Какво мислите за казармата?

Направиха ни зависими и беззъби. НАТО ще ни пазат, но в един момент ако не ни опазят, трябва сами да се оправяме, а като гледам цифрите по-горе Турция с водни пистолети ще ни смаже(примерно)
 
От: Какво мислите за казармата?

...........
 
Последно редактирано:
От: Какво мислите за казармата?

А ако ЕС се разпадне след 20-30 години, тогава какво ще правим? Според мен, откъсването на части от България е въпрос на време.
 
От: Какво мислите за казармата?

Направиха ни зависими и беззъби. НАТО ще ни пазат, но в един момент ако не ни опазят, трябва сами да се оправяме, а като гледам цифрите по-горе Турция с водни пистолети ще ни смаже(примерно)


За съжаление е така. Но при добро планиране за 5 години може да се изгради достатъчно стабилна армейска структора дори само от наборници. За липсата на армия колкто са виновни политиците толкова сме виновни и ние българите. Никой на времето не протестира достатъчно ефективно против този закон.
 
От: Какво мислите за казармата?

И кои ще са тия наборници хлапетата дето стоят по цял нощ под балкона ми и пушат марихуана или тези другите дето се насират от страх да не ги набие кварталния гамен. Вие май бъркате понятията драги, армия се прави от професионалисти не от дечурлига на 18 години. Наборната военна служба е най-големия ташак и не напразно я няма в нито една бяла държава.

Аз не виждам защо се създава някаква масова психоза, че някой щял да ни напада. Първо никой няма да ни напада, второ ние сме членове на НАТО и каква е тази чутовна глупост (НАТО ще ни пазат, но в един момент ако не ни опазят) е смятай, че ако НАТО не ни опазят и господ не може да ни опази, още по-малко някакви войничета с акне.

И пак превеждам примера, предвид българщината и ширещата се простащина у нас бихте ли си пуснали децата да служат с някакви кретени и тъпанари само и само да се научат на дисциплина (сапунки, бръснене на Ботев и прочие идиотщини). Май много хора започнаха да си търсят оправдание, защото нямат време да си възпитават момчетата вкъщи и сега реват за казармва да се "поочукат малко" не мога да ви разбера логиката ама грам ...

И какво видЕхте в тая наборна военна служба, станахте супер мъже ли? супер бойци ли? какво научихте не разбирам? айде стига сме се правили на най-големите родолюбци и да мислиме реално.

Волене след 20-30 години, като се разпадне ЕС ние може да не сме живи да го видиме, тогава пак ще се измисли нещо споко!
 
От: От: Какво мислите за казармата?

И кои ще са тия наборници хлапетата дето стоят по цял нощ под балкона ми и пушат марихуана или тези другите дето се насират от страх да не ги набие кварталния гамен. Вие май бъркате понятията драги, армия се прави от професионалисти не от дечурлига на 18 години. Наборната военна служба е най-големия ташак и не напразно я няма в нито една бяла държава.

Направиха ни зависими и беззъби. НАТО ще ни пазат, но в един момент ако не ни опазят, трябва сами да се оправяме

Аз не виждам защо се създава някаква масова психоза, че някой щял да ни напада. Първо никой няма да ни напада, второ ние сме членове на НАТО и каква е тази чутовна глупост (НАТО ще ни пазат, но в един момент ако не ни опазят) е смятай, че ако НАТО не ни опазят и господ не може да ни опази, още по-малко някакви войничета с акне.

И пак превеждам примера, предвид българщината и ширещата се простащина у нас бихте ли си пуснали децата да служат с някакви кретени и тъпанари само и само да се научат на дисциплина (сапунки, бръснене на Ботев и прочие идиотщини). Май много хора започнаха да си търсят оправдание, защото нямат време да си възпитават момчетата вкъщи и сега реват за казармва да се "поочукат малко" не мога да ви разбера логиката ама грам ...

И какво видЕхте в тая наборна военна служба, станахте супер мъже ли? супер бойци ли? какво научихте не разбирам? айде стига сме се правили на най-големите родолюбци и да мислиме реално.

А ако ЕС се разпадне след 20-30 години, тогава какво ще правим? Според мен, откъсването на части от България е въпрос на време.


Волене след 20-30 години, като се разпадне ЕС ние може да не сме живи да го видиме, тогава пак ще се измисли нещо споко!
 
От: От: Какво мислите за казармата?

Да бе, сигурно за това са я махнали. Махнаха я и въобще съкратиха военния щаб, защото това са единствените хора, които евентуално могат да се противопоставят качествено на крадливите демокради на жълтите павета. Щото протестът с танкове не е като протестът на импотентните студентчета с картонените автомати. :-o


Redrum, Respect!!! за всичките ти мнения :)
Хубаво е, че има хора като теб. С това мислене. Но ще е чудесно, да са в политиката и парламента, за да има резултат и да можем да сме поне малко горди с това, че има държава България.
 
От: От: Какво мислите за казармата?

... Никой на времето не протестира достатъчно ефективно против този закон.
Бате, за кое по-напред да протестирам? Трябва на площада да живея. И утре на изборите бабишкера пак ще гласува с бетонната си глава, и пак отначало! Няма шанс, поне докато не изпукат мнозинството лумпени с право на глас, пък и нови попълнения се раждат. Съжалявам, че съм директен, но наистина България се намира в един от най-критичните си периоди, за 1333 годишната си история. И коренът на проблема е вътрешен. Нито Турция, нито Америка, нито Армения или весдесъщият и поп не са ни криви, че издигаме продажни хора да ни разпродават задниците.
Никаква армия не е в състояние да ни спаси, вече. Все едно да лекуваш гангрена с мехлем за напукани устни.
 
От: Какво мислите за казармата?

bgtifo,
отговарям ти само на първото изречение.
Никъде никой не обяснява, че армията, това ще са наборниците, току-що влязли в казарма.
Тези момчета, които завършат и минат казарма не е задължително да стават военни за цял живот.
А да имат елементарни способности за защита, ако им се наложи и то в краен случай на война.
За цивилния и преобладаващо мирен период, им се помага като да отидат да учат в Университет.
Това, че ще са в казарма не е загуба на времето им, защото и там се научават много неща.
За условията, искате да ми кажете, че гадната храна и одеялата, ако са ви били проблем и въшкарниците, студентите къде и как живеят/са живяли по времената, когато е имало казарма? Виждали ли сте студентска стая и живяли ли сте студентски живот? Ако така ще си говорим! Кой какво е минал и къде е по-голяма мизерия. За това пък аз колко мога да ви разказвам ...
Това пред дискотека с ритници да убиеш младо момче-студент, ей така, нормално ли е?
 
Re: От: Какво мислите за казармата?

Балканите винаги са били конфликтен район и винаги ще бъдат, без значение дали има ЕС или НАТО,без значение кой членува в тези съюзи.Пример са Гърция и Турция,конфликта с Кипър, военните действия на двете държави, членки на НАТО,една срещу друга. Само при този пример,самото изказване,че България няма нужда от голяма армия,защото "НАТО ни пази", е смехотворно. Нека погледнем някои съседни държави :
Сърбия - 28 000 армия, без да се броят и паравоенните отряди, с които войската достига 100 000.

Гърция - 180 000 армия в момента, по време на криза и фалирала държава дори купуват стотици нови танкове.

Румъния - 86 000 армия.

Турция - 652 000 армия в мирно време.
*4170 танка
*12 пускови установки за оперативно-тактически ракети
*930 бойни машини на пехотата
*4600 бронетранспортьора
*360 бойни машини на разузнаването
*885 самоходни артилерийски установки
*1330 тежки оръдия
*164 системи за ракетно-залпов огън
*1400 установки за противотанкови ракети
*19 бойни ескадрили
*2 разузнавателни ескадрили
*5 учебни ескадрили
*6 транспортни ескадрили
*1 ескадрила въздушни танкери
*400 самолета Ф-16 и Ф-4 Фантом
*470 вертолета
*110 безпилотни самолета
*13 дизелови подводници
*20 фрегати
*22 ракетни-торпедни катера
*29 миночистача
*106 патрулни кораби
*80 помощни съда

Във времената на Варшавския договор(1945-1989г.) българската армия е била между 120-155 000 войника,5 танкови бригади, тактически ракети,способни да носят ядрен заряд,отделен ракетен полк; тогава планът на България, при нападение от НАТО е бил настъпление. (т.к. всяка държава при потенциална опасност от военни действия изготвя план: отбрана или настъпление).В края на 80-те години в България има 2200 танка,а в Англия са 2000.
Българската армия през 2012-2013 година -24 000 души сухопътни войски,бройката на танковете няма да я споменавам,защото е смехотворна, ракетите са нарязани, всичко е нарязано и разпродадено.
Безотговорно от страна на правителството е да се остави България с такава "армия".България не би била способна да се защити при нападение от някоя съседна държава ( с 1-2 изключения), а какво остава,ако се случи нещо по голямо. Възможността за Трета световна война съществува, споменавана от руски,китайски и американски власти. Това,че сме в НАТО,изобщо не означава,че не трябва да имаме казарма,дори в някои членки на НАТО, казармата е задължителна.

Само забравяш нещо тогава раждали по 120 000+ деца и казармата е била 2 години ... за да постигнеш същия ефект при 60 000 родени трябва 4 годишна казарама... (

Танковете са са са остарели като концепция особено ако няма реактивна броня... танк ти трябва ако ще конкурираш враждебна територия с вражеско население от земята което предимно има леко стрелково оръжие и това ако вече имаш въдушно превъзходство... ако ще се защитаваш от танкове не пращаш танкове срещу тях и

бях гледал едно време защо нато в крайна сметка са се спряли на хеликоптерите като защитно средство ако е тръгнела масирана танкова атака от страна на варшавския договор... без да си спомням терминологията се говорореше за съотношение около 20 - 1 в ползва на хеликоптер срещу танкове...

стреля и се кри е зад хълма, сртеля и се крие за дърветата от 10 километра :) само електрониката над перите се вижда
 
От: От: Какво мислите за казармата?

...
А да имат елементарни способности за защита, ако им се наложи и то в краен случай на война.
...
Това, че ще са в казарма не е загуба на времето им, защото и там се научават много неща.
...
Като с навита пружина сте! За колко време се учи разглобяване на Калашник, дето има 7 блока? За колко време се учи да хвърлиш като камък 1 (ЕДНА) граната? Стига митология, кажи според теб колко време се учи това. За дивите градинарски и чистачески умения няма да питам, предполагам са ни подготвяли да поддържаме кефа на врага с тия градинки и чистене.
Понякога ме хваща бяс как разни домакини, в паузите между турските сапунки, дето не са спали и 1 чАс у войнишка спалня - ми обясняват на мене колко мъж са ме направили и колко неща съм научил.
 
От: От: От: Какво мислите за казармата?

Като с навита пружина сте! За колко време се учи разглобяване на Калашник, дето има 7 блока? За колко време се учи да хвърлиш като камък 1 (ЕДНА) граната? Стига митология, кажи според теб колко време се учи това. За дивите градинарски и чистачески умения няма да питам, предполагам са ни подготвяли да поддържаме кефа на врага с тия градинки и чистене.

Ти по-скоро си като навит с пружина. Въобще не вникваш в думите, които ти пиша и не търпиш възражения и възможност, че има други на друго мнение!
Какво общо има кое за колко се учи? Научил си го. Видял си го, нали? Не е като да си гледал само филми и да си мислиш, че куршумите са халосни или застреляните не умират наистина. Как се възпитава и дисциплинира първично зададената хищническа агресия в човек? С медитация? Йога?
Дай ми извадки за по-успели мъже, които не са минали казарма и са вложили ценното си време в това да работят като бармани и берачи на ягоди.
Условията могат да се подобрят и наборната служба да е важна и полезна.
 
От: От: От: От: Какво мислите за казармата?

...
Дай ми извадки за по-успели мъже, които не са минали казарма и са вложили ценното си време в това да работят като бармани и берачи на ягоди.
Условията могат да се подобрят и наборната служба да е важна и полезна.
Що, всички дето не са покрай дивия шапкар са берачи на ягоди и бармани, така ли? Аз имам точно 1 ден къртовски труд като стаж. Явно имам акъл за нещо повече.
В спално не си спала, медузи не си яла, вероятно и шапкар не знаеш на какво казваме. Не ми правете задължителни вашите простотии, набивайте крак на плаца и си мислете, че ще събаряте Стелтовете с прашки. Просто не ме занимавайте, децата ми един ден, младите хора като цяло... никой не ви е длъжен на простотията. Тя си е за вас!
 
От: От: От: Какво мислите за казармата?

Като с навита пружина сте! За колко време се учи разглобяване на Калашник, дето има 7 блока? За колко време се учи да хвърлиш като камък 1 (ЕДНА) граната? Стига митология, кажи според теб колко време се учи това. За дивите градинарски и чистачески умения няма да питам, предполагам са ни подготвяли да поддържаме кефа на врага с тия градинки и чистене.
Понякога ме хваща бяс как разни домакини, в паузите между турските сапунки, дето не са спали и 1 чАс у войнишка спалня - ми обясняват на мене колко мъж са ме направили и колко неща съм научил.


Бате не само наборна казарма трябва да има, а дори и военни лицей след 8ми клас. Ето ти за 4 години перфектния войник. Пълен панасион, класно образование, 50% от времето физическа и военна подготовка. За 5 години ще има годни за война хора + хилавите наборници подчинени на тях. И като ги натинсне военния закон хърбите по 5-10 години дисцип при провинения. Не наркотици ще забравят ами по нинджи от нинджите ще станат
 
От: От: От: От: Какво мислите за казармата?

Бате не само наборна казарма трябва да има, а дори и военни лицей след 8ми клас. Ето ти за 4 години перфектния войник. Пълен панасион, класно образование, 50% от времето физическа и военна подготовка. За 5 години ще има годни за война хора + хилавите наборници подчинени на тях. И като ги натинсне военния закон хърбите по 5-10 години дисцип при провинения. Не наркотици ще забравят ами по нинджи от нинджите ще станат
То и по мое време имаше фазанария, дори 2 момчета бяха в стаята дето и аз. Няма нужда да натрапвате безсмислените занимания, облечени в камуфлаж - на всички! Няма смисъл от тая игра, като ви влече - играйте си я, не занимавайте 50% от населението, че и женската част страда! Как се чувства майка с деца като и приберат мъжа за някоя годинка бесните фуражки? Сещам се за оня клип - от Индиана Джоунс - някакъв самурай му показва виртуозни владения на меч. Нашето момче го гледа с досада, па го гръмна накрая. Че и вашата работа. То нинджи, то бойци, то Рамбовци. А на практика - диви градинари с изтъпени мотики, да не се изколят с тях.
 
От: Какво мислите за казармата?

Акъла ... колко ти е в повече и за какво повече, не мога да реша на този етап, но ако мислиш че спането в спално и яденето на медузи е най-гадното, което са могли да ти причинят гнусните шапкари, значи нищо не си видял.
Като не ти се е спяло в спално, що не си излизал да си спиш на плаца или по дърветата? Сигурно нямаше да те спрат или накажат. Дори можеше разбиращо да те насочат към друго "заведение" да си починеш от мизерния и несправедлив живот.
Твоите деца ... ще е забавно, ако решат един ден да станат военни. Тогава какво? Как ще ги спреш и разубедиш?
 
От: Какво мислите за казармата?

Не мога да проумея, как някои хора тук не могат да направя елементарната разлика между:

- наборна служба;
- армия на щат;

За всички трябва да има военно обучение, то трябва да се въведе още в училищата. Това, както е писал колегата по-горе, не значи, че всички ще ставаме войници. НО трябва да имаме елементарна култура, как се борави с оръжие (хладно - огнестрелно), как се оцелява в екстремни ситуации, как се реагира при химическа атака, терористичен акт и въобще все неща, които могат само да са от полза на обществото. Обучението може да е няколко месечно, няма нужда от висене години и охрана на обекти. Всеки мъж трябва да тренира психиката си най-малкото, а не като види нож или пистолет да се насира от страх. Сега тези неща ГИ НЯМА и резултатът е на лице - скоро имаше случай, в който 30 минути чакали линейка, човекът умрял, ама никой не се сетил да му направи сърдечен масаж. Защо, щото никой не знае как, защото всички са се паникьосали. Никой нормален човек не иска да се върне армията, каквато е била по времето на соц-а, защото няма нужда от подобна армия, но имаме нужда от армия, от доста по-многобройна от сегашната, модерна армия, най-малкото за охрана на границите и реакции при бедствия и аварии. Няма по-важно нещо от това за сигурността на населението. А останалите можем да сме си цивилни, но да имаме готовност при евентуален конфликт да бъдем полезни, а не като колегата Рабин, да си мислим как първи ще избягаме.
 
От: От: Какво мислите за казармата?

...
Като не ти се е спяло в спално, що не си излизал да си спиш на плаца или по дърветата? Сигурно нямаше да те спрат или накажат. ...
Види се, че идея си нямаш! Медузите и спалното не са гадно дори, оцелява се, а аз си изкарах служба като царче! Мисъл няма при вас, и си натрапвате състоянието на останалите!
В Сибир един майор е карал каторжниците да пълнят каца без дъно. Безсмислието най тежи, хората са го забелязали много преди мен.
Дете също не е лесно да се отгледа, ама не съм чул някой да реве, защото не е безсмислено. Схващаш ли?

редрум, аз дори съм готов да си платя за качествено обучение по оцеляване. Оръжието за мен е религия. Просто тия дето драпат за безплатни роби няма на какво да ме научат. Кой в днешно време ходи да става шапкар, само това ми кажи, ако не те е срам.
 
От: От: От: От: От: Какво мислите за казармата?

То и по мое време имаше фазанария, дори 2 момчета бяха в стаята дето и аз. Няма нужда да натрапвате безсмислените занимания, облечени в камуфлаж - на всички! Няма смисъл от тая игра, като ви влече - играйте си я, не занимавайте 50% от населението, че и женската част страда! Как се чувства майка с деца като и приберат мъжа за някоя годинка бесните фуражки? Сещам се за оня клип - от Индиана Джоунс - някакъв самурай му показва виртуозни владения на меч. Нашето момче го гледа с досада, па го гръмна накрая. Че и вашата работа. То нинджи, то бойци, то Рамбовци. А на практика - диви градинари с изтъпени мотики, да не се изколят с тях.
Ако питаш мене, малко са те тормозили в казармата, повечко е трябвало, да се научиш на малко елементарно уважение към хората с униформа.
 
От: От: От: От: От: Какво мислите за казармата?

То и по мое време имаше фазанария, дори 2 момчета бяха в стаята дето и аз. Няма нужда да натрапвате безсмислените занимания, облечени в камуфлаж - на всички! Няма смисъл от тая игра, като ви влече - играйте си я, не занимавайте 50% от населението, че и женската част страда! Как се чувства майка с деца като и приберат мъжа за някоя годинка бесните фуражки? Сещам се за оня клип - от Индиана Джоунс - някакъв самурай му показва виртуозни владения на меч. Нашето момче го гледа с досада, па го гръмна накрая. Че и вашата работа. То нинджи, то бойци, то Рамбовци. А на практика - диви градинари с изтъпени мотики, да не се изколят с тях.

Каква майка с деца, бре? Ти гледаш ли се какви ги пишеш?

Да се надяваме, че няма да е Хасан, който е направил вече деца на Атиджето, ама не е ли малко раншко на 18-19 един мъж-пикльо да става баща, че и съпруг?!

Те щото им спряха казармата, че сега ги гледам диви и щастливи семейства с по три деца как си джиткат успели на по две почивки в годината и с много любов се събират около масата на Коледа!
Направо ме трогна с това изявление, честно! Насълзиха ми се очите!
 

Горе