Какво мислите за купуването на трафик?

Купувате ли трафик?

  • Да

    Votes: 6 15.4%
  • Купувам рядко, в зависимост от проекта

    Votes: 9 23.1%
  • Предпочитам да правя линк билдинг

    Votes: 7 17.9%
  • Не, смятам, че това е загуба на пари

    Votes: 17 43.6%

  • Общо гласове
    39

Borisov

Active Member
Здравейте колеги,

Днес искам да ви занимя с една тема, която живо ме вълнува от няколко дни насам.

ТЕМАТА: Какво мислите за копуването на трафик?

Надявам се, че ще има заинтересовани, защото цените на трафика падат главоломно, а таргетирането му в доста случаи не е екстра, а вътре в пакета.

Искам да подчертая, че не се интересувам от трафик за ПРОДАЖБИ, а по-скоро за уникале трафик, с възможност за sign up.

Благодаря на всички за коментарите предварително!

Поздрави,
Борисов
 
От: Какво мислите за купуването на трафик?

Липсва моята опция - Струва си, но не купувам. :)
 
От: Re: Какво мислите за купуването на трафик?

пробвал съм някога на теория трябваше да работи (от експаиърд домеинс) при мен не се получи ...

В какъв смисъл не работи? Не ти доставиха трафика ли? Не го отчетоха ли? Няма конверсия ли?

Благодаря за отговорите!
 
От: Какво мислите за купуването на трафик?

И аз сега си чакам 3 000 visitors, ама за момента нищо ... преди пробвах в един друг сайт да закупя трафик - НИЩО , писах им, а съпорта ми отговори с някъв измислед репорт, че всичко е изпалнено - ха
 
От: От: Какво мислите за купуването на трафик?

И аз сега си чакам 3 000 visitors, ама за момента нищо ... преди пробвах в един друг сайт да закупя трафик - НИЩО , писах им, а съпорта ми отговори с някъв измислед репорт, че всичко е изпалнено - ха

Може би е добра идея да споделиш от къде си закупил трафика, за да не се прецакват и други колеги!

Благодаря за отговора ;)
 
От: Какво мислите за купуването на трафик?

Купувал съм трафик, но ефективност единствено съм видял с Google AdWords. Всъщност там ефективността също не беше голяма, но в сравнение с другите поне имаше някаква.
Истината за неефективния трафик е в ниската цена за клик, каквато най-често се плаща. Това стимулира за автоклик системи и така хем се хвърлят луди пари за уж евтин трафик, хем него го няма в реален вид.
От няколко месеца не съм се занимавал с купуване на трафик, но като направя разбор на това от преди си е струвало. Има няколко стотин уникални посетители, които без препращане от някъде, директно си посещават сайта ми. Вярно, че системите за плащане за клик (Google Adsense) не обичат/толерират лоялната аудитория, но важното е, че тя всъщност е реалната ти аудитория, която не се изменя при изменението на някакъв си алгоритъм на някаква си търсачка.
 
От: Какво мислите за купуването на трафик?

Купуването на трафик е като купуването на гласове на изборите. Върши работа, но по-добре не казвай, че го практикуваш.
Рекламите не са купуване на трафик.
 
От: Какво мислите за купуването на трафик?

Обикновено знанията за това от къде да купуваш се получават след бая проби и грешки. От по-големите рекламни мрежи най-често можеш да си домъкнеш много нетаргентиран трафик (т.е. еднократно) или в по-лошия случай - да попаднеш на автоматични системи за клик/импресии/др. Моят опит сочи, че е най-добре да купуваш трафик от конкретни тематично свързани сайтове (скъпо), а ако нямаш идея (или имаш още бюджет) - от Google Adwords (сравнително евтино, но не чак толкова ефективно).

П.П.:
Рекламите МОЖЕ ДА СА купуване на трафик освен ако не рекламираш offline услуги.
 
От: Какво мислите за купуването на трафик?

Купуването на трафик до нищо стабилно не води!
 
От: От: Какво мислите за купуването на трафик?

Купуването на трафик до нищо стабилно не води!
Това пък от къде го измисли?
Точно купуването на трафик (реален, а не фантомен) води до привличане на вниманието на повече хора към сайта ти. После спокойно можеш да очакваш редовни (или поне през ден-два) посещения от същите хора. Купувал съм трафик чрез Google Adwords и съм доволен от резултатите.
 
От: Какво мислите за купуването на трафик?

Когато правиш бройка мнения, за да можеш да си сложиш линк в подписа или да пишеш на ЛС, ще измислиш какво ли не. Но все пак е далеч по-добре от "огънят е горещ!", "добре" и "и аз така мисля", умножено по десет.
 
От: Какво мислите за купуването на трафик?

Добре, но не е ли опасно това, може ли да доведе до наказание на сайта??? Няколко думи да кажете за този сайт, ако ви е познат разбира се. trafikela.com ??? Само да вметна посещенията ги давал като директен трафик не от линкове!
 
От: Какво мислите за купуването на трафик?

Ако се купи качествен трафик може да се постигне много.
 
От: Какво мислите за купуването на трафик?

Купуването на трафик в повечето случаи води до:
1. Печелене на много клиенти и пари за кратко време
или
2. Голяма загуба на пари

Все едно залагате, от вас зависи да не залагате на сляпо.
 
От: Какво мислите за купуването на трафик?

Аз лично мисля, че трябва да се направи проучване какъв и от къде ще се купува и да прецени с точност как да се насочи в най-печелившата посока. Преди няколко месеца гледах едни клипчета в YouTube (или другаде, не си спомням много добре). Та там бе направен конкурс, който целеше всеки да се запише в дадена програма и да направи прожба в рамките на 48 часа, като имаше солидна първа награда и както следва задоволителна 2ра и 3та. Едните бяха с PPC, другите с article marketing, и някои от тях ми направиха впечатление, че бяха с купен трафик. Даже пича каза на водещия - "Мога да вкарам 10 000 уникални следващите 1-2 часа". За SEO не си говорим, все пак условията бяха да се използват нови ресурси, а време никакво. Ако не се лъжа пича вкара доста трафик ин супя да шитне някой друг продукт, а на оня с PPC-то му бе малко трудно, докато селектира думички, нагласи бидове, но е факт, че поне се закачи за 2ро място, което означава, че е имал време да пусне нещо на бързо, стреляйки в нищото. Та извода е, че може да се купува трафик, но целта е една - да се направи пари ит това.
 

Горе