разбрах те, това са две преоблечени партийни секретарки, а ябълките са изкуствени, внос от братски Китай.



4331.jpg


Тука виждаме макети на автомобили, а хората със сигурност са накарани на сила да вървят по улицата, виж как всички гледат в земята от страх.
Не, виждаме реплики на FIAT 124, Ford Falcon и неколко капиталистически Мерцедеса. Виждаме, че хората си пресичат където им падне, на пук на реда и дисциплината.
 

Горе