Какво мислите за казармата?

От: От: От: Какво мислите за казармата?

Ей така може да направим и 170 страници тема. Основно се изказват хора, дето си нямат на идея какво е вътре. Обаче утре ще отидат да гласуват моето дете да ходи в "казарма". И гласът им ще тежи колкото на тия, дето имат идея. Не е ли тъпо?
Сирия какво общо има - наумили си американците да се бъркат, и толкоз. Да не би да си мисли някой, че с виртуозните умения за въртене на мотики - ще ги спрем, ако си наумят нещо?

Напълно съгласен, но и твойта казарма няма нищо общо с истинската казарма :-o
Щабаджийче и писарче всеки може да стане, сигурно си и прескачал до вкъщи... баси казармата
 
Re: От: Какво мислите за казармата?

Не че съм напълно съгласен, но това малко ли е? Швейцарците за 48 ч. могат да мобилизират 2 милиона запасняци!!! Не като ония умник горе, който щял да бяга с жената и децата, ами ако не те пуснат да бягаш тогава какво ще правиш?

@Кулайс, питам те - с дрони ли се води войната в Сирия? Дроните могат ли да се превземат софтуерно?

писали сме едновременно... предните си постове

в швеицария ще има 2 милиона лесни мишени за дроните, ако пилота знае че всяка групичка с хора с автомати е легитимна цел (армия на врага) а не местните да се събрали на сватба който си носят калашников щото така се ходи навсякъде... ще има много голяма успеваемост и много повече убити при полети на дрони...

Дрони ако се хавкват дали хора отвратени от казармата дали се подкупват... те редовни служители на държавата който трябва да са там да служат и защитават се подкупват, та камо ли събрани от кол и въже...
 
От: Какво мислите за казармата?

Не че съм напълно съгласен, но това малко ли е? Швейцарците за 48 ч. могат да мобилизират 2 милиона запасняци!!!

Така е обаче там няма казарма, а само военно обучение 3-4 месеца. Общо взето тяхната организация на армията няма никакви сходства с това, което е било при нас. Интересувал съм се в подробности за какво става въпрос. Ето един малък пример, който показва огромните разлики:

Как преминава службата във Швейцарската армия ?
Службата преминава горе-долу добре. Войниците (редовни или на сборове) не белят картофи , не мият мръсните съдове, не метат казармите и не дават караул – всичко това се извършва от частни фирми и частни охранители.
http://www.extremecentrepoint.com/archives/7164

Хората там се занимават само с военна и физическа подготовка. Нищо друго не правят. Престоят всъщност е полезен и няма начин да се определи като губене на време. Освен това е само три месеца и няма как да ти спъне кариерното или образователно развитие. Със сигурност швейцарските наборници като завършат обучението са доста по-квалифицирани отколкото са били нашите след двугодишен престой в БГ казармата.

Ако в България въведат казарма като швейцарската, аз веднага ще се запиша доброволно. Това си е безплатно образование в полезни умения. Кой бяга от такова нещо?
 
От: От: От: Какво мислите за казармата?

Ей така може да направим и 170 страници тема. Основно се изказват хора, дето си нямат на идея какво е вътре. Обаче утре ще отидат да гласуват моето дете да ходи в "казарма". И гласът им ще тежи колкото на тия, дето имат идея. Не е ли тъпо?
Сирия какво общо има - наумили си американците да се бъркат, и толкоз. Да не би да си мисли някой, че с виртуозните умения за въртене на мотики - ще ги спрем, ако си наумят нещо?
Тебе като те гледам каква идея имаш, лошо ми става. Колкото до спирането - с тоя пораженчески дух, сигурно те оправят като се навеждаш да си връзваш обувките на улицата. Не се мисли така, бъди поне малко мъж.
 
От: От: Какво мислите за казармата?

Така е обаче там няма казарма, а само военно обучение три месеца. Общо взето тяхната организация на армията няма никакви сходства с това, което е било при нас. Интересувал съм се в подробности за какво става въпрос. Ето един малък пример, който показва огромните разлики:


http://www.extremecentrepoint.com/archives/7164

Хората там се занимават само с военна и физическа подготовка. Нищо друго не правят. Престоят всъщност е полезен и няма начин да се определи като губене на време. Освен това е само три месеца и няма как да ти спъне кариерното или образователно развитие. Със сигурност швейцарските наборници като завършат обучението са доста по-квалифицирани отколкото са били нашите след двугодишен престой в БГ казармата.

Ако в България въведат казарма като швейцарската, аз веднага ще се запиша доброволно. Това си е безплатно образование в полезни умения. Кой бяга от такова нещо?
Точно за това говоря, никъде не казвам, че трябва да се въвежда стария модел на военно обучение. И аз бих се записал, а кой бягал - бягат разни пацифисти путьовци, които обаче в Швейцария ги пращат да копат градинките и да събират боклуци по улиците :-o
 
От: От: От: Какво мислите за казармата?

Точно за това говоря, никъде не казвам, че трябва да се въвежда стария модел на военно обучение. И аз бих се записал, а кой бягал - бягат разни пацифисти путьовци, които обаче в Швейцария ги пращат да копат градинките и да събират боклуци по улиците :-o

или ги праят писарчета като Рабин :lol:
 
Re: От: Re: От: От: Какво мислите за казармата?

Не виждам тия дрони да ги използват за защита на каквото и да било. По същия начин биха могли да бомбандират с всичко, което имат. Като гледам и с дрони и без дрони изгубиха войната в Афганистан. Те къде ли са печелили война, великата наемническа армия съставена от педали и психопати.

Срещу редовна настъпваща към България армия, за да ни окупира, дроните ще са много добро защитно оръжие... те нали ще се привижват на колони по пътя преди да се разгърнат за битка и тогава се вършее с много неуловими за радара и сътоветно за Противо-въздушна отбрана (ПВО) на противника дрони и после презареждане и отново и отнов и отново колкото повече дрони толкова по добре... още преди да са стреляли по нас... наличието на голяма броика би отказало всяка армия... да настъпва

намери някой познат професионален военен и го поразпитай за така изложената стратегия... ти си представяш войната по романтичен начин от минали векове :) когато двете армии са се разгъвали и са се сбъсквали една с друга... сега който контролира въздуха сее смърт на земята в добро и лошо време... най евтния начин да контролираш въздуха е със дрони - очаквам цени 1 към 10 спрямо самолети със стелтова технология...

войска на земята трябва само ако ще окупираш... а достатъчно голяма и мобилна армия със защитни функции може да си поддържаме и професионална... като френския чудестранен легион и останалите пари спестени от казрамата за дрони...
 
От: Какво мислите за казармата?

Коя държава е организирала армията си по подобен начин? Дай ми пример ти казах, иначе другото си остават твои теории. Не съм военен, не съм запознат с дрон технологията в дейтали, обаче виждам че Гърция, Турция и всяка една силна държава въобще, поддържа многочислена армия.
 
Re: От: Какво мислите за казармата?

Коя държава е организирала армията си по подобен начин? Дай ми пример ти казах, иначе другото си остават твои теории. Не съм военен, не съм запознат с дрон технологията в дейтали, обаче виждам че Гърция, Турция и всяка една силна държава въобще, поддържа многочислена армия.

Армията е много закостеняла структура в която трудно се случват реформи, повечето техника със съответните модернизации има доста дълъг живот и за нея са набити милярди не могат така да ги отпишат... ще си я ползват и чак след това ще сменят... не мис е рови за статията на която попаднах вчера но в даден момент през 90 години в американската армия е имало само 50 дрона докато сега са няколко хиляди и текът различни програми за бойни дрони...


ти пишеш за миналото аз ти казвам какво е бъдещето... Контрола на въздуха е основна концепция при воденото на война, хубаво е да имаме самолети само че със нащия бюджет ако купим 10 стелт самолета ще ни смеят - това армия за контрол на въздуха ли е, докато с по евтините дрони си е плюс особено ако са 100 на брои и здраво въоръжени, атакувща армия от турция или гърция трябва да дойде от някъде за да ни окупира (по магистралата през чукарите на планината ще е трудно а и дроните и там ще ги намерят) ако дроните са във въздуха могат да насят удар след удар... имат по малък радарен образ (защото са по малки) освен че са начупени да не отразяват лъчите на радара (много по неуловими са от самолет по технолгията стелт)... врагът не може да ги сваля лесно... бонуси от всякъде


голяма сухопътна армия трябва ако ще окупираш вражеска територия ако няма да я окупираш - дрони и здраво бомбардиране от въздуха на настъпващия враг, като местното население няма раздадено автоматично оръжие в себе си - всеки с автоматично оръжие легитимна цела за пилотите на дроните с цел премахване на диверсантски групи на врага... (който е гледал кадри с дрони оръжията си личат на термо камерите)
 
Re: От: Какво мислите за казармата?

Мисля админа е гледал някой холивудски филм с дрони и е силно впечатлен! :lol:

маи админа е гледал future weapons и доста други оръжейни предавания по дискавъри и нешънъл гиографик и е събирал дълги години вестник всичко за оръжието.... И смята че българската армия въоръжена с калашников по нато стандарт, транспортирана на камиончета с брезент - тръгнала да окупира дадена територия, която се пази само от 100 стелтови дрона няма шанс ще умре по пътя преди да се стигнала и да са слезли от камиончетата и да са дали един изстел по воиници на противника - факт :)

Питай някой ходил на мисия какво мисли дали като се придвижват с камиончета взвод 50 души и знае че ги дебнат дрони от високо е по вероятно да свалят дрона или по вероятно дрона да ги взриви без да са го усетили :)


дроните, както самолетите не стават единствено за окупация за защита са перфектни...
 
От: От: От: От: Какво мислите за казармата?

Напълно съгласен, но и твойта казарма няма нищо общо с истинската казарма :-o
Щабаджийче и писарче всеки може да стане, сигурно си и прескачал до вкъщи... баси казармата
През седмица! Освен това се чудиха за какво да ми дават отпуски. 30% от службата ми са отпуска. Това е казармата последно, не вярвам да се надяваш Тато да възкръсне и да посади нови ракети в задния двор.

redrum каза:
Тебе като те гледам каква идея имаш, лошо ми става. Колкото до спирането - с тоя пораженчески дух, сигурно те оправят като се навеждаш да си връзваш обувките на улицата. Не се мисли така, бъди поне малко мъж.
Mъжът търси решения за себе си и семейството си. Не се учи на кучешко послушание, с оправданието "дисциплина". Не е лесно да си вдигнеш чукалата, и да се не върнеш. Вашият патриотизъм е оправдание за бездействието ви в живота. Споменах, че не се асоциирам с това, на което БГ народът се е превърнал. Баш наведената поза най-добре го описва, както сам спомена!
 
От: Какво мислите за казармата?

Айде да ти секна дроун-ентусиазма -

Army’s New Laser Weapon Can Shoot Down Mortars and Drones


HT_High_Energy_Laser_Mobile_Dem_ml_131220_16x9_608.jpg


Наивно е да си мислиш, че има някакво универсално оръжие на което не са му намерили цаката, особено пък тия дето са го измислили.
 
От: Какво мислите за казармата?

маи админа е гледал future weapons и доста други оръжейни предавания по дискавъри и нешънъл гиографик и е събирал дълги години вестник всичко за оръжието.... И смята че българската армия въоръжена с калашников по нато стандарт, транспортирана на камиончета с брезент - тръгнала да окупира дадена територия, която се пази само от 100 стелтови дрона няма шанс ще умре по пътя преди да се стигнала и да са слезли от камиончетата и да са дали един изстел по воиници на противника - факт :)

Питай някой ходил на мисия какво мисли дали като се придвижват с камиончета взвод 50 души и знае че ги дебнат дрони от високо е по вероятно да свалят дрона или по вероятно дрона да ги взриви без да са го усетили :)


дроните, както самолетите не стават единствено за окупация за защита са перфектни...



Няма лошо, трябва да се мисли напредничаво
Ама дали ще ни разрешат да си купим дрони, нали ни накараха да си намалим армията, да спрем казармата и да си нарежем ракетите
Май трябва да разчитаме само на американските бази и на филмчетата по нешънъл джиографик
 
От: От: От: От: От: Какво мислите за казармата?

Mъжът търси решения за себе си и семейството си. Не се учи на кучешко послушание, с оправданието "дисциплина". Не е лесно да си вдигнеш чукалата, и да се не върнеш. Вашият патриотизъм е оправдание за бездействието ви в живота. Споменах, че не се асоциирам с това, на което БГ народът се е превърнал. Баш наведената поза най-добре го описва, както сам спомена!

1722926_750640624959558_417545892_n.jpg


Христо Ботев

ПИСМО ДО ВЕНЕТА, ДИМИТЪР И ИВАНКА

Мила ми Венето, Димитре и Иванке!


Простете ме, че аз ви не казах къде отивам. Любовта, която имам към вас, ме кара да направя това. Аз знаях, че вие ще да плачете, а вашите сълзи са много скъпи за мене!
Венето, ти си моя жена и трябва да ме слушаш и вярваш в сичко. Аз се моля на приятелите си да те не оставят, и те трябва да те поддържат. Бог ще да ме запази, а ако оживея, то ние ще да бъдем най-честити на тоя свят. Ако умра, то знай, че после Отечеството си съм обичл най-много тебе, затова гледай Иванка и помни любящия те.
Х р и с т а

17 мая 1876
"Радецки"
 
Re: От: Какво мислите за казармата?

Айде да ти секна дроун-ентусиазма -

Army’s New Laser Weapon Can Shoot Down Mortars and Drones


HT_High_Energy_Laser_Mobile_Dem_ml_131220_16x9_608.jpg


Наивно е да си мислиш, че има някакво универсално оръжие на което не са му намерили цаката, особено пък тия дето са го измислили.

ще ги свали ако ги види :) нали врагът трябва да настъпва и да се движи за да приложи окупацията, а и не очаквам тези който са ни продали дроните да ни атакуват, а нали си говорим големи сухопътни армии да ни окупират... ако ние сме в защитната позиция и имаме голяма наборна армия докато врагът ни аткаува с дрони еи така ще ни избиват от раз войничетата няма да разберем как умират мярват профила на автоматично оръжие стрелят....



Униерсално оръжие има и цака няма нали знаеш че избухването на само мисля 300 ядрени бомби (няма значение къде на земята на чия територия ще отрови планетата с радиация и ще е направи негодна за човешки живот на повърхността макар ефекта ще постепенен (хората който не са изложени на директен удар ще имат няколко седмици в който ще знаят че ще умрат докато радиокативните облаци се движа който може ще се окопае дълбоко и ще умира постепенно... и двете големи страни имат по няколко хиляди такива оръжия... еи на това се казва възпиращ ефект...
 
От: Какво мислите за казармата?

Ами баце, прочети статията. Свалил е 6 от 7 от прехвалените ти дрони. А тия дето могат да ни атакуват, могат да си купят противооръжието пак от американците. Не е като да не се е случвало двете страни да пазаруват от едно и също място. Така че, май теорията ти е просто тип:

history-channel.jpg


ще ги свали ако ги види
Абе те и стелтовете бяха невидими, ама у Сърбия ги смъкваха с калашници :lol:
 
Re: От: Какво мислите за казармата?

Няма лошо, трябва да се мисли напредничаво
Ама дали ще ни разрешат да си купим дрони, нали ни накараха да си намалим армията, да спрем казармата и да си нарежем ракетите
Май трябва да разчитаме само на американските бази и на филмчетата по нешънъл джиографик

може да купим от израелците или от фрацузите или от немците (еадс) каквото предлагат макар техните програми да са по назад http://en.wikipedia.org/wiki/Combat_drone .... , някои друг (поне два) Аегис дестроиера, за флота http://en.wikipedia.org/wiki/Aegis_Combat_System, (с които да ги редуваме да ходим на мисии на нато) като трябва да участваме най добре с корабче (а и са с живот по 50 години тези корабчета)

Да си преструктурираме сухопътната армия като френския чуждестранен легион същите условия същите тренировъчни методи, същите заплати... който не покрива норматива аут... по добре по малко но обучени и добре платени отколкото да размотаваме 15 000 наборници като гламави и да се чудим как да ги пишем негодните годни да си запълни бройката

и дотук по добре няма как да го направим, като забогатеем 10 пъти може нещо друго да измислим...
 
От: Re: От: Какво мислите за казармата?

може да купим от израелците или от фрацузите или от немците (еадс) каквото предлагат макар техните програми да са по назад http://en.wikipedia.org/wiki/Combat_drone .... , някои друг (поне два) Аегис дестроиера, за флота http://en.wikipedia.org/wiki/Aegis_Combat_System, (с които да ги редуваме да ходим на мисии на нато) като трябва да участваме най добре с корабче (а и са с живот по 50 години тези корабчета)

Да си преструктурираме сухопътната армия като френския чуждестранен легион същите условия същите тренировъчни методи, същите заплати... който не покрива норматива аут... по добре по малко но обучени и добре платени отколкото да размотаваме 15 000 наборници като гламави и да се чудим как да ги пишем негодните годни да си запълни бройката

и дотук по добре няма как да го направим, като забогатеем 10 пъти може нещо друго да измислим...
Направо те правя министър на отбраната :rolleyes:
Само да не си като предишния министър, дето не беше ходил в казарма... или беше служил в Израел... имаше слухове
Ама ще гласувам за тебе :|
 
От: От: От: Какво мислите за казармата?

Типичен седераст антибългарин с петолъчки за аватар.

Не бъди така груб де, не съм антибългарин и това са звездички, а не петолъчки.

Иначе на тема Българи и цигани може да си поговорим ако искаш ... Не знам къде си служил ама във Враца преди да закрият поделението беше пълно, с айде да ги наречеме роми :)

Мога да ти разкажа и за други поделения ама айде. Знаеш ли кога ще си пусна сина да ходи да се учи на дисциплина с някакви унтерменшени, защото на тебе ти трябвало армия да те спасява.

Между другото гласувай за Бареков (България без цензура) той ще върне казармата и може да те вземе запас. :-o
 

Горе