Какво мислите за казармата?

От: От: От: От: Какво мислите за казармата?

Ти си втория, който се заяжда с мен.Не знам какво толкова направих.Изказах мнение по въпроса това, че не съвпада с вашето не е мой проблем.Да ме водиш ? няма нужда.Не знам как се казва "повиквателна" може би, от страна на държавата, ще отида не се притеснявай.
Направил си, че такива като теб напират да си навират нечистоплътните ръчички в живота на другите. Като си луд за служба - свободен си да постъпиш, дори ще ти плащат и ще си всяка вечер у вас.
Престъпно е да искаш за останалите военопленническа повинност, дето е глад, мизерия, и дори опасна за здравето и живота.
 
От: От: От: От: Какво мислите за казармата?

Направил си, че такива като теб напират да си навират нечистоплътните ръчички в живота на другите. Като си луд за служба - свободен си да постъпиш, дори ще ти плащат и ще си всяка вечер у вас.
Престъпно е да искаш за останалите военопленническа повинност, дето е глад, мизерия, и дори опасна за здравето и живота.

Да ти цитирам и аз твоя форум:

Обаче двете години от младостта ни не са били напразно. Като се сетя сега колко спомени имам от казармата, какви невероятни истории сме преживели всички... Е, струва си, друже, усилието. Жив и здрав бъди, па ако и ти рипа още на тая възраст - ти си щастлив чиляк. Някой беше писал по-горе за зен-бата, дали можеш, колега да опишеш кои точно бяха офицерите по твое време? Ако ти е интересно, ще ти напиша подробно кои бяха нашите - имам пълен списък на целия личен състав на батареята ни. Хайде да попеем "Ако битка в небето започне, в неочакван решителен час, ний ще срещнем със изстрели точни всеки вражески полет над нас...", после да пророним сълза за някои, дето вече ги няма, накрая да попсуваме задружно новата власт и застаряващото либидо, пък да си полегнем, доволни, че сме човеци все още и въпреки всичко.
 
От: Какво мислите за казармата?

Всеки трябва да може да реши дали да си губи времето с шапкаджийската гмеж. Не отричам, че имаше и хубави моменти. Долу ръчичките от съдбите на останалите, вие ако искате и цял живот стойте в поделение!
 
От: Какво мислите за казармата?

Ти представяш ли си да разчиташ на казармата, да ти прави добри спомени... Ебахти тъжния живот..
 
От: Какво мислите за казармата?

Брат ми го отървах на косъм, щеше да е от последния набор.
Отивам да си взема бележки от военното в Ямбол и цървула ми вика брат ти изгоря, дейба мама ти пък си викам аз.
След 30 мин спор с мене го писаха с високо кръвно и за го разкарваха по военните болници няколко месеца, като в крайна сметка се отърва.
Приятел се прави на болен и също се отърва, друг директно си плати за да не влезе.
Та щом е толкоз хубаво защо всеки се дърпа да влезе?
 
От: Какво мислите за казармата?

Да не дава Господ проблеми с емигрантите, пък ще видите как ще излизат 40-50 годишни да ни "пазят". Нищо лично към тях, друго си е 20 годишен млад, корав младеж.Явно пишете лоши неща, единствено и само, защото имате ужасни спомени от казармата.Никой не може да ви вини, но да говорите, че няма смисъл от нея е безсмислено ! Тогава отоговорете ми на следния казус :
В патова ситуация сме.Има нови десетки милиони бежанци.Очакваната вълна за България е около 2 до 3 милиона.С какви ресурси бихте ги спрели и по какъв начин.Не разчитаме на 100% на ЕС, да предположим, че ще получим някаква помощ от около 15 000 човека.На жаргонно - ко прайм ?

Днешните млади хора, сме свикнали на по - свободен живот, няма ги онези ограничения важащи преди 25-30 години.От една страна е чудесно, но от другата си е*ало майката.Жалка картинка, нямаме познания за елементарна военна подготовка.Поне покрай шофьорските курсове, има хора, които могат да оказват първа помощ.Каквото и да казвате, си проличава НЕобективното ви мнение по темата.

"Нечистоплътни ръчички" - Дано не си толкова отоворен с всички хора, че не знаеш на кого ще попаднеш, току виж ти благодари за определението.Предполагам имаш лично отношение към мен, тъй като повдигнах тема, която ОЧЕВАДНО ти е болна, дано се възтановиш от получените психически травми.

Нищо лично, така изглежда отстрани.По тази логика при един референдум, ако гласуват един 100-150 хиляди - ЗА (не слагам повече нарочно) значи всички са безмозъчни и трябва да се чувстват виновни, че подкрепят идеята.

По повод на дискусията, ако обичате кажете си мнението за разпуснатата ни армия.Подкрепяте ли това решение, развалените поделения и така нататък.Предполагам искате да живеете в свят пълен с мир и любов, всички да е розово и да сме приятели ? Е няма как да стане, shit hapрens и както се видя през последните месеци, има поводи за притеснение.

Живи и здрави.
 
От: Какво мислите за казармата?

Аз не разбирам как така се притеснявате за бежанците, а за едни около 300 000 (може и да са повече) Турци с българско гражданство, които ако решат да се махнат (къде заради атентатите, къде заради режима и тн.) тогава какво правим? Тях не можем да ги спрем.
 
От: Какво мислите за казармата?

Аз не разбирам как така се притеснявате за бежанците, а за едни около 300 000 (може и да са повече) Турци с българско гражданство, които ако решат да се махнат (къде заради атентатите, къде заради режима и тн.) тогава какво правим? Тях не можем да ги спрем.


Ааа добър ден ! Умишлено не съм включител в темата турците, както и циганите.С цел да няма расизъм и така нататък.
 
От: Какво мислите за казармата?

redrum не издържа и регна още един акаунт :(
 
От: Какво мислите за казармата?

Тъпхеро, не се доказвай за пореден път, ако обичаш. Питай шефа на форума дали съм си регнал втори ник.
 
От: От: Какво мислите за казармата?

Мда.. гордо пазят някой да не напусне страната.
Нима да напуснеш страната си е вече някаква ценност?
 
От: От: Какво мислите за казармата?

...

"Нечистоплътни ръчички" - Дано не си толкова отоворен с всички хора, че не знаеш на кого ще попаднеш, току виж ти благодари за определението.Предполагам имаш лично отношение към мен, тъй като повдигнах тема, която ОЧЕВАДНО ти е болна, дано се възтановиш от получените психически травми.

Нищо лично, така изглежда отстрани.По тази логика при един референдум, ако гласуват един 100-150 хиляди - ЗА (не слагам повече нарочно) значи всички са безмозъчни и трябва да се чувстват виновни, че подкрепят идеята.

По повод на дискусията, ако обичате кажете си мнението за разпуснатата ни армия.Подкрепяте ли това решение, развалените поделения и така нататък.Предполагам искате да живеете в свят пълен с мир и любов, всички да е розово и да сме приятели ? Е няма как да стане, shit hapрens и както се видя през последните месеци, има поводи за притеснение.

Живи и здрави.
Не знам на кого говориш, но тълпа насила събрани гащници не са армия. Това, че са ме заточили в поделение с още 500 циганина - не прави България по-защитена. Днешните войни се водят с машини, не с марш на скок. Врагът дори няма да си направи труда да посети мястото, където ще те очисти, в случай на конфликт.
 
От: От: Какво мислите за казармата?

Не знам на кого говориш, но тълпа насила събрани гащници не са армия. Това, че са ме заточили в поделение с още 500 циганина - не прави България по-защитена. Днешните войни се водят с машини, не с марш на скок. Врагът дори няма да си направи труда да посети мястото, където ще те очисти, в случай на конфликт.

Говориш без да мислиш. В цялата българска история от ханските времена до ВСВ армията ни е била от събрани задължително хора. И тази тълпа насила събрани гащници е изковала победи над много по-силни врагове и за тях се говори по целия свят и днес.

Разбирам, че явно си от някой сте по-лабилни и не ви понася ако не ви дундуркат и рупате трюфели сутрин ама почнахте вече съвсем глупости да дрънкате.

EgraphiX след като целия зор е бил да се минава границата какво блееш тука?
 
От: От: Какво мислите за казармата?

Говориш без да мислиш. В цялата българска история от ханските времена до ВСВ армията ни е била от събрани задължително хора. И тази тълпа насила събрани гащници е изковала победи над много по-силни врагове и за тях се говори по целия свят и днес.

Разбирам, че явно си от някой сте по-лабилни и не ви понася ако не ви дундуркат и рупате трюфели сутрин ама почнахте вече съвсем глупости да дрънкате.
Това е било по времето на пра-дядо ти. Може сам да провериш как шепа американци наритват задниците с лекота, на цели държави. Днес се воюва с машини, и изобщо няма смисъл да ми губят времето години преди повиквателната, и няколко месеца вътре. После обратна адаптация...
Единствено шкембелиите в нашия парламент може да се възползват от такива като теб, за да си запазят статута от народната любов. Както знаеш - използваха армия във "възродителния" процес.
 
От: От: Какво мислите за казармата?

Може сам да провериш как шепа американци наритват задниците с лекота, на цели държави.
Изброй войните, които са спечелили САЩ, ако обичаш.
 
От: От: Какво мислите за казармата?

Това е било по времето на пра-дядо ти. Може сам да провериш как шепа американци наритват задниците с лекота, на цели държави. .


След 44 година не сме водили войни и основната причина е била огромната наборна армия на НРБ + най-модерното въоръжение за онези години.

Не знам как са наритали цели държави американците или смяташ убиването на няколко диктатора в Африка за спечелена война? Единствената им спечелена война е Войната за независимости то само защото французите са им помогнали
 

Горе