Какво се случва с културата ни?

От: От: Какво се случва с културата ни?

Автобиография на uni-web:

Слушам предимно Рок, но харесвам и много друга музика ( изключвам чалгата ).

За да се подобри всичко, трябва да има първо, едно успокоение в хората, което може а дойде само от гледна точка на финанси. Защото в момента не може родителя да се трепе по цял ден за жълти стинки, да се върне и да има и сили да възпитава деца.

Моята култура в последно време не се разширява от гледна точка на това да съм културен и отзивчив, напротив живота ме прави много агресивен и простащината заля дори и мен, но мен ме зарежи, това си е мой проблем, иначе принцино се разширявам постоянно със знания.

Интересувам се къде какво се случва, но съжалявам , че го правя, защото нашите мили и сладки управници освен да дигнат нервната система на човек друго не могат да направят.

Ходил съм на доста концерти, сега не мога да ги изброя постоянно, последно бях на Сигнал ( пак ).

Имам мнение, и за сценаристите и режисьорите, въпреки, че повече съм насочен към киното от колкото към театъра.

Ходил съм на няколко изложби последната ми беше миналата година на Никола Манев ( даже пихме по едно вино от неговото ).

Виж, автори съвременни не чета, за жалост от четене на книги за програмиране и тем-подобни, както и близо 14 часов ден пред монитора не ми остава много време да се занимавам с четене на книги.

Има ли още нещо което искаш да обясня?

Има нещо ... трогателно в откровеността ти. Но това, което ме интересуваше "по темата" и по-общо, ако си обсъждаме българската култура е, ти ако примерно се чувстваш ощетен, защото: цените на билетите са високи, режисьорите и сценаристите правят скучни бози с тъпи актьори, които грам не могат да играят, като отидеш на концерт ти пеят на плейбек или не са издавали парчета от 10 години и само каканижат старото добре познато, но си плащаш вход на клуб, ако искаш да отидеш ... и т.н. и в един момент не е много ясно какво точно един министър на културата може да направи за теб или за хората, които са го избрали, за да са доволни и културни.
Това е. Говорим си преобладаващо за култура. Дори не за това какви са артистите- пияници или лежащи на стари лаври, а просто какво да се направи, за да не ни умре културата?
 
От: Какво се случва с културата ни?

ходенето по курви брой ли се за културно мероприятие?
 
От: Какво се случва с културата ни?

ходенето по курви брой ли се за културно мероприятие?
Курви и бело = културно мероприятие :lol:
 
От: От: Какво се случва с културата ни?

Лошо няма в начина ти на мислене, но за мен културата като такава не е само театрални или кино или музикални прояви. За мен някак е по-важна в момента "другата човешката култура", като видиш възрастна жена или мъж да падне да му поддадеш ръка, да му помогнеш. Когато спориш с някой и осъзнаеш, че не си прав да му се извиниш, когато срещнеш някой да плаче на пътя да го попиташ защо, какво ти е , какво се е случило и още много подобни неща.
Не мисля, че в момента имаме нужда от концерти , театрални постановки и такъв вид култура, а мисля, че имаме нужда от античалга кутура, такава която наистина да възпита младите така както сме били възпитани и ние примерно едно време.

Както и да е , нека не навлизаме толко на дълбоко в темата, съжалявам , че се намесих, нямам против Бинев, а и не мисля, че това е главния проблем в бг. за да се занимаваме с него. ;)

Има нещо ... трогателно в откровеността ти. Но това, което ме интересуваше "по темата" и по-общо, ако си обсъждаме българската култура е, ти ако примерно се чувстваш ощетен, защото: цените на билетите са високи, режисьорите и сценаристите правят скучни бози с тъпи актьори, които грам не могат да играят, като отидеш на концерт ти пеят на плейбек или не са издавали парчета от 10 години и само каканижат старото добре познато, но си плащаш вход на клуб, ако искаш да отидеш ... и т.н. и в един момент не е много ясно какво точно един министър на културата може да направи за теб или за хората, които са го избрали, за да са доволни и културни.
Това е. Говорим си преобладаващо за култура. Дори не за това какви са артистите- пияници или лежащи на стари лаври, а просто какво да се направи, за да не ни умре културата?
 
От: Какво се случва с културата ни?

Това към кого е въпрос?
Сигурно се брои за нещо, но ако курвата е минимум французойка и те научи на някоя дума френски, или друго от френската им култура, тогава може и да ти върнат кинтите от данък-култура.
 
От: Какво се случва с културата ни?

Това към кого е въпрос?
Сигурно се брои за нещо, но ако курвата е минимум французойка и те научи на някоя дума френски, или друго от френската им култура, тогава може и да ти върнат кинтите от данък-култура.

Ми към теб разбира се нали ти си пуснала темата като най-компетентна. Е то няма много курви французойки тука, по вероятно е да попаднеш на циганка... :D
 
От: Какво се случва с културата ни?

Ми към теб разбира се нали ти си пуснала темата като най-компетентна. Е то няма много курви французойки тука, по вероятно е да попаднеш на циганка... :D

Не съм пуснала темата, защото съм "най-компетентна", а защото ми беше интересно "публиката" и по-голяма част от хората-нетворци как се самооценят и имат ли претенции за културата си. Благодаря ти, че косвено помогна да го изясним.
 
От: Какво се случва с културата ни?

Народа изтрещя от глупости и простотия. Мен ми се хапкат мекички със сиренце, душе, шама огрее ли слънцото или да. :rolleyes:
 
От: Какво се случва с културата ни?

Народа изтрещя от глупости и простотия. Мен ми се хапкат мекички със сиренце, душе, шама огрее ли слънцото или да. :rolleyes:

Душе, прогнозата е тъжна. Слънцето е някъде из южните страни, а мекици не мога да правя.:( Ама ако направиш ти бих хапнала една... културно.:)

По темата:

Аз не се самооценям, а се самооценявам (нека не ядем буквички, моля) и на базата на тази саомоценка преценявам, че не ми е нужно да ходя на театър или концерт, за да бъда културна. Да, приятно е като изживяване, когато творецът има какво да предложи, но лично аз предпочитам да си надъня на макс концерт на Пинк Флойд, например и да му се кефя в комфортна домашна обстановка, вместо да се бутам сред огромна биологична маса от всякакъв род, етнос и манталитет. Това прави ли ме по-малко културна? И най-важното: Нужен ли е на хората министър на културата, за да бъдат културни или е по-нужен на тези, които са достатъчно некадърни, като творци, че да зависят от неговото благоволение?
 
От: Какво се случва с културата ни?

Защо всичко приемаш лично и сякаш някой те е обвинил, че не си достатъчно културна?

Много си напрегната. Разпусни някак ... ако искаш де.
 
От: Какво се случва с културата ни?

Защо всичко приемаш лично и сякаш някой те е обвинил, че не си достатъчно културна?

Много си напрегната. Разпусни някак ... ако искаш де.

А ти защо не можеш да схванеш едно елементарно поднесено изречение? Имам бегла представа защо, но това е друга тема...
Не приемам нищо лично, а ти обяснявам защо темата за политическото отношение към културата не касае културните хора, а само тези, които се хранят чрез нея. И под храна нямам предвид духовната.:)

Разпускам в темата ти - очевидно искам.:)
 
От: Какво се случва с културата ни?

Аз мисля, че това се подразбира, кое кого касае, но не разбирам защо и хората, които буквално не се "изхранват" чрез култура, да нямат отношение към политически избраните фигури, от които да зависи развитието на тази култура.
Но щом конкретно теб не те касае, добре. Това го разбрах.
 
От: Какво се случва с културата ни?

Аз пък искам да знам с какво конкретната политическа фигура (Слави Бинев) би навредил на културата, та се зароди тоя смешен рев от страна на родния културен ''елит''?

За Делян Пеевски - ясно. Не беше редно да бъде назначаван на поста, но тук не виждам какъв е проблемът? При пълна липса на хора на изкуството сред депутатите, който и да сложат за председател на комисията все няма да е подходящ. И изобщо някой чу ли логични аргументи в подкрепа на тия смешни протести? Личността на Слави Бинев с какво е по-опетнена от тази на премиера? И двамата са мутри, само че единият - все още действаща - някой да протестира? За президент ни назначиха Чибурашка, ама никой не протестира - всичката Мара втасала, та културата ни е проблем.
 
От: Какво се случва с културата ни?

Културата не е само театри и музиканти. Има музеи, читалища, библиотеки и още други такива крайно нужни учреждения. Не подценявайте разбообразието.
А Слави Бинев не може да бъде какъвто и да е на културата, защото не е известно да има какъвто и да е професионален опит в която и да е сфера на културата. Не може да си важна клечка в нещо, от което не разбираш. Трябва да си бил достатъчно в бранша за да е сигурно, че разбираш от проблемите им.
 
Един добър колаж:

7766182u.jpg


:)
 
От: Re: Какво се случва с културата ни?

Един добър колаж:
Добро е. Но!

Една от най-добрите реклами на Volvo се използва за вътрешнополитически български цели... Вместо шпагата на Жан Клод - Слави Бинев (не че и и той не може), а вместо Волво - неграмотни надписи.

Няма идея, няма призив, няма нищо.

Бяла тишина.

Питате какво се случва с културата ви?

Все същото. Бяла тишина, сива мъгла и черна перспектива.
 
От: Какво се случва с културата ни?

Колтура, Медий :cry: Каква култура братче. Всъщност, ето такава:

IMG_20140929_120602.jpg
 
От: От: Какво се случва с културата ни?

Медий :cry: Каква култура братче.

Ебават се културтрегерите, едва ли е нарочно :) Епохата на римските пехотинци породи хора, които се ебават с прасците на римските пехотинци. Ходи ги разбери...

Ето го оригиналът:

[video=youtube;PaAYa6Pl-Nw]http://www.youtube.com/watch?v=PaAYa6Pl-Nw[/video]
 
От: Какво се случва с културата ни?

... А ако не сте виждали руската air-версия, то заповядайте:

[video=youtube;CSEdPouuAmM]http://www.youtube.com/watch?v=CSEdPouuAmM[/video]
 
От: Какво се случва с културата ни?

Ясно ви е каква е темата и за какво става въпрос от събитията напоследък.

Колко културни сте? Пука ли ви/ни въобще?

Последно кога сте ходили на българска постановка? Какво мислите за българската култура като музика, изкуство, ,"кино", балет, опера ... въобще трябва ли да има такова Министерство и за какво точно се грижи, отделно комисията в парламента?

Всяка година ходя на Да войс тура и на Кока Кола тура. На български филми на кино не ходя, но посещавам американските блокбъстъри.
 

Горе