Какво мислите за обръщане на линкове?

MartinHR

Member
Здравейте
имам едно въпросче

Сайт1 и Сайт2

В момента има линкове от Сайт1 към Сайт2
С течение на времето Сайт1 излезе много по напред от Сайт2 а целта беше обратната

Какво мислите ако обърна линковете да са от Сайт2 към Сайт1
Целта ми е Сайт1 да излезе още по напред
А какъв да бъде анхора
Има няколко варианта

Вариант 1 Обръщам линковете със същият анхор т.е. ключовата
Вариант 2 Обръщам линковете със друг анхор бранд или домейн
Вариант 3 Обръщам линковете със същият анхор към вътрешна страница
Вариант 4 Обръщам линковете със друг анхор към вътрешна страница
Вариант 5 По добре да не пипам нищо

Въпроса ми е съвсем сериозен ако обърка нещо няколко човека ще останат без работа и ще трябва да ходят пред Народното Събрание!
:p
 
От: Какво мислите за обръщане на линкове?

Hah :)

забрави за това!

Направи си анализ защо сайт 1 е по-напред ?
Най-вероятно, защото при него си действал по-мързеливо /умерено/ а при сайт 2 по-агресивно /спам/ и след нововъведенията в алгоритмите на гугъл си хапнал дръвцето за основния ти сайт.
Едно обръщане на линковете най-много да навреди и на другия ти.

Първо направи обстоен анализ и тогава действай.

А след мен ще получиш и по-компетентни мнения надявам се.
 
От: Какво мислите за обръщане на линкове?

Вариант 5 - по-добре не пипай нищо!

В момента нещата са толкова забатачени, че може да си утрепеш и двата сайта. Не съм от СЕО спецовете, но аз лично не бих правил такива упражнения за момента.

На скоро в една друга тема бях писал как с един линк се самоубих - пък линка не беше шитав. :confused:
 
От: Какво мислите за обръщане на линкове?

Моя отговор може да се стори нестандартен, но аз бих се фокусирал върху сайта, който е дръпнал повечв. Не обръщай нищо, направи анализ защо е така и го приложи на по-слабия сайт. Развий по-силният като му подобриш това, което му липсва - дизайн, съдържание, струкура, др. елемнти. Гледай да не ги обвързваш, като им направиш two way linking. Алгоритъмът е сложно нещо и реално някои неща нямат логика, но се случват. Това, което можеш да направиш е просто да действаш по течението, което ще е най-правилното, според мен. Схемите, които оптимизаторите мислят често и не носят желаните резултати. Но опримизаторите, които имат малко по-маркетингов поглед успяват да се доближат до поставените си цели. Това го казвам, защото направо се сдухвам като чуя за некви IP-та, редиректи и какво ли не, а в същото време сайтът им не може да задържи потребителя повече от няколко секунди на дадена страница от него. Не визирам твоя случай, просто искам да го вмъкна като тема за размисъл.
 

Горе