Какво мислите за казармата?

От: Какво мислите за казармата?

Интересно ми е какви са тези дрони?
Дайте линк или снимки.
Безпилотни самолетчета. Търси у гугльо.
 
това лети и се използва сега в боини мисии

http://en.wikipedia.org/wiki/General_Atomics_MQ-9_Reaper

300px-MQ-9_Reaper_CBP.jpg



това му е доработкаката която се използва от две години цена между 12-16 милиона долара... (1/10 1/15 от тази на самолет) F35

http://en.wikipedia.org/wiki/General_Atomics_Avenger

Predator-c-avenger-5.jpg

Armament
Internal weapons bay, 3,000 pounds (1,400 kg) capacity. Capable of carrying AGM-114 Hellfire air-to-surface missiles, GBU-24 Paveway III bombs, and GBU-31 and GBU-38 JDAMs.

Това е бъдещето

Засега е се изчислява цена от 60 милиона но но се очаква да падне няколко пъти като започне масово производство... и отново ще гоним 1/10 от цената на самолет с пилот
http://en.wikipedia.org/wiki/Northrop_Grumman_X-47B
а съвсем не самолетче това на снимката до дрона са хора

Range: 2,100+ NM (3,889+ km)
Armament
2 weapon bays, providing for up to 4,500 lb (2,000 kg) of ordnance

800px-thumbnail.jpg
 
От: Re: От: Какво мислите за казармата?

просото исках да покажа че дроните са ефикасни, понеже не ми вярваха се още си е нов оръжие... там военизираните групи са облечени като цивилните и се превозват в цивилни стари джипки. цивилните също носят калашников за самозащита като гледаш от високо не може да кажеш кой какъв е, и се крият в цивилни къщи (старят се да приличат на цивили) като стреляш по къща вдигаш всичко във въздуха...

имах на предвид че ако дроните ползват за защита срещу чужда войска която е облечена във военни униформи, приджива се с различни от масовите цивилни превозни средства, и се знае че като на термо камерата мернеш профил на автоматично оръжие (профилите на оръжия се виждат - ако с тях се стреля за загравят и даже светят) значи е врагът дроните ще са в пъти по ефикасно оръжие и няма да има въобще цивилни жертви...

A те армиите да не мислиш, че се редят като римски легион в полето... Те тези дрони много добри, щом една война не спечелиха западняците а толкова терор създадоха и конфликти. 750 милиарда военен бюджет.



Горните снимки са показателни - това са носителите на демокрация
 
Re: От: Re: От: Какво мислите за казармата?

A те армиите да не мислиш, че се редят като римски легион в полето... Те тези дрони много добри, щом една война не спечелиха западняците а толкова терор създадоха и конфликти. 750 милиарда военен бюджет.

е нали армията трябва да дойде на куп придвижвайки в колони за да окупира дадена територия точно целия куп ще се удря с дроните :) (преди да се разгъне - а и нашия хълмист /планински терен не е като пустинята да се разгънеш както си искаш)

те преди да минат българската граница могат колкото искат да си се окопават само че там не ни пречат ама като я минат окопи няма и веднага са легитимна военна цел... дроните може да си летят на постоянен патрул от по 20 особено ако имаме по голяма бройка

zchinvali001.jpg




NDP1995bvsblog.JPG



NDP+2000+CEVblogA.JPG


за да са незабележими трябва да идват маскирани като туристи с цивилно облекло по пет човека в колата и да разчитат че ще смесят с цивилните :)

ПП с лазерното насочване може да уцели вътре в окоп а на термо камерата ще се види къде е точно групичката

ППП

да си допиша тези дето са казармата и това че ни трябва голяма като персонал наземен персонал армия очакват в някаква точка ние да сме се окопали вражеската армия да се разгъне в широчина и двете армии да се сблъскат и който има повече да наделее или да се борят геройски до последния си дъх ...

някой ще каже ами авиацията на противника

моето очакване е за спиране още преди да са навлезли и няколко метра... Освен това количеството дрони може да играе ролята така нареченото възпиращо оръжие, biarro написа преди доста постве за ракетите дето ги наряза царя (да можехме да ударим коя да е столица в региона и това има възпиращ ефект понеже не е приятно за никое правителство да обяснява на населението си как е нужно да търпи бомардировка, защото министър председателя му иска да се прави на агресор ... но с ракетите щеше да е еденичен удар само с няколко повторения и край) това че някой дрони могат да летят по 20 часа означава дълги бойни патрули в готовност да не ги сащи на земята авиацията на противнига и достатъчно голям обсег, а само с 50 от тях (понеже са по малки от самолет (дават по малко отражение на радара) и са стелтово замислени с начупен дизйн) можем да очакваме над 75% да успеят да преминат през пво на противника незабелязано и да на нанесат същия удар като с ракетите върху столица на врагът... демек много ще си помислят преди да решат да ни пробват колко ни силна армията... Противника може да нанесе въздушен удар по столицата но и ние можем да нанесем ответен такъв...

Сегашната професионална армия е напълно достатъчна за да покрие празнините в жива сила особено с достатъчно количество дрони... може само да им завишим изискванията и заплатите... а вместо да харчим по още милярд на година за казарма да пазаруваме за тези пари дрони ... след няколко години ще имаме достатъчно да са възпиращо оръжие така че да няма война,

(ако имахме пари щях да напиша самолети ама ни трябват 10-15 пъти повече пари...
 
Последно редактирано от модератор:
От: Какво мислите за казармата?

бгтифо, знам че ме мразиш, ама това няма значение:)

Гледаш на нещата прекалено праволинейно, тоест кон с капаци. Ако по някое време се отърсиш от предадените ти по дефаулт принципи от горното ти поколение (смятай родители) и погледнеш на нещата от друга гледна точка, гарантирам ти, че ще постигнеш целите си, защото си упорит:wink:
 
аз да добавя нещо интерсно имаме си прототип на българско бойно дронче от 2010 година (само че много малки бомбички са му закачили) сравнение с големите му брадчета който могат да носят по между един и няколко тона ...но ако можем да го уголемим да го поначупим като дизайн за радарното отражение може да се получи добре на добра цена...

Армстехно Дуло - няма никакви данни изнесени като характеристики http://www.uavglobal.com/armstechno-dulo/
но поне успях да намеря някоя друга снимка

http://uav.faktomer.bg/?History&bg_bla

сайт нямат :oops:

download.jpg

dulo-1.jpg

dulo2.jpg
 
От: От: Какво мислите за казармата?

бгтифо, знам че ме мразиш, ама това няма значение:)

Гледаш на нещата прекалено праволинейно, тоест кон с капаци. Ако по някое време се отърсиш от предадените ти по дефаулт принципи от горното ти поколение (смятай родители) и погледнеш на нещата от друга гледна точка, гарантирам ти, че ще постигнеш целите си, защото си упорит:wink:

Не те мразя бе Влади, с грешно впечатление си останал :)

Е малко се надуваш... ама то самочувствие си трЕбва.
 
От: Какво мислите за казармата?

Аз си мислех,че тук ше се почнат едни казармени истории, а то кво се оказва, че никой не е ходил в казарма, хаха, само млади предприемачи и стари кучета тарикати ли са всички:).
 
От: Какво мислите за казармата?

Аз си мислех,че тук ше се почнат едни казармени истории, а то кво се оказва, че никой не е ходил в казарма, хаха, само млади предприемачи и стари кучета тарикати ли са всички:).


Абе аз съм ходил и и медузи не съм ял, ни ме облъчваха с нещо. За 1.5 години единственото упойващо вещество дето видяхме беше алкохола който си внасяхме. Нито съм стрелял по 3 патрона, а по 3 пълнителя. Стрелял съм със всичко възможно офицерските пистолети, АК - 47, карабина Манлихер, Драгунов, РПГ, СПГ, ЗУ. Мога да обслужвам 3те вида минохвъргачки в БГ армията до като съм накипрен с 40 кг желязо + 3 снаряда за РПГ на гърба.
Мога да карам МТЛБ. Да органирам тактика на взвод за атака или защита в градски или полеви условия. Да поставям мини и да обезвреждам някой модели. И тук хора дето достъпа до казрама им е пияния старшина от съседния блок ще ми обясняват, че нямало нужда от нея.....
 
Последно редактирано:
От: Какво мислите за казармата?

Кой помни на коя манджа викахме "очички" навремето..:lol: Сега се сетих покрай "медузите" и много смешно ми стана:)
 
От: Какво мислите за казармата?

Аз си спомням, че на един съказарменик щях да напиша съкилииник:), толкова не му се седеше в тая гадна казарма,че беше готов да скочи от 3-тия етаж само и само да не е там, но реши, че по-безопасно е да си строши ръката:), сам не можеше така,че беше я увил в чаршаф и дойде при мен с един голям чук с молба да го ударя колкото имам сила, като си я постави на шкафчето, аз разбира се му отказах, не мога да поемам такава отговорност, но при нас имаше всякакви малоумници така,че не след дълго срещу заплащане беше открил човек който да му свърши работа.
След няколко премерени удара резултата беше криво шкафче и здрава ръка:)
Явно трябваше да се удря по-здраво, което криеше и по-голяма опасност да се направят по-големи поразии, сещате се, че резултата не беше добър, не знам какво е станало след това с това момче, но не се върна.

Имаше и други такива един примерно изяде няколко пакетчета с масло за да си докара апандисит, но не успя, докара си разбира се стомашни проблеми:)
Аз не можех да проумея от къде идва това желание в тези момчета да се самонараняват така, толкова ли са слабохарактерни, ами как щяха да се справят с трудностите в живота, ами ако се осакатят за цял живот, това си беше една истинска лудост?
 
От: Какво мислите за казармата?

Аз си спомням, че на един съказарменик щях да напиша съкилииник:), толкова не му се седеше в тая гадна казарма,че беше готов да скочи от 3-тия етаж само и само да не е там, но реши, че по-безопасно е да си строши ръката:), сам не можеше така,че беше я увил в чаршаф и дойде при мен с един голям чук с молба да го ударя колкото имам сила, като си я постави на шкафчето, аз разбира се му отказах, не мога да поемам такава отговорност, но при нас имаше всякакви малоумници така,че не след дълго срещу заплащане беше открил човек който да му свърши работа.
След няколко премерени удара резултата беше криво шкафче и здрава ръка:)
Явно трябваше да се удря по-здраво, което криеше и по-голяма опасност да се направят по-големи поразии, сещате се, че резултата не беше добър, не знам какво е станало след това с това момче, но не се върна.

Имаше и други такива един примерно изяде няколко пакетчета с масло за да си докара апандисит, но не успя, докара си разбира се стомашни проблеми:)
Аз не можех да проумея от къде идва това желание в тези момчета да се самонараняват така, толкова ли са слабохарактерни, ами как щяха да се справят с трудностите в живота?


Смятай колко трябва да си сдухан и тъп за да се самонарянваш. При нас един тъпак се простреля в крака "неволно" строшиха го от влачени по разпити и арести , че дори си дослужи това време
 
От: Какво мислите за казармата?

Аз си мислех,че тук ше се почнат едни казармени истории, а то кво се оказва, че никой не е ходил в казарма, хаха, само млади предприемачи и стари кучета тарикати ли са всички:).
Koлко пъти да го напиша, мислех, че 5 стигат!
Тъкмо гледах "Великите диктатори на Русия". В Колибката, първата част е преведен, за втората не знам, гледах го на руски. Гледайте да видите до каква мизерия води власт на безхаберни фуражки.
Който иска да "става мъж" - и сега има свободен прием, че и платен. Не искам окаяно неуспели в живота да ми се бъркат. Не са 1 ден, не са два.
И 80 години да направят нашата "служба" - резултатът ще е същия. Оскотели маргинали ще си изкарват комплексите на свестните, докато ги претопят. Армия от градинари!
п.с. "Очички" какво е, и за "монумент" щях да питам, само се досещам. Не съм попадал на тоя жаргон.
Нашите правиха "дискотека" - гасят "ламбите", и карат новобранците да танцуват с фенерчета. И "Формула1" имаше - сапунен коридор и с 4 каски се пързаляш по него.
 
Последно редактирано:
От: Какво мислите за казармата?

@Rabin нещо погрешно си ме разбрал аз не агитирам за връщане на казармата, не се пали толкова, просто казвам,че нямаше нищо страшно в тая казарма:), то винаги ше има някой които да ти дава наклон на х*я, та живота не е ли една голяма казарма, та дори и да работиш сам за себе си пак си зависим от безброй обстоятелства и малоумници "окаяно неуспяли в живота" и да искаш в парник не можеш да се затвориш.
В живота не можеш да пускаш дрони да разузнават дали е безопасно и да изчистят пътя ти от идиоти които се опитват да ти се бъркат.
 
Re: От: Re: Какво мислите за казармата?

кои сте "вие"? :shock:

Сега като си чета поста съм има на предвид българите :) когато му дойде момента да пазаруваме дрони, който военен министър независимо от коя партия, трябва да мрънка колко нямаме, пари ама ще поръчаме много да гони цена :)
 
От: Какво мислите за казармата?

@Rabin нещо погрешно си ме разбрал аз не агитирам за връщане на казармата, не се пали толкова, просто казвам,че нямаше нищо страшно в тая казарма:), то винаги ше има някой които да ти дава наклон на х*я, та живота не е ли една голяма казарма, та дори и да работиш сам за себе си пак си зависим от безброй обстоятелства и да искаш в парник не можеш да се затвориш.
Ся пък за трети път пиша, че си изкарах като царче. Не е въпросът дали е страшно. Тъпо е да те принуждават да си утрепеш година от най-активните в живота, сред жалки маргинали. Не са рядкост разбитите семейства, осакатени, че и смъртни случаи има. И не на последно място - без грам, без капка смисъл!
А за живота кое - как е - не е тяхна работа, нито ваша. Шефчето като прекали с простотията - търся си нова работа, и проблемът приключва веднага. Правил съм го неведнъж. В казармата нямаш шанса, дори и животът ти да зависи от това.
Схващаш ли? Системата, дето се напиняше да ни прави всички равни - се удави в собственото си лицемерие. Не сме равни, който иска да се обижда, който го влече - да облича военните дрехи. И да не ме занимава с простотиите си!
 
Re: От: Какво мислите за казармата?

Аз си спомням, че на един съказарменик щях да напиша съкилииник:), толкова не му се седеше в тая гадна казарма,че беше готов да скочи от 3-тия етаж само и само да не е там, но реши, че по-безопасно е да си строши ръката:), сам не можеше така,че беше я увил в чаршаф и дойде при мен с един голям чук с молба да го ударя колкото имам сила, като си я постави на шкафчето, аз разбира се му отказах, не мога да поемам такава отговорност, но при нас имаше всякакви малоумници така,че не след дълго срещу заплащане беше открил човек който да му свърши работа.
След няколко премерени удара резултата беше криво шкафче и здрава ръка:)
Явно трябваше да се удря по-здраво, което криеше и по-голяма опасност да се направят по-големи поразии, сещате се, че резултата не беше добър, не знам какво е станало след това с това момче, но не се върна.

Имаше и други такива един примерно изяде няколко пакетчета с масло за да си докара апандисит, но не успя, докара си разбира се стомашни проблеми:)
Аз не можех да проумея от къде идва това желание в тези момчета да се самонараняват така, толкова ли са слабохарактерни, ами как щяха да се справят с трудностите в живота, ами ако се осакатят за цял живот, това си беше една истинска лудост?

Смятай колко трябва да си сдухан и тъп за да се самонарянваш. При нас един тъпак се простреля в крака "неволно" строшиха го от влачени по разпити и арести , че дори си дослужи това време

това с маслото е глупаво, това с прострелването е доста опасно ако знаеш, колко мускули нерви може да засегнеш, че и някоя артерия има... трябва да си тъп за да го направиш ....

Но това с ръката - да не се разсърдите батета - този е бил на крачка да е по-готов и от двама ви не за войник а за спец частите :) само трябваше да го до-обучат да придобие смелостта да се удари сам :) Бил е много близо до класиката

Вълкът отхапва кракът си, за да се измъкне от капана :) (изпълни мисията) (ако мисията е била измъкване от казармата определено е бил психически по готов)


на около 1.25

[video=youtube;U8HVQXkeU8U]http://www.youtube.com/watch?v=U8HVQXkeU8U[/video]
 
От: Какво мислите за казармата?

@RabinГрешиш винаги имаш избор дори и в казармата имаше право на избор, въпроса е дали ти стиска да го направиш:).

@coolice между другото вече "бате" не е модерно вече се казва "братле":wink:, Куката май наложи този стандарт:), а за ръката и маслото представи си колко отчаяни си бали тези момчета за да предприемат подобни стъпки, но в крайна сметка никои не знае на какво е способен човек ако се окаже на тясно, как беше онзи сериал където си режеха крайниците с трион за да избегнат смъртта, а сетих се "Обииствен пъзел", за някои казармата е по-лошо от смъртта да знаиш, но всичко е въздух под налягане казарма като казарма и в нея беше пълно със сдуханяци както и в живота ква е разликата, ако там не можеш да ги сложиш на мястото им на вън как ше го направиш

Може би темата трябваше да е дали казармата те прави повече мъж, отговора е ясен-не не те прави повече мъж, нито по-готов за каквото и да било.
След което следва въпроса е тогава имало ли е и има ли нужда от нея и изобщо има ли нужда от някакъв вид военно обучение или да оставим всичко на професионалистите как се вика, отговора е втория и с това темата се изчерпва:)?
 
Последно редактирано:
От: Какво мислите за казармата?

Грешиш винаги имаш избор дори и в казармата имаше право на избор, въпроса е дали ти стиска да го направиш:).
Нямах пари, тогава, да подкупвам доктори. Двойно по-дълга пацифистична служба обществено-полезен труд - пак не е решение. Само-осакатяване - също. Подсети ме за разумен избор, че нещо затънах.
По-скоро защитниците на безсмисления плен - дали имат разумно основание да ми набутват това нещо в живота? В момента сме в разумно решение, премахната е. Вие сте в активна позиция да я връщате. Питах имате ли идея какво вършите? В БгТатко има една срамна анкета, оня ден Бареков омайва лелите със същите говна, и има учудващо сериозна подкрепа. Хич не е майтап тая работа.
 

Горе