Какво мислите за Исторически парк?

Последно редактирано:
Добре, както казах, не съм експерт и нямам набито око за детайлите. Виждам след петата година при 600 000 туристи 23 милина лв. прогнозна печалба. Все пак ще ми обясниш ли това с покупката на акции от адвоката?
 
Добре, както казах, не съм експерт и нямам набито око за детайлите. Виждам след петата година при 600 000 туристи 23 милина лв. прогнозна печалба. Все пак ще ми обясниш ли това с покупката на акции от адвоката?

Досега ти се показват някакви неща, а ти продължаваш да питаш как по-лесно да си дадеш парите :D
 
Последно редактирано:
Добре, както казах, не съм експерт и нямам набито око за детайлите. Виждам след петата година при 600 000 туристи 23 милина лв. прогнозна печалба. Все пак ще ми обясниш ли това с покупката на акции от адвоката?

Питах нещо да ти липсва, а не да цитираш какво има :) Нали искаш да правиш бързи пари, трябва да четеш между редовете и най-вече да се чудиш какво липсва, като например:
Колко са неопративните разходи - нали има облигационни плащания?
Колко е амортизацията?
Какво се случва с активите/пасивите?
Какво става с паричните потоци?
Колко е данъкът?
Как инвестиция от 100 милиона лева, ще генерира оперативно без гореспоменатите неща близо 90 милиона лева печалба, за 5 години и това се маркетира като огромен потенциал? Не говорим за 900 милиона печалба, а за 90 милиона ...

А иначе, ще купиш от адвоката, той ще направи увеличение на капитала с твоя брой акции + другите и готово.
 
Последно редактирано:
Аз май се обърках нещо:
https://i.imgur.com/kB7PzkU.jpg

За няколко дни, от ограничена серия с карта на преференциална цена от 20 лв, после става на карта на горд собственикс гарантиран нисък вход и накрая до карта, с която ще печелиш 10 години .... wtf момчета @Attacker @RealMoney, някой?
 
Последно редактирано:
Аз май се обърках нещо:
https://i.imgur.com/kB7PzkU.jpg

За няколко дни от ограничена серия с карта на преференциална цена от 20 лв, после става на карта на горд собственикс гарантиран нисък вход и накрая до карта, с която ще печелиш 10 години .... wtf момчета @Attacker @RealMoney, някой?

Купуваш 10 карти и 100 години живот!!! :D
 
@Attacker нова порция забава, мацане и лъжи или показано, как да продаваме мечти и илюзии ...


Гледай след 36 минута обяснява за цените на акциите.

Цените не си ги измислят те, а са следствие на проекта - макар и логично, отново заблуда.

Ако се продадат 350к акции, сега всичките, на още копка, то от къде пари за следващите фази?
Ако се продадат 350к на 140 лв или 49 милки, то мноооого скъпа първа копка ще е това :D

В последствие били определени от световният инвестиционен пазар, та след като не е листнат на борсата и вторичният пазар е химера ... много интересно е с какви очи говорят, че цените били пазарни :D

Цитирам:
За един актив, който аз го взимам за 28 хиляди лева и изчаквайки 4 години ... той ще започне да ми носи 5 хиляди лева ... за да изчакам аз 4 години един актив, който да ми носи 20% възвращаемост пффф то това си е супер сделка.

В последствие казва, че 2022 година трябва да бъде готов проекта напълно - така че, тези 5к идват след 5 години.
Въпросът ми е как по дяволите ще има 25 лв на акция дивидент или спрямо 1 милион акции, това прави 25 милиона лева, та как става това след като след 5-та оперативна година нетната оперативна печалба спрямо техния план е 22 милиона лева. Виж тук - https://www.docdroid.net/uBNtBt0/biznes-plan-ip.pdf страница 117

А супер сделката е да дадеш 28к сега, да чакаш 5 години, този проект да се направи и да стане оперативен и да изчакаш още 1 година, за да почнеш да взимаш дивиденти - това се представя като СУПЕР СДЕЛКА!
Мнение не може да се счита за база на взимане на каквото и да е инвестиционно решение свързано с покупка-продажба на ЦК!
 
Последно редактирано:
@Attacker ако ще ходиш към Италия, да знаеш последната година нищо нова няма и само една скука, но, пък италианците видиш ли ще се избият, за да зърнат бъдещият парк ... или как да хайапваме:
 
Това е бизнес планът:
..............................................................
Билетът за парка е планирано да бъде 35 лв. Отделно вече колкото атракциони си вземе. Аз в Неолитно селище дадох 5 лв. за билет и изхарчих още 30. Не мисля, че ще е проблем да се съберат повече от туристите. Човек на кино или кръчма да иде, изгърмява по 50. Това каква е ползата спрямо риска за Ивелин не виждам какво ме вълнува. Реално той влага почти всичките си пари там + много усилия и време. Но да, неговата възвращаемост ще е несравнимо по-висока от моята. Повече мисля риск-възвращаемост от моя гледна точка. Наистина 3-6 пъти покачване на акциите е доста оптимистичен сценарии. В по-вероятния случай ще е двойно да речем, което не е много за пет години. Малко вероятно ми се струва проектът да се провали изцяло. В света няма подобни исторически атракциони до момента. А биха били интересни.
Сравнението с декарите не мисля, че е удачно. Не смятаме тон пшеница на декър. В Дисни тези 20 хиляди квадратни километра включват и хотелска и ресторантска част, не само атракциона. Паркът няма да е Дисни, но идеята не е да остане световно неизвестен. Зависи от маркетинга.

Относно личния ми инвестиционен профил - в момента имам висока толерантност към риск - добре платена перспективна работа, сравнително млад съм - 31, нямам деца. Дори да сгреша, мога да коригирам грешката. Целта ми е да натрупам капитал бързо и затова търся рискови проекти с висока възвращаемост. Ако инвестирам в по-консервативни инструменти като взаимно фондове или дори по-рисковите индекси, ще съм финансово независим след 30 години - в предпенсионна възраст. Ако не в парка, ще търся друг рисков вариант с потенциално висока доходност. Но например в криптовалутите не вярвам - не ги разбирам добре и нямам идея на къде ще тръгнат. Малко по-добре ми се струват от рулетка.
Да нямаш проблем, че скри пдф-а с бизнес плана на парка?
 
Последно редактирано:
Не, какви проблеми? Просто това е много стара версия.
Просто ми стана любопитно, защото има ....
А имаш ли новата версия?

ПП Инвестира ли в парка?
 
Последно редактирано:
Насочвам внимание към видеото на И.М., което цели да дискредитира Стойне Василев, като наблягам на факта на коментарите под видеото от самия И.М.:

@Attacker специално за теб - безценна реакция на директора щом се разбира, че други имат неговия бизнес план просто безценно:
xjvpV9b.png
 
Аз реших да се направя на ударен и да им пиша да ми пратят поне договора за закупуване на акции.
Та, ето го, да се запознаете и Вие. :D
 

Прикачени файлове

  • akcii.pdf
    66.2 KB · Преглеждания: 46
Аз реших да се направя на ударен и да им пиша да ми пратят поне договора за закупуване на акции.
Та, ето го, да се запознаете и Вие. :D
Kакво казва чл. 183:
Чл. 183. С договора за продажба продавачът се задължава да прехвърли на купувача собствеността на една вещ или друго право срещу цена, която купувачът се задължава да му заплати.

Ей така се прави бизнес се учите - правиш АД емитираш акции на емисия от 1 лв, няколко месеца по-късно адвокат/консултант/човекът Х ти продава неговите акции на цена 140 пъти по-висока, маркетирана като инвестиция в АД, пък то договор за прехвърляне на права :D
 
Последно редактирано:
@Marinov колко акции им каза, че ще купуваш? Вдигнаха ли цената на акцията :D?
 
  • Like
Реакции: Ori
Ами в разговора ми с Г.Д. нямаше думата "акция", говореше се за "дялове", като не можах да разбера един "дял" колко акции е.
Г.Д.: "Има възможност за закупуване на дялове от бизнеса. Цената на един дял е 36 000 лв. След 5 години дивидентът от един дял ще е 5000 лв/г, а дяловете ще са на цена между 70 000 - 100 000 лв.

Това е цената на дяловете до лятото, когато цената ще поскъпне на 42 000 лв. Ако се изкупят всичките дялове, ще се вдигнат цените по-рано
1f642.png
"

Аз: "Кой определя цените на въпросните дялове, като компанията не е публична и не се търгува на Българската фондова борса? Как правно се оформя въпросната сделка по закупуване на дялове? Какъв договор или друг вид правна сделка се сключва между мен и ЮЛ Исторически парк АД? Емитират се акции/облигации или нещо друго? Ако правилно съм разбрал след 5 години ако съм закупил един дял ще получа 5х5000лв/г = 25000 лв. А този дял мога да го продам обратно на ЮЛ Исторически парк АД на посочената от теб цена 70к - 100к лева? В един твой клип, който гледах, казваше, че акциите са по 8500 лева или това беше за Тогедър, може да съм се объркал?"

Г.Д.: "
Там говорех за друго дружество. Цената на нещо се определя от това какво е готов друг да даде за него. В случая с инвестициите в световен мащаб се търсят инвестиции с 5-7% възвръщаемост годишно. При 5000 лв доход от един дял, това значи цена 70 000 лв (7% от 70к са 5к) - 100 000 лв (5% от 100к са 5к). Дивидентите ще почнат след като се построи целия парк, 2022"

Това е. Ценен урок, научен от разговора: "Цената на нещо се определя от това какво е готов друг да даде за него. " Аз съм готов да дам до 10 лева за "дял" в Исторически парк, значи би следвало цената му да е толкова. :D
 
@Marinov Леле този Г.Д. е много наясно - браво :D
Къде е тази възвращаемост от 5-7% когато чак 2022 ще заработи проекта и ще носи доход :D

1 дял е 200 акции

5к дивидент е средно по 25 лв на акция, а те са емитирали 1 милион акции - това са 25 милки дивидент, е как става това, след като по бизнес план максималната оперативна печалба е 22 милиона - https://www.docdroid.net/uBNtBt0/biznes-plan-ip.pdf#page=117
 
Последно редактирано:
Насочвам внимание към видеото на И.М., което цели да дискредитира Стойне Василев, като наблягам на факта на коментарите под видеото от самия И.М.:

@Attacker специално за теб - безценна реакция на директора щом се разбира, че други имат неговия бизнес план просто безценно:
xjvpV9b.png

Видеото и коментарите са потресаващи, но като изключим нападките, са логическо продължение на предишни изказвания на И.М. И да не беше публикувал това видео, вече имахме добра представа колко разбира от инвестиции, какъв финансов консултант е и какви хора работят в Together. ИП също е плод на разбиранията му и си личи, че в някои аспекти липсват знания и опит. А емоционалната нападка срещу Стойне, който е много над И.М. като финансов консултант, няма какво да се коментира.

Together имат и добри инициативи, респект за което, но не можем да кажем на черното бяло. Както съм казвал и преди - пожелавам им сърдечен успех с парка, но цялата ситуация около проекта можеше да бъде организирана значително по-добре и прозрачно.
 
Последно редактирано:
По темата доста хора изписаха коментари.
Интересно ми е колко от вас са виждали други реални бизнес планове? Колко то тях са довели до успешен проект и каква база за сравнение имате?
Също ми е интересно колко от коментиращите самите те са правили бизнес план и работещ и печеливш бизнес?
Друго - колко от коментиращите са инвестирали в друг работещ и печеливш проект в България? Акцентирам на "в България".
И ако изобщо на някой от въпросите ми отговорът е ДА, то този проект със законно финансиране ли е бил, с подкрепата на общински партийни структури ли е бил, с пари от пране на пари ли е бил, проект с евро пари или някакъв друг.
Питам щото аз не съм експерт ама случаен проект без подкрепа на мутри, мафиоти, полит. партии, пари от наркотици или евро пари рядко срещам. Но все пак не казвам, че няма.
Може би е разбираемо всяко нещо, което човек не разбира да му се струва подозрително и измамно, но това не означава, че то е такова. Може би означава, че трябва да потърси отговори. А иначе може да гадае колкото си иска.
Лично аз се съмнявам, някой от коментиращите тук да е направил милионите с разработени бизнеси, най-малкото защото не ми се връзва такива хора да висят по такива сайтове да си чупят пръстите в коментари с догадки или подигравки, още повече че има доста материали по темата ИП.
А който нещо го притеснява или съмнява може да пита ИМ за отговори и сам да си вземе решението кое е измама, кое е глупаво, кое е пирамида, кое е ниска доходност и т.н.
Човекът прави лайв видеа в ютуб през 2 седмици за парка и може на живо да го питате каквото искате и той да ви отговори.
Ако ако нещо не ви кефи, може да му напишете каквото мислите.
А за репликите и дупликите между Стойне и Ивелин няма да коментирам. За мен те са извън темата за ИП и до колкото той ще бъде успешен.
 
По темата доста хора изписаха коментари.
Интересно ми е колко от вас са виждали други реални бизнес планове? Колко то тях са довели до успешен проект и каква база за сравнение имате?
Също ми е интересно колко от коментиращите самите те са правили бизнес план и работещ и печеливш бизнес?
Друго - колко от коментиращите са инвестирали в друг работещ и печеливш проект в България? Акцентирам на "в България".
И ако изобщо на някой от въпросите ми отговорът е ДА, то този проект със законно финансиране ли е бил, с подкрепата на общински партийни структури ли е бил, с пари от пране на пари ли е бил, проект с евро пари или някакъв друг.
Питам щото аз не съм експерт ама случаен проект без подкрепа на мутри, мафиоти, полит. партии, пари от наркотици или евро пари рядко срещам. Но все пак не казвам, че няма.
Може би е разбираемо всяко нещо, което човек не разбира да му се струва подозрително и измамно, но това не означава, че то е такова. Може би означава, че трябва да потърси отговори. А иначе може да гадае колкото си иска.
Лично аз се съмнявам, някой от коментиращите тук да е направил милионите с разработени бизнеси, най-малкото защото не ми се връзва такива хора да висят по такива сайтове да си чупят пръстите в коментари с догадки или подигравки, още повече че има доста материали по темата ИП.
А който нещо го притеснява или съмнява може да пита ИМ за отговори и сам да си вземе решението кое е измама, кое е глупаво, кое е пирамида, кое е ниска доходност и т.н.
Човекът прави лайв видеа в ютуб през 2 седмици за парка и може на живо да го питате каквото искате и той да ви отговори.
Ако ако нещо не ви кефи, може да му напишете каквото мислите.
А за репликите и дупликите между Стойне и Ивелин няма да коментирам. За мен те са извън темата за ИП и до колкото той ще бъде успешен.

След крайната реакция на И.М., явно най-накрая PR отдела на тогедър се активизира - много късна реакция на вашия PR и изключително повърхностна.

Относно въпросите ти - всичките са с ДА и по възможно най-прозрачен път финансирани:

Именно защото инвеститорите не са шарани и искат информация, за това има нещо наречено проспект:
http://www.sirma.bg/wp-content/uploads/2016/09/01_Проспект_Регистрационен-документ-_-Част-1.pdf
 
Последно редактирано:

Горе