Какво предстои за Tesla

Споделям още нещо интересно. Брой на ECU в Teсла в сравнение с Форд и VW.

Някой ако иска може да сметне какво означава това като спестени разходи на автомобил и го екстраполира за брой произведени автомобили.

Или поредната причина защо Тесла има 10 пъти по-висок марджин от легаси ауто.

Fef-pfOX0AQ2JTN
 
@Ivo_ помня как се кълнеше, че Тесла не е добра инвестиция. Надушваш ли какво се задава? Дори не е нужно да четеш между редовете. Ясно са си го казали. :)


Според теб какво е променило мнението им? При това в средата, в която сме днес. По принцип никой не вдига рейтинги по време на увеличаване на лихви и рискове от дълга рецесия.

Ето я моята теория:

- Тесла към S&P: Хей! Обмисляме да продадем малко облигации и да използваме парите за обратно изкупуване и/или дивидент. Може ли да проверите пак финансите ни? Имаме над $18 милиарда в кеш и никакви задължения. Растем с 50%+ на годишна база. Чудим се какво да правим с парите, а не успяваме да ги изхарчим, въпреки, че рампваме 2 нови огромни фабрики.

- S&P: Искате да използвате кредит? Ама разбира се! зЕми това BBB!

:D

За тези, които не разбират обратното изкупуване е обратно на разреждане и е изключително булиш сигнал ако стане факт. Т.е. компанията инвестира в собствените си акции. Търсене/предлагане -> цената се покачва, защото остават по-малко бройки в циркулация.

Друг плюс на изкупуването е, че може да се пуска/спира по желание.
- днес има лоша новина акцията пада и купуваш.
- утре има изненадваща добра новина - спираш.
 
Последно редактирано:
Ами сега е момента да се меташ all in явно. Имаш бая margin възможности, направо можеш да почерпиш предварително за добрата инвестиция. :)

Аз съм си all in. Почти 640 бройки съм вече. :) Да вляза в марджин абсурд.

Ако приключи войната може с 10-15%. Дотогава covered calls и DCA е повече от достатъчно.

Leaps за 2025 също е вариант ама нямам опит с тях.
 
Щом не мяташ марджина, явно не си толко убеден, че е дошъл момента и тия публикации нищо не значат. :)
Което си е точно така, щото видимо си вървят с маркета по пързалката. Явно хедж фондовете не са ентусиазирани да купуват. :)
 
Както казах ако спре войната с удоволствие ще вляза с поне 10-15%. :)

А фондовете няма как да купуват още, защото такива промени не се дискутират от днес за утре. Скоро. Може би след Q4. Днес стана ясно, че в Китай отново са избили рибата като продажби. :)
 
Не мога да ти кажа кога ще купуват и дали ще е накуп. Имат правила, с които не съм запознат. Знам само, че вече са длъжни.

Когато стане ясно вече ще е късно така или иначе. Аз не смея с марджин заради войната. Имам предостатъчно експозиция. Ти си знаеш за себе си. :)
 
Иначе не съм казал, че не е добра инвестиция. Става все по-симпатична, просто, когато си я промотирал в началото на годината не ми допадаше като цифрички.

Ако ти прави впечатление е на път да дублира печалбата , а цената на акцията да се преполови. Туй вече започва да прилича на нормално. :)
 

Прикачени файлове

  • Screenshot_20221009_175426_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20221009_175426_com.android.chrome.jpg
    433.3 KB · Преглеждания: 8
  • Screenshot_20221009_175446_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20221009_175446_com.android.chrome.jpg
    326.3 KB · Преглеждания: 9
Иначе не съм казал, че не е добра инвестиция. Става все по-симпатична, просто, когато си я промотирал в началото на годината не ми допадаше като цифрички.

Ако ти прави впечатление е на път да дублира печалбата , а цената на акцията да се преполови. Туй вече започва да прилича на нормално. :)

Ако от началото на 2022г. си купувал с DCA в зависимост от датата няма да си назад с 50%, а в тандем с общия пазар около 20% :). SPY е надолу с 24% YTD.

Чакай си още. ;)
 
Марджина ще го пипна единствено ако спре войната и разликата фундамент/цена се задържи. Не се надявай много.

Ако случайно успея да затворя позициите в the wheel може да пусна нови с TSLA в трейдърския, защото искат 3 пъти по-малко капитал спрямо преди 1г. Така брои ли се? :)
 
Не го броя, помня че си казвал, как влизаш all in и некакви цифри от сорта на 900к с марджина и че ще ги ползваш, ако нещата наистина се осерат грозно. Е аз тоя момент чакам да ми покажеш, нищо, че вече говориш за 10-15% от марджина, пак съм ок да приема, че имаш вяра. :)
Тогава влизам и аз loong в Тесла.
Това вероятно ще значи под $100 тесла или се бъркам в твоите представи за пълно осиране на пазарите?
 
Не го броя, помня че си казвал, как влизаш all in и некакви цифри от сорта на 900к с марджина и че ще ги ползваш, ако нещата наистина се осерат грозно. Е аз тоя момент чакам да ми покажеш, нищо, че вече говориш за 10-15% от марджина, пак съм ок да приема, че имаш вяра. :)
Тогава влизам и аз loong в Тесла.
Това вероятно ще значи под $100 тесла или се бъркам в твоите представи за пълно осиране на пазарите?

Бъркаш. За да използвам марджин трябва да има голямо несъответствие между фундамента и цената като зависи и от макро ситуацията.

В момента несъответствието го има, но е лудост да рискувам с марджин при сегашното положение по света. Притеснява ме най-много войната.

Прекалено много нерви съм брал в началото с марджина в трейдърския акаунт и знам какъв нож с две остриета е.

А и когато си говорихме последно годишната лихва за $900к в IB беше под 1%. Сега същата сума идва на 3.8%, а скоро ще стигне и 5%. На $150к в момента е 4.413%.
 
Какво са 5% при upside над 200% :)

И сам го казваш - в момента няма смисъл да се инвестира, защото всичко ще падне още и още. И Тесла независимо дали показва мега добри резултати, рейтинги, анализи и тн... Пада също. Та така с чакането или бързането.
 
Какво са 5% при upside над 200% :)

И сам го казваш - в момента няма смисъл да се инвестира, защото всичко ще падне още и още. И Тесла независимо дали показва мега добри резултати, рейтинги, анализи и тн... Пада също. Та така с чакането или бързането.

Тоя ъпсайд може да дойде 2023 може и 2025. Пас. :)

Нямам идея какво и колко ще пада. Не барам марджин докато има война в Украйна и точка. Друго не ме притеснява.

С DCA си купувам без да му мисля и си спя спокойно.
 
По-лошото е, че може и да не дойде и 10 години, и ти го мислиш също, иначе тия 5% са си нищо за 2-3 години. :)
Избил си ги за 2-3 седмици с опции.

Затова не купувам, тъй като ме упрекваш, че чакам. :)

Не е толкова просто. Смяташ ли, че не съм го мислил? :)

IB от днес за утре да промени изискванията за марджин в зависимост каква е текущата волатилност в TSLA и в пазара като цяло. Днес искат капитал за 10% утре може да е 100%. Ако беше твърдо, ок.

В момента VIX е около 30. Когато си говорихме беше нещо от сорта на 10 и ако Tesla падне както сега нямаше да се замисля.
 
Тесла Модел Y номер 1 автомобил по продажби в Германия през септември. Не само електрически, а изцяло. Найс, а?

Според мен баварците се насират, а EQS е пълен ташак и не е популярна дори в Германия. :)


FeukVkVWABEoOHK
 
Да се върнем на темата за Тесла Семи?

Оказа се, че има едно много интересно проучване от TNO. Накратко - опровергаха глупавия мит, че тръкинг индустрията няма как да се електрифицира, защото не било възможно да има батерия и ефективно да носи товар. Всъщност не е така и е много по-ефективно що се отнася емисии и разходи.

Илън отново е пред всички останали, защото специално в ЕС тази индустрия ще бъде субсидирана до небето.

За нърдовете като мен: https://www.transportenvironment.or...tential_of_zero_emission_trucks_in_Europe.pdf

Fe25cqhWQAAB6wV.png
 

Горе