Какво мислите за казармата?

От: Какво мислите за казармата?

Ами честно да ти кажа масово се бутаха да учат за да не ходят в казарма. Сега се бутат да учат защото тате е обещал ГОЛФ 4-5-6-7 и т.н и безплатно море 5 години. На 17-18 - 25 години с успешен бизнес и жена и деца + кариера малко холивудски изглежда.

Никой няма предвид връщането на казармата в предишния и вид. Има достатъчно начини да бъде направено. Под формата на летни лагери последните годни на средното образование например. Никой няма да му стане нищо ако 30 или 45 дни едно лято да е на военно обучение и на военен режим. Или 6 месеца интезивно обучение след завършване на средно образование и който е служил тези 6 месеца получва преференции при кандидатстване във ВУЗ. В Израел е нещо подобно, службата не е задължителна. Но всеки служил в армията го смятат за по-хай левъл от този дето не е служил. И от това имат облаги в цивилния живот.

Холивудско или не, но поне едно от тях си е напълно възможно. Не е толкова трудно да се намери добра работа/собствен проект като уебсайт(освен ако не ти се работи разбира се) особено ако си в по-големите градове и имаш малко по-специфично образование. Дори и да не е всеки все пак е един процент, който ще плати тази цена.
Това е друго. Бих се съгласил и подкрепил вариант едно за 30-45 дни, но 6 месеца без университет, е това няма как да стане :). Едно в края на основното образование е един от моментите, в които човек трябва да учи най-много за да се представи успешно на изпитите. Също така половин година интензивно, ти развалят останалата половин година, понеже няма как да се променят програмите на училищата заради това. А пък да не говорим за идеята някой да получи бонус при кандидатстване в университет, който малко или много се предполага, че ще приемат хората, които имат необходимите знания и резултати от изпитите. Идеята е, че темата поне за мен е малко или много невъзможна за дискутиране без да се знае какъв точно е формата. Дори двете предложения, които предлагаш са много различни и имат проблеми с тях. За облагите, да някои може да имат, но хората захванали се с някой проект(какъвто и да е) губят, облагите ще са за по-несериозните, които тогава потенциално ще се научат на дисциплина. Струва ми се глупаво да буташ хората, които са успели някак си в сметка на другите.

Това ми е идеята. Аз нямам представа как работи цялата тази задължителна казарма в страните където има. Но не е моя работа да знам. По-скоро е работа на хората, които искат това да стане така да информират останалите, да ги убедят, че това ще стане и ще ни донесе някакви позитиви. Без абсолютно никакъв план, никакви проекти това няма да стане, което прави целия спор/дискусия тук от близо 80 страници малко ненужна.

Само за да е ясно, аз съм СТРАШНО против предишния тип задължителна казарма. Но може да се съглася, че цялата идея има някакви позитиви в зависимост как цялата идея се преструктурира.
 
От: Какво мислите за казармата?

Според мен правилната насока е професионалната войска. Хубаво е да има часове по военно обучение в училищата, където да се придобиват общи познания по оцеляване и боравене с оръжие. Съвременната война е много различна и няма нищо общо с отминалите времена. Общо взето с едно копче може да се затрие цялата планета...

Колкото до възпитанието, това трябва да правят родителите.
 
От: Какво мислите за казармата?

Странното е, че тия, дето мрънкат за казарма, войска и тн. не ги виждам да тичат към поделенията да се записват за войници..
 
От: Какво мислите за казармата?

Странното е, че тия, дето мрънкат за казарма, войска и тн. не ги виждам да тичат към поделенията да се записват за войници..
Страшна логика.

Значи, ако искам да имаме качествена полиция, за да не ми обират къщата, трябва да стана полицай?

Значи, ако искам да имаме качествено здравеопазване, за да се лекувам при нужда, трябва да стана лекар?
 
От: От: Какво мислите за казармата?

Холивудско или не, но поне едно от тях си е напълно възможно. Не е толкова трудно да се намери добра работа/собствен проект като уебсайт(освен ако не ти се работи разбира се) особено ако си в по-големите градове и имаш малко по-специфично образование. Дори и да не е всеки все пак е един процент, който ще плати тази цена.
Това е друго. Бих се съгласил и подкрепил вариант едно за 30-45 дни, но 6 месеца без университет, е това няма как да стане :). Едно в края на основното образование е един от моментите, в които човек трябва да учи най-много за да се представи успешно на изпитите. Също така половин година интензивно, ти развалят останалата половин година, понеже няма как да се променят програмите на училищата заради това. А пък да не говорим за идеята някой да получи бонус при кандидатстване в университет, който малко или много се предполага, че ще приемат хората, които имат необходимите знания и резултати от изпитите. Идеята е, че темата поне за мен е малко или много невъзможна за дискутиране без да се знае какъв точно е формата. Дори двете предложения, които предлагаш са много различни и имат проблеми с тях. За облагите, да някои може да имат, но хората захванали се с някой проект(какъвто и да е) губят, облагите ще са за по-несериозните, които тогава потенциално ще се научат на дисциплина. Струва ми се глупаво да буташ хората, които са успели някак си в сметка на другите.

Това ми е идеята. Аз нямам представа как работи цялата тази задължителна казарма в страните където има. Но не е моя работа да знам. По-скоро е работа на хората, които искат това да стане така да информират останалите, да ги убедят, че това ще стане и ще ни донесе някакви позитиви. Без абсолютно никакъв план, никакви проекти това няма да стане, което прави целия спор/дискусия тук от близо 80 страници малко ненужна.

Само за да е ясно, аз съм СТРАШНО против предишния тип задължителна казарма. Но може да се съглася, че цялата идея има някакви позитиви в зависимост как цялата идея се преструктурира.
Има вариант. Кандидастваш, приемат те и след това отиваш да служиш, като през време на службата ти пазят мястото.
 
От: От: Какво мислите за казармата?

Има вариант. Кандидастваш, приемат те и след това отиваш да служиш, като през време на службата ти пазят мястото.
Виж който не е ял войнишка чорба - как не знае колко невъзможно е да си намериш работа преди казарма.
 
От: От: Какво мислите за казармата?

Виж който не е ял войнишка чорба - как не знае колко невъзможно е да си намериш работа преди казарма.
Говоря за унивеситет, гений.
 
От: От: Какво мислите за казармата?

Говоря за унивеситет, гений.
Хората ходят в университет да си отложат и съкратят службата, ти за обратното говориш. Такъв шашав човек не съм виждал.
 
От: От: Какво мислите за казармата?

Хората ходят в университет да си отложат и съкратят службата, ти за обратното говориш. Такъв шашав човек не съм виждал.
Ти сигурен ли си, че работиш нещо различно от калайджия? Отговорът ми беше към колегата, който казва, че военното обучение ще му пречи на унивеситета. Аз му казвам, че може да го приемат първо, да служи 3-6 месеца и после да отиде да учи, като мястото му ще се пази.
 
От: От: Какво мислите за казармата?

Ти сигурен ли си, че работиш нещо различно от калайджия? Отговорът ми беше към колегата, който казва, че военното обучение ще му пречи на унивеситета. Аз му казвам, че може да го приемат първо, да служи 3-6 месеца и после да отиде да учи, като мястото му ще се пази.
Какво значи калайджия?
Не проумявам върховната глупост да те приемат в университет, и да се юрнеш да служиш. Защото след като се дипломираш - военопленническата ти повинност ще е значително по-кратка.
И кой ще те пусне да се включиш по средата на учебната година? Дето не си служил, ами май не си и учил! Щото постоянно говориш наизуст, по картинка.
Така и не разбрах кой ще го води това обучение, както го наричаш? Лоената топка на 1000 лева заплата, вероятно дори бруто? Повечето деца си изкарват повече, дори в стажанстските си дни.
 
От: Какво мислите за казармата?

Нямаш елементарна езикова култура, а си тръгнал акъл да даваш. Освен това тролиш като първолак, аз ти пиша нещо, ти не го четеш и си пишеш твоите глупости. Каква среда на учебна година, къде съм казал за такова нещо? А дали съм учил или не, не бери грижа, гледай себе си, чети книжки и се ограмотявай.
 
От: Какво мислите за казармата?

Нямаш елементарна езикова култура, а си тръгнал акъл да даваш. Освен това тролиш като първолак, аз ти пиша нещо, ти не го четеш и си пишеш твоите глупости. Каква среда на учебна година, къде съм казал за такова нещо? А дали съм учил или не, не бери грижа, гледай себе си, чети книжки и се ограмотявай.
"Аз му казвам, че може да го приемат първо, да служи 3-6 месеца и после да отиде да учи, като мястото му ще се пази. "
Това ти го написа, не аз.
ГЛупости са тия на нереализиралите се в друго шапкари. Дето се бутат да тровят живота на цялото годно мъжко население, и на жените им.
На какво може да ме научи некадърният военен, може ли все пак да ми отговориш? Щото все "обучение" го наричате. Тия тикви поне веднъж да ни бяха оставили да си закърпим каските и мешките, и по една боя... Така и не се видях като войник, ами все като одърпани пленници се мъкнехме по караули. За гладомора и мизерията ти дадох линкове.
 
От: Какво мислите за казармата?

"Аз му казвам, че може да го приемат първо, да служи 3-6 месеца и после да отиде да учи, като мястото му ще се пази. "
Това ти го написа, не аз.
ГЛупости са тия на нереализиралите се в друго шапкари. Дето се бутат да тровят живота на цялото годно мъжко население, и на жените им.
На какво може да ме научи некадърният военен, може ли все пак да ми отговориш? Щото все "обучение" го наричате. Тия тикви поне веднъж да ни бяха оставили да си закърпим каските и мешките, и по една боя... Така и не се видях като войник, ами все като одърпани пленници се мъкнехме по караули. За гладомора и мизерията ти дадох линкове.

Дай сега да направим лек разбро по демократичните правила:

- 2000-3000 ( 90 % от които са се самонаранили било поради глупост, било поради малоумие) с телесни повреди на фона на 200-400 хиляди отслужили без никави проблеми.
- всеки офицер има гражданска специланост и много от тях има след военна добре развиваща се кариера
- в няколко поста обясних на какво може да те научи казармата ( това, че някой не може сам да си извади поуката и ползите говори само зле за интелекта му )
- храната не е каот в РИЦ , но за сметка на това питателна и достатъчна за да наддадат на килограми повечето служещи, условията няма как да каот в Sana Spa Resort & Wellness - Св.Св. Константин и Елена. Все пак си в казарма не на курорт. Русенско легло с пружина, спално бельо и три одеала + 2та к-та дрехи бойни и парадни ако се водят мизерия ....

Та така по демократичнте мерки мнозноството отслужили са били добре здравословно, нахранени и облечени тоест всичко е ОК. 10% недоволковци винаги има.
 
От: Какво мислите за казармата?

2000-3000 ( 90 % от които са се самонаранили било поради глупост, било поради малоумие) с телесни повреди на фона на 200-400 хиляди отслужили без никави проблеми.
Има повече инвалиди пострадали в морно време, отколкото от войни. Статистиката и мен ме учуди.
- всеки офицер има гражданска специланост и много от тях има след военна добре развиваща се кариера
Тъкмо по мое време ги бяха емнали на съкращения, та лично видях как се бяха насрали. Има и читави шапкари, но 80% са пълни некадърници. Плащат им без да се иска нещо в замяна, на свободния пазар са гола вода.
- в няколко поста обясних на какво може да те научи казармата ( това, че някой не може сам да си извади поуката и ползите говори само зле за интелекта му )
Извадих си, научих се да скатавам.
- храната не е каот в РИЦ , но за сметка на това питателна и достатъчна за да наддадат на килограми повечето служещи, условията няма как да каот в Sana Spa Resort & Wellness - Св.Св. Константин и Елена. Все пак си в казарма не на курорт.
Яденето на такива количаства медузи неимоверно вдига холестерола, направо може да умреш от това. Аз не ги ядох, карах на кифли от лафката.
Русенско легло с пружина, спално бельо и три одеала + 2та к-та дрехи бойни и парадни ако се водят мизерия ....
Мизерни непрани одеала, дрехите ми бяха нови и ОК. Единственото читаво нещо в казармата бяха удобните, но избеляващи дрехи. Не държа на външен вид, това е единственото измислено нещо. Споменаха, че струват над 200 лева тогавашни пари, бяха доста надценени, и там е падала лапачка.
Та така по демократичнте мерки мнозноството отслужили са били добре здравословно, нахранени и облечени тоест всичко е ОК. 10% недоволковци винаги има.
С най-висока смътност сме в Европа. От тия мизерии и боклуци не се мре за един ден. И ти извадих сума ти цитати, как са ги държали на гладомор, не са само мои думи. Военната тиква е нагла до степен да те остави гладен, за да го занесе у тях и да нахрани кучето си. Лично съм виждал някои неща, вкл. ходих в дома на един майор да му оправя компа, и спах у тях. Тоя не можеше да говори с дъщеря си!

Какво значи недоволко, като не искам да гледам тая измет дори от километър! Да си живеят безсмисления живот, и да не се бъркат в моя!
 
От: Какво мислите за казармата?

Здравейте, аз съм на 18 в момента и съм твърдо ЗА казармата.Каквото и да ми обясняват, там се става истински мъж.Не по дискотеките на половин литър концентрат и да се мислим за безсмъртни.
 
От: От: Какво мислите за казармата?

Здравейте, аз съм на 18 в момента и съм твърдо ЗА казармата.Каквото и да ми обясняват, там се става истински мъж.Не по дискотеките на половин литър концентрат и да се мислим за безсмъртни.

Един гей ще си остане гей и след казармата. В казармата също се пие и то не малко. Истински мъж е доста общо понятие и се интерпретира по различен начин
 
От: От: Какво мислите за казармата?

Здравейте, аз съм на 18 в момента и съм твърдо ЗА казармата.Каквото и да ми обясняват, там се става истински мъж.Не по дискотеките на половин литър концентрат и да се мислим за безсмъртни.
Да те заведа за ръчичка, ако искаш???
http://www.md.government.bg/bg/documents_obiaviKonkursi.html
 
От: От: Какво мислите за казармата?

Един гей ще си остане гей и след казармата. В казармата също се пие и то не малко. Истински мъж е доста общо понятие и се интерпретира по различен начин


Един гей, може да си остане такъв, но ще бъде подготвен при едно военно положение или при бездствено такова.Там може да се пие, но и всяка сутрин се става в 5, изграждат се навици и най - важното характер и чувство за отговорност.Друго си е казармата, не те знам на колко си, може би имаш лоши спомени ?
 
От: От: От: Какво мислите за казармата?

Да те заведа за ръчичка, ако искаш???


Ти си втория, който се заяжда с мен.Не знам какво толкова направих.Изказах мнение по въпроса това, че не съвпада с вашето не е мой проблем.Да ме водиш ? няма нужда.Не знам как се казва "повиквателна" може би, от страна на държавата, ще отида не се притеснявай.
 

Горе