Какво приложение използвате, за да показвате банерите на клиенти?

От: Какво приложение използвате, за да показвате банерите на клиенти?

Здравейте,
Може ли да ми кажете какъв код се генерира от този сървър? Подобен на този на гугъл ли?
И ако е подобен - дали може да се ползва модул за показване на реклами на гугъл и само да се смени кода с този?
Поздрави!

Този "рекламен сървър" генерира код. Както си генерираш в адсенс код и после го поставяш в някакъв модул на сайта, който да го показва. Би трябвало да можеш да ползваш същия модул, освен ако не е правен специално за код на адсенс. Тествай!
 
Последно редактирано:
От: Re: Какво приложение използвате, за да показвате банерите на клиенти?

и аз "Гласувам" както eliweb се изказа . :D
 
От: Какво приложение използвате, за да показвате банерите на клиенти?

AdBlocker е задължително в България. Когато хората се научат да не слагат по 100 рекламни позиции в сайтовете си тогава и това ще спре.

@Angell разбира се, че можеш. Дали ще сложиш парче код от Adsense, OpenX или друго място е все тая. Виж ако ползваш плугин, който приема само ID на банера от AdSense няма да ти се получи.
 
Re: От: Какво приложение използвате, за да показвате банерите на клиенти?

@Angell разбира се, че можеш. Дали ще сложиш парче код от Adsense, OpenX или друго място е все тая. Виж ако ползваш плугин, който приема само ID на банера от AdSense няма да ти се получи.

Това е само ако ходиш на глупави сайтове. И аз съм против една страница да свети цялата с реклами, но си спестявам по-скоро ходенето на такива сайтове. А и честно казано това, което намирам като полезна информация в нета е обикновено на сайтове с доста умерено рекламно присъствие и грам не дразни, дори напротив. Не знам колко велики мозъци работят в маркетинг отделите на тези сайтове, претрупани с реклами, но според мен CTR им е в пъти по-малък от тези с добре позиционирани и в пъти по-малко реклами. Изключвам момента, в който някой изкачат някакви досадни по ъпи и подобни тъпотии. Но адблокъра е доста крайно решение според мен. Ако сте собственик на сайт, замислете се реално от какво ще се издържате, ако всеки 2ри ваш потребител е с адблокър, нищо, че сте доста скромни с публикуването на рекламите си. ;)
 
От: Какво приложение използвате, за да показвате банерите на клиенти?

@Blinky новинарските ни сайтове било то за политика, спорт, етц. са все такива. Какъв CTR това никой не го вълнува, важното е да се връткат реклами :D
 
От: Re: От: Какво приложение използвате, за да показвате банерите на клиенти?

Както съм казвал не веднъж, може ли да се занимаваш с онлайн маркетинг и да имаш адблокър? Как реално знаеш колко е "натиснала" конкуренцията, какво ново има като визия на рекламите и прочие? Не знам как в толкова бързо развиваща се ниша като IT технологиите се получава да си в крак с всичко ново, ако не събираш информация отвсякъде, дори и косвено чрез видени случайно реклами. Но щом хората намират някакви начини, няма лошо. ;)

Гледам рекламите по сайтовете и винаги научавам по нещо. Та даже често си чета и спамовете в пощата (Непоисканите търговски съобщения). За мен също това с блокирането на рекламите не ми е ок, но всеки сам си избира какво да гледа.
 
От: Какво приложение използвате, за да показвате банерите на клиенти?

Здравейте,
Може ли да ми кажете какъв код се генерира от този сървър? Подобен на този на гугъл ли?
И ако е подобен - дали може да се ползва модул за показване на реклами на гугъл и само да се смени кода с този?
Поздрави!

Ревайв адсървърът генерира JS код, който се вмъква на желаното място в уеб станицата. Освен това с него могат да се вмъкват и адсенс рекламите от Гугъл:

revive-adserver.com/faq/using-google-adsense-with-revive-adserver
 
Re: От: Какво приложение използвате, за да показвате банерите на клиенти?

@Blinky новинарските ни сайтове било то за политика, спорт, етц. са все такива. Какъв CTR това никой не го вълнува, важното е да се връткат реклами :D
Да, то тия новинарски яко не съм им фен да не говорим. Знам за какво говориш и то сериозни имена направо целия ти сайт им се движи. :) Виждал съм доста чуждестранни сайтове с новини и реклами, но тези тук малко ми идват too much, особено като влезнат в някаква рекламна кампания и политическа едновременно. :)
 
От: Какво приложение използвате, за да показвате банерите на клиенти?

@eliweb Благодаря за инфото :)
 
От: Какво приложение използвате, за да показвате банерите на клиенти?

Revive...има леки бъгове при мен фрий версията, но е поносимо :)
 
От: Какво приложение използвате, за да показвате банерите на клиенти?

Не е ли против правилата на Google кода за Google AdSense да се пише от JavaScript?

Не е ли задължително кода на Google AdSense да се вкара директно в html кода, а не да се зарежда чрез външен скрипт?
 
От: Какво приложение използвате, за да показвате банерите на клиенти?

Revive...има леки бъгове при мен фрий версията, но е поносимо :)

Леки бъгове викаш :D:


8189572w.jpg


Някой с идея на какво може да се дължи това?
 
От: Какво приложение използвате, за да показвате банерите на клиенти?

Здравейте,
Днес доста си поиграх докато генерирам някакъв код за реклама, но така и не успях да го визуализирам в OpenCart.
Този рекламен сървър генерира няколко вида код, ама никой от тези кодове не успях да го визуализирам.
Някой може ли да даде идея как да се справя с това?
Поздрави!
 
От: Какво приложение използвате, за да показвате банерите на клиенти?

както eliweb
 

Горе