Какво мислите за казармата?

От: От: Какво мислите за казармата?

Харчим си клавиатурите... Не разбирам само защо всички, които говорят за свобода и демокрация не приемат мнение различно от тяхното ... нали именно една от ценностите на демократичното общество е да имаме право на мнение и свобода на словото... е аз искам да има наборна военна служба ... дали да е задължителна, или по убеждение вече е друг въпрос ... и последно ...писна ми напоследък да гледам 30 годишни мъже дето живеят с майките си .. извратено ми е ...и има общо с това, че няма казарма...
Е твоето мнение е аз да ходя запас, и син ми - ангария, и задължително да изплащам 30 годишен ипотечен кредит с една от най-високите лихви в ЕС. Лицемерие е твоето, не мнение, най-малкото пък демократично.
 
От: От: Какво мислите за казармата?

Харчим си клавиатурите... Не разбирам само защо всички, които говорят за свобода и демокрация не приемат мнение различно от тяхното ... нали именно една от ценностите на демократичното общество е да имаме право на мнение и свобода на словото... е аз искам да има наборна военна служба ... дали да е задължителна, или по убеждение вече е друг въпрос ... и последно ...писна ми напоследък да гледам 30 годишни мъже дето живеят с майките си .. извратено ми е ...и има общо с това, че няма казарма...

Моето предложение е да се избира, колеж 3 години или казарма 6 месеца.
Така орките в кеча, интелигенцията по кафета и молове:)

нооо да важи и за женорята, като искат да са равни и да имат права - нека са равни, не да плюскат и да мазнят по клавиатурата с излющена ноктопластика по цял ден по форуми и гработа...
сега кифляка масово изпоназабременява на по 20, преди колеж и казарма няма да имат право да раждат.
И смърт на демокрацията, искам технокрация.
 
От: Какво мислите за казармата?

Значи казарма, ама само за простите
Умните и красивите ще си говорят за снимките от ФБ направени с най новите айфон
Хем демократско, хем технократско
Ами дроните...
 
От: От: Какво мислите за казармата?

Харчим си клавиатурите... Не разбирам само защо всички, които говорят за свобода и демокрация не приемат мнение различно от тяхното ... нали именно една от ценностите на демократичното общество е да имаме право на мнение и свобода на словото... е аз искам да има наборна военна служба ... дали да е задължителна, или по убеждение вече е друг въпрос ... и последно ...писна ми напоследък да гледам 30 годишни мъже дето живеят с майките си .. извратено ми е ...и има общо с това, че няма казарма...

Ако си забелязал вашите мнения имат задължителен характер - у казармата. Няма избор. К'во му е демократичното та да го приемем. Аз някой нещо на сила да съм го карал? Дай цитирай.

Дам казармата ще спаси света! Така и никой не ми отговори до края на 2007 г. я имаше какво беше по-различното от сега. Не видях факти, нищо.

Пак ви питам:

1. Казарма няма от 2007(от 7 години). Да ми обяснят с факти последните 7 години от 2000 до 2007 с какво се различават от 7-те без казарма. Ама с факти не с разтягане на локуми.

Сложил съм +/-7 години за да е коректно.
 
От: От: От: Какво мислите за казармата?

Аз когато съм по желание съм твърдо в интерес на работодателя и екипа си. Просто в тая тема задължителното нещо се натрапва от кофтито страна, в услуга на кофти хора. Когато отношението към мен е като към роб - нормално е да клинча. За Доган и Местан ли да ходя да се бия? Да ходи баботията, дето ги избра.


Въпреки, че се въздържах, да ти отговарям, ще го направя супер културно и неангажиращо ... разбрала вече иронията на някой, че без твоята позиция всъщност, нямаше да ги натворим ...колко? страници???

Сега, малко философски да подходим, за да не си помислиш, че аз съм привърженик на търпеливите мазохистични педагози/господари, които да учат и възпитават в дисциплина.
Първо си изясни термина "дисциплина". Къде и в каква степен това се учи или възпитава?
Мама и тате те обичат. От лошите хулигани сред които да оцеляваш на улицата се пазиш. В спорта, може да не си толкова полезен, примерно щото си метър и петдесет и искаш да си баскетболист, ама и за щангист не ставаш! И чак накрая идва Родината и Отечеството.
След като о-съ-Знаеш какво е дисциплина и как е полезна за теб самия и твоя живот, тогава преминаваме към това какви желания и за какво имаме.
Ти може да имаш огромно и патриотично желание да представиш отборът на България по бобслей в Сочи, но просто да нямаш качества.
Не физическите като ръст/тегло и елементарно познаване на уреда, с който се спускаш, както и теорията на спускане. А просто, треньорът ти (кофти, ама има треньор (все някой, който очевидно има повече опит от теб и повече се е гърчил)) когато ти е казвал, че трябва да направиш 100 спускания за 5 часа, ти да се изморяваш и просто да нямаш сили да си ... роб.
В този ред на мисли, никой не иска да ти натрапва да имаш елементарни способности на "воин" при създала се ситуация да реагираш и да защитиш:гадже, семейство, дете, куче.
От тук насетне, ако твоето разбиране за човешка адекватност, да можещ да се защитиш и друг да защитиш (без задължителна саможертва) граничи с усещането ти, че си роб и никому не си длъжен освен за собственият си просперитет и живот ... добре. Ще си един от много други, които ще могат за щастие да се спасят, да спасят или просто да оцелеят.
Това е в общи линии. Дано имаш желание и търпение да прочетеш!
Поздрави!
 
От: Какво мислите за казармата?

....
Ами дроните...


enders-game-tv.jpg


dronz atak madafaka shild wit me...:twisted:
 
От: Какво мислите за казармата?

Cassiopeia каза:
След като о-съ-Знаеш какво е дисциплина и как е полезна за теб самия и твоя живот, тогава преминаваме към това какви желания и за какво имаме.
...
Дано имаш желание и търпение да прочетеш!
Повече акъл от мен ли имаш, че да решаваш вместо мен какво е добре за мен? Позна, нямам нерви да ти чета поученията.
дисциплина: Подчинение,спазване на установени в даден колектив ред и правила.Строгост,самостоятелен,особен клон от някоя наука.
http://bg.wiktionary.org/wiki/дисциплина
cartoon-woman_yelling.jpg

972809-2011.06.04-10.48.37-bomz.org-demotivator_glavnje_-_disciplina_a_tvoe_mesto_v_sociume_ne_imeet_znacheniya.jpg
 
От: Какво мислите за казармата?

http://spodeli.net/3/story-28812.html
От един друг форум подхвърлиха линк за панделата. Сходствата с казармата са поразителни. Дори в зандана били на "отряди", и карцери има, и Азис...
25. Супер е в затвора, няма да съжеляваш влизай спокойно, аз съм лежал 9 год и много ми липсва...
Случайно да ви е познато?
Колкото до 25 коментар. В интерес на истината и на мен ми липсват някои неща. Та голяма присъда е изкарал човека и той се е привързал, нормално е.
Общо взето нарочно съм ти разказвал по-гадните неща, за да си подготвен. Гледам да не казвам нищо хубаво, че пак ще ме обвинят, че те поощрявам да влизаш. Само ще кажа, че аз там попаднах на хора и станах човек. Каквото и да казват другите. Аз си знам какъв съм бил и какъв съм сега. Там съм видял човешко отношение, каквото не съм получавал от семейството си и там срещнах приятели до гроб!
Надявам се, че не си възприел нищо от нещата, които съм ти разказал и обяснил като "поощрение" да влизаш.
42. Аз влязох на 15 изкарах 3 години в бойчиновци и 2 години в Софийски централен , не ти препоръчвам да влизаш, изживей си младините радвай се на малките неща, проблемите започват след като излезеш.... след 3та година затвора взима своето, въпреки че там ми бяха едни от най хубавите години, не ти препоръчвам да влизаш, свободата е безценна братле
Успех!!!
52. Да ви кажа сега и аз нещо като жена... Аз съм младо, работещо момиче, което се оправя, смея да кажа добре, с живота. В днешно време всички мъже се изнежиха до такава степен, че са по-нежни, по-страхливи, по-чувствителни от нас жените. Често попадам в ситуации, в които аз съм по-голям мъж, от колкото поне 90% от мъжете, които познавам. И да животът ми ми показа, че истинските мъже, са тия дето знаят как да се борят, да не се оставят и какво точно струва живота... Това, че той не е само розови очилца, които си надянал и като се прибираш вкъщи от чиновническата си работа женичката ти чака с вечеря и ракийка, както си мислят мъжете на вън. И да, истиснките мъже останаха по затворите и ли са бивши техни обитатели.
56. Малак дано си в цивилизацията, че лошо ти се пише. Трябваше и за вас да остане казармата, там също е един затвор там също слабите ги кривят
 
Последно редактирано:
Re: От: Какво мислите за казармата?

Мен ми е интересно тези дрони имат ли шанс срещу изтребителите?

Ако ги видят директно не, те летят бавно НО са незабелжими на радара освен това доста модели могат да летят 18 -20 часа на непрекъснато дежурство за разлика от изтребител... Може да имаш по всяко време такива във въздуха за да не ги изненадат на земята

Предимтовото им като възпиращо оръжие са че както са на бойно дежурство във въздугха - при първа атака на врагът по наша тетритпория ще ги изпратиш да му бомбардираш стратегически цели (малкият размер => няколко пъти по малък радарен образ и начупената им стелтова форма) гарантират че голям процент (над 75) ще минат през пво (противъздушната отбрана) на противника и ще ударят целите


като противника знае че имаш с какво и ако си мислят че ние при нападение от тяхна страна мислим да ги ударим по гаднички цели (има много гаднички цели) се получава ефекта на възпиращото оръжие особено ако имаш достатъчно много от него и война няма...
 
Re: От: Какво мислите за казармата?

Харчим си клавиатурите... Не разбирам само защо всички, които говорят за свобода и демокрация не приемат мнение различно от тяхното ... нали именно една от ценностите на демократичното общество е да имаме право на мнение и свобода на словото... е аз искам да има наборна военна служба ... дали да е задължителна, или по убеждение вече е друг въпрос ... и последно ...писна ми напоследък да гледам 30 годишни мъже дето живеят с майките си .. извратено ми е ...и има общо с това, че няма казарма...

Ами в момента имате право доброволно който иска да иде да изкара един срок в армията - по демократично няма как...

или израелците са му намерили цаката казармата е традиционно задължителна (но около 50% не ходят) понеже има една камара прични по който може да не идеш (включително и несъгласие с политическата линия на правителството) :) И това че не си достатъчно мотивиран да служиш

Ако си отишъл с идеята да се пишеш служил и да правиш политическа кариера но не стараеш достатъчно те уволняват понеже не си достатъчно мотивиран...
 
От: Re: От: Какво мислите за казармата?

Ако ги видят директно не, те летят бавно НО са незабелжими на радара освен това доста модели могат да летят 18 -20 часа на непрекъснато дежурство за разлика от изтребител... Може да имаш по всяко време такива във въздуха за да не ги изненадат на земята

Предимтовото им като възпиращо оръжие са че както са на бойно дежурство във въздугха - при първа атака на врагът по наша тетритпория ще ги изпратиш да му бомбардираш стратегически цели (малкият размер => няколко пъти по малък радарен образ и начупената им стелтова форма) гарантират че голям процент (над 75) ще минат през пво (противъздушната отбрана) на противника и ще ударят целите


като противника знае че имаш с какво и ако си мислят че ние при нападение от тяхна страна мислим да ги ударим по гаднички цели (има много гаднички цели) се получава ефекта на възпиращото оръжие особено ако имаш достатъчно много от него и война няма...

Само с дрони няма да стане работата в такъв случай - ще си ни трябва самолети(че и ракетен щит). Ако противника вдигне във въздуха 20 самолета и 10 бомбардировача и ги прати към нас ние не можем да ги спрем фактически, де факто и де юре.

Ако се окаже, че имат и още самолети може да пазят с тях стратегическите си цели.
 
Re: От: Какво мислите за казармата?

Имам роднина действаш военен. Не можеш да се развиваш професионално, ако не ходиш по мисии, най-простичко казано. Гледам, че баш шефа пак си плямпа неговите неща за дроните. Тях съм ги коментирал и няма да се повтарям, ако някой не може да ме разбере, да се връща да чете.



Обаче това няма да го пропусна. Значи ликвидираха гранични войски и полицаи сега пазят границите, което значи - пълен мрак. Никакви конвенции не важат, защото не граничим ние със Сирия, а "бежанците" идват от Турция и нямат право да искат статут на бежанци. Прочети закона, вътре си го пише.

От командващия състав те на мисия ходят по един полковник, няколко майора / капитана и още няколко човека младши офицерски звания


от всички мисии последните години 10 години излиза че не повече от 50 човека се развиват, защото като обикновен войник с казарма или с мисия все тая пак ще си обикновен редник...

ако бягаха от сирия през капиталистическа Турция и искаха да дойдат в комунистическа България щяха да ги приемат и да има статия в работническо дело как избират светлия комунизъм пред лошия капитализъм :)

Както бълагрите са бягали (ако не ги хванат / разстрелят на границата - нашата граница) през югославия - през италия през откритата им граница с швейцария и там са се предавали за бежанци и са искали убежище (някой в италия са се предавали)
 
От: Re: От: Какво мислите за казармата?

Ами в момента имате право доброволно който иска да иде да изкара един срок в армията - по демократично няма как...

или израелците са му намерили цаката казармата е традиционно задължителна (но около 50% не ходят) понеже има една камара прични по който може да не идеш (включително и несъгласие с политическата линия на правителството) :) И това че не си достатъчно мотивиран да служиш

Ако си отишъл с идеята да се пишеш служил и да правиш политическа кариера но не стараеш достатъчно те уволняват понеже не си достатъчно мотивиран...


Но все пак ходят да служат въпреки релната опасност да ги убият. А тук се вълнуват, че трябва да се подчиняват. И цялото вълнение не защото е голяма драма ами защото някой си е въобразил, че не може никой нищо да му каже. Точно за това трябва да е задължителна казармата. За да се научат келешите какво може и какво не може в този живот.

Сега още в училище си играят на безсмъртни, подиграват се и с учителите и с родителите си. Да не говорим и какво е отношението им към държавата. Помните случая с портретите на Левски и Ботев с циганите от фейса. Само, че това го правят и българчета и то редовно. За това всеки ден 10-15 км марш на скок с пълно бойно и много бързо изграждаш добра ценностна система и дисциплина
 
От: От: Re: От: Какво мислите за казармата?

Само с дрони няма да стане работата в такъв случай - ще си ни трябва самолети(че и ракетен щит). Ако противника вдигне във въздуха 20 самолета и 10 бомбардировача и ги прати към нас ние не можем да ги спрем фактически, де факто и де юре.

Ако се окаже, че имат и още самолети може да пазят с тях стратегическите си цели.

Тролейки да отбележа...

Добре де, нали сте пацифисти-демократо-либерали. Против "надървена" армия (сори за израза не се сетих друг) а такава за пред хората, че сме все пак държава с някаква. Нямаме противник. Всички се обичаме. Ходят по мисии само мазохистите и психарите-агресивни. Ние сме просто едно ...племе и нямаме нужда от самолети или друг вид бойна техника, да не вземем да се самоунищожим без да искаме.
Просто идилия.
Само да се узаконят хомо-браковете и можем да сме спокойни за векове напред!
Как с ДВА самолета (словом и цифром) ще пазиш Нещо? Това е като все едно някое дете да си има две играчки самолетчета и друго двайсе. Но третото да се е светнало и да е минало на тъмната страна и тогава просто ... дипломация и на страната на по-силните и ползвайки под наем тяхното оборудване :twisted:
 
От: Какво мислите за казармата?

Кое от
е аз искам да има наборна военна служба ... дали да е задължителна, или по убеждение вече е друг въпрос ...
, не е ясно. Това е мое убеждение. А всички вие които се пишете на големи демократи и фенове на свободата ми твърдите, че нямам право на него :) ... Ви е сте по - големи диктатори по душа от Хитлер, Сталини и Мао на куп. Не само, че не знаете смисъла на думата демокрация, а ми я развявате като сплескан Уй..

Моето предложение е да се избира, колеж 3 години или казарма 6 месеца.
Така орките в кеча, интелигенцията по кафета и молове

ЕнтеУигенция и сега е по моУовете... Лошото е, че за орките нема казарма
 
От: От: От: Re: От: Какво мислите за казармата?

Тролейки да отбележа...

Добре де, нали сте пацифисти-демократо-либерали. Против "надървена" армия (сори за израза не се сетих друг) а такава за пред хората, че сме все пак държава с някаква. Нямаме противник. Всички се обичаме. Ходят по мисии само мазохистите и психарите-агресивни. Ние сме просто едно ...племе и нямаме нужда от самолети или друг вид бойна техника, да не вземем да се самоунищожим без да искаме.
Просто идилия.
Само да се узаконят хомо-браковете и можем да сме спокойни за векове напред!
Как с ДВА самолета (словом и цифром) ще пазиш Нещо? Това е като все едно някое дете да си има две играчки самолетчета и друго двайсе. Но третото да се е светнало и да е минало на тъмната страна и тогава просто ... дипломация и на страната на по-силните и ползвайки под наем тяхното оборудване :twisted:

Не си ме разбрала не съм пацифист и уважавам българската армия и военни. Не съм против армията, а против 1 година копане на градинки във военен пандиз.

Обясни ми като по веща как наборници ще се справят с 20 самолета и 10 бомбардировача. Обявена ни е война след 12 часа навлизат в нашето въздушно пространство как ги спират наборниците?

@stoineff въври кой те спира, че па те и ограничава:
Ами в момента имате право доброволно който иска да иде да изкара един срок в армията - по демократично няма как...
 
Последно редактирано:
От: Какво мислите за казармата?

крумов каза:
Но все пак ходят да служат въпреки релната опасност да ги убият.
То и с парашути скачат, и рафтинг, и бънджи. Че си и платих за рафтинг! Не опасността е кофти, не дори подчинението на шапката, а безсмислието на наборната служба.
stoineff каза:
Това е мое убеждение. А всички вие които се пишете на големи демократи и фенове на свободата ми твърдите, че нямам право на него ... Ви е сте по - големи диктатори по душа от Хитлер, Сталини и Мао на куп. Не само, че не знаете смисъла на думата демокрация, а ми я развявате като сплескан Уй..
Твоята свобода се простира точно докато настъпи моята. Не е твое демократично право да ми казваш на мен как да изкарам една година. Иначе да, видно е, че имаш убеждение. Странни хора всякакви, само да не ме закачат!
 
От: От: От: От: Re: От: Какво мислите за казармата?

Не си ме разбрала не съм пацифист и уважавам българската армия и военни. Не съм против армията, а против 1 година копане на градинки във военен пандиз.
...

Никога няма да забравя и да им простя, как накараха всички 300 войника от наказателното поделение да скубят трева като косачки, защото щял да идва някой си на проверка а тревата била висока и понеже тогава нямаше косачки, а на заточени воиници не могат да дадат коси, няколко декара трева, беше прилежно оскубана от пъляща армия...
гнус ме е като си спомня че съм бил войник и все още се гнуся, като видя военен в униформа.

няма начин да ме накарат да се бия от патриотизъм, нито за да защитавам мирното /оркско/ население.
Единствената причина да изляза на битка, е само ако ни нападат извънземни с желанието да ни правят болезнени анални сондажи... като пак повтарям че става дума само за " болезнени "
:lol:
 
Re: От: Re: От: Какво мислите за казармата?

Само с дрони няма да стане работата в такъв случай - ще си ни трябва самолети(че и ракетен щит). Ако противника вдигне във въздуха 20 самолета и 10 бомбардировача и ги прати към нас ние не можем да ги спрем фактически, де факто и де юре.

Ако се окаже, че имат и още самолети може да пазят с тях стратегическите си цели.

Принципно да но бомбата докато пада от много високо и далеч (над 30 километра преди целта като пада от високо) не могат да я спрат.... а в тъмното и дроните ще са много трудни (а те дроните могат да изчакат до тъмно във въздуха в страни от бойни деиствия при над 20 часа полетно време) да не могат да ги видят... а аз наистина гадни цели имах на предвид ако губим като последен отчаян удар винаги може да удариш някои електро централи от по специалните и да предизвикаш международна еко катастрофа и да оровиш малко земя за 10 хиляди години с голяма бройка жертви и да ни лепнат етикет на българите като жесток народ... (понеже само подмятак какво е стратегическа цел ей тук в часта за България споменати http://bg.wikipedia.org/wiki/ОТР-21 ) а тези ракети летят само на 120 километра

Ама ако врагът си мисли че ние си го мислим като последна опция и винаги във въздуха има достатъчно (се получава ефекта на възпиращо оръжие както например биарро спомена за ракетите дето ги наряза царя) и война каквато редрум си мисли че ще има няма да има (няма правителство което да може да обясни на народа си че това е цена която си струва за да се завладее съседна държава)

Самолети е по-добре но цената е горе долу 1 самолет ($150 -190 милиона ф35 стелт) пето поколение а можеш да вземеш 10 / 15 дрона... за на 10 самолета цената (10 самолета са недостатъчно) ще можем да имаме 100-150 дрона да се знае че достатъчно ще минат през пво и ще достигнат целите, ако се наложи
 
От: Какво мислите за казармата?

Дрони, мрони, ако погледнем историята най голями военни успехи държим с българския кашик
Всички в кашимерията и това Е
 

Горе