Какво купува българина?

bunnny

New Member
Здравейте приятели,

Бих искал да задам няколко въпроса, които от дълго време доста ме вълнуват.

Повече от 10 години живея в САЩ и в Септември ще се прибера в родината за около месец. Да си призная, много се вълнувам и още повече ми е интересно как се е променил живота, и колко "лесно" ще възприема икономическата реалност там. Също така ще използвам времето си там, да "потърся" алтернативни възможности, които(по-късно като се прибера обратно в САЩ) да ми предоставят шанса да стартирам e-store(със седалище в Ню Йорк, САЩ), но съсредоточен в рекламирането и продаването на качествена чужда и българска стока.*

За тази цел, бих искал да чуя вашите мнения, съвети и предложения.

Какво купува българина в сегашната икономическа криза? Какво го интересува, защо точно това иска и какво би предпочел вместо?

Изглежда, че модата на пиратките (сериозно) залязва и българинът търси да купи стока, която задължително трябва да е супер качествена, ефтина и модерна - и най-вече, да го прави - гъзар. Чудя се кой бранш и категория продукт му е в главата постоянно?!

Надявам се, че не съм нарушил правилата на форума и скоро ще получа чудесни мнения по въпроса.

Благодаря за отделеното време.
 
От: Какво купува българина?

Моето мнение е, че българина купува главно глупости и ненужни неща.
И по тази причина, главно, е на този хал.
Това едва ли ще ти помогне в това, за което пишеш, но това е тъжната истина за мен.
 
всякаква електроника би купувал от сащ понеже е по евтина...

ама ни правят на маимуни по митниците като се купува нещо над $30 (избирателно но за повечето пратки да кажем 90% се търчи по гишета за документи все едноче внасяш стока с цели контейнери :(

не е като в англия да ти го донесе куриера вкъщи и каквото имаш да плащаш на държавата куриера да ти поднесе подвижен ПОС терминал да платиш с карта и да си готов... те да се грижат за документите

българина който купува от чужбина пазарува от ес защото от там няма такива бюрократични съпнки стоката си идва във вас / пощата
 
От: Какво купува българина?

Нужните му работи за живеене, българина в момента и да има пари не ги дава понеже не знае как ще е утре.
 
От: Какво купува българина?

Нужните му работи за живеене, българина в момента и да има пари не ги дава понеже не знае как ще е утре.
По-скоро е точно обратното, Вискяр Бг е прав. Масово се купуват какви ли не боклуци и ненужни глупости, а важните неща остават на заден план.
 
От: Какво купува българина?

По-скоро е точно обратното, Вискяр Бг е прав. Масово се купуват какви ли не боклуци и ненужни глупости, а важните неща остават на заден план.
Тук фразата ''важни неща'' може да се тълкува по различен начин, в зависимост от гледната точка. Примерно за Пешо Ланеца от Люлин, важни неща са показни предмети като накити, телефони, добра музика в колата и спойлери, докато други личности са на противоположния полюс.
 
От: Какво купува българина?

Точно там е проблемът, не толкова в нещата които се купуват, а в приоритетите.
 
От: Какво купува българина?

Нужните му работи за живеене, българина в момента и да има пари не ги дава понеже не знае как ще е утре.

:| Прав си, но повечето с парите си гледат да сменят стара техника.
 
От: Какво купува българина?

Имам познати в чужбина, които взимат по 10 000 евро на месец и карат коли за по 2-3 000 евро, а тук в БГ познавам хора, които с 500лв заплата, карат двойно и тройно по-скъпи коли :) Правете си изводите!
 
От: Какво купува българина?

Правим си изводите, хихи. И аз имам такива познати. Доста е странно, но все пак....
 
От: Какво купува българина?

Купува неща, които не му трябват, с пари, които няма, за да впечатли хора, на които не им пука за него.
 
От: Какво купува българина?

българинът е беден, не знам какво чакаш да изкараш от него. Средна заплата от 500-600 лв за цялата страна, сума ти хора не са виждали интернет
От тези дето са виждали едва ли и половината са пазарували някога онлайн.
Т.е няма на кой да вземеш парите. Действай в Хамерканския пазар, едно е 400 млн потребители, друго е 2 млн
 
От: Какво купува българина?

На първо място купува храна, след това китайски стоки и дрехи от магазините за втора употреба. Всеки има скъп телефон - това е символ на престиж, може да ходи с панталон за два лева от китайския, обаче джоба му е увиснал с някой огромен телефон от поне 600 лв. минимум. При разговори се темите са едни и същи - на първо болестите и цените на лекарствата, на второ място - какво са сготвили вчера, какво готвят днес и какво ще готвят утре, като това е в контекста на разговора за цените и промоции в големите супермаркети. Всеки чака листовките с промоциите и сутрин пенсионерите висят още преди отварянето на магазините да купят нещо от поредната промоция. Даже като че ли клюките останаха на заден план сега - кой се оженил, кой се развел, много не ги интересува, обаче като минеш покрай някой познат с чанта и направо си навира носа в нея, ако е непрозрачна, директно те пита какво си купил. Забравих да спомена лекарствата - може да нямат какво да ядат, обаче за лекарства винаги пари имат.
 
От: Какво купува българина?

Според мен, ако предложиш Kindle на добра Цена с доставка (под 200 лв.) можеш да вземеш тази ниша. Няма много конкуренция - фирмите, които продават в БГ ги предлагат на цени над 250 лв. И то за варианта, който в amazon е 79$ и се продава само за САЩ и Канада.
 
От: Какво купува българина?

Има нещо което се купува винаги и това са подаръците, така че неща от рода на часовници, Kindle и други подобни мисля че биха имали успех.
 
От: Какво купува българина?

@стан, с какво от това, което писнах не си съгласен? Аргументирай се! За какво е сивата точка?
Ако не се лъжа, при хора с по-малко от 50 мнения, когато дават репутация, то тя е сива. Независимо дали дават зелено, или червено.
Един вид, са непълнолетни още... ;)
 
От: Какво купува българина?

@стан, с какво от това, което писнах не си съгласен? Аргументирай се! За какво е сивата точка?
Аз харесах поста, съжелявам ако ти е навредило, не съм целял това. Извинявай!

Разбирасе мога да се аргоментирам:
Прочетох всички мнения и твоето е единственото с съчет цифри и примери точно по въпроса.
Открои се сред останалите които намекват или натъртват " колко е беден, прост, българина"
I approve го смятам и като знак на съгласие с теб.
 

Горе