Какво й има на Източна Европа.

3-4 комундета и тук правят калабалък и човек ще вземе да реши че са мнозинство а реално са миниланен процент
 
Приказки за лека нощ са ти разправяли.

Некво прекъсване във връзката м/у поколенията има у вашия род очевидно.
Един прадядо и 2 прабаби помня и си бяха ходещи музеи от царско време - едното разклонение бяха сиромаси, другото - чорбаджии (малък % от селското население).

Освен туй историята на рода ми присъства в 2 книги и има много хубаво описание на бит и ежедневие от онова време.

Въобще българската литература е пълна с исторически доказателства и при нормално функциониращо образование сега нямаше да водим тоя спор.
Айде ся... дядо ми е по-убав от дядо ти ли ще играем? След като ще водим разговор по спомени, това е положението, дядо тва си спомня, значи е истина.
 
Не, виждаме реплики на FIAT 124, Ford Falcon и неколко капиталистически Мерцедеса. Виждаме, че хората си пресичат където им падне, на пук на реда и дисциплината.

Спокойно, нарушителите са били избити веднага след фото. Западните коли сигурно са на страдалците не успели за се запишат за ред за Лада, втория по-важност проблем(след липсата на банани) на соца.
 
Айде ся... дядо ми е по-убав от дядо ти ли ще играем? След като ще водим разговор по спомени, това е положението, дядо тва си спомня, значи е истина.
Почна да си измисляш щото трудно да се въртят до безкрайност опорките от няколко пропагандни статии.
 
За жалост с второто успяват, днес масово хората са атеисти и далеч от църквата.
Всъщност българинът никога не е бил истински християнин, а езичник, жертва на суеверията. След избухването на демокрацията имаше як наплив към църквите и дори бум на сектите. Поради наглостта и алчността на поповете, разкола в БПЦ и озападнячването на народонаселението, религията не успя се лансира на родна почва.

А днес хората са масово атеисти в световен мащаб и светата троица (Шваб, Сорос, Гейтс) харесва това. ;)
 
Почна да си измисляш ...
Иронията ...
7 страници си измисляте глупости, защото нямате нито един аргумент.
 
Комунета да ти говорят за религия. Падам
Ако визираш мен, аз не съм религиозна - никога не съм била, дори, когато гласувах за СДС и всичките му последващи метастази.

Не агитирам в полза на... Просто обяснявам на графчето, че отново прави кофти внушения.

Днешните миленчета не сте религиозни, щото на родителите ви са им забранявали да ходят на църква... Верно ли е така? Не знам, вие кажете.
 
Не, получили са капачки за буркани, а може и да не са получили.

Виж файлът 26834


пп. Някой да е казвал, че църквата е била забранена? В началото са опитали с пропаганда и репресии да отлъчат хората от вярата но след като виждат, че не се получава са внедрили агенти на ДС в семинарията, които са докладвали тея лоши вярващи като потенциални врагове на партията, податливи на чуждо влияние. За жалост с второто успяват, днес масово хората са атеисти и далеч от църквата.
С какво се различава предаването на вторични суровини срещу капачки за буркани едно време от сегашното предване на кутии от безалкохолно и пластмасови бутилки за токени или купони за отстъпка?

Относно църкавата видимо споделяш масовата пропаганда. През целия ми живот съм познавал хора ваярващи и не вярващи. От моята гледна точка е по-добре малко истински вярващи и много атеисти пред цялата показност да се ходи на църква защото е редно и модно както е сега.
 
Ако визираш мен, аз не съм религиозна - никога не съм била, дори, когато гласувах за СДС и всичките му последващи метастази.

Не агитирам в полза на... Просто обяснявам на графчето, че отново прави кофти внушения.

Днешните миленчета не сте религиозни, щото на родителите ви са им забранявали да ходят на църква... Верно ли е така? Не знам, вие кажете.

През оная ми работа е. Дано Дед Мороз ти прати хубав подарък
 
Какво и има на Източна Европа? - Западна Европа?
 
7 страници разправят някви спомени, без грам факти, обаче някой друг като разкаже някакви спомени и те са измислица. Така спорихме в 1ви клас.

Всъщност българинът никога не е бил истински християнин, а езичник, жертва на суеверията. След избухването на демокрацията имаше як наплив към църквите и дори бум на сектите. Поради наглостта и алчността на поповете, разкола в БПЦ и озападнячването на народонаселението, религията не успя се лансира на родна почва.
Да се смее ли човек, да плаче ли. От езичници, пропусна няколко века и дойде до демокрацията.

Спокойно, нарушителите са били избити веднага след фото. Западните коли сигурно са на страдалците не успели за се запишат за ред за Лада, втория по-важност проблем(след липсата на банани) на соца.
Може и така да е, викни Контрата, да го питаме дали си спомня такива работи, щото лично аз си спомням, че само Мерцедеси имаше навремето, тук там някоя Лада и Жигули да се мерне.
 
От езичници, пропусна няколко века и дойде до демокрацията.
Не си ме разбрал. Българите, които твърдят, че са "набожни" са чисти езичници. Те не познават религията, която твърдят, че изповядват, но ходят в църквата от страх, че шефа ще ги накаже. Спазват си се основно езическите ритуали по нашите географски ширини. Погребваме покойниците си с половината им покъщнина, а на задушница носим храна, пиенье и цигари. Класически езически, а не християнски ритуали.

Суеверни е по-точната дефиниция за 99% от т. нар. "вярващи" в България.
 
Не си ме разбрал. Българите, които твърдят, че са "набожни" са чисти езичници. Те не познават религията, която твърдят, че изповядват, но ходят в църквата от страх, че шефа ще ги накаже. Спазват си се основно езическите ритуали по нашите географски ширини. Погребваме покойниците си с половината им покъщнина, а на задушница носим храна, пиенье и цигари. Класически езически, а не християнски ритуали.
Ми нали тва казвам, ДС за 45г. си свършиха работата, а сега либералните простотии довършват започнатото.
 
Ми нали тва казвам, ДС за 45г. си свършиха работата, а сега либералните простотии довършват започнатото.
Много преди 9ти голяма част от българите са приключили с вярата.
 
Мене няколко комуниста от родата ме фанаха и ме заведоха у църквата при попа да ме кръсти...
... през соца тва.

Та официално се вода ем чадо на социалъзма, ем христиенин.
 
О за такъв парад ще се намерят хора!
То дори от партиите ще им платят платформата. А общината всяка година си чака парада, за да им го одобрят. И така докато всички не попием от евро културата за толерантност и какви ли не други извращение и глупости. Ако ги видят Мусолини и Хитлер, щяха да се обърнат в гробовете си.
 

Горе