Какво мислите за казармата?

От: Какво мислите за казармата?

Крумов, не ти разбирам въпроса. Нелогичен е. Или твърдиш, че никой не е искал да бяга от БГ тогава?

Демократите нали цените волята на мнозинството? Девет милиона българи срещу няколкостотин емигранти..... мисля няма какво да се обсъжда. В края на 70те и 80те години доста българи са могли да излизат легално да работят навън без никакви проблеми и не само в СССР. Франция, Белгия,Германия ( и двете), дори в Англия.
 
От: От: Какво мислите за казармата?

След 44 година не сме водили войни и основната причина е била огромната наборна армия на НРБ + най-модерното въоръжение за онези години.
...
За онези години да, ама за тези години техниката ни е таратор без кисело мляко и краставици. Нека да купят съвременни машини, пък тогава да ме занимават със себе си.
Никой, ама никой няма нужда аз да кибича и да копая градинки няколко месеца. Губя аз, че не мога да си вадя хляба, ами съм в плен. Губи държавата, защото не само че не ми прибира данъци, ами харчи грешни пари да ме облича и храни. Губи и гаджето ми, защото хем не мога да си намеря читава работа преди служба, хем не мога да я издържам докато съм вътре. Тогава бях с една такава домакиня, и майка ми издържаше и мене и нея.
Няма печеливши от наборната служба. Не разбирам лицемерието на подкрепящите това безумие. Искат служба, но не за себе си! Бахти наглеците!
 
От: Какво мислите за казармата?

Подценяването на американската или руската армия е доста нелепо принципно...
Както и надценяването на собствената ни. Както казах и преди - един обикновен дрон от 200 лв е напълно достатъчен срещу нашата армия.
 
От: Какво мислите за казармата?

Демократите нали цените волята на мнозинството? Девет милиона българи срещу няколкостотин емигранти..... мисля няма какво да се обсъжда. В края на 70те и 80те години доста българи са могли да излизат легално да работят навън без никакви проблеми и не само в СССР. Франция, Белгия,Германия ( и двете), дори в Англия.

Да уточним "доста българи" - Ако си от ЦК на БКП или политбюро, или на някакво състезание или конференция. И едно много важно условие, задължително без жената и децата. Защо ли? :)
 

Горе