Какво мислите за казармата?

От: От: От: Re: От: Какво мислите за казармата?

Прирастът е нисък не заради това, че държавата налива на грешно място пари - тя е лош стопанин и винаги ще управлява лошо финансите си. Нисък е защото стандарта на живот е отвратителен и хората не могат да си позволят да гледат деца. А стандарта е такъв заради систематичния геноцид на държавата над бизнеса.

Хората трябва да противодействат на този геноцид, но народа не само, че не го прави ами е толкова тъп, че му се радва даже.

ПП: По тази причина и армията ни е въоръжена с мултифункционални лопати щото няма от къде да се вземат пари за друго.

ПП2: Тази година пак имахме рекорд по фалирали фирми даже на coolice за дроните няма да имаме пари.
Държавата не е лош стопанин, има достатъчно примери за държави управляващи финансите си добре. Стандартът на живот е нисък, защото почти няма производство и сме просто една консуматорска икономика. Това обаче не е основния проблем за бездетието, проблемът е също така политически и културен. Например Германия е богата държава, с висок стандарт на живот, но въпреки това населението и (коренното, не разните там новогерманци) застарява. Геноцидът над бизнеса е вследствие на корупцията породена от демокрацията и на това, че социалистичеко-демократичната държава има нужда от огромни средства, за да субсидира привилигированите класи, според собствената и идеология. Хората няма как да противодействат на този геноцид, освен с оръжие и то на поне регионално ниво. Това обаче няма как да се случи.
 
От: От: Какво мислите за казармата?

Време разделно! Който може да бачка - се изнася. Който не може - философия на маса с 4 по 100 грама. И гласува твърдо за старото време.
Ама няма кой да бачка вече... Тоя факт не може да го оспорите. Отглеждайте си цветнокожи, и пейте патриотични песни. Покрай разрухата последните години - аз друго не съм видял.
Пак ли тенденциозно се изказах :rolleyes:


Който може да бачка го може навсякъде и тук и навън. Работа в България има колкто за два китайски народа. Просот българите сме си смотаняци. Всеки иска мекото на хляба и ако може а не птави нищо. Ето ти още една причина да има казарма. Пикльовците да видят дебелия край на тоягата без мама и тате.
 
От: От: Какво мислите за казармата?

Време разделно! Който може да бачка - се изнася. Който не може - философия на маса с 4 по 100 грама. И гласува твърдо за старото време.
Ама няма кой да бачка вече... Тоя факт не може да го оспорите. Отглеждайте си цветнокожи, и пейте патриотични песни. Покрай разрухата последните години - аз друго не съм видял.
Пак ли тенденциозно се изказах :rolleyes:
Абе, ние работим по интернет и не ни дреме къде се намираме. Къде да се изнасям, по оптиката ли? Много си зле.
 
Аз да обобоща за задължителна казарма, но с извинения като Израел :) Това бих го приел като е без други допълнителни задължения :)

  1. Може да не ходиш защото имаш пацифистки или религионзи убеждения.
  2. Може да не ходиш защото не си съгласен с политиците който управляват в момента и политиката която водят (сътоветно главнокомандващия)... (това е много важно за демокрацията)
  3. Може да не ходиш защото не си достатъчно мотивиран да служиш (не ти се ходи) - Low motivation to serve. Ако все пак идеш и не се стараеш достатъчно - значи я показваш тази ниска мотивация да служиш и пак те освобождават.
  4. Ако имаш криминално досие или употребяваш наркотици не ходиш. Ако на месечния дръг тест илезеш пак те освобождават.


Просто не знаех че в Израел така са му намерили цаката. Напълно приемливо и демократично звучи за задължителна казарама... и може да се получи и се получава нещо боеспосбно...

След горните условия който иска е свободен да иде (оказва се че 50% все пак ходят като ти дава безплатно университетско образование и старт за политическа кариера) но то звучи точно като доброволното записване за армията в България :)

пп Швйцарците си играят на войници защото от 200 години не са воювали (от наполеоновите войни) Изрелците всеки ден воюват от 60 години - тения модел е по правилен и има вложен боен опит в него
 
От: От: От: Какво мислите за казармата?

. Пикльовците да видят дебелия край на тоягата без мама и тате.

Според теб децата си пикльовци и трябва да ги пращаме в казарми, за да виждат някакви дебели краища на тояги и тем подобни. Абе вие от космоса ли падате, кво правите не мога да разбера. Самият факт, че пишеш такива неща си ми ясен ти какъв герой си ама айде да не влизаме в полемики :(

P.S.

Всеки гледал мекото на хляба. Ми айде бе мъжкар ходи работи като хамалин за 600 лева и доказай колко си корав, там между другото ще можеш да пробуташ и историите за казармата, дисициплината и прочие смешни неща, които всеки, който е помирисал поделение ги знае.
 
От: Какво мислите за казармата?

Не смятам да чета мненията, които сте изказали, защото нямам време. Така че отговора ми няма да се влияе от тях.
Лично аз няма бих искал да служа в казармата, за това смятам като ми дойде времето да кандидатствам за армията. Дали съм „За“ да е задължителна за всички „млади мъже“?- Ами да, според мен там се учиш на възпитание, уважение към по-висшите от теб и създаваш приятелства и спомени. Въпроса зададен по друг начин- Дали искаме да се друсаме и напиваме по дискотеки или да правим полезни неща за родината и създаваме приятелства и т.н.. Не веднъж съм слушал от баща ми и приятелите му, докато сме на маса, разкази от казармата.
 
От: От: От: Какво мислите за казармата?

Абе, ние работим по интернет и не ни дреме къде се намираме. Къде да се изнасям, по оптиката ли? Много си зле.
Все с мастити корпорации работим, все в тоя бизнес. У Виена примерно 1-2 дни седмично си бацат от къщи, но все пак ходят на работа. Явно са назад.
Аз съм зле, в наше село се бръснем на ръба на къщата!
Факт е, че 2 и нещо милиона работещи останаха, 2 и нещо милиона се изнесоха. Явно няма наплив от желаещи да хранят маргиналите.
Прави ми впечатление, че няма желаещи да ми опровергават фактите, което дори няма нужда да се коментира повече. Поласкан съм от личното внимание към пре-скромната ми персона.
крумов каза:
Пикльовците да видят дебелия край на тоягата без мама и тате.
Задължителен затвор ще е икономически по-ефективен, по твоята логика. Хора ще станат!
Боянов каза:
Дали искаме да се друсаме и напиваме по дискотеки или да правим полезни неща за родината и създаваме приятелства и т.н.
Айде още един, дето не е ходил, ама много иска. И сега може да отидеш кадрови, и ще правиш "полезни" неща за "родината".
 
От: От: От: От: Какво мислите за казармата?

Според теб децата си пикльовци и трябва да ги пращаме в казарми, за да виждат някакви дебели краища на тояги и тем подобни. Абе вие от космоса ли падате, кво правите не мога да разбера. Самият факт, че пишеш такива неща си ми ясен ти какъв герой си ама айде да не влизаме в полемики :(

Аз какъв герой съм знам много добре , но ти след като не можеш да схванеш метафората си ми ясен. Идеални сте с Рабина за казармата и двамата. Ще сте любимци и на войската и на командирите
 
Последно редактирано:
От: От: От: От: Re: От: Какво мислите за казармата?

Държавата не е лош стопанин, има достатъчно примери за държави управляващи финансите си добре. Стандартът на живот е нисък, защото почти няма производство и сме просто една консуматорска икономика. Това обаче не е основния проблем за бездетието, проблемът е също така политически и културен. Например Германия е богата държава, с висок стандарт на живот, но въпреки това населението и (коренното, не разните там новогерманци) застарява. Геноцидът над бизнеса е вследствие на корупцията породена от демокрацията и на това, че социалистичеко-демократичната държава има нужда от огромни средства, за да субсидира привилигированите класи, според собствената и идеология. Хората няма как да противодействат на този геноцид, освен с оръжие и то на поне регионално ниво. Това обаче няма как да се случи.

Глупости на търкалета....
 
Re: От: Какво мислите за казармата?

Не смятам да чета мненията, които сте изказали, защото нямам време. Така че отговора ми няма да се влияе от тях.
Лично аз няма бих искал да служа в казармата, за това смятам като ми дойде времето да кандидатствам за армията. Дали съм „За“ да е задължителна за всички „млади мъже“?- Ами да, според мен там се учиш на възпитание, уважение към по-висшите от теб и създаваш приятелства и спомени. Въпроса зададен по друг начин- Дали искаме да се друсаме и напиваме по дискотеки или да правим полезни неща за родината и създаваме приятелства и т.н.. Не веднъж съм слушал от баща ми и приятелите му, докато сме на маса, разкази от казармата.

демократично е след като не си съгласен с нещо да може да го кажеш и да му се противопоставиш - включително и на главнокомандващия ти с подаване на молба за напускане / изключването ти. това ако имаш мозък да мислиш и собствено мнение, който няма да следва сляпо заповеди :)

Ако прочетеш всички менния ще видиш че в задължителната казарма се друсаше здраво в последните години на съществуването даже доста хора там се сблъскаха с наркотиците :) Понеже не им стигаха броики и взимаха и хора който си признаваха че уптребяват и на никой не правеха дръг тестове :)
 
Аз какъв герой съм знам мгнго добре , но ти след като не можеш да схванеш метафората си ми ясен. Идеални сте с Рабина за казармата и двамата. Ще сте любимци и на войската и на командирите
Ходил съм, колко пъти вече? Хептен бабешката я подкарахте! Дуднене.
 
От: Какво мислите за казармата?

До сега не съм видял да напишеш някакви факти, освен личните си преживявания от казармата. Пак ти казавам, не разбирам какво коментираш въобще в темата, след като си тотален безродник и искаш да бъдеш полезен другаде. Прав ти път, на теб, децата ти, жена ти и който още вземеш с теб. А ти отговарям, защото дразниш и можеш да повлияеш негативно на някой с глупостите си.

Според теб децата си пикльовци и трябва да ги пращаме в казарми, за да виждат някакви дебели краища на тояги и тем подобни. Абе вие от космоса ли падате, кво правите не мога да разбера. Самият факт, че пишеш такива неща си ми ясен ти какъв герой си ама айде да не влизаме в полемики
Ти някога спортувал ли си? Заниманията по бойни спортове имат много общо с военното обучение, създаването на дисциплина и прочее. Мъжете само остават в залата, а на путьовците които циврят от една синина или много им знае устата - само им се смеем.
 
Re: От: От: От: От: Re: От: Какво мислите за казармата?

Държавата не е лош стопанин, има достатъчно примери за държави управляващи финансите си добре. Стандартът на живот е нисък, защото почти няма производство и сме просто една консуматорска икономика. Това обаче не е основния проблем за бездетието, проблемът е също така политически и културен. Например Германия е богата държава, с висок стандарт на живот, но въпреки това населението и (коренното, не разните там новогерманци) застарява. Геноцидът над бизнеса е вследствие на корупцията породена от демокрацията и на това, че социалистичеко-демократичната държава има нужда от огромни средства, за да субсидира привилигированите класи, според собствената и идеология. Хората няма как да противодействат на този геноцид, освен с оръжие и то на поне регионално ниво. Това обаче няма как да се случи.

Глупости на търкалета....

да в германия даже Атомните Електроцентрали са Частни не Само ЕРПтата собсвеника на едното тук си има собсвенат такава в Германия
 
От: Re: От: Какво мислите за казармата?

демократично е след като не си съгласен с нещо да може да го кажеш и да му се противопоставиш - включително и на главнокомандващия ти с подаване на молба за напускане / изключването ти. това ако имаш мозък да мислиш и собствено мнение, който няма да следва сляпо заповеди :)

Точно така. По време на военни действия трябва да имаш право да напуснеш частта си и да си подадеш оставката. Също така не трябва да се подчиняваш на заповеди. Ти направо си уникален военен стратег. :lol:
 
От: От: От: От: От: Какво мислите за казармата?

Аз какъв герой съм знам мгнго добре , но ти след като не можеш да схванеш метафората си ми ясен. Идеални сте с Рабина за казармата и двамата. Ще сте любимци и на войската и на командирите

Верно ли бе... Аз съм минал по тоя път другарю и за съжаление истинската казарма започва след като се уволниш. В казармата на живота се срещаш с много повече командири и изживяваш много повече препятствия, отколкото в мръсното, рушащо се поделение ама има ли смисъл да ти обяснявам. Тия метафори дето ги вкарваш си ги запази за комшията, като се съберете лЕтото на пейката да пиете бира, на мене не ми ги пробутвай.

P.S.

Казармата на живота ето това е метафора.
 
Re: От: Какво мислите за казармата?

До сега не съм видял да напишеш някакви факти, освен личните си преживявания от казармата. Пак ти казавам, не разбирам какво коментираш въобще в темата, след като си тотален безродник и искаш да бъдеш полезен другаде. Прав ти път, на теб, децата ти, жена ти и който още вземеш с теб. А ти отговарям, защото дразниш и можеш да повлияеш негативно на някой с глупостите си.


Ти някога спортувал ли си? Заниманията по бойни спортове имат много общо с военното обучение, създаването на дисциплина и прочее. Мъжете само остават в залата, а на путьовците които циврят от една синина или много им знае устата - само им се смеем.

в другите зали тези дето твърдят че са баш мъжете и миришат на лъвче си бият инжекции в задника в съблекалнята :)
 
От: Какво мислите за казармата?

До сега не съм видял да напишеш някакви факти, освен личните си преживявания от казармата. Пак ти казавам, не разбирам какво коментираш въобще в темата, след като си тотален безродник и искаш да бъдеш полезен другаде. Прав ти път, на теб, децата ти, жена ти и който още вземеш с теб. А ти отговарям, защото дразниш и можеш да повлияеш негативно на някой с глупостите си.
...
Караш ме за пети път вече. Наборната служба е обучение в градинарство и хигиенизъм. Половината трудоспособно население се изнесе. Станали сме бетер колониална държава, ама на много господари. В момента най-голямата грижа е към неработещите маргинали. Техниката отдавна отиде на скрап.
Айде казвай ся кое не е вярно.
 
От: От: От: От: От: Re: От: Какво мислите за казармата?

Глупости на търкалета....
Уникални аргументи :lol:
 
От: От: Какво мислите за казармата?

Караш ме за пети път вече. Наборната служба е обучение в градинарство и хигиенизъм. Половината трудоспособно население се изнесе. Станали сме бетер колониална държава, ама на много господари. В момента най-голямата грижа е към неработещите маргинали. Техниката отдавна отиде на скрап.
Айде казвай ся кое не е вярно.
Наборна служба в момента няма. Трябва да се възроди армията, но да е съвремена, а не такава каквато я помниш от преди 20 години.

Населението се изнесе заради престъпните демокради, които откраднаха всичко.

Неработещите маргинали са грижа, заради политическата идеология, която не позволява въдворяването на елементарен ред.
 
Re: От: Re: От: Какво мислите за казармата?

Точно така. По време на военни действия трябва да имаш право да напуснеш частта си и да си подадеш оставката. Също така не трябва да се подчиняваш на заповеди. Ти направо си уникален военен стратег. :lol:

Ами да !!! от Израелците го видях - техните откази- точно такива откази има http://en.wikipedia.org/wiki/Refusal_to_serve_in_the_Israeli_military

и смятам че народ който от 60 години не спират да воюват няма начин да не са прави... за разлика от народ който не са воювали на хартия от 60 години :) а не са воювали истински от около 100 години... (ние балканската и първата световна)

за организторите на отказа в някой случай няколко седмици затвор (понеже са организирали група) и освобождаване от армията. за индивидуални откази освобождаване от армията...

(като казармата е задължителна трябва да имаш право на такъв отказ)

Сега ще обясня с примерче:
ако си член на герб но на власт е бсп и главнокомандваш е от бсп и си записан за задължителна казарма (нямаш измъкване) и ти наредят да ходите по блоквете да събирате други членове на герб и да ги пратите в концетрационен лагер за гербери - конституцията трябва да ти дава право да откажеш...

и обратното ако си член на бсп или безпартиен но герб е на власт с главнокомандващ и ти наредят да арестуваш бабаси и да я пратиш в лагер...
 

Горе