Какво мислите за казармата?

Re: От: Какво мислите за казармата?

Ако бъдем реалисти, няма как да се върне казармата
Повечето бивши поделения са разрушени, ракетите нарязани, има танкове и самолети бракувани
Това се казва демократична капитулация и окупация
Интересно ми е, какво мислят противниците на казармата за американските бази

П.С.
Ако имаше казарма сега, нямаше да имаме двайсе хил емигранти и нямаше да се чудим кво да ги правим

не троли така :) за базите съм ви писал че през студената война в Германия американските бази са служили само за едно (пушечно месо)... Ако почне не ядрен кофликт - тръгне кампания за инвазия от страна на варшавсия договор, базите да бъдат прегазени за часове. Но това да даде достъчен повод на американските политици (жервите в базите) за да могат да се включат във войната на страна на германия и нато... а не тяхно общество да иска да се скатае за не стане ядрен конфликт... та ако зависеше от мен щях да ги бодна всичките на турската граница да успокоим страховете на редрум...

Танковете за страни който искат да окупират дадена територия и могат първо да наложат въздушно превъзходство (иначе са беззащитни от въздуха) при съвременни умни оръжия (дроините могат да ги разбиват без да губим дрони от танк) също като пехота в окоп...

За самолети пари няма то за 5 хеликоптера = на около 15 дрона беше голяма разправия (казармата ще струва няколко пъти повече годишно)


И през комунизма да беше тези 20 000 бежанци щом искат убежище трябваше да им го дадем (конвенция на оон която и тогава е била подписана) само че никой нямаше да иска да дойде тук :) (те и сега май не искат всеки 2 не му харесва нещо такова четох)
 
Re: От: От: От: От: От: Какво мислите за казармата?


Мисиите са доброволни и даже не може да се доредиш до тях доколкото съм чувал защото се плаща добре за нашия стандарт... по $100+ на ден
 
От: Какво мислите за казармата?

coolice каза:
И през комунизма да беше тези 20 000 бежанци щом искат убежище трябваше да им го дадем
Нито са сирийци, нито са бежанци тия, ама темата е друга. Просто ги пуснаха тук, по политическо решение. Старото поколение затрива България, избирайки възможно най-неподходящите хора. Май вече е късно да се обърне тенденцията, аз съм песимист.
 
От: Re: От: От: От: От: От: Какво мислите за казармата?

Мисиите са доброволни и даже не може да се доредиш до тях доколкото съм чувал защото се плаща добре за нашия стандарт... по $100+ на ден

Значи не виждам проблем за Редрум като не го кефи да не ходи на мисия.

Бежанците ги пуснаха да краднат едни пари.
 
От: Re: От: От: От: От: От: Какво мислите за казармата?

Мисиите са доброволни и даже не може да се доредиш до тях доколкото съм чувал защото се плаща добре за нашия стандарт... по $100+ на ден


За сто долара на ден, плюс всичко там осигурено, + евтини екстри и възможност за страничен доход по нашенски с огромно удоволствие ще отида на мисия в майна си райна
И ще живея 20 пъти по-спокойно отколкото тук, опитвайки се да градя успешен и печеливш бизнес...
 
От: Какво мислите за казармата?

Имам роднина действаш военен. Не можеш да се развиваш професионално, ако не ходиш по мисии, най-простичко казано. Гледам, че баш шефа пак си плямпа неговите неща за дроните. Тях съм ги коментирал и няма да се повтарям, ако някой не може да ме разбере, да се връща да чете.

И през комунизма да беше тези 20 000 бежанци щом искат убежище трябваше да им го дадем (конвенция на оон която и тогава е била подписана) само че никой нямаше да иска да дойде тук (те и сега май не искат всеки 2 не му харесва нещо такова четох)

Обаче това няма да го пропусна. Значи ликвидираха гранични войски и полицаи сега пазят границите, което значи - пълен мрак. Никакви конвенции не важат, защото не граничим ние със Сирия, а "бежанците" идват от Турция и нямат право да искат статут на бежанци. Прочети закона, вътре си го пише.
 
От: Какво мислите за казармата?

...
Обаче това няма да го пропусна. Значи ликвидираха гранични войски и полицаи сега пазят границите, което значи - пълен мрак. ....
За кво въобще я храним тая армия, заплатаджии на топли местенца? С ранна пенсия и 20 заплати ли им даваха. Само ламтят аз да ходя да им върша работата, а те в замяна да ме юркат! Кибичат си в канцеларийките, докато се намъкна цял град отвън през граница, и него да храним!
Отсега ми разправят, че нямало пари за пенсии, и все щели да ми вдигат пенс. възраст. Ама за военни и за незаконни имигранти - има пари! Съюзили се срещу нашия интерес, и ще ме приспиват с патриотични приказки!
 
От: От: От: Какво мислите за казармата?

помисли ли че тогава примерно твоите деца като влизт в казарма ще бъде 30% бледолики на 70% орки и къси ръкави, та кой кого ще гърчи?

Едно време циганите бяха в КЕЧ-а
"Строй се сичкото кеч на баламатума!" :lol:
 
От: Какво мислите за казармата?

Мен ми е интересно тези дрони имат ли шанс срещу изтребителите?
 
От: Какво мислите за казармата?

Изписали сте пак един тон коментари не мога да ги изчета.
Дизципаджии има, но от други поделения ...
аРабин, това че казармата възпитава ... И мишки, които стават още по - големи мишки и скътавки, и с това съм съгласен. Незаконни емигранти има защото няма граничари, а има наемници.
 
От: От: Какво мислите за казармата?

Мен ми е интересно тези дрони имат ли шанс срещу изтребителите?


Преди малко гледах "Играта на Ендър" дроните направо разцепват... :twisted::twisted:
 
От: Какво мислите за казармата?

аРабин, това че казармата възпитава ... И мишки, които стават още по - големи мишки и скътавки, и с това съм съгласен. Незаконни емигранти има защото няма граничари, а има наемници.
Добре де, защо само на военните да върша работата? Предлагам всяко мъжко чадо януари да ходи да го юркат пожарникарите. Февруари - полицаите. От март до май - към държавната администрация чистач и озеленител на градовете. Юни - септември - бригади и Ленински съботници. От Октомври до Януари - лично време за заработване на заплатите на гореспоменатите.
Чудно ти се види ли? Фуражката ми заповяда да се явя в това и това поделение, и дори транспорт не ми осигури. Извън населено място. Просто тия са си наумили, че смисълът на моето съществуване е да им изпълнявам безсмислените заповеди. Защо за тях да може, а в чистотата да не може да ме юрка Манго? Амчи то това те прави мъж, и създава приятелства!
Пол-пот е наредил да се вади по 3 тона ориз от декар, пък то изкарвали по-малко от тон. Който не успее - разстрел. Съвсем буквално говоря, по 16 чАса ги е карал да работят дневно, никакви разговори, и който се храни сам - разстрел. Военната наглост не познава горна граница!
 
От: Какво мислите за казармата?

Аз съм против казармата, но разбирам и хората, които я ценят като дисциплиниращ фактор за личността на младите хора! Има и плюсове и минуси....
 
Последно редактирано:
От: Какво мислите за казармата?

Сетих се как ме оставиха болен, с каквито симптоми в цивилизацията се вика Бърза Помощ. Хвърлиха ме в изолатора, и по 2 корички препечен хляб.
 
От: Какво мислите за казармата?

Сетих се как ме оставиха болен, с каквито симптоми в цивилизацията се вика Бърза Помощ. Хвърлиха ме в изолатора, и по 2 корички препечен хляб.

Ами болен си бил не ти се е полагало тежка храна. На фронта бърза помощ няма.
 
От: Какво мислите за казармата?

Аз харесвам Рабин, не разбирам защо вие не го харесвате?

А две мнения по нагоре дупебоя каза нещо за патриотизъм и ми се доповръща, но като мернах Рабин и ми се оправи :)
 
От: Какво мислите за казармата?

Аз харесвам Рабин, не разбирам защо вие не го харесвате?

А две мнения по нагоре дупебоя каза нещо за патриотизъм и ми се доповръща, но като мернах Рабин и ми се оправи :)

Ако си командващ би ли го взел в ротата си?
Или капитан на отбор по футбол в отбора си?
Просто питам, не че троля.
Щото се правят забележки, но повече от аРабин-а не знам някой да троли тук!
 
От: От: Какво мислите за казармата?

Ако си командващ би ли го взел в ротата си?
Или капитан на отбор по футбол в отбора си?
Просто питам, не че троля.
Щото се правят забележки, но повече от аРабин-а не знам някой да троли тук!

Разбирам те и се учудвам защо ме питаш това :0)
аз съм питал същото тук, но ставаше дума за други участници.
По време на война би ли стоял с него в един окоп.


Ако съм откровен - ДА ДА ДА! Искам да е пълно с таквиа хора в моя окоп,
в бара в който ходя в компанията ми искам такива хора като него.

Явно виждаме нещата поразличен начин. аз съм тук да се забавлявам?
 
От: От: Какво мислите за казармата?

Ако си командващ би ли го взел в ротата си?
Или капитан на отбор по футбол в отбора си?
Просто питам, не че троля.
Щото се правят забележки, но повече от аРабин-а не знам някой да троли тук!
Аз когато съм по желание съм твърдо в интерес на работодателя и екипа си. Просто в тая тема задължителното нещо се натрапва от кофтито страна, в услуга на кофти хора. Когато отношението към мен е като към роб - нормално е да клинча. За Доган и Местан ли да ходя да се бия? Да ходи баботията, дето ги избра.
 
От: Какво мислите за казармата?

Аз харесвам Рабин, не разбирам защо вие не го харесвате?

А две мнения по нагоре дупебоя каза нещо за патриотизъм и ми се доповръща, но като мернах Рабин и ми се оправи :)

Харчим си клавиатурите... Не разбирам само защо всички, които говорят за свобода и демокрация не приемат мнение различно от тяхното ... нали именно една от ценностите на демократичното общество е да имаме право на мнение и свобода на словото... е аз искам да има наборна военна служба ... дали да е задължителна, или по убеждение вече е друг въпрос ... и последно ...писна ми напоследък да гледам 30 годишни мъже дето живеят с майките си .. извратено ми е ...и има общо с това, че няма казарма...
 

Горе